Téma: Kölykök

Lau1 2007 márc. 05. - 09:47:49 Előzmény Redfield
(15/35)
…ezért nem érdemes alá fölérendeltségi viszonyba állítani õket: Az még önmagában nem pozitívum, hogy egy filmnek nincs álláspontja… nem jelent semmit, csak egy bizonyos távolságot a témával kapcsolatban. Mivel a Kölykökben ez a távolság nincs meg, sokan nem ismerik el. (megjegyzem az Elefántot meg sokan épp az ellenkezõje miatt –tehát ,hogy ott megvan) A kézikamera szerû filmezés átélhetõbbé teszi, mintha máshogy forgatták volna, de ettõl még van benne valami mesterkéltség, valami kiszámítottság ,amit az Elefántban nem érezni…ennyi összevetés azért dukál nekik ,de mindkettõ Nagyon megéri a pénzét csak az Elefánt kicsit másként… fõleg mert sokkal eredetibb ,mint a Kölykök…

spoiler ! :)
a végén hallható dal: Folk Implosion - Spoiled (Sebadoh)
Redfield 2007 febr. 20. - 16:25:41
(14/35)
És! Ennek tetejében, még egy remek film is. Mert lássuk be: sokkal jobb a Kölykök-nél, vagy a Ken Park-nál, hiszen úgy képes sokkolni, hogy nem akar ráderöltetni semmit, nincs álláspontja, nem akar sokkolni. Egyszerûen csak megteszi azzal, hogy eléd tárja a dolgokat a legvalósabb formájukban. Szerintem az Elefánt mestermû, ennyire jól még nem éltem bele magam filmbe talán...
Redfield 2007 febr. 20. - 15:42:36
(13/35)
Igen, kösz. Pont tegnap éjjel volt hozzá szerencsém. :) Ha nem is pont így gondoltam a dolgot, de egy szavam se lehet, annak tökéletesen megfelel, amit leírtam itt. :)
Lau1 2007 febr. 20. - 13:46:38 Előzmény Redfield
(12/35)
Gus Van Sant, Elefánt :)
Redfield 2007 febr. 11. - 12:02:20
(11/35)
Azt már bebizonyította a filmtörténelem, hogy az átlag-amerikai tini-vígjáékokat, szinte teljes azonos tartalommal képesek olyan színben feltûntetni, hogy vagy felháborodva, vagy a letargiától remegve sétál ki az ember a moziból. De én még nem láttam... tudtok olyan filmet mondani, ami nagyjából a mai tini-fiatalvilág életét mutatja be, de nem sokkolni akar a valóságtartamával, és nem is azt akarja, hogy behugyozz a röhögéstõl, hanem csak egyszerûen úgy megjeleníteni a fiatalság keser-édes mindennapjait, hogy abból valóban erõsen az életérzés, a szabadság, a fiatalság, a lehetõségek áradata sugározzon? Olyan rendezésû film érdekelne, ami kb: ugyanarról szól, mint ezek a tini-filmek, de mégis valamilyen szinten mûvészi, és nem közvetít egyértelmû üzenetet. Csak bemutat, és érzékeltet.
x-tro 2006 dec. 05. - 17:53:22
(10/35)
Inkább olvasnál, és valódi értékeket felmutató filmeket néznél, de fõleg gondolkodnál, mint hogy ilyen blöffök mellett kardoskodnál... Többet érnél.
x-tro 2006 dec. 05. - 13:38:26
(9/35)
Dosztojevszkij, ember!
Mirõl beszélsz?! Együtt emlegetni ezzel a pacákkal kimeríti az blaszfémia teljes fogalomkörét!
x-tro 2006 dec. 05. - 13:37:11
(8/35)
Se Rosellinit, se a komplett Budapesti Iskolát, se valamelyik angol "munkás"rendezõt, pl Ken Loachot nem keverném össze ezzel a pacákkal. Azok realisták, ez egy köcsög, egy szimpla karrierista provokatõr, akit benyaltak a fesztiválok, még anno. Ma mit csinál ez a zseni, jut eszembe?
x-tro 2006 dec. 05. - 13:33:37
(7/35)
A realizmus mint mûvészeti irányzat teljesen más, mint amit ez a Clark nevû pasas képvisel. Errõl szóltam.
Könnyen osztod a "baromságot", öreg....
Lau1 2006 dec. 04. - 18:48:43
(6/35)
Ez is egy álláspont. Engem mondjuk kissé, zavarna, hogy a színtiszta elõítélet szüli, de szíved joga így gondolni. Nekem nem mondott túl sok újdonságot, mert éltem hasonló vagy éppen egy az egyben ilyen közegben, nem is kevés ideig (és jelzem, hogy nem rózsadombi vagyok!), de örültem, hogy valaki vette a fáradságot bemutatni bizonyos szemszögbõl.

