Téma: Kódjátszma

9/10
ammok001 2015 febr. 12. - 16:02:33 9/10 Előzmény ErnestMenville
(42/122)
Ez 1 baromi jó film,az alakításokkal semmi gond nem volt(nem tudom te mit néztél).Nem unalmas,nem eröltetett.Tudod tegnap néztem meg,utánna pedig az öreg Statham-tõl a Wild Card-ot kezdtem nézni,na látod az unalmas,vontatott,és szarok az alakítások.
9/10
offtopic
sofi 72 2015 febr. 11. - 21:06:57
(41/122)
Lebeszéltem magam róla, így maradtak a kommentek...
1/10
szapy 2015 febr. 11. - 18:53:17 1/10
(40/122)
Nagyon sajnálom, h megnéztem. Szegényebb lettem!
1/10
ErnestMenville 2015 febr. 10. - 02:17:27 1/10
(39/122)
Szörnyû. Unalmas és erõteljesen vontatott. A történet maga jó lenne, ha hitelesebb színészek játszották volna... Sok az érthetetlen párbeszéd...
9/10
zetorka 2015 febr. 08. - 23:06:50 9/10 Előzmény Petrucc
(38/122)
SPOILER

ha abból indultak ki amit írsz, hogy kellett ahhoz egy személyes szál, hogy meg lehessen érteni az erkölcsi dilemmát, akkor eléggé buta nézõre optimalizálták ezt a filmet, nehogy már enélkül ne lehessen felfogni, hogy az egy komoly erkölcsi dilemma, hogy x% embert hagysz meghalni, pedig meg tudnád akadályozni, hogy y%-ot megments...

hagyjuk már, csomó módosítás érthetõ, mert nyilván nem fognak több ezer embert mutogatni, meg az orosz kémnél is kellett az izgalmi szál stb., de ez tökéletesen felesleges volt és gyakorlatilag hülyének nézi a nézõt (mint ez oly jellemzõ egyébként a hollywoodi filmekre)
9/10
zetorka 2015 febr. 08. - 22:56:19 9/10
(37/122)
Ma láttam a moziban és nekem nagyon tetszett, bár túl sok amerikai filmet láttam már ahhoz, hogy ne gondolkodjak el többször is vajon mennyiben igaz a történet amit látok.

Nem voltam teljesen mûveletlen a témában, így másokkal ellentétben én nem tudtam azon izgulni, hogy vajon feltörik-e az Enigmát, de (jelen esetben) szerencsére nem tudok Turing életérõl elég sokat ahhoz, hogy zavaró legyen a film pontatlansága.
Sajnos az ilyen filmektõl ez nem is várható el, ami csak azért szomorú, mert több ember szerez tudomást ezekrõl a dolgokról filmeket nézve, mint másképp. Mindenesetre örülök neki, hogy mások összeszedték az eltéréseket és így egy csapásra megtudtam amit akartam.
9/10
NN153 2015 febr. 08. - 04:03:35 9/10
(36/122)
Ez a film önmagában is jó. Nagyszerû férfi fõszereplõvel. De tudván, hogy igaz a történet (most ne veszekedjünk azon, hogy hány százalékosan az) még hatásosabb, drámaibb az egész. Az, hogy az emberiségért sokat tevõ embert az emberiség a halálba taszítja, az sok utángondolást, elemzést kíván. Érdekes, mekkorát fordult a világ az elmúlt évtizedekben. Akkoriban kémiai kasztrálás volt a büntetés a bûncselekményért, ma pedig felvonulásokon lehet a büszkeséget kifejezni.
2/10
Ferrrrri 2015 febr. 07. - 21:22:45 2/10
(35/122)
Most bizonyára kapni fogok a sok kiváló filmkritikustól, ami én ugyan nem vagyok, vagyok viszont film és mozirajongó. Pontosabban jó film rajongó. Sajnos azonban SZÁMOMRA ez a film se nem igazi dráma, se nem igazi krimi, se nem háborús film, csalódás volt. ÉN nem fedeztem fel benne se feszültséget, se poént, se izgalmat, se romantikát, se váratlan csavart. "Csak" egy igaz történet volt... de ez nem jelent önmagában jó filmet, legalább is NEKEM nem.

