Téma: Kojot

Querelle82 2018 márc. 06. - 22:01:51
(55/95)
Nincs ezen mit átgondolni.Klisékre épülõ film, klisékre épülõ figurák, klisékre épülõ színészi játék.Mindegy, hogy moziban, vagy tévében nézzük, 3D-ben, vagy IMAX-on nézzük.
darazsbela 2018 márc. 05. - 15:12:36 Előzmény Querelle82
(54/95)
Ezt a véleményt át kéne gondolnia.

Vagy moziban, ha megnézné, esetleg változna a véleménye.
10/10
monikovacs 2018 márc. 05. - 14:28:31 10/10
(53/95)
Most néztük meg, remek film, nagy hatású, kemény, erõs, igaz.
Mind a történet, mind a színészi játék valós és hiteles, jól mutatja be a vidéki Mo-on kialakult feszültséget. Elgondolkodtatja az embert, még mindig a hatása alatt vagyunk, és a filmrõl beszélünk...
Kitûnõ ízléssel választották ki a szereplõket, mind remek \"arc\", akiknek jól megírták a karakterét. Nagy alakítások sora van a filmben, szép a fényképezés, jó a történet. (Bár a legelejét nem értettük pontosan: a nagydarab Laci korábban dzsúdózni tanította Misit? Ezért 9/10.)
Nekünk is Attila a kedvencünk: ahogy az egyik verekedõs jelenetben szikrázott a szeme, az fantasztikus. De mindenki nagyon jó a filmben, pedig nem sztárok. (Végre nem Csuja a polgármester, és nem Nagy Ervin a HMCS, és még Stohl sem szerepel benne. Ez mind óriási elõnyére válik a filmnek! Köszönet a bátor castingért!)
Fesztiválokra kellene nevezni ezt a filmet, nem dobozba zárni!
Querelle82 2018 febr. 21. - 15:12:52
(52/95)
Azért az elnagyolt párbeszédek mellett a színészi játékról sem nagyon beszélhetünk ...
5/10
picipc 2018 febr. 21. - 14:58:27 5/10
(51/95)
A Youtube-on most éppen elérhetõ https://www.youtube.com/watch?v=ggmAYYr7qbA de az eredeti feltöltõ rendszeresen leszedi, tehát ez a link sem fog sokáig élni.
Maga a film nekem 5/10, de a keményfejû rendezõben ott van a nagy tehetség csírája és a kellõ keményfejû energia is. További erõteljes darabokra számítok tõle.

A film kettõssége:
- az erõszakos jeleneteket alaposan kidolgozott koreográfiával és profi lassításokkal vitték színre.
- a hétköznapi jelenetekre alig fordítottak figyelmet: a párbeszédek elnagyoltak, a történések lassúak.

Elszomorít, hogy a verekedések utómunkálataiba milyen rengeteg energia és idõ lett betolva, miközben a hang egyenesen pocsék maradt. Ha az akciójelenetekre fordított erõforrást vagy akár annak felét az utószinkronra és hangosításra fordítják és emellett kiszelektálják az idõnkénti belassulásokat, 95-100 percben pörgõsebb filmet és kevésbé látványos akció jeleneteket kaptunk volna.

SPOILER
Még egy: mint sokszor az életben, itt is szinte csak kellékként vannak jelen a nõi szereplõk. A nõi aktivitást hiányolom az erõsen férfiközpontú filmbõl. A fekete svéd multi képviselõk pedig egyenesen a bizarr világába vittek bennünket.
SPOILER VÉGE

A filmszemlérõl való távoltartás több reklámot adott a filmnek, mint 100 óriásplakát... Ráadásul a gyártó-rendezõ közti ellentét nyomán beindult érdeklõdés továbbra is mágnesként vonzza a nézõket.

