Rojita 2016 jún. 11. - 16:52:18
(416/476)
Ezt a svédasztalos-lerohanást, meg a közös strand napozóágyainak kisajátítását már több nép képviselõjérõl hallottam, még a magyarokról is. Valszeg, a csoportlélektan ad rá magyarázatot. "Sokan vagyunk, együtt vagyunk, erõsek vagyunk, most mi jövünk. Mindenki félre!" Tömegben, idegenben sokan elvesztik az önkontrolljukat és úgy viselkednek, ahogy otthon soha. Meg egy ilyen nyaralócsoportban nemcsak könyvtároslányok és szabadságon levõ lelkészek vesznek részt.

Nem akarom azt mondani, hogy minden angol makulátlan, ott is van erõszakos, bunkó alak és mindenféle bûnözõ is. Különben, mit csinálna Burnaby fõfelügyelõ?

A film kellemes, lassú, követhetõ, már annak, aki nem a rohanó, lövöldözõs, sokszor trágár amcsi thrillereket szereti. Az epizódok tartalmától függetlenül, a legtöbbet a kisváros látványa ér. A szépen karban tartott házak, kertek nagyon nem emlékeztetnek a hazai településekre.
offtopic
filoszemitabélus 2016 jún. 11. - 11:33:59
(415/476)
"Csak tanulhatunk tõlük, - a film alapján - környezetvédelmet, lakóközösségek összetartását, szervezettséget, tisztaságot, kultúrát. " ha megengeded ezeket az erényeket nem tõlük fogom tanulni. Egy alkalommal Korfun nyaraltam egy hotelben. A a reggeli és a vacsora svédasztalos volt. Bár jelen volt elég sok náció, fõleg azért németek, osztrákok, magyarok, az étkezés eléggé kulturált keretek között folyt. Aztán egy nap érkezett egy nagyobb csoport Leedsbõl. Már, ahogy betódultak az étterembe valósággal elsodortak minden útjukban lévõ vendéget. Aztán, ahogy megrohanták az ételeket tartalmazó asztalokat, olyan volt a látvány, mint amikor a hizlaldában kiöntik a sertéseknek a moslékot a vályúba. Még hozzátenném, a németek és az osztrákok sem a magasan kvalifikált értelmiség soraiból kerültek ki.
vino-et-veritas 2016 jún. 11. - 08:42:10
(414/476)
Ez az õrület-dolog csak részben igaz.

Az epizódok többségében anyagi vagy személyes okok (pl. bosszú, múltbéli dolgok, stb.) miatt gyilkolnak.

Ugyanakkor "dilisek" esetében furcsa, hogy van egyfajta felmentés is, hiszen bolondok.

Ami a sorozat erénye, hogy megcélzott színvonalat mindig hozza. Nagyon kevés rész "ül le". És a hossza ellenére sem unalmas (lásd Poirot-sorozat rövid és hosszú változatai).
Nem erõltetett, szürreális a környezet és a szereplõk, a történetek (kevés kivétellel) tulajdonképpen "hihetõk".
A következtetések logikusabbak, mint AC történeteiben és a "tudomány" (bûnügyi technika) csak segíti a és nem rátelepül a történetekre...
Rojita 2016 jún. 10. - 21:28:19 Előzmény filoszemitabélus
(413/476)
Majd a kivándorolt pár százezer magyar vérfrissít náluk...

Magyarországon az erõszakos bûncselekményeket vagy túlzott alkoholfogyasztás hirtelen indulatában, vagy kilátástalan anyagi helyzetük miatt követik el az emberek. Persze, itt is élnek szabadon nyilvántartott õrültek is. Ha mi készítettünk volna egy ilyen sorozatot, mi ilyen eseteket tudtunk volna bemutatni. Kellemesebb lett volna?

Hogy ebben a sorozatban túlteng a pszichopata-vonal, az a meghívott forgatókönyvírók és rendezõk bûne, semmiképp se jellemezheti az egész brit népet. Csak tanulhatunk tõlük, - a film alapján - környezetvédelmet, lakóközösségek összetartását, szervezettséget, tisztaságot, kultúrát.

Szívesebben nézem ezt a sorozatot, mint a híradók pálinka-fesztiváljait és egyéb belpolitikai borzalmait nem is említem.
filoszemitabélus 2016 jún. 10. - 12:52:03
(412/476)
Attól tartok (hogy angolosan fejezzem ki magam) hogy a szigeten nem csak az arisztokraták degeneráltak. A beltenyészet az egész lakosságot érintette. Egy ideje frissítik a vérvonalat, pakikkal és feketékkel. Ettõl nem biztos, hogy jobb lesz.
Rojita 2016 jún. 09. - 19:41:44 Előzmény Rojita
(411/476)
Cully Barnaby nem is szerepelt az utolsó epizódban, csak a fényképét mutatta a mamája. Laura Howardnak nagyon más irányú elfoglaltsága lehetett. Kíváncsi vagyok, mikor tér vissza, vagy milyen magyarázatot találnak ki távollétére.
Rojita 2016 jún. 09. - 19:34:04
(410/476)
A Story4 jön Nálad? Mert ott korábban, mindig este 18 h-kor kezdik, - igaz, csak hetente kétszer adják, szombat - vasárnap.

