Téma: Kódjátszma

9/10
I-Am-Weasel 2015 márc. 30. - 02:45:14 9/10
(62/122)
Jó film lett. Kissé homofób vagyok, ezért némileg vonakodva fogtam neki a filmnek. Nem volt kedvem 2 férfi románcának kibontakozásához. De a homoszexualitás csak egy akadályként volt jelen a fõszereplõ életében. Remek történet egy hõsrõl. Apróbb hibaként nálam nem tetszettek a gyors idõbeli váltások: kódfejtés-iskola-kihallgatás, de az összértékbõl nem vett el.
5/10
lacee83 2015 márc. 22. - 22:12:57 5/10
(61/122)
Unalmas vontatott cselekmény. A szereplõk közül egyik sem volt szimpatikus. Lehet hogy jobb filmet is kihozhattak volna ebbõl.
10/10
kobax 2015 márc. 22. - 12:33:58 10/10
(60/122)
Na, ez a film, ez igen!!!
Az egyik legjobb film, amit az utóbbi idõkben láttam.
Helyén volt minden - a szereplõk, a történet (most tekintsünk el attól, hogy mennyire felel meg a valóságnak, vagy sem), az arányok... Egyszóval minden!
Csak ajánlani tudom!
10/10
Balázs Skobrics 2015 márc. 15. - 09:17:28
(59/122)
Én nagyon szeretem a 2. világháborús témákat,engem lekötött,tudtam követni,értettem az egészet. Aki erre nem képes,miért nem inkább Marvel feldolgozásokat néz.........

Amúgy meg ha jól emlékszem, a Kriegsmarine Enogma bonyolultabb volt,ott azért kellett a kódkönyv,errõl egy film is készült, U571 címmel.

Egyzsóval nagyon jó,élvezhetõ film volt.
Ezüstliliom 2015 márc. 09. - 14:15:09 Előzmény wheeler146
(58/122)
Neked is szól az elõzõ hozzászólásom. Teljesen egyetértünk.
Ezüstliliom 2015 márc. 09. - 14:11:08 Előzmény NN153
(57/122)
"Ez a film önmagában is jó. Nagyszerû férfi fõszereplõvel. De tudván, hogy igaz a történet (most ne veszekedjünk azon, hogy hány százalékosan az) még hatásosabb, drámaibb az egész. Az, hogy az emberiségért sokat tevõ embert az emberiség a halálba taszítja, az sok utángondolást, elemzést kíván..."

Megfogalmaztad helyettem, amit én nem tudtam. Sok ilyen esetrõl tudunk, sok ilyen, keserû sorsú hõsrõl sajnos. Van például egy nagyszerû ember, aki a II. Világháború idején a magyar lótenyésztés színe-javát próbálta menteni azzal, hogy két részre osztotta a magyar fajták legjobb tenyészedeit úgy, hogy mindkét részbõl rekonstruálni lehessen majd a fajtákat, és két különbözõ irányba útnakindította. Pettkó-Szandtner Tibor tábornokot ezért a tettéért a háború után hazaárulónak kiáltották ki, és soha többé nem léphetett magyar földre.:((( Szégyen, ahogy bánunk azokkal, akik annyit tettek értünk!
Ezüstliliom 2015 márc. 09. - 13:43:34 Előzmény sansz
(56/122)
Egyetértek. De szerintem erre is nehezen vették rá a királynõt, nemhogy még bocsánatot is kérjen. Amúgy a fõszerepet játszó, számomra megjegyezhetetlen nevû (a kiejtésrõl már ne is beszéljünk!) színész által is aláírt nyílt levélben, amit belinkelt itt valaki, is próbálnak a királyi családra nyomást gyakorolni: "a kampány szerint fontos lenne utólagosan is kegyelemben részesíteni az elítélteket és megkövetni õket állami szinten. Hozzáteszik, kb. 15 ezer ember még életben van azok közül, akiket üldöztek másságuk miatt."
offtopic
Ezüstliliom 2015 márc. 09. - 13:32:58
(55/122)
Megnéztem a többi hozzászólásodat is. Téged miért nem tiltottak még ki errõl a fórumról?
Ezüstliliom 2015 márc. 09. - 13:29:43 Előzmény respect77
(54/122)
"... és arról, hogy mely információkat használják fel támadások meghiúsítására, felsõbb, katonai szinten döntöttek, nem Turing."

Honnan tudod, hogy nem Turing javaslatai alapján döntöttek errõl?


SPOILER
"- A film szerint azért tartóztatták le Turingot 1951-ben mert szovjet kémnek gyanították. A valóságban 1952-ben tartóztatták le és azért mert meleg volt."

A filmben ugyan elõször azért nyomoztak utána, mert kémnek gondolták, de végül azért tartóztatták le, mert meleg volt, mert csak ezt tudták rábizonyítani. Nem nézted elég figyelmesen.:)
Ezüstliliom 2015 márc. 09. - 13:21:49 Előzmény Una pura formalita
(53/122)
SPOILER
"- A kód megfejtése után, a tengeralattjáró-támadásra való figyelmeztetés körül kibontakozó vita hiteltelen, az egyik kódfejtõ személyes érintettsége pedig a jelenetet nem drámaivá, hanem teljesen nevetségessé teszi."

Én speciel sírtam...


"- A világháború egyik legnagyobb jelentõségû tudományos projektjén mindössze néhány tudós dolgozik? És egyébként Turingon (meg Joan Clarcke-on) kívül mit csinált a többi?"

