teardrops 2013 jan. 28. - 23:13:40 Előzmény sarahangel
(151/211)
Erre nem is emlékeztem, akkor még biztos semennyire sem érdekelt a Misfits.:-)

***SPOILER***
Amúgy meg nekem eszembe sem jutott, hogy idõutazás, illetve bizonyos értelemben az, mert az, hogy visszatekeri az idõt, de õ emlékszik, mi történt, azt jelenti, hogy jelenkori önmagát helyezi vissza a korábbi idõ(k)be. SZóval ilyen értelemben idõutazás. Nekem még az öreg visszapörgetésével sem lenne gondom, mert kiderült, hogy -zsidó lévén - neki az volt a múlt, csak kérdés, hogy pl. járt-e Hitler dolgozószobájában, különben hogy' kerülhetett oda. Ilyen értelemben tényleg baki. Viszont Kelly visszajutása tényleg gáz, mert az már nem a saját sztorija, ugyhogy szerintem is megbicsaklott a logika, de ennél a sorozatnál nálam ez egyáltalán nem zavar.:-) Amúgy pedig nem igazán tetszett a rész, azt viszont bírtam, ahogy az alapfelállást továbbgondolták, ill. hogy miylen új karakterekbe helyezték a szereplõket.

Seth-et amúgy bírom.:-) Bár az nem tetszett, hogy megígéri a feltámasztásnál, hogy nem dobja Kelly-t, aztán mégis. Majd mégsem. Kissé határozatlan, nem?;-) Bár értjük-értjük, így lett biztos abban, hogy õ az igazi. És nem egy zombi.:-D
Az a rész amúgy egész jó bolt szerintem. Mondjuk én nem néztem a TWD-et, de megint csak azt gondolom, hogy ennél a sorozatnál ez belefér.
A hullák meg... no igen, kezdenek belõle sportot csinálni (amúgy a macskás befejezés szerintem ütött:-)), de a poén mégis a helyén volt, mikor Rudy nem érti, miért nem tudnak egy cicával végezni, miközben szociális munkásokat öldösnek. (Igen, azok véletlenek voltak.;-))

...és nem, mégsem kaszáltam.;-)
sarahangel 2013 jan. 26. - 18:50:37 Előzmény ModestRena
(150/211)
Én sem szoktam szeretni, ha egy soriban teljesen kicserélik a szereplõgárdát.

Ma néztem a mûsorban, a V6 egyelõre nem fogja adni a 4. évadot. Kár, hogy nem ismétlik addig az elsõ évadot, mert azt még nem láttam, és valószínû jobban tetszene, mint a harmadik. A 2. és a 3. közül egyértelmûen az elõbbi tetszett jobban, azt a feelinget azóta sem tudják igazán visszaadni.
ModestRena 2013 jan. 26. - 11:21:00 Előzmény _Freddy_
(149/211)
Hát az szuper. Akkor a negyedik évad már egy új sorozat.
10/10
offtopic
_Freddy_ 2013 jan. 24. - 08:10:56 10/10
(148/211)
Így van, az elsõ kettõ évad a legjobb, amúgy Curtis meg a 4. évadban száll ki.
ModestRena 2013 jan. 23. - 21:57:44 Előzmény sarahangel
(147/211)
Hát nem tudom, most kezdtem el a 4. évadot és olyan mintha egy másik sorozatot néznék. Curtisen kivül mindenki kiszállt. :/ Nem rossz csak fura... meg olyan hiány érzetem van. Az elsõ két évad volt a legjobb :)
sarahangel 2013 jan. 23. - 16:36:00 Előzmény ModestRena
(146/211)
Szia! :)
Nekem is Nathan volt a kedvenc karakterem, és az új sráccal kapcsolatban én is hasonlóan éreztem, de végülis megszokható.
sarahangel 2013 jan. 23. - 16:29:53
(145/211)
*** SPOILER S3X07 ***

