Téma: Kisasszonyok

10/10
panci8 2020 febr. 03. - 00:04:48 10/10
(4/24)
Véleményem szerint szépen visszaadja a könyvet, rendkívül igényes, szép film lett. A színészi játék is bravúros. Itt-ott változtattak azért a könyvön, például,

a könyvben Jo nem ír levelet Laurie-nak, miután kikosarazta, és kifejezetten örül a házasságának Amy-vel.


Így, hogy ismertem a történetet, tökéletesen követhető volt számomra, ám másoknak talán gondot okozhatott az idősíkok sokszor nem egyértelmű váltakozása. Egy jó tanács, hogy a könyvvel kezdjétek inkább, mert akkor nem kell közben azon gondolkodni, hogy hol tart a történet.
sündesznaj 2020 febr. 02. - 07:23:02
(3/24)
miután, a mozi előtt utánanéztem a történetnek és a szereplőgárdát látva (minden főszereplő hölgy a modern női emancipáció élharcosa, szerepeikben és magánéletben egyaránt) , ez a film igazán nem azt adta, amire számítottam volna...iszonyatosan vegyes érzelmek kavarognak benne, mivel végeredményben jól szórakoztam és élvezetes színészi játékot láttam, igazán átérezhető, élő karakterekkel..mégis azt kell mondanom, hogy a film igazi lényege számomra egy kérdőjel maradt.. a polgárháborútól szenvedő és nélkülőző, férfi nélkül maradt család nő tagjainak fel kell venni az erős emanpicált nő szerepét, hogy túléljék a nehéz időszakot és bizonyítsák azt, hogy maguk is képesek megteremteni a szükséges feltételeket, boldogulni tudnak. Egyből eszembe jut a korszakot feldolgozó klasszikus az 'Elfújta a szél'. Ott főhősnő, aki addig az elkényeztetett gazdag lányok gondtalan életét élte, a háború miatt bekövetkezett a krízishelyzetben valóban felveszi a nadrágot és a család megmentésért bármeddig elmegy. Ennek ellenére a 'Kisasszonyokban' tudjuk, hogy háború zajlik, viszont nélkülözésnek nyomát sem látni, sőt a lányok csak azzal vannak elfoglalva, hogy saját elképzeléseik mentén megvalósítsák önmagukat, ellentétben a korszellemmel. Pezsgőt isznak, senki sem dolgozik, viszont midenki valamilyen művészetben éli ki magát és ebben a fenenagy jólétükben mégsem tudnak magukkal mit kezdeni. Nincs rajtuk igazi kényszer, vagy nyomás, nem igazán kell lemondaniuk semmiről, a hobbijuknak élnek, legnagyobb áldozat, hogy Joe nem azt írja, amit igazán szeretne. Ez inkább kifigurázása a női helytállásnak, azt látjuk, hogy a lányok képtelenek racionális döntéseket hozni. Kategórikusan megfogadnak, kijelentenek dolgokat, amiket aztán sorra megszegnek elkényeztetett libák hisztérikus módján. Ami még furcsább, hogy a férfi karakterek gyenge jelleménél, még ezek a lányok is tökösebbek. Minden karakter egy ide oda csapódó, hajlékony, önző jellem, akik csaponganak és még a háború sem rántja le őket a magasból a földre. Scarlett O'hara jelemfejlődéséhez hasonló dologot vártam volna. Ő az, aki igazi nagybetűs nő, viszont ha kell erősebb és elszántabb, mint bármelyik férfi. Az a sejtésem, hogy itt is ezt szerették volna átadni, de éppen ennek az ellenkezője sikerült... Ez az én egyéni véleményem természetesen, nagyon is érdekelne, hogy Ti hogy látjátok a dolgot?
4/10
cubel 2020 febr. 01. - 20:40:54 4/10
(2/24)
Sajnos úgy gondoltam, hogy ez egy jó film lesz, mikor egy óra múlva csak annyit néztem az órámon, hogy mikor lesz vége, mert nem történik benne semmi. Pedig úgy ültem be, hogy az író a gondolataival hozzátesz ha már szépirodalmi regényről van szó, csak éppen az adaptált forgatókönyv is elcsépeltre sikeredett.

Ide írd a spoileres tartalmat


Mindig csak vártam, hogy mi lesz mikor indul el az igazi történés, de az egész film csak egy várakozás lett.

Ettől függetlenül Saoirse Ronan játéka kíváló, ha a színészek miatt érdemes megnézni.
1/10
András Domán 2020 jan. 31. - 23:14:06 1/10
(1/24)
Ha még csak egy limonádé és giccs lenne ez a film? Azonban se tartalom, se mondanivaló, semmi sincs benne, egész végig zavaros, a szereplőket alig lehet azonosítani, történetüket összerakni., álérzelmek, lebeg az egész. No, nem dicsérem tovább. Mazochistáknák ajánlom.