Tehát: így kell ezt csinálni, Kostyál Márk!
3/10
Owl 2018 febr. 20. - 00:24:08 3/10
(50/95)
A mondandó világos és érthetõ, a szánkba lett rágva alaposan. A hangminõség ebben a formában ocsmány, ha ez összefügg a film dobozolásával, akkor szégyen, ami történik. Nekem speciel nem tetszett összességében, sok tapló gomba, részeges tahó, erõszakoló szerepelt egymás hegyén-hátán. Nálam az ultimate magyar film a Tanú, ahhoz mérek mindent. Majd ha errõl is tudok 5 év múlva egy mondatot beszélni, azt mondom jó film. Erre minimális az esély.
Reiner Werner 2018 febr. 19. - 22:08:13
(49/95)
Ha már magyar témájú szeretne lenni a film, számomra az is eléggé erõltetett, hogy egy kis magyar faluban valú akit kojotnak aposztrofálnak. Karl May könyveiben, a Vadnyugaton ez érthetõ és elfogadható.De nálunk egy csökönyös , kemény emberrõl nem valószínû, hogy a vidéki embereknek, de a városiaknak sem, egy Észak - Amerikában õshonos állat jutna eszébe. Sokkal inkább a bika, öszvér, vagy valamilyen itt is honos és ismert állat.
György Kádár 2018 febr. 19. - 09:11:39
(48/95)
Néhány?
Querelle82 2018 febr. 18. - 18:32:56
(47/95)
Szerintem meg éppen, hogy olyan film, amivel éppen az a bajom, hogy egyáltalán nem magyar. Sõt, akár egész Európában történhetne, de az U.S.A néhány államában is.Helyi kiskirály,gazdag gyerek, kókler melósok, nem sorolom,mert már megtetted, olyan klisék, amik bárhol elõfordulhatnak.Sajnos amitõl magyar, hogy iszonyat mocskosan beszélnek benne. Én nem vagyok prûd persze, de ennyi káromkodást talán még külföldi filmben sem hallani.
tollas 2018 febr. 17. - 23:57:30
(46/95)
Hm. Hosszú volt a mondandójához képest, néhány teljesen felesleges jelenettel.
Érthetetlen végkifejlet, valamint az is életszerûtlen, hogy a kiskirály megbûnhõdik. Ha megbûnhödnének a kiskirályok, nem is kellene ilyen filmeket csinálni.
Az Attila nevû figura szimpatikus volt. A többiek nem. A szülõk szerepe sem tisztázott.

Az viszont tényleg értékelhetõ, hogy a svéd befektetõk mind szerecsenek voltak. És ezeknek adta el végül, nem a magyarnak? Ilyen jövõért egyáltalán nem érdemes semmiféle áldozatot hozni.
AKG87 2018 febr. 17. - 10:04:58
(45/95)
A film egy percig sem rejtegeti, hogy ízig-vérig magyar, mégsincsenek benne gagyi, vagy kínos pillanatok. A bunyók nemcsak eltúlzott pofozkodások, hanem tele vannak feszültséggel és kényelmetlen közelségbe kerülnek a nézõhöz. Tele van a film olyan pillanatokkal, kararketerekkel, amikkel sokunk már találkozott az életben (A helyi mindenható kiskirály meg a gazdag kölke, a falusi kocsma, az építkezés a kóklerekkel, a melós csípkelõdések, a falusi lagzi, stb. ). A maga módján minden szereplõ abszolút hitelesen adja elõ magát. Nálam helye van a legjobb magyar filmek között.
Igazság Hangja 2018 febr. 17. - 02:26:52
(44/95)
Az a film nagy pozitívuma, hogy mindkét politikai szélsõségnek beszól. A sudribunkó, álpatrióta kiskirályok (a Mészáros Lõrinc epigon és a Tiborcz epigon fia), meg a szélsõlibsik is megkapják (az összes svéd befektetõ dzsungelnéger :D) a magukét a rendezõtõl.
10/10
gadus 2018 febr. 16. - 16:28:31 10/10
(43/95)
Hát ez tök jó volt. Szóval van azért még jó Magyar film,igaz nem csodálkozom hogy \"ezek\"visszavonták a Magyar Filmhétrõl...
10/10
SarlayKatalin 2018 febr. 16. - 10:33:21 10/10
(42/95)
Szerintem elsõfilmesnek nagy teljesítmény a film, lehetett volna belõle többet kihozni, de így is élvezetes volt. A színészválasztás jól sikerült, a karakterek kellõen cizelláltak. Nekem Attila tetszett a legjobban,azonos az ízlésem a kutyáéval. :) A lakodalmi bunyó fergeteges volt!
György Kádár 2018 febr. 16. - 00:20:40
(41/95)
Leone Kuroszavától mit lopott?

