Téma: Knight Rider

offtopic
Otthonülõ 2014 ápr. 23. - 13:15:50 Előzmény plman
(147/207)
Én már láttam olyan reklámot is, amivel egy mondat közbeni szót vágtak ketté!
A reklám után leadták az utolsó szótagot, majd ment tovább a film.
Igaz, mindezt a RTLII-n láttam.
gergo.gery 2014 ápr. 08. - 14:19:00
(146/207)
Gyermekkorom egyik kedvence volt a Knight Rider, de még ma is az. Ismét elkezdtem nézni a tv-ben, csak nagyon dühít, hogy azzal a sok-sok, hülye reklámmal állandóan megszakítják az aktuális részt... Kissrácként sokszor játszottam Knight Rider-esdit, órát tettem a kezemre, azzal hívtam K.I.T.T.-et, de jó is volt akkor. Nálam 10-est érdemel a sorozat minden része.
6/10
plman 2014 febr. 15. - 21:36:17 6/10 Előzmény Hm!
(145/207)
Sajnos a kereskedelmi tévék bevett szokása, hogy lecsípnek innen-onnan fél vagy egy percet, hogy több reklámot adhassanak le. Szinte minden filmmel/sorozattal ezt mûvelik, nem ritkán a mondat közepén adják be a reklámot. Érdekes, hogy a ORTT- nek ez nem szúr szemet. Na mindegy.

Egyébként gyerekkorom nagy kedvence ez a sorozat, viszont azt kell, hogy mondjam, így felnõtt fejjel nézve kicsit kiábrándító a rengeteg már-már orbitálisnak is nevezhetõ baki miatt. Egyes jeleneteknél annyira látszik, hogy egy terepasztalon, makettekkel vették fel a jeleneteket, hogy szinte az ember szemét ki szúrja. Többször bevágott ugratós, falon átmenõs jelenet, vagy amikor egy ház egyszer az alapítvány nyaralója pár résszel késõbb pedig az aktuális gonosz rezidenciája. Vagy amikor kitt képernyõjén mutatják pl Góliátot totál külsõ kameraállásból, vagy valamelyik számítógépen tök színes fotókat. videókat játszanak le, de az is megér egy misét, hogy azt hiszem a második évadtól egy másik épületet mutatnak mint az alapítvány székhelyét, viszont az iroda amit általában mutatnak szinte ugyanaz végig. amikor pedig KARR újra feltûnik akkor a elsõ ledje már sárga/zöld, pedig mikor elõször feltûnt akkor még vörös volt, ugyanúgy mint KITT-nek.

Na de nem sorolom tovább, pedig lenne mit. Sajnos a készítõk nem voltak valami igényesek annak idején, pedig a történetekkel alapjában véve semmi gond sincs, elég jó sorozat csak hát a megszámlálhatatlan baki ugye....

Mindenesetre jó újra megnézni csak úgy nosztalgiából, van jó néhány olyan rész amire nem is emlékeztem.

tõlem 6 pontot kap.
Hm! 2013 dec. 07. - 14:24:31
(144/207)
Azért az elég érdekes, hogy a Góliát visszatér, illetve a Kígyó torkában címû dupla epizódok elsõ részei nem ott fejezõdnek be a Tv2 tálalásában, mint ahogy eredetileg. Ez csak azért gond, mert így sokkal kevésbé érdekes, vagy izgalmas (a sorozat saját keretei között, mert azért nem rágja le az ember az összes körmét:)) Bár az is igaz, hogy minden részt láttam vagy 3x:)
Kowaxos 2013 nov. 29. - 10:04:03 Előzmény szjozsi79
(143/207)
Meg amikor a játékautó repül a makett asztal felett :)
wowow 2013 okt. 04. - 10:20:52
(142/207)
Nicsak, megint adják.
szjozsi79 2013 aug. 12. - 21:30:24
(141/207)
Aztán érdekes lenne összeszámolni, hogy bizonyos jeleneteket az egész sorozatban hányszor vágtak be, például amikor a papírvastagságú téglafalat töri át, vagy amikor alulról mutatják KITT-et, ahogy átrepül valami felett.
szjozsi79 2013 aug. 12. - 15:01:25
(140/207)
Az eredeti már klasszikusnak számít, akármilyen gagyi és gyerekesnek tûnik mai szemmel.
Viszont belépett a klasszikusok sorába és ezt überelni nemigen lehet.
Egy dolog felett sosem tudtam napirendre térni:
Bonnie akkor jött, amikor April szabadságon volt? Vagy két mûszakos munkarend volt?
10/10
asdfvb 2013 jan. 16. - 11:24:18 10/10 Előzmény mro26
(139/207)
Nekem a 2008-as nagyon gagyinak és bugyutának tûnik. Pár rész után abbahagytam az egészet. Ellenben a régit már számtalanszor végignéztem az elejétõl a végéig.
Eddyboy 2013 jan. 01. - 17:40:29 Előzmény asdfvb
(138/207)
Igen, a Knight Rider 2000 elég messze van az egész dolog hangulatától, de ezzel kell beérnünk.
A 80-as évek hangulatát biztos, hogy nem tudják visszahozni, mert rengeteg buta kütyüt találtak ki azóta, és emiatt nem igazán megvalósítható az egész. Manapság szinte mindenki lenézi az akkori technikát.
A 2008-as Knight Rider önálló vagy inkább független sorozatként nézhetõ is, de szintén nem az igazi.
8/10
mro26 2012 dec. 31. - 13:09:45 8/10
(137/207)
Folytatták a Knight Rider 2008-as sorozattal...nekem az bejött, egyáltalán nem volt olyan hangulata mint az eredeti sorozatnak, de jó továbbgondolás volt, a másfél órás felvezetõ filmben pedig még Hasselhoff is benne volt ;) (meg a film elején a mûhelyben néhány Trans Am ereklye is elõtûnt :) )
10/10
asdfvb 2012 dec. 31. - 12:22:02 10/10
(136/207)
Mondjuk a 80-as évek hangulatát úgy sem lehetne visszahozni.
10/10
asdfvb 2012 dec. 31. - 12:17:52 10/10 Előzmény Eddyboy
(135/207)
Nyilatkozta is, hogy nagyon sajnálta. Azt mondta, hogy szívrendítõ volt számára, mikor megtudta, hogy nem kell már többet a Knight Rider forgatására mennie, ami már szinte hozzátartozott az életéhez. A Knight Rider 2000-ret én nem is ismerem el folytatásnak, az én szememben nem is létezik. De a legtöbb ember, aki szereti a régi sorozatot így van vele. Ha folytatni akarják, akkor jöjjön vissza a régi páros az eredeti Pontiac-al.
mapk 2012 dec. 22. - 01:07:41
(134/207)
http://www.youtube.com/watch?v=MphV7hxn7dY&feature=endscreen
3:24-nél egy Hoff sláger(?)-majd K.I.T.T. válasza:-Oh,Shut up! :)
Eddyboy 2012 nov. 27. - 11:13:26 Előzmény asdfvb
(133/207)
Pontosan nem tudni az igazat, egyik állítás szerint, David Hasselhoff sajnálta, más írások szerint unta már az egészet. Talán a sorozat tényleg anyagi okok miatt szûnt meg, ki tudja.
Gondolom sokan kérték a sorozat folytatását, ezért lett 91-ben a Knight Rider 2000, mint "lezáró" film.
Valahogy az már nem volt az igazi, egy másik kocsival. A sztori sem volt túl jó. Elvesztette a varázsát az egész. KITT úgy volt jó, ahogy volt. Jó kis fekete Pontiac.

