boom47 2014 ápr. 22. - 09:12:20
(191/211)
Anno nem sikerült túljutnoma 2. évad elején, de most hogy egyszerre nagyobb dózist adnak, talán.

A szperhõsök eddig:
Kelly = X-professzor (kopasz telepaták)
Gumimaci = Rozsomák (halhatatlan p*csfejek)
sötét luvnya = Vadóc (érintésre tudatbefolyásolás)

Hogy a jövõbelátó/futó és a láthatatlan dexter honnan jön, azon még gondolkodni köll.
9/10
murdanom 2014 márc. 14. - 11:53:33 9/10
(190/211)
A negyedik évadról(baleset folytán a gecsus felhasználón keresztül) már kifejtettem a véleményem, szal ahhoz csak annyit tennék hozzá, h az alpári humor és groteszk elemek terén talán egy kissé túllõtt a célon, de meg lehet szokni.Hasonlót vártam az 5. évadtól, amit meg is kaptam.Az 1. rész alapján olyasmi szinten van mint a 4., de a lényeg, h volt benne egy a apró, tök lényegtelennek tûnõ(remélem nem lesz valójában is az, de még simán lehet) visszakacsintás a 2. évadra, ami nekem nagyon tetszett.Ilyenekre vártam, csak jöjjön több és ne maradjanak szimpla célzások.Így a sztori végefele jó lenne a legtöbb nyitva maradt, vagy inkább úgy mondom, újranyitható történetszálat elvarrni. ÖHMMondjukvisszahozniNathantÖHM....Csak egy ötlet.:D
realhate 2013 okt. 19. - 19:05:51
(189/211)
Nekem a kedvenc sorozatom volt..a 4.évadig...Nem értem,ott miért vették ki a legjobb szereplõket a filmbõl..
sarahangel 2013 okt. 16. - 19:01:18
(188/211)
*** S4X08 ***

Lement a szezonzáró rész is, erre ismételten csak jókat tudok mondani. Na jó, a szokásos gusztustalanságok annyira nem jöttek be, de kárpótoltak érte az ötletes megoldások és a szürrealista hangulat, ami továbbra is megmaradt.

Elõször is az apáca-vonal és a zárda. Sikerült úgy beépíteniük ezt a szálat, hogy tökéletesen passzolt a sorozat hangulatába. Rudyról pedig el lehetett hinni, hogy életében elõször szerelmes. Megjegyzem, Joseph Gilgun nagyon jó színész, a karaktert is sikerült megszoknom (de azért Nathan összességében szerethetõbb volt számomra). Tök szomorú és drámai lett a végkicsengés, jó, hogy a humor mellett ilyet is becsempésznek néha, nekem jól megfér a kettõ.

Az Apokalipszis lovasai (ló helyett BMX-szel) meg megint egy nagy ötlet. ;) A bringák meg megmaradtak, sõt hõseink használatba is fogták õket, hej, de beteg a humor. ;))

A felügyelõ tiszt meg átment Csernus doktorba, ahogy osztogatta az észt mindenkinek, ez volt a rész legröhögnivalóbb jelenete (örülök, hogy nem nyírták ki, mert nagy figura). ;)

Alex meg gondolom, kap most valami erõt?

Szerintem nem volt ez egy rossz évad. A gyenge évadnyitó után egyre jobb részek jöttek, a 4.-tõl kezdve már mindegyik tetszett. Persze az eredeti csapat volt az igazi és azok a részek voltak a legjobbak, de összességében kellemes meglepetés volt számomra ez az évad.

----
Utána olvastam kicsit az 5. évadnak, október 23-án kezdenek, meg is van az elsõ promo:

http://www.sorozatjunkie.hu/2013/10/10/delelotti-video-1-misfits-3/

Ez lesz az utolsó évad. Örülök, hogy ezt így elõre kitalálták, így remélhetõleg lesz egy rendes lezárás.
sarahangel 2013 okt. 12. - 12:59:30
(187/211)
*** s4x07 ***

Hát ez megint egy jó rész volt. :)

Azt már nem is részletezem, hogy nekem azért a csúnya beszéd kicsit sok, és néha közel vannak ahhoz, hogy súrolják a jó ízlés határát... nem részletezem, mégpedig azért, mert ennek ellenére mégis nézem, sõt tetszik is.

Rudy és egy apáca, pont összeillõ páros. :P;)

A legnagyobb poén viszont az volt a részben, mikor a drága jó pszichopata hajlamú felügyelõ tiszt dalra fakadt, mégpedig nem is akármilyen számot énekelt, hanem egy romantikusat. :D

Igen, a stílus néha tényleg kicsit 'sok', de most is tudtam rajta röhögni.