Hááát, nekem ez a rész most nem igazán jött be, hiányzott belõle az eredetiség és a meglepõdés. Zombis témában amilyen filmeket eddig láttam, egyedül a TWD-re tudom azt mondani, hogy tényleg jó, szóval itt most nem jött be. De amivel végképp elvetették nálam a sulykot, az már nagyjából a rész elején megtörtént, mégpedig mikor meg akarták ölni a macskát. Jó, tudom, zombi macska volt, meg még azt is kihozták belõle, hogy végülis egyikük sem tudta megölni, de nekem ez akkor is sok volt. Filmekben sem tudom elviselni, ha egy állat a szenvedõ alany (akkor sem, ha ez esetben meg volt zombulva). Úgyhogy szerencséjük a készítõknek, hogy életben hagyták a cicát. :P

A káromkodási mennyiséggel is súrolták nálam a lécet, még akkor is, ha tulajdonképpen ez is jellemzõ minden részre, de most valahogy soknak éreztem, fõleg Kellynél, aki amúgy Nathan után a kedvenc karakterem, de ebben a részben valahogy nem igazán éreztem kedvelhetõnek.

A gyilkolás meg már szinte rutin nekik, most leöltek egy csapatnyi lányt. Jó, tudom, kénytelenek voltak, de akkor is. Az írók kicsit túlzásba esnek már ezzel, hogy mindig gyilkolni kell. Ráadásul Simon volt a szószóló az ügyben, aki elvileg a legszolidabb karakter.

Az viszont pozitívum, hogy a barátság-faktor mindig mûködik, mindig kisegítik egymást a kis csapat tagjai. Rudy pedig megint szállította a poént, kezdve a kalapáccsal és a pomponlányokkal, aztán szegény új felügyelõ tisztnek amilyen szöveget levágott, mielõtt megölte volna. Ebben a sorozatban nem életbiztosítás felügyelõnek jelentkezni. ;)

Úgy sejtem, Curtis új erõre fog majd szert tenni, mivel õ még a 4. évadban is jelen van, a jelenlegi képessége pedig haszontalan, sõt veszélyes, így Seth-nek vissza kellene vennie.
ModestRena 2013 jan. 22. - 13:29:59
(144/211)
Amúgy ne haragudjatok hogy nem a jelenlegi témával kapcsolatban írtam. Remélem nem baj! :)
ModestRena 2013 jan. 22. - 13:23:29
(143/211)
Hát én nem rég kezdtem el nézni a sorozatot. Ajánlották és már az elsõ rész után beleszerettem a sorozatba. :) 2 nap alatt kipörgettem a 2 évadot, és hát hideg zuhanyként ért a kedvenc karakterem kilépése, nem tudom ki hogy van vele de az a srác akit a helyére raktak.. nos hát... nekem iszonyatosan nem tetszik! El is vedte a kedvem a sorozattol. De aztán mégis tovább néztem és utána olvastam a dolgoknak mert azt gondoltam még szerepelni fog. Na most azt olvastam hogy nem csak õ szállt ki hanem a 4. évadba még 2 en kifognak szállni. :/
sarahangel 2013 jan. 17. - 18:17:32 Előzmény sarahangel
(142/211)
Na, az egyik hogyvoltból kiderült, ahogy beleolvasgattam, hogy Seth nem tudja használni a képességeket, csak átadni és elvenni. Akkor 'a miért passzolta át' kérdésemre megvan a válasz. ;)
sarahangel 2013 jan. 16. - 17:18:04
(141/211)
Nemrég vettem észre, hogy 'hogyvolt blogos' Kívülállók is van, elég jó kis írások, ahogy beleolvasgattam. Akkor is hasznos, ha lemarad egy részrõl az ember. ;)
sarahangel 2013 jan. 16. - 17:14:23
(140/211)
*** SPOILER S3X06 & ERAZER ***

Hát, nekem ez most tetszett. ;) Ötletes volt és meglepõ újra, amit múltkor hiányoltam. Nem gondoltam volna, hogy pont egy Rudy-s rész lesz az, amivel visszanyerem a sorozatba vetett hitemet (na jó, azért teljesen nem veszítettem el, csak ugye összehasonlítottam múltkor a szerintem jobb 2. évaddal).