Valahogy jobban kellett volna követni a "régi" vonalat, és úgy csinálni egy filmet:
-Devont életben hagyni;
-KARR-t "feltámasztani";
-mondjuk kitalálni olyat, hogy megvédeni a jogért és igazságért alapítványt, mert meg akarják szüntetni stb.

Na jó ezek csak ötletek, most megyek, mert vár a délutáni mûszakos mókuskerék.
10/10
asdfvb 2012 nov. 26. - 20:26:38 10/10 Előzmény Eddyboy
(132/207)
Én úgy tudom, hogy azért lett vége, mert túl sokba került és emiatt a fejesek úgy döntöttek, hogy befejezik. Az szereplõk (fõleg David) nagyon szomorúak voltak emiatt.
A kamion tényleg csak úgy megy a semmibe, de az volt a funkciója, hogy végig Michael-ék közelében legyen, ha esetleg K.I.T.T.-nek szüksége van karbantartásra, vagy az alapítvány felszerelésére kell valami máshoz.
Eddyboy 2012 nov. 21. - 10:38:23 Előzmény asdfvb
(131/207)
Igen, a vége fele mindenki (színészek, rendezõk) össze-vissza, egymásnak ellentmondó véleményekkel nyilatkozott, állt hozzá az egészhez, így nem csoda, hogy vége lett. Kedvenc jelenetek közé tartozott még, amikor K.I.T.T. átkapcsolt S.P.M. fokozatba.:-)
Azért K.A.R.R-on kívül volt egy-két furcsaság a sorozatban.:)
Én pl. soxor kíváncsi voltam rá, merre tart a Devon, illetve a Jogért És Igazságért kamionja???
Csak ment, ment, ment...és soha nem ért célba.:)
K.I.T.T. mikor tankolt??? Ha jól emléxem, egy részben volt az, amikor megálltak tankolni, és a benzinkutas akkor is ki akarta szúrni a kocsi kerekét.

Na, jó, tovább nem is bonyolítom a dolgokat.:)
10/10
asdfvb 2012 nov. 20. - 16:23:10 10/10 Előzmény Eddyboy
(130/207)
Tervezték is, hogy csinálnak még K.A.R.R.-os részt az 5., vagy 6. évadban, csak sajnos váratlanul úgy döntöttek, hogy befejezik.
Eddyboy 2012 okt. 18. - 20:18:47 Előzmény Pókerszív
(129/207)
Gyerekkorom egyik kedvenc sorozata volt. Az akkori lehetõségekhez képest jól megcsinálták, és az epizódsztorikat is általában jól kitalálták.
Az, hogy majdnem minden rész végén csókolózott Michael valamilyen nénivel, nyugodtan hanyagolhatták volna.
Ez rontott kissé a sorozat minõségén.
"Kicsit" össze-vissza vetítették anno a tv-ben, de akkoriban ez még fel sem tûnt annyira.
Én inkább azt hiányoltam a sorozatból, hogy kevés rész készült K.A.R.R.-ral, KITT "ellenségével".
Amikor K.A.R.R.a sivatagban felrobban, az "agya" még mûködik, ezt lehetett volna továbbvinni, mert ez így elég nyitott maradt. Nem utolsó sorban pedig méltó ellenfele KITT-nek, mert az õ prototipusa.

Erre jobban odafigyelhettek volna a sorozatban, de sebaj, ettõl még jó volt.
Pókerszív 2012 okt. 18. - 19:47:00 Előzmény wowow
(128/207)
Érdekes lett volna LCD monitor :D


Amúgy volt két monitor a kocsiba.