Kostyál filmjében nincs semmi eredetiség. A film zenéje, például, A Halott ember zenéjének az utánérzése.
Nekem az volt az érzésem, hogy a rendezõ túlnézte magát az ilyen típusú filmekkel, és azt gondolta, hogy
hatásban túltesz ezeken. Ez részben talán meg is valósult, csak éppen a mondanivalót felejtette ki. Illetve,
amit beletett az végtelenül primitív.



Attól nem lesz valaki jó színész, hogy még nem játszott semmiben.
Scalard 2018 febr. 15. - 22:59:13
(40/95)
Jaj, a tipikus sznob felhasználó, akinek semmi nem jó. Leone meg Kuroszavatól lopott, most akkor Kostyál melyiktõl? Leonétõl, vagy Akirától?

A színészeknek meg azért nem hosszú a szereplõ listájuk, mert új arcokat kerestek, nagyon helyesen. Persze mindenben lehet látni a rosszat, meg fanyalogni. Hajrá.
Scalard 2018 febr. 15. - 22:55:25
(39/95)
tényleg nagyon szimpatikus volt ahogy részegen hazament összeverve, és megerõszakolt a csaját. Én tuti nem úgy fejeztem volna be, hogy ezek után együtt maradnak és még egy szuper ajánlatot is kapnak a svédektõl (én ezt hívom gyáva befejezésnek, ami nem is illik a film addig képviselte könyörtelen ámde valós világába) Misi az utolsó szereplõ volt, akire a szimpatikus szót lehetett volna használni, nála ezerszer érdekesebb volt Kispali, vagy Eszter csak nem kezdtek velük lófaszt se, ahogy Attila karaktere is mennyire cool volt már, nem véletlen hogy a végén vele megy el a kutya :D

rezsike befejezése viszont nagyon ütõs lett volna :D
oscar beaty 2018 febr. 15. - 13:09:02
(38/95)
Elõször is nekem tetszett a magyar filmektõl eltérõbb újszerû képi világ, a kameramozgás és a gyönyörûen fényképezett táj és jelenetek. A Misi/Szojka/Lajos hármas játéka végig lekötött. Viszont az erõs kezdés ami elég sokáig megadta a hangulatot a gyomromban kezdett fokozatosan elmúlni. Sajnálom, hogy elfogyott a lendület a végére és ez lett a mondanivalója. !!!SPOILER!!! Kiállhatsz magadért de a végén úgy sem nyerhetsz mert mindenki megvásárolható.
György Kádár 2018 febr. 14. - 16:45:54
(37/95)
Kiabálni mindegyik tud, egyszer talán játszani is megtanulnak.
György Kádár 2018 febr. 14. - 16:42:05 Előzmény Moratomi
(36/95)
Fogalmam sincs, hol játszanak, és nem is érdekel.
Nézz utána, hogy milyen filmekben játszottak. Nem véletlenül rövid a listájuk.

Kitõl lopott?

Leone, Coppola, Scorsese, Michael Winner, Richard Fleischer, Kuroszava Akira, John Sturges, stb.
És nem is ez a baj, hanem, hogy rosszul.