Még ilyeneket kitalálni, hogy Curtis teherbe ejtette saját magát, vagyis a nõi énjét, ejj. ;) Nekem rögtön az jutott eszembe, hogy Seth-nek el kéne vennie a képességet, na de így is lett. Nevetni is tudtam újra, pl. mikor a kislány ráküldte a rendõrt Rudy-ra. :D Az alpári humorból persze most is kicsit túl sok volt, de ez már nem meglepõ, hozzátartozik a Misfits világához. Most már elismerem, hogy Rudynak is megvan a maga egyénisége, és a színész is jól hozza a szerepet. Igaz, most sem mondanám olyan nagyon-nagyon szimpatikusnak, de sikerült elfogadnom, hogy õ is egy fõkarakter. Amúgy Simon-nak mióta van jövõbe látó képessége is? Úgy látszik, valahol nagyon lemaradtam.

A következõ rész is érdekesnek tûnik a promója alapján, úgyis volt már egy kis zombi-elvonási tünetem, mióta téli szüneten van a TWD. :D Seth-nek úgy látszik, még mindig hiányzik a barátnõje. Egyébként Kelly és Seth külsõleg szerintem nem illenek egymáshoz, de igaziból ez mindegy, én szurkolok nekik. ;) Kíváncsi vagyok, most, hogy Curtis új erõt kapott, eszébe jut-e majd visszahozni a régi barátnõjét, a teleportálós csajszit. Ja, és a felügyelõt is igazán visszahozhatnák, bár én nem zombiként szeretném, hanem teljes bunkó valójában. :D Azt viszont nem értem, hogy Seth miért passzolta át Curtis-nek a halottakat feltámasztó képességet, hiszen õ maga is tudná használni, vagy nem?

Na, az meg külön meglepetésként ért, hogy a rész vége után leadták az Erazer c. kisfilmet, vagy nem tudom pontosan, mi volt ez, de nem is tudtam róla, hogy Nathan kisfilmjén kívül is van még ilyen. Ennek mi lehetett vajon az apropója? Az ötletesség itt is megvolt a graffitis srác képességével. Na meg ott is meglepõdtem, mikor kiderült, hogy Suzy valójában nem is igazi.

Remélem, a maradék 2 részre is hozzák ezt a formát. ;) A 4. évadnak amúgy vége van már? Kíváncsi vagyok, azt is leadja-e egybõl a V6.
sarahangel 2013 jan. 12. - 12:08:03 Előzmény robicsek2
(139/211)
Arra gondoltam, hogy Curtis-nél mintha másképp mûködött volna ez az erõ. Ez a kérdés egyébként felmerült a junkie-n is anno (nem voltam rest, és visszakerestem, hogy miket írtak akkoriban, fõleg, hogy ez a rész nálam nagyjából kimaradt):

http://www.sorozatjunkie.hu/2011/11/21/misfits-3x04-fockin-nazis/

Itt a kommenteknél írják páran, jobban meg is tudják magyarázni, mint én, hogy mire gondoltam.
7/10
robicsek2 2013 jan. 11. - 11:06:05 7/10
(138/211)
Miért szerinted Cutis mit csinált ? Ö is utazott az idõben .
Amúgy ö is csak annyit tudott utazni az idõben amennyit õ élt és voltak emlékei. Ez olyasmi lehet mint a Pillangóhatás címû filmben.
sarahangel 2013 jan. 09. - 17:43:17
(137/211)
*jav.: réssszel=résszel :D

----
<- Érdekességképpen: mivel olvastam valahol, hogy Lauren Socha (Kelly) bátyja is színész, így rákerestem. Szerintem elképesztõen hasonlítanak egymásra, ugyanaz a tekintet. ;)
sarahangel 2013 jan. 09. - 17:38:55
(136/211)
*** SPOILER S3X04-05 ***

Hát a Hitleres réssszel sajnos úgy jártam, hogy kedden nem tudtam megnézni, a szerdai ismétlésnél pedig (szerdánként ismétlik és nem csütörtökön, ahogy itt fel van tüntetve!) ragadtak le a szemeim, úgyhogy többet nem láttam belõle, mint amennyit láttam. Így aztán nem is nagyon értettem, mi volt ez a jelennel keveredett Hitler-világ. Meg ha a zsidó pasas elvileg Curtis erejét kapta meg, akkor hogyhogy utazni is tudott az idõben?