Az új lány, Abbey is helyes (ha nem is annyira, mint Jess). Kíváncsi voltam, hogyan fogják megoldani, hogy beépüljön a csapatba: azért lett közmunkás, mert közmunkásnak adta ki magát. :D

És már csak egy rész az évadból. Remélem, a következõ szezont is leadja majd a Viasat, bár ha jól tudom, azt még forgatják.
sarahangel 2013 okt. 12. - 12:45:51 Előzmény Sz Peter
(186/211)
Igazán nincs mit! ;)
offtopic
Sz Peter 2013 okt. 03. - 11:28:45 Előzmény sarahangel
(185/211)
Köszöntem! ;)
sarahangel 2013 okt. 02. - 20:02:22
(184/211)
Bocsi, hogy közbeugatok, mert nem tõlem kérdezted, de azért válaszolnék. ;)

Annyiban tényleg megvan a hasonlóság a két sorozat között, hogy a szereplõk különleges képességek birtokában vannak, a stílus viszont egész más. A Misfits szerintem frappánsabb, amellett van egyfajta egyedi, bizarr hangulata, talán azért is, mert nem amerikai, hanem angol sorozat. Az is igaz viszont, hogy az alkotók 'többet' megengednek maguknak, mint amennyit az amerikai sorozatokban szoktak (értsd ezt úgy, hogy van itt káromkodás is), de ez talán azért is van így, mert a fõszereplõk bûncselekmény miatt közmunkára fogott fiatalok (a 'misfit' pedig eredetileg antiszociális egyedet jelent), ennek ellenére viszont kedvelhetõek.

Szóval ha a finomabb stílust szereted, lehet, hogy ez nem fog tetszeni, bár kivételnek itt vagyok én, úgyhogy egy próbát talán megér. ;)
sarahangel 2013 okt. 02. - 19:49:26
(183/211)
Ismét jó részek voltak. ;)

*** s4x05 ***

A feltámasztós képességet egy ötletes szituációba helyezték, egyben morális kérdést is felvetett - egy rákos beteg, aki egyben apa is, a képesség pedig csak idõhúzásra volt jó, gyógyításra sajnos nem.

A felügyelõ tiszten meg mindig jól mulatok annak ellenére, hogy alapból ellenszenvesnek kellene lennie. ;) Remélem, õ is legalább addig fogja húzni, mint az elõdje, aki már a 2. évadban is benne volt, és a 3. évadban ha jól emlékszem, a Kelly testébe bújt lány ölte meg. Ha az elõzõ felügyelõ volt a flegma felügyelõ, ez az újabb talán pszicho felügyelõ. Nem tudom eldönteni, melyikük a nagyobb arc. ;)


*** s4x06 ***

Õszintén szólva Rudyból és a csajozós szokásaiból nekem már egy kicsit sok, bár valószínû nem véletlenül emelték ezt ki a szokásosnál is jobban, most talán megcsillan elõtte a szerelem lehetõsége. ;)

A golfütõs gyilkolós nyúl meg Misfits-hez méltóan volt bizarr, és igen, ötletes is, hogy a hallucinációból csináltak valóságot a képesség gyanánt.

A bárpultos srác titkának fényderülésérõl meg inkább nem szólok semmit, az alkotók nem akarnak kifogyni a beteg ötletekbõl. :D
Sz Peter 2013 okt. 01. - 11:54:12 Előzmény ulqui11
(182/211)
Miben más?
ulqui11 2013 szept. 30. - 22:16:30 Előzmény Sz Peter
(181/211)
Nem egészen... xD
sarahangel 2013 szept. 17. - 18:29:53
(180/211)
*** s4x04 ***

Na, ez egy jó rész volt. :) Az évadból eddig szerintem messze a legjobb. Visszaköszönt egy kicsit a régi feeling. Végre tudtam megint röhögni (bár a kutyás "poén" nem ütött), volt benne ötlet (Lola szerep), és meglepõdés is (Curtis :O). Azt tudtam, hogy Curtis az 5. évadban már nincs benne, de azt hittem, a 4. évad végéig marad. Azon is meglepõdtem, hogy ilyen befejezést kapott, bár onnantól kezdve, hogy megharapta a zombi, már lehetett sejteni a végkifejletet (mivel erre a problémára korábban sem találtak megoldást). Tudom, hogy sokak szerint a legsótlanabb karakter volt, de én azért sajnáltam.

Rudy meg amilyen tapló tud lenni, annyira más arcát mutatta a rész végén, mikor telefonon beszélt Curtis-szel (jól mûködik a kétféle énje).

Hogy még egy jó pontot mondjak: nem hittem volna, hogy a korábbi flegma felügyelõ után tudnak még úgy újítani, hogy ne tûnjön erõltetettnek, de az új felügyelõ is jó választás volt (õ is bunkó, csak másféleképpen, és õt is lehet ennek ellenére bírni).

Azon is elgondolkodtam, hogy az eredeti csapatból csak Kelly kapott happy endes befejezést, bár remélhetõleg Nathan azóta kibûvészkedte magát a börtönbõl (nem bánnám, ha erre visszatérnének az 5. évadban). :)
sarahangel 2013 szept. 10. - 20:11:43
(179/211)
*** s4x03 ***

Nem teljesen értettem harmadik Rudy-t, már ami a jellemét illeti. Egyszerre volt segítõkész és agresszív. Vagy csak pusztán pszichopata? És most tényleg beköpte õt a másik két Rudy?