Akkor hát várom, hogy a földbe döngöljetek. :)
9/10
leventeweller 2015 febr. 07. - 12:32:29 9/10
(34/122)
Ez egy jó film. Nálam 9/10, biztosan több Oscar díjat is fog nyerni. Viszont eléggé "zavaró", hogy a film a homoszexuálisok elfogadására lett kihegyezve. Érdekes érzésekkel jöttem ki a terembõl ez miatt.
sansz 2015 febr. 07. - 10:40:38
(33/122)
Mint film egyébként jó. Azt nem értem mondjuk, hogy miért kell ennyit ferdíteni,a valóság se kevésbé drámai.
Angol-utálatom pedig mindig felizzik, ha Turingról hallok/olvasok. A film végén is csak úgy ott volt:
Egy évvel a hormonkezelés után öngyilkos lett.

Következõ szöveg: 2013-ban az angol királynõ kegyelemben részesítette..vagy megbocsátásban, valami ilyesmi.
Bravó dekadens angolok! Így már mindjárt más...Ha már valamit mondani akart az a vén csotrogány, akkor mondta volna azt, hogy ELÍTÉLI az akkori angol uralkodót(saját magát), a bíróságot stb.

Ha én megölnék egy ártatlan embert, akkor azt hiszem szimplán gyomorforgató lenne, ha megbocsátanék az áldozatomnak, a saját elítélésem helyett.
sansz 2015 febr. 07. - 10:30:46
(32/122)
"Sem az Angolok sem a Franciák nem jártak a kód közelében sem, a lengyel Marian Rejewski vezetésével lett megoldva"
Szerintem ne hangoztasd ilyen "hangosan" a véleményedet, ha nem alapos a tudásod.

Abban igazad van, hogy NAGYON sok minden nem volt hû a történelemhez a filmben, egyik fontos részt csak éppen súrolnak, egy másik meg se történt dolgot meg kinagyítanak.
De pont a fentiben nincs igazad. Az igaz, hogy az Enigma egy korábbi típusát valóban az angolok és a franciák kudarcai után/mellett a lengyel csapatnak sikerült feltörnie, de a második világháborúban használt újabb Enigmával szemben a lengyelek is _kudarcot_ vallottak. A lerohanás elõtt jobb híján átküldték az angoloknak, franciáknak minden kutatásukat a témában.
Nyilván kellettek ezek Turingéknak, de Turing pedig a végsõ megoldáshoz kellett és ezt senki sem vitathatja.

Olyan a példád, mintha azt mondanád, mintha a nyílpuska feltalálójáé az érdem a harcászatban és nem a puska fejtalálólé.
Két különbözõ dologról van szó, Turingnak még a segítséggel is nehezebb dolga volt.
offtopic
cellasto 2015 febr. 06. - 22:06:29
(31/122)
elárulom:

azért,hogy bezsebeljen egy rakás oscar-t :))
humel 2015 febr. 06. - 21:57:56
(30/122)
Az hagyján,hogy unalmas volt,de történelem hamisitó is!Sem az Angolok sem a Franciák nem jártak a kód közelében sem, a lengyel Marian Rejewski vezetésével lett megoldva.Persze ha a film mondanivalója a homosexualisok,sanyarú helyzete ebben az idõben akkor ok,de akkor minek kell belekeverni a háborút és össze vissza hazudozni a megoldásokról?
6/10
BobTail 2015 febr. 05. - 22:13:56 6/10 Előzmény CrazySpice
(29/122)
Egyetértek, a sok jó kritika, az izgalmas trailer alapján sokkal többre számítottam... 10/6
1/10
CrazySpice 2015 febr. 04. - 15:21:00 1/10
(28/122)
Szeretem a Meleg témájú filmeket, szeretem az Igaz történeteket, szeretem az Életrajzi filmeket és szeretem Keira Knightley filmjeit, de a Kódjátszma nem tetszett. Túl hosszú és vontatott, szerintem egy sima és uncsi b-film.
10/10
Zsozsyka 2015 febr. 03. - 19:20:37 10/10
(27/122)
Én azért ültem be rá, mert láttam, hogy az IMDB-n is jó magasra van értékelve (8.2) és meg kell mondjam, nem csalódtam. A viszonylag hosszú, két órás játékidõ alatt egy percig se untam a filmet és annak ellenére, hogy nem szeretem a háború alatt játszódó drámákat, ez nagyon elnyerte a tetszésemet.
Benedict Cumberbatch valami zseniálisat alakított, eddig nem is tudtam, hogy ez a pasas ennyire jól tud színészkedni, de tökéletesen visszaadta a homoszexuális, különc zseni szerepét és bár Keira Knightley-t személy szerint nagyon nem szeretem (úgy gondolom egyetlen arckifejezése van, a vicsorítós vigyor) magát a filmet nagyon jónak találtam.
Utána csak ültem a székben és kellett pár perc, hogy magamhoz térjek. Ilyen egy jó film.
Én 10 pontot adtam rá.
Bigpapa 2015 febr. 03. - 16:38:57
(26/122)
Jó film volt. Nekem kicsit úgy tûnt, hogy Benedict Cumberbatch beleragadt a Sherlock Holmes szerepébe, és csak néha tudott belõle kizökkenni. Ugyan ez volt a bajom most nemrég a Johnny Depp filmben, amiben egy modern kori Jack Sparrow tûnt fel. Jó karakter mindkettõ, csak megvan a maguk filmje.

