Téma: Koccanás

Danner 2009 nov. 28. - 16:37:46 Előzmény marishka
(27/87)
Szerintem ez egyáltalán nem minõsül spoilernek. (Ha meg nem erre gondoltál, akkor nem értelek.) Még a videóajánlóból is kisül.
1/10
jpm2005 2009 nov. 28. - 12:00:19 1/10
(26/87)
Még annyit, hogy Máthé Erzsi és Kun Vilmos zsenialitása csak a színházban jön ki. Nemhiába szoktak vastapsot kapni... A darabot legalább 7 alkalommal láttam. Hibátlan alkotás, de a film...........
1/10
jpm2005 2009 nov. 28. - 11:54:14 1/10
(25/87)
Ez a film betyárszar. Szerintem. Ha valkit érdekel Spiró mûve, inkább nézze meg színházban. Pl. Katona.
marishka 2009 nov. 28. - 11:53:46
(24/87)
öööö.... és mi van azokkal a kedves érdeklõdõkkel, akik utálják, ha "felkészítik" õket azok, akik már láttak egy filmet? Eh...
karlsson 2009 nov. 28. - 10:34:45
(23/87)
Készüljetek fel, ez egy mozgókép nélküli film.
Chowchilla Charlie 2009 nov. 27. - 19:17:11
(22/87)
Nekem cím és tartalom alapján egybõl a Crash asszocializálódik.
9/10
Charles Foster Kane 2009 nov. 26. - 14:10:49 9/10
(21/87)
Nem is figyeltem, hogy játszik Anger. Na, így külön érdekel. :)

CSak el ne feledjem. Szombat, M1, szombat, M1, szombat...
10/10
alphadog 2009 nov. 26. - 14:06:02 10/10
(20/87)
Érdekes, bár gondolhattam volna, hogy amitõl pl nekem tetszik, másnak az idegesítõ lesz! Szerintem a színészi alakítások vitathatatlanul jók!!! Ki kell emelnem Anger Zsoltot és Thúróczy Szabolcsot!
9/10
Charles Foster Kane 2009 nov. 26. - 12:02:55 9/10
(19/87)
Én tartok a filmtõl... De kíváncsi vagyok mit tudtak belõle kihozni.
10/10
borsneni 2009 nov. 26. - 11:47:43 10/10
(18/87)
Moziban láttuk, imádtuk! Még játszák ugyan, de csak hetente párszor a Kinoban, viszont nov 28-án szombat este 9-kor az m1 levetíti.
Kötelezõ mindenkinek!
10/10
rumci 2009 nov. 24. - 22:25:29 10/10
(17/87)
Hurrá, hogy kijött DVD-n! Méghozzá szép, igényes kivitelben. A felirat tulajdonképpen forgatókönyvi pontosságú -- így különösen szép össze lehet hasonlítani a szöveget a színdarabbal. Engem meglepett, hogy mennyire átírta Spiró a darabot: láttam színházban, olvastam kötetben, kétszer láttam moziban, és benyomásra ugyanaz volt -- vsz. azért, mert tökéletes, spirói pontossággal lett átdolgozva. Hát ez a DVD nagy elõnye a mozihoz képest -- el lehet vele vacakolni az otthon nyugalmában.

Ha nagyon kritizálni akarok (ez már elviselhetetlen kekeckedés):
1. Volt néhány tévébeszélgetés a film bemutatója kapcsán, azokból rákerülhetett volna egy csokor a DVD-re extraként (igazából persze nem hiányzik, mert gondosan felvettem, amirõl tudtam).
2. Lehet, hogy én voltam figyelmetlen, de nem találtam meg az angol felirat fordítójának személyét. Pedig egy ilyen munkánál azért mindenképp megérdemelte volna.
1/10
Beyond silence 2009 nov. 21. - 22:47:51 1/10
(16/87)
Ennél elviselhetetlenebb szart most nehezen tudnék elképzelni. Egyszerûen minden rossz benne. A képi technika pár percig érdekes, de utána mocsok irritáló ahogy kimerevedett képeken a hülye pofákat vágó színészeket nézünk, mi alatt beszélnek. Ráadásul nagyon bénán is beszélnek, teljesen hiteltelen, láthatóan nem megy nekik a szinkronszínészet. Ami a legrosszabb hogy amit mondanak is totális unalmas és jelentés nélküli.

Egyébként egy idõ után itt-ott elég rendesen bemozdulnak szereplõk :D.
khekkkkkk 2009 nov. 21. - 12:49:27
(15/87)
gratulálok, végre egy jó magyar film
elõször is spiro - csak leírta a mai magyar valóságot, ez még 30 év múlva is érthetõ lesz, és ahogy láttam a stáblistán õ is szerepelt
aztán garas -bravúros ötlet és megoldás
és a színészek mind nagyon jók
csak a színek hiányoztak, az talán még emelte volna a filmet
mulao 2009 okt. 08. - 16:49:12
(14/87)
Jó film lehet.DVD megjelenésrõl tud valaki valamit?
Agatha 2009 okt. 08. - 15:24:23
(13/87)
Nagyon jó film!
Criobs 2009 okt. 07. - 22:32:43
(12/87)
Nagyon tetszett a film. Jó ötlet, jó megvalósítással. Spiró György és Török Ferenc munkásságát külön-külön is nagyra becsülöm, és így együtt is jó párost alkottak. Egy percig sem unatkoztam a film alatt. Minden elismerésem a színészeké, akik rebbenéstelen arccal tudtak nagyon kifejezõek lenni.
Mianserin 2009 okt. 06. - 13:06:15
(11/87)
Tegnap neztuk meg a dilmet az Apollo kisteremben (Debrecen). Velünk együtt összesen négyen voltunk, en az urammal meg ket fiatal srac. Szerettuk a filmet!