A tegnapi (5.) rész meg... bevallom, én az elsõ felét untam (ilyesmi a 2. évadnál egyik résznél sem fordult elõ velem). A végére azért összekapták magukat, és végre Alisha ereje is hasznosnak bizonyult. Szóval nem volt azért ez rossz, de ez az évad eddig nem hozza nálam a másodiknak a szintjét. És ami az érdekes, hogy ez nem Nathan hiánya miatt van így (pedig pont ettõl féltem), hanem mert nem tudják már hozni azt a különösen egyedi hangulatot a meghökkentésekkel együtt, ami korábban jellemezte a sorozatot.

Azért továbbra is érdekel a téma, szóval maradok még erre a pár részre. Amit sajnálok, hogy kinyírták a felügyelõ tisztet. Igaz, hogy bunkó volt, azt viszont olyan szinten hozta jól, hogy még bírtam is a pasit. :D Ez a Seth is jó választás volt, külsõre is elég normális (ha leszámítjuk a nyakán lévõ tetoválást), meg egész komolynak is tûnik (persze róla is kiderült valamelyik elõzõ részben, hogy az õ elõélete sem teljesen tiszta). Úgyhogy Kelly végre kapott egy egész jó pasit (ha már Nathan-nel nem jött össze :D), fõleg a gorillás után. ;)
7/10
robicsek2 2012 dec. 31. - 01:07:46 7/10 Előzmény üvegescsirkeszemek
(135/211)
Majd meglátód ha majd ott tartasz. :)
Eskü ez hogy már láttam a sorozat azon részeit amit még itt sokan nem :) Kicsit olyan érzés mintha a jövõben jártam volna és most visszatértem volna :PPP De minek rontanám el az örömötök Spoilerrel :) Aki meg nem bírja a feszültséget menjen az indiavideóra és nézze meg. :) Bakker már csak 3 rész maradt hátra a 4. évadból :( :(
Igaz hogy nem olyan jó mint pl az elsõ 2, de én azért örülnék még egy pár szériának, még akkor is ha teljesen kiszállt a régi gárda.
9/10
üvegescsirkeszemek 2012 dec. 23. - 21:51:52 9/10 Előzmény murdanom
(134/211)
De.
9/10
murdanom 2012 dec. 21. - 17:31:06 9/10 Előzmény üvegescsirkeszemek
(133/211)
Gondolom ezt nem nekem akartad írni.:D
sarahangel 2012 dec. 20. - 18:01:12
(132/211)
*** SPOILER S3X03 ***

Na, ez a rész már sokkal jobban hozta a 2. évad feelingjét, azzal a különbséggel, hogy most nem hozott olyan igazán ütõs fordulatot, amin el tudtam csodálkozni az elõzõ évadban, de ettõl függetlenül persze tetszett. És most az alpári poénokat is szûkre szabták az elõzõ részekhez képest, nekem ez inkább pozitívum. ;)

Azt viszont nagyon remélem, hogy ebbõl a maszkos dologból nem azt fogják kihozni, amit most sejtetnek, mert nekem úgy tûnt, mintha utalás lenne Simon jövõjére nézve (arról is beszéltek ugye, hogy jövõbeni Simon meghalt a jelenben, és jelenbeli Simon elõbb-utóbb ugyanaz lesz elvileg, mint jövõbeni Simon... aztán a képregényes srác úgy írta a történetét, hogy az az igazi hõs, aki meghalni is képes).

Azért az érdekes, hogy nem jutott eszükbe, mikor széttépték a papírokat, hogy a srác tovább írhatja a történetet. A hullák meg egyre csak gyûlnek, igaz, most sem Simon hibájából történt, de mindig belekeverednek ilyesmibe.

A következõ rész elõzetese is ígéretesnek tûnik. Nem tudom, nem lesz-e összefüggésben azzal a pasassal, akié most Curtis régi képessége, és a képességbankos srác szerint azért vette meg, hogy visszamenjen a múltba megölni Hitlert.

Ha jól láttam, a jövõ heti rész csúszni fog a karácsony miatt, gondolom, akkor majd a következõ kedden lesz.