monnci 2008 szept. 24. - 20:01:53
(35/95)
A 3.-ban tényleg ad vmi magyarázatot???
Már arra, hogy hogy kerültek ide, meg h ki miatt, miért pont õk stb...
Cullangka 2008 szept. 24. - 18:59:05
(34/95)
hm.. nem a legjobb sorozat a kocka! az elsõ ugy ahogy még jó volt! a 2. egy kicsit már tulzás! sztemaz gagyi volt:S a 3as meg hát... nem tom! sztem 10/5
monnci 2008 szept. 22. - 17:31:00
(33/95)
Én sajnos nem tudtam megnézni:(
A film kezdõdött 23:00-kor én meg már 22:30-kor elaludtam a fotelemben...:P
AvatáR Gil Maerth 2008 szept. 22. - 16:58:06
(32/95)
Nos, kiderült eg ypár dolog, de erre csak a 5237-edik nézés után jutott idõm:
Mert addig lefogllatak maetamitikai, káosz-elméletes, tér-idõ koontinuummmal, párhutzzamos dimenziókkkal való eszeveszett foglalatoskodás. :)

Na szóval:
1: mind kapcsolatban vannak az IZON nevû fegyvergyártó multinacionális céggel -amely sztem megépitette vagy létrehozta a hiperkockát

2, mind kapcsolatban vannak a számítástechinikával, joggal illetve magasfokú matematikával.

3, az egész végén a pszichiáternõci átadja a fekete izét akatonáknak, majd fejbe lövik - cogito ergo sum. a fekete kõért ment ki az egész
-ÁM! Akkor miért nem vette el elõbb?
miért nem ért elõbb véget a kisérlet?
Meg kellet vármni míg valaki más megõrül?
Honna szedték hogy a pszichologusnõ végig tiszta marad?

5, Mi van a kiszáradással és hallucinációkkal?
és miért lebeg a térben Simon és Julia?
Miért kellett a nyomozónak megölnie azt a lányt, akit keres? (azon kívûl hogy addigra becsavarodott?)


Csak ennyi kérdésem van :)))))))))))))))))))))))))))
monnci 2008 szept. 21. - 18:14:03
(31/95)
*******Spoiler********
Akkor most ez a rész sem fog konkrét magyaráztot adni arra, hogy hol is vannak, hogy kerültek oda, és hogy MIÉRT?????
Mert az elsõ rész vége nagyon bosszantott..:(
ceia 2008 szept. 21. - 18:09:24
(30/95)
A második nem lett olyan jó, mint az elsõ. De ez általában így van a 2. részekkel. Attól még jó film ez is, csak hát az elsõ jobb volt. Sokan valami megoldást, választ vártak tõle, de ez nekem nem probléma. Kellemes kikapcsolódás megnézni, és ez a lényeg. Nekem a hangulat a fontos. Egy sci-fi meg úgy jó, ha hagy valamit a fantáziára is. Gondoljunk csak bele: az Alien teljesen világos volt? Nekem az tûnt fel, hogy ezek a kockák a technológiájukkal aligha lehetnének emberi alkotások.
unisol1 2008 aug. 27. - 17:47:58 Előzmény Király Sanyi
(29/95)
Ja, a 2. inkább egy amerika remake, egy kanadai filmnek, mint folytatás (legalábbis úgy tûnhet...)
Király Sanyi 2008 aug. 26. - 21:17:06
(28/95)
Az elsõ rész teljesen jó volt. Ötletes, EGYEDI, és a maga módján szórakoztató. A második részre már igazán nem volt semmi szükség, egy ingerszegényebb környezetben kb ugyanazt más szereplõkel adták el megint. Ezért kár volt. A harmadik rész meg csak arra lett volna jó, hogy kiderüljenek a mindazidáig még felfedetlen dolgok, de pont a lényeg maradt ki, így ez a rész szintén fölöslegesen készült el. plusz így a három résszel együt, már hót elcsépelt filmet csináltak belõle.
unisol1 2008 aug. 26. - 20:50:31
(27/95)
Made in USA! El.aszták, csak azért tetszik (úgyahogy), mert az 1. iszonyatosan ottvan ám! De a 3. ismét Made In Canada, helyretették, jó film! Bár van, aki azt mondja, hogy a 2. jobb, a 3. felesleges, na nálam a Hipercoca a gyenge láncszem... De nem rossz... Annyira... A 3. veri (anno kb. 4 nap alatt néztem meg a 3 részt, objektíven össszehasonlít6ó)
Wuss 2008 aug. 08. - 17:19:57
(26/95)
Az elsõ részben a gyogyóst Kazannak hívták, a harmadik rész fõszereplõjét pedig Wynnek. Az egy másik gyerek lehetett ...
Danner 2008 júl. 03. - 22:54:41
(25/95)
"elsõ rész ateistája a harmadik rész bekattant fõszereplõje"
az autista, nem ateista :)
2/10
criminal 2008 jún. 30. - 12:46:47 2/10
(24/95)
nekem nagyon nem tetszett. az,hogy végig ugyanaz a környezet, kivéve az utolsó 2 percben, már ez is teljesen idegesítõ. a 'hiperkocka' elég nagy hülyeség szerintem. itt a csapdák valami borzasztó gagyik voltak, az 1. részben értelmesebbek, az biztos. amikor pedig Max és July összejöttek, az egy kész mosószerreklám. az is biztos, hogy nem túl élethû holttestekre törekedtek, bár lehet, hogy ez is csak amiatt van, hogy ez egy 'hiper'kocka... -.- az 1. részben legalább megvoltak az emberek, akiknek a tehetségével ki lehet jutni, megvolt a módszer, megvolt az esély. itt ellenben csak egy nagy összevisszaság van. nálam leszerepelt.
AvatáR Gil Maerth 2008 jún. 30. - 10:49:35
(23/95)
No, ez asszem a #43-adik komment.
Ebbe belevontak a matematikától kezdve a Káosz elméleteken ÁT a párhuzamos dimenziók és oszcilloszkopok elméletéig mindent.
De igy olyan kavar lett mint amikor "Mici néni" beletesz mindent a mákos gubába.