Az új srác meg elég fura, mert egyszerre akarják beállítani lúzernek meg a nõk bálványának.

<- Jess (Karla Crome) meg az eddigi legszebb lány a sorozatban (és én is ilyen hajat akarok, amilyen neki van! :D). ;)

Igaz, nekem az eredeti csapattal volt az igazi a sorozat, de ahhoz képest a változás nem is olyan rossz. Úgy értem, nem gondolkodom azon a részek nézése közben, hogy kik ezek az új arcok meg miért kellettek ide, hanem hozzák magukat, mintha már régebb óta a csapat tagjai lennének. A színvonal persze messze nem ugyanaz, mint régen, de ennek ellenére mégis nézhetõ, és pont ez benne az érdekes, hogy miért van így (más sorozatoknál ilyen esetben általában elkapcsolok).

Ja, és nem tudom, hogy Rudy szinkronhangjáról nyilatkoztam-e már korábban, de szerintem nagyon jól hozza a figurát. ;) (Ugyanúgy jó Trokán Nóra és a többi szinkronhang is.)
sarahangel 2013 szept. 03. - 12:57:49
(178/211)
*** s4x01-02 ***

Az elõzõ évadokhoz képest ez egy kicsit sótlan volt, de eleve nem is számítottam többre, hiszen az eredeti csapatból már csak Curtis maradt, és a 3. évad jó volt ugyan, de már az sem hozta a 2. évad színvonalát.

De nem akarom leírni, mert ez még bõven a nézhetõ kategória.

Ebben a kritikában remekül meg van fogalmazva, és teljesen egyetértek vele: ez már nem ugyanaz a sorozat, mint régen, de ha nem hasonlítgatjuk, hanem új sorozatként kezeljük, akkor még szórakozni is lehet rajta:

http://www.sorozatjunkie.hu/2012/10/29/misfits-kezdett-a-4-evad/

Az jó, hogy megmagyarázták Kelly távollétét azzal, hogy "Afrikában aknákat hatástalanít". :D Legalább jó célra használja a képességét. ;)

Az új szereplõk közül a lány szerintem nagyon helyes, a srác meg majd meglátjuk, milyen lesz.
Behoztak ismét egy flegma felügyelõt, kíváncsi vagyok, hogy meddig fogja bírni. :D
oeruelt 2013 aug. 26. - 13:47:57
(177/211)
Besírtam az eddigieken. Groteszk, komisz, vicces, pimasz, eredeti, igazi kultsorozat! :D
Sz Peter 2013 aug. 21. - 20:05:26
(176/211)
Ez a sorozat olyasmi mint a "Heroes"?
sarahangel 2013 aug. 19. - 12:34:44
(175/211)
Augusztus 26-án indul a Viasat6-on a 4. évad (a szokásos 22 órakor, viszont keddi napok helyett ezúttal hétfõnként). ;)
7/10
robicsek2 2013 ápr. 16. - 00:12:32 7/10
(174/211)
Sajnos a 2013 végén induló 5. évad lesz az útsó :( Elkaszálták úgy tudom :(
gecsus 2013 márc. 14. - 23:03:06
(173/211)
Érdekes olvasgatni a reakciókat a 3.évad befejezésére.Nekem nagyon tetszett.Monumentális, vicces, szomorú(kockázatos ötvözet, de ha elég ügyesek, jól is elsülhet.Na ezek ügyesek!), elgondolkodtató, vagány Stb...Szép munka!!Bár a sztoriba egy-két helyen bele lehet kötni, de azért kafa.De a 4.évad sajnos egy kicsit elvesztette ezt a hangulatot.:/ Meg szinte minden korábbi szereplõ nélkül elég nehéz is a dolga ezzel.Az a másik baj, h a legutóbbi(7.) részig nem volt olyan probléma, aminek a megoldására várhatna a nézõ, ezáltal lenne kedve nézni a sorozatot.Az elsõ évad, amellett, h még a sorozat kibontakozásával is lekötött, állandóan elõvette a Nathan ereje dolgot.A 2.-ban elõvették a maszkos srácot, ami egészen a 3. végéig tartó dolog volt.Viszont most...azokon az egész jó alap sztori elemeken kívül nincs sok minden amibe kapaszkodni lehetne.Jók a színészek, a poénok, meg minden, de egyszerûen az elõzõ 3-hoz képest ez nem elég.Állandóan azt remélem, h hátha feltûnik egy régi karakter, de hát mind okkal mentek el.:/ Viszont ebben a 7. részben elõvettek két érdekes dolgot is és ha eleget foglalkoznak velük, de nem oldják meg túl hamar, akkor lehet h izgalmasabbá válik.
Bellafonte 2013 márc. 03. - 02:57:09
(172/211)
Imádom a sorozatot, de biztos, hogy nem hagynám, hogy a 12 év alatti húgom megnézze..