Téma: Kísértések

x-tro 2006 szept. 25. - 16:10:45 Előzmény werther
(9/49)
Nem mondok címeket, mert ez nem az a hely. Csupán arról szándékoztam szólni, hogy Kamondy egy a sok agyondotált pöffeszkedõ mûmájer közül, akik ártanak mûvészetükel, nem pedig építenek.
A film, mint olyan már régen nem mûvészet. Túl drága ahhoz, fõleg ebben az országban és ebben a gazdasági helyzetben. Szakmaiságot pedig nem lehet felfedezni ebben a filmben. Az, hogy néhány alkotóhoz hasonló mûmájer most hörög, mert ezzel próbálja saját vélt (vagy akár valós, les**rom) nagyszerûségét legalább önmagának bizonygatni, semmit nem bizonyít. Egy jó filmnek közönsége van, és legalább behozza azt, amibe került. És ne jöjjön itt senki a marketingel meg más bûvészkedéssel. Ez a film egy unalmas s**r. Már nem is emlékszem rá....
werther 2006 szept. 22. - 21:31:16 Előzmény x-tro
(8/49)
engem is érdekelne: ha már oldalbahugyozol egy Kísértéseket, mik azok a mûvek, amik alapot adnak a nem is nagyon agyonérvelt állításaidhoz és rámutatnak a földöntúli esztétikai teljességedre, mert ilyen bátorkodó hangnemben és (rövid terjedelemben) ritkán nyilvánul meg briliáns vélemény. CÍMEKET!
trefiezs 2006 szept. 03. - 16:52:30 Előzmény x-tro
(7/49)
szerinted mi a jó film? írj egy pár címet!
x-tro 2006 máj. 09. - 15:24:49
(6/49)
hehe, kösz, és egyben így igaz. vannak károsabb filmek, ez azonban még nem menti fel a kísértést. (meg mondjuk az ugyanide értett mundruczó, fliegauf és ezekhez hasonló filmeket se.)
Mürc 2006 máj. 08. - 18:48:05
(5/49)
Szerintem vannak filmek, amik komolyabb szellemi-érzelmi pusztításra is bevethetõek, mint a fent említett, általam ártalmatlannak ítélt alkotás. De látom, mérges vagy, így nem hergellek. :)
x-tro 2006 máj. 08. - 10:29:09
(4/49)
árt, art, egy gyenge szójáték let volna csupán. amúgy abban árt, hogy baromi sok pénz megy el az ilyen öncélú és érdektelen marhaságokra, mint kamondi (és jónéhány más, hasonlóan "nagytehetségû" magyar filmes) szellemi önkielégítésére. miközben a náluk nyilvánvalóan és bebizonyítottan tehetségesebbek éppen az elõbbiek miatt jóval kevesebbõl tudnak gazdálkodni. (most nem citálnék ide más helyeit a Kamondi-féle bagázs által elkúrt nagy delláknak)

és azok az ÁRTatlan nézõk, akik véletlenül belefutnak egy ilyen baromságba, és esetleg ennek alapján ítélik meg a magyar filmet, valószínûleg hosszú ideig nem is néznek meg ilyet...

érted vagyok kurva mérges, magyar film, nem ellened.
Mürc 2006 máj. 07. - 19:29:26
(3/49)
Mire érted, h. többet árt, mint használ..? Miért kellene használnia? És mennyiben árt? Lehet, h. nem a megfelelõ fogalompárt találtad meg..
x-tro 2006 máj. 07. - 13:43:48
(2/49)
hát engem nem taglózott le. kamondi szerintem tipikusan az a filmrendezõ, akit el kellene tiltani szakmája gyakorlásától, mert minden ténykedésével többet árt (art), mit használ. a lila fing archetípusa.
Mürc 2006 máj. 06. - 23:12:18
(1/49)
Érdekes története van, de inkább érzelmileg taglózott le, mert kicsit szétesik a sztori..