pesci 2011 szept. 17. - 09:34:08 Előzmény pillangókisasszony
(90/110)
Ha vkit érdekel, hogy igaz v. sem és úgy egyáltalán a történet háttere:

http://haunterchick.freeblog.hu/

Ma este nézem meg a filmet, mert érdekesnek tûnik, de szerintem ha nem is pont úgy, ahogy filmben lehet látni, de attól még megtörténhetett, ha nem is minden jelenet és minden részlet! A filmesek hajlamosak arra, hogy egy valóban megtörtént esetet túldramatizálnak és beleraknak némi hollywood-i elemet, mert úgy eladhatóbb! (elvileg, persze ez nem mindig jön be nekik!) De szerintem, aki hisz a paranormális tevékenységben, az tudja és hiszi azt, hogy lehetnek ilyen jellegû történetek. A filmrõl nem tudok véleményt mondani, mert ma fogom megnézni, csak a bemutatóját láttam és olvastam róla kommenteket imitt-amott, de szerintem azért ez a "idióták, mindent elhisztek" c. fejezet azért durva! Ezek is olyanok, mint a földönkívüliek: van, aki hisz bennük, van aki meg azt mondja, hogy marhaság! Pl. én rosszul vagyok attól, hogy ami mostanában van, hogy néhány város felett látnak egy vmit, és elhitetik az emberekkel, hogy az egy UFO, és közben majdnem mindegyik felvétel, amit feltesznek a netre, este folyamán játszódik és közben, aki meg felveszi a felvételt, állandóan ugrál a keze (már szinte érzem, hogy direkt csinálja, hogy még véletlenül se lehessen észrevenni, hogy talán egy trükk az egész!). Na, most este én és is - és szerintem bárki - tudok, hogy olyan felvételt csinálni, amit aztán úgymond eladok olyan címen, hogy "láttam egy UFO-t Bp. felett! Speciel én úgy vagyok ezekkel a paranormális dolgokkal és az UFO-kkal, hogy nem kételkedem a létezésükben, de azért minden egyes fényre nem fogom azt kiáltani, hogy UFO v. szellem! Mondanám azt, hogy hiszem, ha látom a két szememmel, de akkor valszeg összetojnám magam! :)
pillangókisasszony 2011 júl. 28. - 03:42:21
(89/110)
ahogy visszaolvastam a hozzászólásokat,rájöttem hogy az emberek idi*ták,de tényleg!emberek el ne higgyétek már hogy igaz történeten alapul!!!egy kevéssé kreatív ember agyszüleménye a történet!
amúgy általában utálom az ilyen típusú horror filmeket,de ezt be tudtam fogadni,majdhogynem tetszett.
Gréger Norbert 2011 ápr. 07. - 19:45:02
(88/110)
Nagyon jó film.Jó a sztori jók a színészek.Fõleg a rákos srác alakítása tetszett.Moziban néztem és nagyon megijedtem,volt olyan pillanat amikor nem is mertem oda nézni.
Nálam 10/10.
rebeka6 2011 márc. 27. - 16:23:36
(87/110)
Nemvolt olyan rossz a film..Én csak azt nem értettem hogy az a sok írás a testeken az mi volt??mire volt jó?? sok dolgot nem értettem a filmben..Meglehetett volna jobban is csinálni. A közepétõl már tényleg elég gagyi volt.
Seraphin 2011 márc. 07. - 19:30:55
(86/110)
Valójában ez egy tucatfilm, havonta készül ilyen és ehhez hasonló ijesztgetõs sztori, ezért inkább pro és kontra nézem.

pozitívum:
- látványos, az operatõr kitett magáért
- rengeteg benne az ijesztgetés, a hasonszõrû Túlvilág szülötte, meg a Tükrökhöz viszonyítva a többszöröse azoknak, ergo azoknál jobb film
- nem túl hosszú, nincs lovestory
- intenzív

negatívum:
- sablontörténet: kísértetház, elrejtett hullák, tûz, ördögûzés...
- sablonijesztgetések: tükrök, ajtócsapkodás, fel majd eltûnõ alakok, rossz világítás...
- a rákos srác nagyon gyenge színész
- röhejes, ahogy kisminkelték a rákos srácot
- a film lányoknak szól, mivel nincsenek benne csöcsök, ami alap egy horrorfilmben szerintem
- durván ostoba karakterek viszont vannak
- miért akarnak állandóan bújócskázni a gyerekek egy sötét és ijesztõ házban?? - játszanának inkább szóláncot vagy barkochbát. :) hehe
- nincs benne igazán újszerû ötlet
- a logikát sutba vágták a látványos ijesztgetésekért cserébe
- banális a befejezés
- az "igaz történet alapján" egy kamu valójában, amivel csak jobban el lehet adni az ilyen történeteket
9/10
jocika8627 2011 jan. 24. - 23:09:25 9/10
(85/110)
Kifejezetten jó film, ajánlom a mûfaj kedvelõinek.
offtopic
Anditos 2010 dec. 11. - 17:54:57
(84/110)
Klisékkel teli horrorfilm. A fõszereplõ srác viszont kiemelkedõen jól alakított benne.
9/10
szkülla 2010 nov. 18. - 22:00:55 9/10
(83/110)
az utobbi évek legjobb horrorja szerintem
8/10
truth555 2010 nov. 16. - 11:04:01 8/10
(82/110)
Horrorfilm rajongóként azt mondhatom hogy ez egy jó film. A tucatnyi unalmasnál unalmasabb, minden történetet és színészi alakítást mellõzõ tinihorror filmek tengerébõl lazán kiemelkedik.
Jó történet, néha ijesztõ események, klassz a megvalósítás, a figurák, a színek és az alapsztorihoz tartozik egy sajátos, kicsit morbid hangulat. A fordulat nem marad el, ami a kategóriától elvárható, simán hozza szerintem.

