Edmond Dantes 2014 szept. 10. - 16:46:26
(28/28)
Edmond Dantes 2014 szept. 07. - 13:07:38 Előzmény Edmond Dantes
(27/28)
Javítom magamat: ma este leadják a 2. részt m1-en. Nem garantálom h a két rész vágatlan, sõt...de ez már több mint zanza így.
sebstyén 2014 szept. 02. - 11:36:24
(26/28)
Nem is szerettem volna vitatkozni, mint már írtam, mindenkine szíve joga, ízlése, hogy kit, milyen zenét szeret. További szép napot!
Edmond Dantes 2014 szept. 02. - 09:19:56
(25/28)
"Olyan társadalmat még nem láttam ahol a politika ne szólt volna bele a mûvészetek irányításába és mûvészek sorsának meghatározásába."

Csatlakozom. Több topikban leírtam, h politikamentes mûvész(et) úgyszólván nincs és h a mûvészet, ráadásul az elõadómûvészet, különösképpen és szükségszerûen (csaknem) mindig "ellenzéki". Miért? Mert ezzel (is) teszi a dolgát. Aztán kialakulnak a szekértáborok és jön h az "én mûvészem", ááá, õ nem politizál: az h kiül egy pol.rendezvényen a színpadra, hát az csak nem tilos?! (Tényleg nem tilos, csak politizáló felütést kap.) A "te mûvészed", na az bezzeg, pfúúúj...

Pár hónapja találomra összeszedtem pár nempolitizálópoprockmûvészt (a többi mûfajt most hagyjuk), itt:

http://forum.port.hu/viewtopic.php?topic_id=28565 ld 13-as hsz, március 25.

Miért szedtem össze? (pfúúj, listáztam!) Csak azért, mert pl. Koncz Zs-t (h maradjak e topiknál) úgy szokás szidalmazni, mintha legalább három ellenzéki pártban politizálna egyidejûleg...ami amúgy érdekes lenne...
Edmond Dantes 2014 szept. 02. - 09:01:44
(24/28)
Elõrebocsátva és legelsõsorban, h nekem ugyan hogy s e m m i f é l e "törpém" nincs, nem volt, nem lesz, kérdezem:
mi is akkor a bajod a dal e g é s z é v e l, ha egyszer "nagyon tetszik"? Ja, hogy semmi? Akkor jó. Tartalma igaz? Na ugye. Köszönöm.

Ha netán másként gondolnád, akkor akár elemezheted is, akár soronként (nem kötelezõ, csak ajánlott!), ha már okkal v ok nélkül -ahogy mostanság trendi mondani, ha vki vmit el akar kenYni, le akar tagadni- "kiemeltél szövegkörnyezetébõl" egy (1) dolgot.
Üdv. Móriczka (szül. Hófehérke)
perry 2014 szept. 02. - 08:26:20
(23/28)
Utoljára szólalnék meg ebben a témában.
Olyan társadalmat még nem láttam ahol a politika ne szólt volna bele a mûvészetek irányításába és mûvészek sorsának meghatározásába. Az tény , hogy az elszenvedett hátrány nyomot hagy az alkotóban.
Sajnálom ha Kovács Katit hátrány érte.
Elismerem a linkek alapján, hogy hanganyagban Kovács Kati jobb.
Hozzám viszont gondolatiságában közelebb áll Koncz Zsuzsa.
Ezzel be is fejeztem a két mûvésznõvel kapcsolatos mondanivalómat.
sebstyén 2014 szept. 02. - 07:44:15
(22/28)
A általad említett lemezt, nem a Hanglemezgyár, illetve az Országos Rendezõi Iroda vezetõje tiltotta be, hanem a sanzon bizottság. (Érdekesség 1983-ban ismét megjelent a lemez, valamint nem úgy tiltották be hogy nem jelenthetett meg, mert a boltokba is kikerült, és nem vették vissza õket, hanem a raktáron lévõket zúzták be.) Tehát mondhatnám úgy hogy betiltották, meg nem is.
sebstyén 2014 szept. 02. - 07:32:39
(21/28)
Az tény hogy, az említett "Erdõs doktor" nem él, de az is hogy K.K. nm a levegõbe beszélt, mivel az általa elmondottakat az akkor létezõ és mûködõ egész popszakma igazolhatja, valamint az a énekesnõ akinek a kedvére történek ezek a dolgok. Ajánlom figyelembe még ez az interjút: https://www.youtube.com/watch?v=axAh7TcSR7Q - bõvebben itt: http://w3.osaarchivum.org/index.php?option=com_content&view=article&id=415%3Aaz-ifjusagi-magazin-nagy-popcsapata&catid=76%3Aurban-tamas-fenykepei&Itemid=328&lang=hu

Ez a kijelentés mindent elmond : Erdõs P. (a hanglemez gyár feje) - Koncz Zsuzsa az az én elsõ számú favoritom volt. Voltak olyan évek, amikor napi tizenkét órai munkából négy-ötöt Koncz Zsuzsa sikerére fordítottam.
Ljerk 2014 szept. 01. - 23:05:08
(20/28)
Érdekes, hogy akinek itt hatalmat tulajdonítanak (Koncz Zsuzsa) - az mi a mákért tiltatta be a saját lemezét?