Megfigyeltétek, hogy a reklámot minden csatorna egyidõben adja? Nehogy akkor a Nézõ átkapcsoljon és ott maradjon!
10/10
Anditos 2016 jún. 09. - 08:41:50 10/10 Előzmény kkanai
(409/476)
Köszi szépen, megnéztem, utánanéztem. De szerintem a theremin az, amelyik végigkíséri a zenét, ami a híres dallamot adja, az a síri kísértetes hangú hangszer. Én viszont arra gondolok, amivel kezdõdik a fõcím, csak pár másodpercig tart, és nem is mindig adják be a filmben. Nem nagyon értek hozzá, de fafúvós hangszernek hangzik.
10/10
Anditos 2016 jún. 09. - 08:36:36 10/10 Előzmény filoszemitabélus
(408/476)
Az egyik epizódban el is hangzik az egyik nemes szájából, hogy néha külsõ "segítséggel" frissíteni kellett a vérvonalat, nehogy mindenki elmebeteg legyen. Amúgy az amerikai sorozatokban, helyszínelõk, gyilkos elmék, stb ugyanennyi degenerált van, és sokkal súlyosabb esetek. :) Éve óta nem is nézem az amcsi sorozatokat, mert egy kaptafára készülnek, nincs benne gondolkodni való, mindent csoda kütyükkel derítenek ki. Pl. szúnyogból vett vérminta alapján azonosítják a gyilkost. Engem a klasszikus krimi érdekel. Nagyon tetszik pl, amikor Barnaby teljes címén mutatkozik be, hogy Barnaby "detektív fõfelügyelõ". :)
kkanai 2016 jún. 04. - 21:41:30
(407/476)
Úgy tûnik a XI. évad 1. részét nem adták a Story4-en. Ma a 2. epizód volt (Vérnász), legutóbb a X/8-at adták (Péntek estiek társasága). Vagy volt valamikor "A múlt sebei" rész ?
Rojita 2016 jún. 04. - 21:31:52
(406/476)
Ötletes volt a forgatókönyv, hogy a 11. évadban, (2008-ban) felbukkant Troy, már felügyelõként egy rövid idõre.

Na, angol lorddal se fogok összebarátkozni.
filoszemitabélus 2016 máj. 29. - 14:23:20
(405/476)
A sorozat némileg alátámasztja azt a teóriát, hogy az angolok az elszigeteltség folytán kissé degeneráltak. Legalább is erre enged következtetni a sorozatban szereplõ számos elmebeteg.
vino-et-veritas 2016 máj. 29. - 09:19:07 Előzmény Rojita
(404/476)
***SPOILER***

Nem cserélik le.
A Midsomer-saga máshogyan folytatódik...
Rojita 2016 máj. 28. - 23:13:00
(403/476)
Most, a 10. évadban kérték meg elõször Cully Barnaby kezét, bár idõnként fel-felbukkant udvarló - barát a lány körül. Ezt az epizódot 2007-ben forgatták, de a sorozat 1997-ben indult. Bizonyára, a Cullyt alakító Laura Howard már rég férjhez ment, talán már gyereke is született, - ahogy az elmúlt 2-3 filmben némi súlygyarapodást is véltem rajta felfedezni. Lehet, hogy közeli szülése miatt írták bele a távoli utazásukat. (Bár, valahol olvastam, hogy a sorozatra szerzõdõ színésznõket szerzõdésileg kötelezik, hogy nem szülhetnek.Na de, ha a színésznõ 10 év után mégis szülni akar? Legföljebb õ fizet a Stúdiójának kártérítést, - a tervezett forgatókönyvet meg átírják.)
Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a végkifejlet? Átmenetileg szüneteltetik? Elutazik messzire. (Akkor szülni fog a színésznõ). Mert furcsa lenne, ha 10 év után más venné át a szerepét.
Rojita 2016 máj. 28. - 22:48:40
(402/476)
Szerintem, szabálytalan volt Barnaby fõfelügyelõ döntése, hogy egyedül tartoztatott le, majd vitt be kocsiján egy bûnöst. Legfõképpen, hogy hagyta, hogy az elkövetõ menet közben megszökjön és öngyilkos legyen.(X/8. Péntek estiek társasága). Kellett volna egy járõrkocsit hívnia és azokkal bevitetni a gyilkost. Persze, így döntésének lehetett egy olyan magyarázata, hogy nem akarta, hogy börtönbe kerüljön volt kollégája. Mindenesetre, ez a valóságban a pályájának a végét jelentené. De lehet, hogy e miatt mégis nyugdíjazzák. (Most látom elõször a sorozatot.)
kkanai 2016 máj. 15. - 22:15:32 Előzmény Anditos
(401/476)
teremin vagy theremin néven találsz róla infókat a neten, nagyon különleges, számomra rejtélyes, nem egy elterjedt hangszer (úgy tûnik), de pl. Illényi Katica játszik rajta:

https://www.youtube.com/watch?v=9Sy00Dx274I
vino-et-veritas 2016 máj. 15. - 12:38:30
(400/476)
A Galaxy-n krimi-Kánaán van Midsomer-tõl San Francisco-n át Foyle-ig...
holgy38 2016 máj. 15. - 10:20:58
(399/476)
Annyira rossz a szikron!!! Én megszoktam az Universal Channel szerinti szikront.... - miért változtatják?! Mi az oka?!
10/10
Anditos 2016 máj. 11. - 22:25:32 10/10 Előzmény kkanai
(398/476)
Az amelyikkel kezdõdik a zene, az a "hullámzó" dallamú. Szégyellem, de nem is hallottam még errõl a hangszerrõl....
vino-et-veritas 2016 ápr. 24. - 19:57:49 Előzmény Rojita
(397/476)
A neten (bár nem szép dolog) több helyen is megnézhetõ, ha valami kimaradt...