10/10
atticusworld 2012 aug. 26. - 16:16:46 10/10
(13/13)
Kedves, humoros és elgondolkodtató. Bizonyára nem ez volt a film fõgondolata, de bennem az maradt meg, hogy bizony nehéz zsidónak lenni - a világ bármely sarkában is él...
adamnagysweetmovie 2012 aug. 26. - 01:45:31
(12/13)
3/10
Filmfanatic 2011 dec. 22. - 23:20:34 3/10
(11/13)
Tényleg,nem tudja valaki,honnan szerezhetném meg a zenéjét?(Kik éneklik a dalokat?)
3/10
Filmfanatic 2011 dec. 22. - 23:04:14 3/10
(10/13)
Nekem sem tetszett.Szerintem borzalmasan összekevertek lényegest-lényegtelent,mindent.Persze, lehet sejteni,hogy ebbõl az összevisszaságból mit akartak kihozni(személyiségfejlõdés-történet),de csak nagy jóindulattal mondhatni,hogy sikerült bármit is...
Egyszerûen nem tudom,-és ami még nagyobb baj,alighanem a film készítõi sem tudták,- hogy mit is akarnak itt pontosan üzenni a nézõnek(kamasz kislányoknak?)
Hogyan illeszkedjen be az ember egy közösségbe? Jó és fontos téma,a film szerint próbálj bevágódni a menõknél,ja hogy te nem olyan vagy mint õk? hát...az gáz.A probléma megoldatlan marad.
A legzavaróbb számomra a megkérdõjelezhetõ értékrend.Nekünk nézõknek elvileg-logikailag a fõszereplõ kislánnyal kéne azonosulni,õt kell elfogadni,hogy õ a jó.A film olyasmit feszeget,hogy vajon ki a "jó fej",és ki nem az.
A legszomorúbb,hogy a lényeg elsikkad.Itt a filmben az a jó fej,akit a filmkészítõk annak akarnak,nem tudni mi alapján kéne ezt kiderítenünk.(úgy tûnik,külsõ jegyek alapján...)

3 pontot kap tõlem a film,kizárólag a nagyon jó zenék miatt:)
Ford Mustang 2011 dec. 08. - 16:56:46 Előzmény victorietta.
(9/13)
Nekem nem tetszett egyáltalán.
10/10
victorietta. 2011 febr. 04. - 17:24:26 10/10
(8/13)
szerintem nagyon jó film. jó zene. jó színészek. 10/10
ditta 2010 jún. 08. - 13:17:19
(7/13)
Jó volt, jó volt, de igazából semmi extrát nem találtam benne. Valamiért engem nem kötött le annyira mint gondoltam hogy le fog. Így délutánra pont megfelelõ, közepes kis közepes filmecske.
joloupukki 2010 jún. 08. - 12:17:51 Előzmény myatom
(6/13)
Abszolút egyetértek a jelenetet illetõen. Ezek szerint nem csak nekem nem illett bele a filmbe, és szúrt szemet.

Mindettõl eltekintve jó kis film. Érdemes megnézni!
5/10
szabinagypal 2010 jún. 08. - 11:26:46 5/10
(5/13)
wolody 2009 febr. 12. - 03:23:42 Előzmény myatom
(4/13)
Teljesen egyetértek én is! Egy nagyon jó filmet, és egy szar jelenetet láthatunk. +Szerintem Keisha Castle-Hughes már nem illik tizenévesnek...
Baranyai György 2008 nov. 14. - 10:18:20
(3/13)
Egyet értek mindkét elõttem szólóval, a film zseniális, az, hogy egy filmet én két nap alatt kétszer nézzek meg, az csak az Apokalipszis most-nak adatott meg!Árnyalt, nem elcsépelt poénok, kiváló történet, zene, szereplõk,egy kamaszlány szabadosságba hajló útkeresése. Az orális jelenet inkább csak elrettentés volt, hogy ez lehet a vége egy természetes érzékkel bíró, magát keresõ kislány sorsa.De Sunni még idejében észreveszi, hogy Esther rossz irányban halad és megadja neki a kellõ leckét.Bevallom, én Keisha Castle-Hughes miatt néztem meg a filmet, mert már a Bálnalovasban óriási volt/a film is/.Mégegyszer:mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a filmet, ha nem is kötelezõvé tenni,de szánjanak rá másfél órát és nem csalódnak.
Az én értékelésem:10/10
10/10
Marcellus 2008 aug. 29. - 00:36:59 10/10
(2/13)
Ez a film zseniális. 10 pont.
2/10
myatom 2008 júl. 06. - 15:41:28 2/10
(1/13)
Egészen kiváló film...lehetne a konklúzió. Nagyon sok minden, nagyon jól, nagyon együtt volt a filmben. Ötletek, frissesség, sablonmentesség, gondolatébresztés, telitalálat színészek /fõleg a két lány/, feszes tartalmas koherens történetvezetés, végtelenségig ekletikus zene Haydntõl a dj-kig :o) és így tovább még lehetne lelkendezni vég nélkül.

! ! ! ! SPOILER ON ! ! ! ! !
De fel nem foghatom, hogy egy 13 éves lány fejlõdésérõl forgatott filmben miért kell hosszú-hosszú komplett jelenetben mutatni egy gruppen-szex keretében elkövetett orális kielégítését egy srácnak, verbális körítéssel, éppcsak hogy nem 100%-ban telibefotografálva a jelenet központi tárgyát.
Ez olyan mindennapos lenne? Enélkül már nem is lehet felnõnie egy bakfislánynak? És enélkül már nemis lehet ábrázolni mennyire sok szemétség van a világban? Ki az a szülõ, aki ezek után szívesen ajánlaná hasonlókorú lányának ezt a filmet megnézésre? Ezzel a témával így kell találkozni elõször egy lánynak? Milyen üzenete lehet egy ilyen durva erõszakos fordulatnak?

Ami még kérdés bennem, a zsidó kulturális vonal ábrázolása. Ahhoz elég intenzíven van ábrázolva, hogy ne lehessen figyelmenkívül hagyni, de ahhoz viszont elég sekélyesen, hogy ne maradjon hiányérzet a nézõben.
! ! ! ! SPOILER ON ! ! ! ! !