Nem olvastam most vissza a kritikákat, de az nekem is a halálom, amikor önjelölt történészek, akik még csak halvány gondolatok sem voltak az Enigma idejében, mindent jobban tudnak, mint azok, akik a filmet készítették. Ez nem dokumentum film, hanem egy film, ami bemutatja, egy verzióját az enigma megfejtésének. És abban pedig jó a film! Sok új dolgot megtudtam, engem végig lekötött, a színészek viszonylag jók voltak. Keira engem idegesít,mert (kövezzetek meg,de ronda!) nem jó színész. Ennél van jobb angol színésznõ, akit be lehetett volna fogni a szerepre.

Maga a film elég jól bemutatja,milyen korlátolt (volt) a világ (na meg most itt, egy két ***moderálva*** fórumozó), hogy betegségnek tekintették a homoszexualitást,ami kezelhetõ. Sokan nem értik, hogy nem úgy lesz valaki meleg,hogy lemegy a boltba,aztán melegként jön haza, vagy belekerül a meleg vírus, hanem így születik. Ellentétben pl. a bunkókkal, akik az évek során mélyítik el a bunkóságukat, ami csak rajtuk múlik. Ugyan ez látható a filmben, hogy amit nem értenek, amihez picit gondolkozni kéne,azt inkább utálni kell, azt el kell pusztítani. Komolyan csodálom, hogy még mindig nem a pattintott kõkorszakot éljük!

Benedict Cumberbatch jól játszik, de szerintem ez most nem egy Oscar díjas film. Láttam a Mindenség elméletét, az szerintem elég esélyes rá, ma nézem meg a moziban a Birdman-t, amirõl szintén úgy hallom, hogy Keaton nagy alakítása. Imádom a palit, remélem tényleg jó a film.
Amitõl félek, hogy az amcsik megint az agymosást részesítik elõnyben és az Amerikai mesterlövész fog tarolni. Pedig az nem egy "szép" sztori!

9/10
offtopic
Edmond Dantes 2015 febr. 03. - 16:23:07
(25/122)
Nem vagyok a "téma" szakértõje, sem kutatója, de azt hiszem, utolsó kérdésedre a válasz: i g e n.
Kései elégtétel(ek) számára (is):

1) 2009. szeptember 11-én – jelentõs társadalmi nyomás hatására – Gordon Brown brit miniszterelnök bocsánatot kért a mindenkori kormány nevében azért a visszataszító bánásmódért, amelyben a tudóst részesítették annak idején a hatóságok, és ezzel halálba kergették...2013. december 23-án utólagos királyi kegyelemben részesült.(forrás: wikipédia)

2) http://velvet.hu/gumicukor/2015/01/31/49_ezer_meleg_mellett_allt_ki_benedict_cumberbatch/

3) s végül, de nem utolsósorban:
http://www.origo.hu/nagyvilag/20140329-ejfeltol-legalis-a-meleghazassag-nagy-britanniaban.html
10/10
Eviee 2015 febr. 03. - 13:49:51 10/10 Előzmény Ottofan1
(24/122)
Én is egyetértek... ezek az utolsó varrókészletig hitelességre törekvõ önjelölt filmkritikusok miért nem néznek inkább dokumentumfilmeket dráma helyett. Nekik sosem lesz jó semmi sem.
Kurvára fontos hogy az eredeti Joan szép volt-e vagy sem...

És persze, egy több évtizedre titkosított sztorit is sokkal jobban ismer itt egy-két mûértõ ahhoz, hogy biztonsággal állíthassa, õ jobban tudja mi és hogyan történt anno, függetlenül attól, hogy ez a film 100%-ig hiteles -e e avagy sem...
10/10
Eviee 2015 febr. 03. - 13:40:05 10/10 Előzmény respect77
(23/122)
Azért a hatásvadászat tõled sem áll messze...
Belinkelsz Keira Knightley-ról egy tökéletesen sminkelt, szátretusált képet, Joan Clarke-ról meg valószínüleg élete legrosszabb (persze nincs túl sok amúgy sem) képét...

Akkor mellékelek Keira-ról is egy kicsit rosszabb fotót...