****** Szolok, hogy esetleg SPOILER! **************************************************
Korabban, a bemutatot nezve azt hittem, hogy szamitogepes trukk, hogy mozdulatlanok a szereplok, mikozben a hajukat es a ruhajukat meglebegteti a szel, de nem. Ok maguk maradnak mozdulatlanok a kovetkezo snittig. Ez kulonosen szep teljesitmeny volt pl. a kora miatt - elnezest - Bansagi Ildikotol a legkicsavartabb pozokban. Le a kalappal az otletert es a kivitelezesert is. A tarsadalomrajz is ott volt.
10/10
4trASS 2009 okt. 02. - 17:26:08 10/10
(10/87)
Köszönet a KINO-nak érte, hogy adják!
F_E_B 2009 okt. 02. - 07:23:56
(9/87)
Réthelyi Andrást megint kihagyták a szereplõ közül :(
Vinogradov 2009 szept. 27. - 19:08:27
(8/87)
Rendszerváltás-film a javából ez is, ahogy Török Feri többi projectje...

Összetett, pontos, kidolgozott modell, mely ezúttal megmutatja a rendszerváltás nyerteseit és veszteseit is, mindazt tehát, amit Feri filmjei eddig vizsgáltak külön-külön, most egyben, kölcsönhatásaikat elemezve.

A Moszkva tér ugyanis azokat mutatja meg, akik kívül estek a rendszeváltáson, pedig, úgymond, átélték azt, a Szezon azokat, akiknek elvileg már nem sok közük volt hozzá, mégis rányomta egész életükre bélyegét az, hogy ez a mintegy két-három éves folyamat hogy és miként ment végbe (õk a rendszerváltásnak egészen speciális módon vesztesei), végül az Overnight lényegében a nyerteseit (brókerek), akik azonban - a rendezõ szavaival élve - "igazából a legnagyobb vesztesei voltak".

Spiró tömegnyomor-drámája azonban elõször ad lehetõséget alkotónknak arra, hogy megmutatasson mindent: ne csak az egyes szeparált, s mondhatni, specifikus közegeket, hanem mindent, tövirõl hegyire, egyben, úgy, hogy az óriási, recsegõ-ropogó gép, a rendszeváltás utáni Magyarország mûködés közben mutatkozzék meg.

És itt aztán kérlelhetetlenül zajlik az egyes alkatrészek szortírozása (posztmodern enumeráció?): van itt minden, mint a búcsúba'...

Kamionos, a szigetre igyekvõ részeg kiscsajok, "alkalmi" árus, fõnök és leendõ beosztottja könnyeznvaló helyzetben történõ összefutása, ablakon kibámuló, morgolódó öregek, hajléktalan és alkalmi bróker egymás mellett a padon, írtózatosan hülye rendõrök...

És nyálasan nyivákoló (zseniális!) Péterfi Bori ráadásként, ha az irtózatosan sírva-röhögõs poénanyag nem volna elég sörkorcsolyának...


Spiró Gesamtkunst-darabja nem a színpadra való munka.

Nem azért, amiért mondjuk teszem azt a Faust második része vagy az Ember tragédiája, hanem azért, mert a színpadon szerencsétlenkedõ dugóba keveredetteknél sokkal izgalmasabbak azok, akikkel ez filmen történik.

Török Ferenc pontosan a darabnak ezt a színházban oly hátrányosan megmutatkozó oldalát használja ki mesterien - s mindezt azért, mert a nyolcvanjelenetes filmre mindössze két hete volt, pedig minimum harminc nap kellett volna rá - a film nagyrésze ugyanis kimerevített képekbõl áll.

Illetve a képek maguk nem is kimerevítettek, csupán csak a színészek azok - a környezet közben mozog. A villamosok járnak, a fák és füvek lengedeznek a szélben.

Az emberek statikusak itt valahogy (Feri elmondása szerint egyetlen digitális belenyúlás sem történt az egyes képekbe - ezt, mint a rendezõi mítoszteremtés és némiképp az ehhez hasonló digitális utómunkák eszközeinek ismerõje, cáfolnám).

A színészeket tehát a szó szoros értelmében nem is látjuk játsszani: grimaszokat és alájuk vágott hangot érzékelünk csupán.

S itt akkor most hosszan el lehetne értekezni a filmben statikus és dinamikus viszonyán: hogy miért úgy van, ahogy, és hogy milyen plusz jelentéstartalmakat ad hozzá az a cselekményhez, hogy miért vagyunk statikusak 1989 óta, még ha úgy is tûnik, hogy mozgunk, hogy miért nem mozdulunk soha sehová ebbõl az istenverte Kárpát-medencei dugóból, s hogy a múlt visszírívásának nyomora miként jelenik meg a filmen - amint beesteledik - mint gyakorlatilag az egyetlen pozitív tartalmú kommunikációs elem rendõr, kamionos, zugárus és cégvezetõ közt...

Hagyjuk...

Ne tegyünk hozzá Török Feri filmjeihez semmit, mert hisz az õ filmjei is olyanok, amelyeket nem érdemes magyarázni.

Mindnyájunk nagy örömére csak úgy vannak - besorolhatatlanul, beskatulyázhatatlanul lebegnek, levitálnak a magyar térben - talán az elmúlt húsz magyar évet legsikeresebben reprezentáló alkotások között.

Nem tudom, majd harminc év múlva eldõl...


Mindensetre nekem teccett (sic!)...

8.35/10