A csapat széthullik, Itt már akezdetek kezdetén van valaki aki megörül, mig a kultikus 1.Résznél a végére fejlõdött ez ki.
És az logikailag jobban ki volt kupálva.

Nem tudunk meg semmit, csak némi homályos infokat egy IZone nevû fegyvergyártó vállalatról,
egy Trusk nevû hackerrõl, egy tervezett programról -amit az egyik rab készitett.
Pedig mindenki kapcsolodik hozzá valamilyen szinten.

Van matematikus, pszichologus, fizikus, tervezõi programozo. A vak kislûny az 1.Rész kedvéért klerült bele. Ott egy autista volt.

*

Látszolag egy percre megvilágosodunk, amikor a szõke nõ kikerül a fekete mitadjistenbõl.
Megtudjuk hogy a vak lány obszidián nyakékére ment ki az egész.
De hogy mit tud a nyakék, és kiknek kel ennyire, és hogy miért nem vették el egyszerûbben,
NOS AZT NEM TUDJUK MEG.
(az tény hogy a nyakéák furán lebeg a térben ,de többet nem)

Mint ahogy azt se, miért kell fejbelõni azt, aki kihozta?
És mi a az a fekete ragacs?
És mi lett a többiekkel mielõtt a szõke nõ 6 óra 6 perckor és 59 másodperckor kiugrott????
Meghaltak? Tovább bolyongtak a téridõben????

Én magam úgy látom. a NÉZÕT ennyire kisarkitott tudatlanságban tartani HIBA és BÛN.
Persze lehet pár foltot hagyni, van is erre jó pár PÉLDA.
de azokat is ki lehet sakkozni alapvetõ logikával, vagy nagy önfegyelemmel, gondolkodással.

DE IT NEM.
EZ NEM AZ A FILM :(
Danner 2008 jún. 29. - 20:47:26
(22/95)
Nekem a harmadik rész is nagyon tetszett, és szerintem nem gond, hogy nem derült ki minden. Volt olyan film, ahol ez zavaróan/idegesítõen hatott rám, de a kockákban nincs így.
Redfield 2008 jún. 25. - 23:51:03 Előzmény Susyy
(21/95)
Talán erõs lenne azt mondani, hogy rendelkezik némi lélektannal is, de mindenképp érdekesebb élmény, mint egy kaszabolós tucathorror sipítozó mûmellû "sztárokkal".
Redfield 2008 jún. 25. - 23:49:01
(20/95)
Nincs értelme. A Kocka lényege a misztikum, és a bizonytalanság, ami az elsõ részben mesterien, ebben a másodikban meg úgy... hasonlóan fel lett építve. De a harmadik már semmi több, mint egy kötelezõ folytatás, teljesen elcsépelve már azzal a némi magyarázattal is, amit kényszeresen beleerõltettek a gyengus történetbe, hogy ebbõl valami izgalmas, élvezhetõ filmet csináljanak. (amire ugye semmi szükség nem volt, mert ezek még mûködtek, csak már kifogytak a fantáziából, és tömni akarták a zsebüket)
Ezüstliliom 2008 jún. 23. - 19:06:24
(19/95)
Szerintem mindenki csalódni fog, aki úgy ül vagy épp ezért nem ül neki megnézni, mert horrornak van definiálva. Nem tudom, mi lenne a jó meghatározás, de szerintem semmiképpen sem horror.
1/10
Susyy 2008 jún. 23. - 14:30:03 1/10
(18/95)
én tegnap néztem meg a kockát és sztem nagyon gyenge film,tiszta összevisszaság az egész,pedig azthittem vmi jó kis horror lesz,de tévedtem:S
Ezüstliliom 2008 jún. 07. - 19:34:18
(17/95)
Nos... Ez itt a második rész topikja. Én még nem is láttam a harmadikat, így nem tudok véleményt alkotni róla.

"Ha egy rész sikerét mindössze már csak arra teszik fel, hogy minden elvarratlan szál végre a helyére kerüljön, akkor talán illenék is minden szálat a helyére tenni, külömben csak egy hatalmas kudarc marad a történet, ill a harmadik rész.Ha az alkotók félenek megmagyarázni a dolgokat,ne is próbálkozzanak vele."

Nem tudom. Arra tették fel a sikerét? Amúgy meg együttérzésem annak, aki csak a megoldásért nézte meg.:)
Ezüstliliom 2008 jún. 06. - 19:33:04
(16/95)
Elrontani? Szerintem sokszor a legjobb filmekben (könyvekben) a végsõ kérdés megválaszolatlan marad, hogy tovább agyaljon rajta az ember, és pont ettõl jók.:)