Az meg hogy Erdõs Péter kinek mit mondott az kb. annyira mérvadó, mint az egerem bemutatkozó beszéde az Akadémián.
perry 2014 szept. 01. - 21:32:15
(19/28)
"Volt egy magyar delegáció, amelyik kiment Cannes-ba, a fesztiválra, 300 ember, és engem nem vittek ki. Az Erdõs Péter másnap felhívott és azt mondta: "Ne haragudj, elkötelezettje vagyok egy bizonyos politikai körnek, és az énekesnõ megtiltotta, hogy téged kivigyünk. Elnézést kérek." Amennyiben ez hiteles történet akkor 1. Ebbõl a történetbõl pont az, az ember hiányzik aki a halála miatt ezt már nem igazolhatja, valamint az aposztrofált énekesnõ, így aztán szerintem marad a történet a levegõben.
A két másik linkben egyet értek, így látva a "díszletek" mögött tényleg más volt az erõvonala a "dalnak".
Edmond Dantes 2014 szept. 01. - 21:27:41
(18/28)
Baj, ha vki mind2t szereti? Mint én. KK-t anno jobban szerettem, KZs-t meg ma már idõtállóbbnak tartom, visszamenõleges hatállyal=régi számai alapján is. De n e m KK rovására.
Edmond Dantes 2014 szept. 01. - 21:23:54
(17/28)
A bûnös én vagyok = a dalt én linkeltem be ld 12. Tetszik?
Üdv. Móriczka
sebstyén 2014 szept. 01. - 20:04:47 Előzmény perry
(16/28)
Ezekbõl sok minden kiderül!!!

Szörényi - Rocklexikon, 3:20 perctõl - https://www.youtube.com/watch?v=OhJjTz-sgVI
Ismert emberek Kovács Katiról, 5:40 perctõl - https://www.youtube.com/watch?v=PxZ8GxHtrdw
Kovács Kati interjú - http://www.quart.hu/quart/archiv/cikk.html?id=4265
sebstyén 2014 szept. 01. - 19:57:49 Előzmény LexH
(15/28)
Nincs is baj, hogy te neked jobban bejön Koncz Zsuzsa stílusa. Mindenki maga választja kedvencét, "Ízlések és pofonok" szokták mondani. Nekem az nem volt szimpatikus, hogy azzal dicséred K.ZS-t hogy másikakat leszólód.

Bár mint mondtam, aki jobban ismeri Kovács Kati mûvészetét, tudja nagyon nem giccs! Azt, hogy a legtöbben azt pár slágerzöngeményt ismerik tõle, nem azt jelent hogy nem csinált mást, és nem énekelt igen is igényes dalokat. Szerintem az a 4db Presser-Adamis, 2db Demjén-Lerch, 1db Szörényi-Adamis-Fonográf, valamint Holló József által írt 92-es Forgószél lemezein, a könnyûzene egyik legcizelláltabb dali találhatóak rajta. És végre igényes dalokhoz igényes hang is párosul, mert K.ZS-nál már ez nem mondhatnám el, engem nagyon nem hoz lázba, az a 5 hang amit még ki tud énekelni. Stílusa unalmas, egysíkú, rideg. Egy Kovács Kati koncerten, (aki még ma 69 évesen is brutál dögös hangja van) olyan zenei élménnyel gazdagodhatunk, ami elmondhatatlan. A zenekara is a legkiválóbb zenészekbõl áll, profi megjelenés és technika.
Yuliusz 2014 szept. 01. - 17:52:06
(14/28)
"nézd a táltos törpét, megint új álarcot visel,
miközben szól az álszent kórus,
a métely magvát hinti el"
Csodálom, hogy ez lemehetett a magát "köztévének" csúfoló, botrányosan szervilis m1 csatornán.
LexH 2014 szept. 01. - 15:11:35
(13/28)
Bocs, látom, Kovács Kati-szakértõ vagy. Engem a könnyûzene különösképpen nem érdekel, nálam a hang Anna Netrebkónál kezdõdik. Sajnos egyáltalán nem érdekel, hogy a magyar popsztárok közül ki hány oktávot énekel.
Koncz ízlésére hívtam fel a figyelmet, s arra, hogy kerülte a giccset, amit említett pályatársnõirõl nem lehet elmondani.
Edmond Dantes 2014 szept. 01. - 13:36:47
(12/28)
Fölvettem, még nem néztem meg, a koncert/lemez címadó dalát: https://www.youtube.com/watch?v=Occ-mZB58II leadták. Érthetõ dal. "Átment"!
perry 2014 szept. 01. - 13:21:05
(11/28)
Ha már olvastad a cikket lökhetnél egy linket is.
perry 2014 szept. 01. - 13:18:19
(10/28)
Az külön jópofa, hogy a szerkesztõ mennyire lojális akart lenni (sicc) a kivágások (3) finom iróniát tartalmaztak.
sebstyén 2014 szept. 01. - 11:52:43
(9/28)
Nem értem, akárhányszor dicsérik Konczot, azt csak úgy lehet hogy elkezdik fikázni, másik két pályatársát. Lehet nem lett giccs, hanem egy sznob. Ami már lerombolja elõadói mivoltját.

Jó Zalatnay nem érdekel, õ rendesen elcseszte az életét, de Kovács Kati nem kell leszólni, Õ igazán nagy mûvész, az a nagybetûs! Mért baj, hogy egy elõadó, a közönségért van, és szeretne minden réteget kiszolgálni, valamit adni mindenkinek. Már csak annyit szeretnék leírni, hogy én is véletlen oda kapcsoltam tegnapi koncertfelvételre, de gyorsan tovább is léptem. El is mondom mért az énekesnõ egy Kányádi verset kezdett felkonferálni, és olyasmit mondott, hogy neki mindig legfontosabb volt a tisztesség, a becsület és az emberség. Na hát az álszentségtõl rosszul vagyok, mivel sokan tudjuk, hogy annak idején kapcsolatai segítségével, sok mindent megtett azért, hogy a nálánál nagyobb tehetségû, jobb kvalitású énekesnõnek keresztbe rakjon, a pályáról kitúrja, vagy netalán elhallgattassa. Nem Cserhátira gondolok! Errõl ennyit, ajánlom figyelembe Szörényi-Kovács Kati interjút!