Nem tudom, Te mit néztél. Ez volt az egyik központi része a történetnek. A sok "zseni" reggel 6-tól éjfélig azzal gyötörte magát, hogy a sokmillió (milliárd?) variáció között megtalálja az aznapi kódot. Manuálisan, emberi aggyal. És rossz szemmel nézték Tuningot, aki "nem segít nekik". És a zsenik mellett volt még rengeteg ember, akik a kezük alá dolgoztak a híradós szobában. Mutatták is õket.
Ezüstliliom 2015 márc. 09. - 13:13:50 Előzmény eful11
(52/122)
"Einstein és a szabadalmi hivatal közismert téma."

Nekem nem az. Mire céloztál?
Ezüstliliom 2015 márc. 09. - 09:28:16 Előzmény eful11
(51/122)
"Magyarul nem találtam, de tengeralattjáró festése szerintem tetszeni fog"
Honnan tudtad?:) Szegény ló! Biztos sokat fulladozik.:)


SPOILER
Nem úgy értettem, hogy soha nem találták meg a kódkönyvet, csak hogy õk hamarabb megfejtették a kódot annál. Mivel az oldal angol, így nem tudom, mikor találták meg. Ettõl még lehetnek igazak a filmbeli események.
SPOILER vége
10/10
Szancho 2015 márc. 08. - 23:58:41 10/10
(50/122)
Jó film. Számomra érdekes volt, ahogy lépésrõl lépésre kerülnek közelebb a megoldáshoz. Nem hatásvadász, de érdekes,elgondolkoztató, és még egy jó adag erkölcsi tanúság is van benne.
eful11 2015 márc. 08. - 13:51:44
(49/122)
Meg sem lepõdöm. Egy másik mai filmben a Holdra szállás nem történt meg. Hadd okosodjon tovább a fogyasztó:)
(Magyarul nem találtam, de tengeralattjáró festése szerintem tetszeni fog)
https://www.awesomestories.com/asset/view/U-559-U-BOAT-CODES-ARE-BROKEN-Enigma-Machine-and-Its-U-boat-Codes
Ezüstliliom 2015 márc. 06. - 23:08:47 Előzmény eful11
(48/122)
A film szerint nem jutottak hozzá a kódkönyvhöz. Az igazságot persze nyilván nem ismerem, mivel nem voltam ott.:)
eful11 2015 márc. 01. - 17:18:28 Előzmény Steel89
(47/122)
Abszolút. Gyanítom, hogy névtelen emberek gondolataiból "merítõ” emberekkel vannak tele az enciklopédiák. Einstein és a szabadalmi hivatal közismert téma.
Jelen esetben pedig sokat lendíthetett a megoldáson, amikor hozzájutottak egy komplett Enigma-készlethez a teljes tárcsasorozattal és a kódkönyvvel együtt:)

A filmet nem láttam még, de majd egyszer, talán.
8/10
horipapa. 2015 febr. 26. - 10:58:39 8/10
(46/122)
Kicsit többet vártam tõle én is, a téma adott volt, hogy nagyobbat üssön a film. Benedict Cumberbatch a film elején szerintem túljátszotta a szerepét.
Kicsit vontatottnak éreztem, néhol unalmas, mégis lekötött.
Valószínûleg ha nem moziban nézem nem adok rá 8-ast.
7/10
Steel89 2015 febr. 22. - 03:32:52 7/10
(45/122)
Kicsit többet vártam ettõl a filmtõl. Charles Dance gyakorlatilag ugyanazt a karaktert hozta mint a Trónok harcában, Cumberbatch pedig ugyanazt a meg nem értett zsenit formálja meg mint a Sherlockban. Kiera Knightley kivételesen nem idegesített (talán azért mert nem a szokásos hisztis pi..át alakítja).


Túl sok idõt szánnak a zsenikultuszra. Hiába igaz történet nekem már unalmas, hogy az összes nagy elmét bogaras,antiszociális figuraként ábrázolják akik a mondatokat szó szerint értik és az is zavar, hogy az áttörõ eredményeket a filmekben mindig egy embernek tulajdonítják, közben ezeken a munkákon még jó pár "zseni" dolgozott. Tudván mi lesz a sztori vége és milyen hálátlanul elbántak vele sokkal tragikusabb (és naturalisztikusabb) ábrázolásra számítottam.


Ugyan nem rossz, de számomra egyszernézõs.


7/10
wheeler146 2015 febr. 19. - 13:55:10
(44/122)
Nekem tetszett!
Egyáltalán nem érdekel mennyiben tér el az eredeti sztoritól. Egyetlen valós történetet, sem lehet 100%-ban filmre vinni. Ezt csak egy balfék erõltetheti.

Spoiler (Szerûség)
Sok mindent le lehet szûrni a filmbõl. Nekem pl. az is érdekes, hogy az állam mennyire hálátlan tud lenni... Számtalan hõs, vagy lángelme, élete vált már pokollá, az állam hálátlansága miatt, a történelem során.
Persze itt full titkos volt az, ami valójában hõssé tette... Mindegy a bunkó rendõr azért csak tönktre tette...
9/10
Vivikatze 2015 febr. 14. - 06:06:32 9/10
(43/122)
Összességében tetszett, a nem mindennapi történet sokat hozzátett. Egyetlen gondom volt, hogy ezt a filmet 90 percben simán le lehetett volna tudni, és akkor talán a vége felé nem lett volna olyan érzésem, hogy átfordulni látszik vontatottba a történet... A fõszereplõ jól játszott, számomra akkor sem Oscar-esélyes az alakítása. 9/10