8/10
Aggerawayter 2009 jún. 16. - 14:44:31 8/10
(156/476)
Remekül szorakozom ezen a sorozaton. Fontos, hogy az elejétöl lássam a filmet, mert a sejtelmes jelenetek füzérét nehéz összeraknom. Még nem túl sok részt láttam, de hangulátában engem emlékeztet a Meghökkentõ mesék címû korábbi sorozatra. Sokszor már nem is érdekel ki a gyilkos, csak azt szeretem nézni, hogy szereplõket mi motiválja a hazugságaikra.
tvtvtv 2009 jún. 13. - 17:01:13 Előzmény smasszer
(155/476)
Válasz:2009 junius 12.
A filmkép védelmérõl egyeztet az ORTT

A filmkép védelmének érdekében fordult az Országos Rádió és Televízió Testülethez tizenegy filmszakmai szervezet. Megkeresésükben kifogásolták, hogy a magyarországi televíziós társaságok beavatkoznak a filmmûvészeti alkotások képi struktúrájába és dramaturgiájába, következésképpen a mûnek a nézõre gyakorolt hatásába.

A képernyõn megjelenített ikonok megjelenítésével, a végefõcím levágásával, valamint a hosszú és gyakori reklámmegszakításokkal kapcsolatban felvetett szerzõi jogi és médiajogi problémákról a Testület konzultációt kezdeményez a filmes szervezetekkel és a televíziós társaságokkal.
A filmkép védelmérõl egyeztet az ORTT
10/10
Fruzsicska 2009 jún. 09. - 22:33:51 10/10 Előzmény smasszer
(154/476)
Látta már valaki a ma esti részt?
10/10
smasszer 2009 jún. 09. - 20:02:15 10/10
(153/476)
Minden tisztelet a két elöttem szóló személynek; ugyanis Õk a filmet választották e "fórum" temájául.
Egy darabig jópofának tünik a reklámokkal foglalkozó eszmefuttatások böngészése, de már kezd uncsi lenni... ha valakinek nem tetszik egy televíziós csatorna, nem kell nézni! Ha jogi kifogásokat véltek felfedezni akkor szerintem ne pl. engem ostromoljatok sérelmeitekkel, hanem forduljatok az ORTT.-hez...
De azért nincs harag, mivel ez azt hiszem nem a Hallmark-ról, hanem a Kisvárosi gyilkosságokról szól, ugye?! :)
czordon 2009 jún. 04. - 18:14:44 Előzmény csezarina
(152/476)
Hát ez az! 10 vagy 11 évad létezik, most már kezdek arra gondolni, h minden egyes évad elsõ 1-2 epizódját vették meg bagóért és azt nyomják évek óta... :( Össze-vissza ugrálnak idõrendben is, a Barnaby lány haja egyik este tüsire nyírt, másnap a háta közepéig lóg. Nem beszélve a szerelmi szálról, ami követhetetlen az õrmester és közte, ja és minden alkalommal más a B. segédje... Idõnként MS Barnaby ráncaiból követhetõ, h a teljes sorozat melyik événél járhatunk...
offtopic
tvtvtv 2009 jún. 03. - 22:37:25 Előzmény oeruelt
(151/476)
********* az ostobareklámokról ********

Sajnos, a rossz (pocsék) példa errefelé jobban
terjed,mint a pozitiv... Példa:
Egyik (úgynevezett) köz-szolgálati csatornán szerettem volna egy régen keresett magyar
filmet megnézni és rögzíteni.Háááát, bizony,a
möööö2 nevü egyik kulturbuzgó,mediafertõzött
reklámimádó illetékese "teleronditotta" a film
egész hosszában a képernyõ sarkait.
Ráadásul egy olyan terjedelmes ön-reklámozó,
tenyérnyi nagyságu szines valamivel,hogy bármelyik kalmárkanálison túltett.Ezért rögtön kikapcsoltam a készüléken ezt az adást
és átvándoroltam egy külföldi mûholdas adóra.
Aki már járt "arrafelé" : a legnagyobb televiziók is megelégednek az adó szerény
jelzésével.
A mûsoroknak kell felhivni magukra a figyelmet
szinvonalukkal,szórakoztató mivoltukkal.
Nade! = év elején megkötik a sugárzási szerzõdést,attól kezdve kit érdelkel,hogy mi is történik (legfeljebb átköltöznek egy olyan
régióba,ahol ilyesmi nem számit)
De szeretnék,ha elengednék a sugárzási dijat,"nehéz helyzetükre" tekintettel.

