sexykex 2018 márc. 13. - 15:55:22
(47/67)
Belecsöppenni egy háborúba - nevezhetnénk zavargásnak, felkelésnek, forradalomnak - kegyetlen dolog. Különösen így, családostól. És biztosak lehetünk benne: eljön az az idő, amikor ölni kell.
(Nincs a világon olyan vers, regény, film, zene, stb. ami mindenkinek tetszene. Mégsem gondoltam volna, hogy ez a túlnyomó részben hiteles mű ennyire megosztja az embereket. Lehet, hogy nagyon el vagyok varázsolva, de szerintem ez úgy jó, ahogy van. Egyedül Hammondék szerepén lehetett volna igazítani, hogy még tökéletesebb legyen.)
6/10
idõjós1010 2018 márc. 11. - 10:26:41 6/10
(46/67)
Egy darabig én azt mondom, hogy erõs középkategória. .....és bár alapvetõen állandó akció az egész, mégis a közepétõl KB már számomra meglehetõsen egyhangúvá válik. Az ötletet díjaztam, de ez késõbb már nem tudta életben tartani a filmet.
SPOILER
Nekem ez az állandó, fussunk, bújjunk, rohanjunk, lélegzet visszafojtva várjunk, a végtelenségig nem tudott izgalomban tartani. Néhol erõsen ráfeküdtek az erõs családi kötelék monológjaira is, amire nyilván szükség volt, de nekem valahogy töménynek tûnt.
Radam99 2018 márc. 11. - 09:51:25
(45/67)
Alap, hogy 10/10-es film! Végig izgalmas és eseménydús a film. Azok akik meg azon sírnak, hogy a két kislányt betették a filmbe és hogy fegyvert adtak a kezükbe, azoknak üzenném, hogy szerintük ez sosem történt még meg a valóságban? Attól, hogy nem akarják ezt látni, a valóságot nem lehet elfedni!
4/10
gregga 2018 márc. 11. - 00:00:13 4/10
(44/67)
Rémálomnak rendben van. Filmnek kevésbé. De legalább nem teljesen egysíkú. Tegye fel a kezét, aki nem okozott még magának játékhelikopterrel nagyobb sérülést, mint amit a család elszenvedett a film során! :)
1/10
Dubhe 2018 márc. 10. - 23:51:26 1/10
(43/67)
Nagyon erös 3 pontos fos. As egyeltlen pozitívum szerintem az hogy Owen Wilson éppen hogy tökéletes választás mert megszoktuk hogy felszínes amerikai hülyegyereket alakít. Éppen ez a karakter kerül megoldhatatlan nagy bajba. A valóságban 15 perc alatt halott lenne a családjával. Itt megússza 3-4szer a lehetetlent pedig a felesége és a gyerekek is látszólag. elkötelezett idióta \"öngyilkosok\". Izgalmas helyett nelken inkább idegesítö. Pierce Brosnan, a lényeglátó könyörtelen brit ügynök aki saját bevallása szerint is sok ember család rossz sorsáért felelös önzetlenül segít. Hiteltelen mint minden szerepe. Vietnam barátságos mint Svájc ami szerencse merit éppen összejön a halivudi hepiend.
9/10
matagabor23 2018 márc. 10. - 23:22:22 9/10
(42/67)
Jo film volt,vegig izgalmas, fõleg ha az ember bele tudja magat kepzelni a szereplõk helyebe! Aki ezt a filmet is lehuzza, azt csak sajnalni tudom !
10/10
mili461 2018 márc. 10. - 23:17:12 10/10
(41/67)
Nagyon tetszett, végig izgultam!
10/10
caomilla4 2018 márc. 10. - 22:37:05 10/10
(40/67)
Nagyon izgalmas volt. 10/10
hatodik lenin 2018 márc. 10. - 22:27:37
(39/67)
nagyon duuurva..brutális..ezt átélni..csak nehogy nyugat európa is így járjon..
csicso82 2018 márc. 10. - 20:37:51
(38/67)
Piszok nagy film, imádom.
Natasa112 2018 febr. 11. - 22:47:39
(37/67)
Elég jó kis film volt.
Érdekes, többen megemlítették, hogy szokatlan Owent ilyen komoly hangvételû filmben látni. A legelsõ film amiben láttam és az egyik kedvencem a 2000- es évekbõl az Ellenséges terület.
9/10
Viharsziget 2017 dec. 29. - 15:15:39 9/10
(36/67)
Betesznek két kislányt egy ilyen filmbe? Durva! FELHÁBORÍTÓ, hogy spoiler: pisztolyt adnak egy kislánynak a kezébe, hogy ölje meg az apját, és a fejéhez még fegyvertis fognak spoiler vége! EZ FELHÁBORÍTÓ, ÉS VISSZATASZÍTÓ!!!!!!!!!!! A kegyetlen részek sem tetszettek, de ilyen van, legalább nem gyerekkel csinálták azokat a szerepeket.