„Ám ha valaki nyitott szemmel jár az utcán, és nemcsak ilyen filmekben szembesül az ún. valósággal, akkor már rögtön látja, hogy ez nem félelmetes, nem megdöbbentõ, hanem olyan, amilyen. Valóságos.”

Ezzel mit akarsz mondani? Azt gondolod, hogy, aki ilyen filmeket néz, az csak ilyen filmekben szembesül a „valósággal” ? Oltári jellemzõ, ha alapul veszem milyen emberek, ismerik az ilyen filmeket. (...hmm, mondjuk jobban belegondolva… :)

„nem mutogatni kéne ezeket a dolgokat olyanoknak, akik a büdös életben nem fognak ilyen helyzetbe kerülni”

Szerintem meg nagyon jó ötlet megmutatni emellett azt javaslom, írjuk ki a filmek alá ,vigyázat!, erre a filmre áruházi alkalmazottak ülnek be (mondjuk Shop-Stop) erre meg brókerek! (mondjuk Csõdtömeg) ,ha beülsz ezek közé tartozol, válts másik filmre jegyet ,a csövesek mondjuk a nagy Lebowskira, az õrültek a Száll a kakukk a fészkére, az apácák a Magdolna nõvérekre stb :)

„nem mutogatni kéne ezeket a dolgokat olyanoknak, akik a büdös életben nem fognak ilyen helyzetbe kerülni”

miért? :)

„ki kell menni az utcára, és saját szemmel meggyõzõdni arról mi miért olyan amilyen. Meg odafigyelni az öcskösre, stb”

Jó ötlet. Lehet, hogy másoknak is eszébe jut, de néha filmeket is szeretünk nézni… sõt, mi több, sikerült megfogalmazni ,amit sugallni próbál Larry Clark azokkal a jelenetekkel ,amikor igazi felvételeket vág be azokról az emberekrõl, akikre oda se bagózik senki, utalva arra ,hogy nekik is volt egy gyerekkoruk amivel a kutya se törõdött… az ,hogy ez mennyire értelmetlen… nekem még az is teljesen mind1 ,hogy a csávó valószínûleg aberrált :) ,majd megnézi a Hard Candy-t és felakasztja magát :) (szerintem számít, had bízzak benne)

„Az a bajom az efféle filmekkel, hogy mindig csak azt érzem, hogy a Rózsadombról lement a filmes a gettó 8ba, hogy megmutassa rózsadombi haveroknak milyen ott a dzsuvában az élet...”

Fogalmam sincs, hogy Larry Clark-ot honnan szalasztották, de nem teljesen mind1? Mintha mindenki jól ismerné, legalábbis, ha a filmjeirõl van szó, akkor alaposan elemzik a lelki világát önjelölt pszichiáterei.
x-tro 2006 dec. 04. - 18:22:21
(5/35)
Most képzeld el ezt az ötvenes pasast amint együtt deszkázik a 16 éves vadállat kiscsákókkal?
Na neeeee Ilyen nincs.
Vagy õ vette nekik az anyagot, vagy fizetett nekik. De ettõl kezdve egyik esetben sem lehet szó hitelességrõl. Amúgy meg leszarom mit írnak a rózsadombi bölcsészek, jajdehumánus szociolilaharisnyák, és a többiek, akik ezen a filmen élveznek...