Maga a sorozat figyelemreméltó, a hozzászólásokban emlitettek figyelembe vételével.
Mindenkinek jó szórakozást!
oeruelt 2009 jún. 03. - 17:04:42 Előzmény Parodia
(150/476)
A botrányos reklámmennyiségrõl: Én mostanság elvbõl nem nézek olyan mûsort, ahol a csatorna még a maga promócióját is odateszi a képernyõ szabad sarkába! Ugyan mennyire becsüli a saját programját, ha így belepiszkít? Nem elég az ajánló, a mûsorújság, a teletext, még egy film alatt is azt bámuljam, mit játszanak öt nap múlva?! Szerintem felháborító gyakorlat! És bizony a Film+, az RTL, a Cool élen járnak ebben. No nem baj, legfeljebb a reklámjaikat is kihagyom... Ezt tudnám tanácsolni a nézettségi panelek tagjainak is!
10/10
smasszer 2009 jún. 01. - 13:09:43 10/10 Előzmény dilaram
(149/476)
Végre egy pozitív hozzáállásu emberke... aki nem forrong, zsörtölõdik mint mindenki más, aki e témához hozzászólt.
Igaz, hogy csak a harmadik újranézésre áll össze nála az epizód, de ez semmi az anyósomhoz képest... õ harmincharmadszor nézi akkor sem ért belõle egy árva kukkot sem.
:)
9/10
csezarina 2009 máj. 31. - 10:00:28 9/10 Előzmény dilaram
(148/476)
A filmsorozat, jó csak halálosan unalmas hogy évek óta ugyan azt a néhány részt ismétlik. ha jól tudom ebbõl vannak már új részek is mivel még mindig forgatják., A Hallmark egyébkéntis egyre elviselhetetlenebb mûsorpolitikával bit, mert 5 évenként van valami új benne. Nem lehetne esetleg újítani? Elveszítik a teljes nézõgárdát, pedig Õk is a piacról élnek.
dilaram 2009 máj. 26. - 21:44:35 Előzmény Parodia
(147/476)
Nekem például jól jön, mert nem tudom mindegyiket megnézni. És a neveket sem tudom megjegyezni.
Kb. úgy amikor harmadszor látom, összeáll a történet.
vitkovits 2009 máj. 17. - 16:32:22
(146/476)
Mindenkit bosszant ez,látom, persze engemet is, "Kisvárosi-rajongót". Az ideális az volna - de a nézõbarát hozzáálás nem jellemzõ a csatornatulajdonosokra -, ha a filmcsatornák mûfajok szerint volnának kiosztva. Westerncsatorna, klasszikus krimi, thriller-akció (ide menne be a szenny), magyar filmek 1960-2009, stb. A Filmmúzeunban ugyanis lassan már mai napi hírek is lesznek... Szóval rend itt sosem lesz, a digitális televíziózás sem fog rendet vágni ebben. Fizetek a rengeteg csatornáért, és még én dolgozzak, én állítsam össze
a mûsoromat! Legalább normális menüt adjanak, mert ami most van, az káosz.
10/10
Parodia 2009 máj. 16. - 10:41:45 10/10 Előzmény smasszer
(145/476)
Ne bagatellizáljuk el! Tényleg nagyon bosszantó az örökös ismételégetés. Ráadásul a Hallmark mellett a Film+ is ugyanígy ismételgeti az elsõ pár részt. Kinek jó ez?
Vagy csak 8-10 filmre szól a licencük? (sztem az elõfizetési díjakból többre is telhetne – nem is beszélve a Hallmark botrányos reklámmenyiségérõl)
10/10
smasszer 2009 máj. 14. - 08:11:24 10/10 Előzmény czordon
(144/476)
Jó a kérdésed; és erre csak egy elfogadható válasz lehetséges... - ebben csak is a magyar politikusok keze lehet benne.
Mert ami rosszul sül el a világon, ott biztosan felbukkan belõlük egy...

:)
lindababa 2009 máj. 12. - 15:42:19 Előzmény czordon
(143/476)
Most egy kicsit elcsúszott a hang.
czordon 2009 máj. 09. - 21:01:17 Előzmény Ugek
(142/476)
Egyetlen egy dolgot szeretnék VÉGRE megtudni. Segítsetek!!!
Hogyan lehet, hogy MINDIG ugyanazok a részek peregnek évek óta?
Szeretem ezt a sorozatot, kb. 8 epizódot sikerült újdonságként megnézni.
10 évad és mindig ugyanaz a pár rész a Hallmarkon???
Ugek 2009 ápr. 24. - 17:41:00
(141/476)
Minden kedves rajongónak még!
Ugek 2009 ápr. 24. - 17:31:40
(140/476)
Persze, hogy igen! Miután Troy-t kinevezik -természetesen Barnaby melletti sikeres helytállása után- felügyelõnek egy másik városba, új szereplõ jön helyette a sorozatba.
A következõ Barnaby-préda szintén rendkívül összetett egyéniség, akinek nem könnyû beilleszkedni a városi lazaság után a nem éppen egyszerû, ám rendkívül fordulatgazdag kisvárosi milliõbe.
Egyébként lenyomták a "Troy utáni" epizódokat is szépen, sorban a "HollMariská"-n az elmúlt évben.
Most vissza tértek a kezdetekhez, így a sorit lehet alapból figyelemmel kísérni!
Üdv Neked, mint szintén rajongónak!
10/10
unicornelia 2009 ápr. 24. - 11:21:22 10/10
(139/476)
Kedves Sorozatnézõk!

Csak én érzékelem úgy, hogy mindig ugyanazokat a részeket vetítik, és néhány éved kimaradt?
A Port. hu-n is hiányzik a 7. 8. évad. Van egy idõszak, amikor Gavin Troy után egy Dan nevû fiatal õrmester kíséri Barnaby-t - azokból a részekbõl csak párat vetítettek, én mindössze kettõt láttam. Van valakinek ezzel ellentétes információja?
aLienEvi 2009 ápr. 07. - 12:04:51 Előzmény ebodo86
(138/476)
hy
beirod a keresõbe hogy KISVÁROSI és kidob egy csomo forumhozzászolást. (SEARCH)
ebodo86 2009 ápr. 05. - 20:10:39 Előzmény Danton
(137/476)
szia!

nagyon béna vagyok és nem találom a kisvárosi gyilkosságokat az általad megadott helyen. Kéééérlek segíts!!! Hogy tudok hozzájutni???

köszi,

Eszter