A film amúgy jó volt!
6/10
Atis88 2017 jún. 25. - 20:29:36 6/10
(35/67)
Vannak benne klisék rendesen. Mindazonáltal érdemes egyszer megnézni és nekem különösen szokatlan volt Owen Wilsont ilyen komoly hangvételû filmben látni. Itt most kellemesen csalódtam benne. 6/10.
7/10
Arter 2017 jan. 21. - 15:44:38 7/10
(34/67)
Izgalmas, feszültséggel teli film, csak az a gond, hogy teli van klisékkel. Ahogy már többen is írták a filmben vannak logikai bukfencek, melyek kissé hihetetlenné teszik a történetet és vannak a már jól ismert, jól bevált jelenetek, amelyeket hasonló típusú filmekben is láthatunk. De még ezekkel együtt is azt kell mondjam, hogy a film mûködik. Egyszer simán meglehet nézni és végig lehet izgulni vajon mi lesz a szereplõkkel. Koránt sem tökéletes alkotás, de simán nézhetõ kategória. 7/10
3/10
stupek2 2016 nov. 24. - 16:27:53 3/10
(33/67)
Elég érdekes, hogy megtámadnak egy szállodát, de a tõle 2 méterre lévõ épület környékén senki sincs. Van a filmben kegyetlen fejbelövéses jelenet. A fõszereplõk magyar hangja idegesített, nem tudom miért, a nõ pedig kifejezetten csúnya volt. A film cselekménye is szakadozott. Sokszor rohanás fejvesztve, néha egy kis vacsi és csevegés. Bár van mondanivalója, ami elhangzik a 75. percben. "Olyan helyzetbe hozzuk az országot, amit nem tudnak megoldani, és ha nem tudják megoldani, az ország a miénk!"
3/10
Istenasszony 2016 nov. 01. - 08:14:19 3/10 Előzmény Robi Szabo
(32/67)
Egyetértek. Helyenként kiegészülve a nélkülözhetetlen csöpögõs párbeszédekkel, és *spoiler* persze a fõszereplõket nem lövik le azonnal, mint mindenki mást, így mindig van idõ megmenekülni valahogy.
Robi Szabo 2016 okt. 28. - 22:59:49
(31/67)
Ezt a filmet igazán elcseszték. Az egész történet zavaros és hiteltelen. Egyedül a feszes történetvezetés löki át az egyszer nézhetõ kategóriába. De zombikkal nézhetõbb lett volna. Még jó hogy az életben nem igazán fordulhat elõ ilyesmi. Pl a rendõröknek ezeket ezt a pár tüntetõt, hatástalanítani kellet volna egy darab vízágyúval, vagy két gumilövedékes puskával. Ezzel szemben a filmben folyamatosan lõtték a tömeget, amibe végül belehaltak. Igen valószínû két botos ember szembeszáll az AK töltények garmadájával. A vietnámi határ is egy vicc volt, Azok is kibiztosított fegyverekkel várnak az éjszakában. És egyáltalán minek a hajó? sétával gyorsabb lett volna. Ja és ha megöljük az elnököt akkor átváltozunk mind egy vérszomjas kivégzõosztaggá? Valószínû...
Csonger 2016 okt. 24. - 22:49:52
(30/67)
Meglepõdtem, hogy Owen Wilsont nem vígjátékban látom (tudom, volt régen az a lezuhant pilóta filmje is).
Egész jó film ez, szinte az elejétõl a végéig feszült, izgalmas.
7/10
sawyerx 2016 okt. 21. - 18:43:09 7/10
(29/67)
Ja meg ez a cím, Kiút nélkül...

===SPOLIER===

Miért nincs kiút? Ott a kiút, b+, azon jutnak ki ... Ennél még a Nagyon durva lázadók is találóbb...
7/10
sawyerx 2016 okt. 21. - 16:41:44 7/10
(28/67)
SPOILER akadhat.

Miután "megszereztem", belepörgettem, pont az elsõ menekülõs részbõl láttam 5 másodpercet, gondoltam, ez biztos valami cunamis vagy katasztrófás film, ezen képkockák alapján. Úgyhogy volt meglepetés, mikor nekiálltam rendesen.

Simán lehetne jobb az átlagnál, ha nem a szokásos hálivúdi maszlaggal adják elõ.
A sztori egyedi és izgalmas, Owen Wilsont szokni kellett egy ilyen szerepben, Perce B. pedig egyáltalán nem illett bele. Aki már látott temérdek filmet, szerintem már a repülõn leesik, hogy õ nem egy turista, hanem valami ügynök. A család korrekt volt, korrekt reakciókkal, nem nyálazták túl, számomra az egyik legmeglepõbb elsütés az volt, mikor mondták a kislánynak, hogy most nyugodtan bepisilhet. A másik, ami ütött, bár ott is egyértelmû volt a szitu, amikor a helikopterbõl tüzet nyitnak a tetõre. Eddig tudtam körülbelül tényleg izgalommal nézni a filmet - a tetõn ugrálós jelenet borzasztóan gagyira sikerült, nem beszélve róla, hogy a katonák az 5 perc nyekegés alatt nem igaz, hogy nem értek oda, az inges fószer meg szintén egyértelmû volt, hogy csak azért van ott, hogy mikor Owenék átjutottak, õt agyonlõjék. Brosnan váratlan felbukkanása és számozásos legyilkolása a haverjával megint kizökkentõre sikeredett, az utána következõ tetõs beszélgetés hatásos volt, Brosnan elütése gagyi (a semmit üti el a kocsi, valószínû a vágók ceszték el), a folyós rész jó, az "apahogyszülettem" befejezés ultra gagyi.

Labilis film, nagyon labilis, vannak bitang jó, egyedi, határokat feszegetõ jelenetek, de más részrõl nem tudnak elszakadni a sablonos marhaságoktól. Nekem a legnagyobb bajom az ügynök faszival volt, amikor majdnem átváltozott a film bad boysszá.