Negatívum a "based on true story" és a film befejezése.

Ettõl függetlenül szerintem még egyszer meg fogom nézni a látvány miatt.
kisbunda 2010 nov. 13. - 21:43:23
(81/110)
"Based on the true story"
Hova ferdítsék már a dolgokat, hogy azt kapja a nézõ amit akar?
Akkor nem ez lenne hanem egy fikció
Zsuu_szav 2010 nov. 06. - 13:45:06
(80/110)
Szerintem a legjobb kisértetes film:D.
És az Amityville horror is zsiir :).
7/10
peti2006 2010 nov. 01. - 10:12:19 7/10 Előzmény Jagdglück
(79/110)
Akkor lehet a leggagyibb horrorokat néztem mostanában...
8/10
daws 2010 okt. 23. - 10:55:43 8/10
(78/110)
na én most néztem meg még melegében..
lehet nem a horrorok csúcsa, de nekem most kifejezetten tetszett. a színészi alakítások is elfogadhatóak voltak a srácé mindenképpen. jól volt kivitelezve, sztem semmi felesleges rész nem volt benne.
vki megemlítette a ház a kísértet-hegyent, sztem ne ehhez viszonyítsuk. emlékszem régen csak másodjára mertem azt végignézni, az egyetlen horror amin kis híján betojtam..
visszatérve, ez a film sztem akkor is jó volt.
5/10
Jagdglück 2010 okt. 01. - 11:02:03 5/10 Előzmény peti2006
(77/110)
Újszerû történet? Sok közepes szintû horror egybegyúrva. Semmi különlegeset nem találtam benne. Aki nem sokat néz ilyen filmeket, annak lehet h újszerû és nagyszerû.
7/10
peti2006 2010 szept. 28. - 23:19:16 7/10 Előzmény Jagdglück
(76/110)
Az Amityville-i horror ehhez képest gyerekfilm.
Nem a horrorfilmek csúcsa, de legalább újszerû volt a története. Igaz az eleje nekem se tetszett, de azért kihoztak belõle egy jó közepes horrort.
Azt azért senki ne higgye, hogy van ennek valami valóságalapja.
7/10
csevics 2010 szept. 23. - 11:28:40 7/10
(75/110)
7/10
Az eleje jó volt, de a közepe után kicsit átment gagyiba, a végét kezdtem már unalmasnak érezni...
8/10
zoli28 2010 szept. 20. - 14:11:02 8/10
(74/110)
Nagyon komoly film! Jó a sztori, jól is van kivitelezve, és jók a színészi alakítások, különösen a fõszereplõ srácé. Engem megrázott. 10/8
5/10
Jagdglück 2010 szept. 11. - 12:18:00 5/10
(73/110)
Ez az Amityville-i horror- A rettegés háza c. film alulteljesített változata? Mert kicsit unalmas mindig hasonló jeleneteket nézni. Ha horror, akkor még mindig Kedvencek temetõje :D
Hodori 34 2010 aug. 28. - 22:08:03
(72/110)
Nekem csalódás volt ez a film. Semmi újat nem tudott adni. Ezerszer eldurrogtatott jelenetek jellemezték. Nem vagyok egy félõs típus, de ez annyira sem fogott meg, mint a többi hasonszõrû horror film.
Ezt a filmet összerakták olyan filmek jeleneteibõl, mint az Átok /The Grudge/, az Árvaház, Ház a kísértet hegyen, a Darkness és még folytathatnám. Az hogy ez megtörtént eseményeken alapult volna nem hiszem el. Ha van is esetleg valami igazság alapja ahhoz, hogy nézhetõ filmet tudjanak csinálni a történetbõl hozzáadtak bizonyos dolgokat illetve azokat megszorozták még kettõvel és négyzetre is emelték. 5/10
8/10
v00 2010 aug. 25. - 16:58:15 8/10
(71/110)
Nekem tetszett. Lehet, hogy én válogatom meg rosszul a filmeket, amiket megnézek, de az utóbbi idõben ez volt az egyik legjobb horrorfilm, amit láttam. Azért kíváncsi vagyok, mennyi lehet az "igaz" rész belõle, és mennyit tettek hozzá...