Ettõl még ez a film úgy hazug, és úgy színtiszta manipuláció, mint a nap. De te barátom hidd azt el és csak attól akitõl akarod... a dolgon, ezeken és az ezekhez hasonló kiscsávók sorsán, lehetõségein EZ sem változtat.
x-tro 2006 dec. 04. - 18:15:40
(4/35)
Abszlúte komolyan. Semmire nem tartom az ilyen brahista filmeseket, mint ez a Larry Clark. Ezeken a kis nyomoroncokon akar besétálni a menõ fesztiválokra.... semmi más ez a film. Akihez szól, úgyse nézik meg, akik meg megnézik, semmit nem tudnak tenni az ügy érdekében. Mi végre hát ez????

És mondom, szerintem szimpla pedofil a csávó...
Lau1 2006 dec. 04. - 18:08:18
(3/35)
ezt komolyan írtad? :) úgy értem ordítanak a hozzászólásból a baromságok és így más hozzászólásaidat alapul véve nehéz elhinni… ,de, ha igen, szívesen válaszolnék... :)
x-tro 2006 dec. 04. - 17:16:41
(2/35)
Az a bajom az efféle filmekkel, hogy mindig csak azt érzem, hogy a Rózsadombról lement a filmes a gettó 8ba, hogy megmutassa rózsadombi haveroknak milyen ott a dzsuvában az élet...

Nem kivétel ez a film sem. Ja hiteles, meg a valóság meg minden. Ám ha valaki nyitott szemmel jár az utcán, és nemcsak ilyen filmekben szembesül az ún. valósággal, akkor már rögtön látja, hogy ez nem félelmetes, nem megdöbbentõ, hanem olyan, amilyen. Valóságos. Ám ha valaki csak beleteszi jelen esetben ezeket a nyomoronc kiscsákókat egy másfél órányi keretbe, amely videoszalagon, vagy filmen megramard, azzal csak azt éri el, mint a kihalófélben lévõ vadállatokkal az állatkertek. Lehet mutogatni õket, ám ettõl még ezek az állatok ki fognak pusztulni.

Így hát azt hiszem, nem mutogatni kéne ezeket a dolgokat olyanoknak, akik a büdös életben nem fognak ilyen helyzetbe kerülni, hanem ki kell menni az utcára, és saját szemmel meggyõzõdni arról mi miért olyan amilyen. Meg odafigyelni az öcskösre, stb... És itthon.

Azt hiszem ez a csávó, ez a Larry Clark is csak azért csinálta ezt a filmet, hogy nyerjen vele valami jó sznob fesztiválon egy rakatnyi díjat, nem azért, mert valóban érdekelte ez a téma. Megkockáztatom, örömét lelte a meztelen gyerektestek látványában...
LAU 2006 szept. 16. - 18:16:57
(1/35)
"A hitelesség adja Larry Clark elsõ filmje, a Kölykök erejét is. Az 1943-as születésû Clark az ifjúság drogos és szexuális kultúráját feltáró fotóalbumaival (Tulsa, Teenage Lust) és az ellene zajló rendõri eljárásokról vált hírhedtté Amerikában. Már ötvenéves is elmúlt, mire eljutott addig, hogy megrendezze, amit mindig is akart: a Nagy Amerikai Tinédzserfilmet. A Kölykök ötlete még 1992-ben született, amikor Clark a New York-i gördeszkás srácokat fényképezte. Együtt deszkázott velük, míg csak teljes jogú tagként be nem fogadták maguk közé, s be nem avatták minden titkukba, szexuális szokásaikba. A Kids forgatókönyvét saját ötletébõl egy filmes ambíciókat dédelgetõ hajdani gördeszkás fiúval, a 18 éves Harmony Korine-nal íratta meg. A forgatáshoz Clark fotóinak nagy rajongója, a hasonló érdeklõdésû Gus Van Sant (Drugstore Cowboy, Otthonom, Idaho, Majd’ megdöglik érte), illetve annak fétisoperatõre, Eric Edwards nyújtott támogatást."

A film legalább annyira sokkol mint a Requiem egy álomért és tényleg hiteles... fõleg azok értik ezt a filmet szerintem, akik a kilencvenes évek második felében nõttek fel vagy most nõnek fel.