Pappaya 2017 jún. 24. - 19:55:04
(35/75)
"Nagypapit is ilyen repülõ izékkel lyuggatták ki, és szedték le a toronyház tetejérõl, na de én majd most adok nekik..."
Tényleg elég bugyuta történet ez, a látványvilága az, ami ér valamit.
Legfeljebb annyi üzenete lehet, hogy még mindig lehwtnek ember által nem járt, felfedezetlen helyek a Földön...
Reiner Werner 2017 jún. 24. - 09:38:14 Előzmény beo71
(34/75)
De rendesek is az emberek ! King Kongból ne csináljunk cirkuszi bohócot hanem inkább - Spoiler ! - egybõl öljük meg ? Erre gondolsz ? Mert erre megy ki a történet - eredetileg . Amúgy meg egy teljesen bugyuta , óvodásoknak való történetvezetés.Van jó bácsi, meg rossz bácsi.Arról meg nem is beszélve, hogy a körbe robbanóanyagozott King Kongot magára hagyják a rossz bácsival, akinél ráadásul ott a detonátor.Spoiler vége ! Nagy gyökérség ez, ha tudom, hogy ilyen, meg sem nézem.
Pappaya 2017 jún. 23. - 03:09:32
(33/75)
Ennek a filmnek semmi köze sincs a King Kong történethez, ergo az összehasonlítás is badarság...
1/10
tesz-vesz 2017 máj. 06. - 12:40:17 1/10 Előzmény madeleine79
(32/75)
"tobb napos mocsaras meneteles utan is tiszta, vasalt a ruhajuk."

és tényleg. de én ezért -4-et adnék
1/10
tesz-vesz 2017 máj. 06. - 12:37:23 1/10
(31/75)
nulla a film, ki a célközönség? a 12 éves kisgyerek?
a legjobb része amikor a John C. Reilly hazamegy a végén, kaphatná már végre egy rendes szerepet, ott van a legjobb színészi játék.
Loki és ez a Brie csaj is nulla a filmben, kemények vagyunk és nézünk magunk elé-színészijáték rohadt kevés.
hihetõ hogy néger az ezredes a 60-as években, persze... is eléggé unalmas szerep
10/10
Peet04 2017 máj. 04. - 21:09:58 10/10 Előzmény Silmaril 89
(30/75)
Szerintem a gyíkok elég jók voltak.
Silmaril 89 2017 ápr. 23. - 21:41:47
(29/75)
Hát vegyes érzelmeim vannak a filmmel kapcsolatban, spoiler lesz a mondandómban:): Egyrészt ami pozitív,hogy végre nem ugyanaz a történet,és ami még pozitívabb,hogy nagyon is jó történet.
-Másodrészt sajnos a történet megvalósítása már nem annyira tetszett,olyan érzésem volt mintha rengeteg szereplõ teljesen felesleges lenne, Tom Hiddleston karakterén a mai napig gondolkodom,hogy mit keresett a filmben??A többi \"fõszereplõ\" is teljesen felejthetõ volt.Azt nem tudom,hogy itt a forgatókönyv íróval volt nagyon komoly volt,vagy a színészekkel.
-Harmadrészt azok a gyík ellenségek ismét nagyon bénák voltak.
Ebbõl a filmbõl és történetbõl sokkal többet ki lehetett volna hozni.Sajnos csak 6.5-re tudom értékelni a filmet.
7/10
Zoli ViSonka 2017 ápr. 18. - 21:01:30 7/10
(28/75)
A 2005ös king kong sokkal jobb! Ott dínókkal harcol itt gyíkokkal ott a nõt elviszi korcsolyázni itt rá se bagózik szinte. Egyszer nézhetõ azért. A fotós hõlgy atzhittem elélvez amikor elsõnek megpillantotta kongot olyan pofát vágott. :D 7/10
1/10
proxima22 2017 ápr. 14. - 20:22:21 1/10
(27/75)
Sztori: Amerika megmutatja újra,hogy az\" õslakosokat\" ki kell irtani,mint ahogyan eddig is tették...
7/10
Péterrrrrr 2017 márc. 26. - 21:29:43 7/10
(26/75)
Jóindulattal adtam neki egy 7-est. A sztori nekem csak 4-5..., a látvány meg 8-9...
10/10
beo71 2017 márc. 25. - 12:34:25 10/10
(25/75)
Végre nem ugyanaz a történet jön, huszadszor is. Oké, egyszer látványos volt Kong az Empire SB-en, de nem túl okés, hogy minden filmben azt várjuk, hogy eljusson odáig. Nem ezért ültem be rá, igazából nem is volt hype a film körül, véletlen választás volt, de nem bántam meg. Biztosan vitatkoznak velem majd, de szerintem ez a legjobb Kong-film!10/10.
A történet eleve szimpatikusabb, Kong-ot ne cipelgessük már cirkuszi bohócnak, hiszen õ KING, a neve sem véletlenül született. Jordan Vogts-Roberts ! Egy friss rendezõ, aki bátran nyúlt az anyaghoz és nem elégedett meg 20 év körüli MTV-bõl szökött szõkeségekkel, hanem igazi színészeket alkalmazott. Csupa nagy név és nem a Batmanben bizonyítottak, hanem igazi filmekben : Brie Larson ( Szoba ), John Goodman ( Cloverfield ), Tom Hiddleston ( Sherlock ) és nem mindegy, hogy Sam.L.Jackson az õrült katona, aki azért elõkapta a Django-s nézését ! Eleinte zavart, hogy Larson túl könnyû lesz és Hiddleston sem volt annyira cool, mint Lokiként, de szép lassan megszoktam õket, abban a kevés idõben kellett jól dolgozniuk, ami jutott nekik. A mai filmekben már szinte nincs is színészi játék, sírva fakadok, mikor egy Beavatott sorozatban egymásra néznek a "hõsök". TV-filmes közegben mozognak ma már az aktorok, nagy meglepetés volt számomra, hogy egy Kong-filmben látok ilyen színészeket!
John C. Reilly pedig mindenkit lepipál, igazi nagy karakter, akire sokáig emlékezni fogunk.
Szóval a film, nem csak dögös, szórakoztató, hanem színvonalas is, igazi szuper szórakozás, köszönet érte a rendezõnek és a stúdiónak, hogy nem egy francia vagy hongkongi iparosnak adta ezt a munkát !
4/10
madeleine79 2017 márc. 25. - 00:34:24 4/10 Előzmény zegorias
(24/75)
Egyetertek
4/10
madeleine79 2017 márc. 25. - 00:32:06 4/10
(23/75)
Nem jott be, latvanyos,de nem izgalmas,a szineszek meg kritikan aluliak. Arckifejezesuk ugyanolyan egesz film alatt,mondjuk sok szoveget se kellett megtanulniuk. Otthon fozes kozben elmegy,de penzt nem er. Csak azert adok 4 pontot,mert tobb napoy mocsaras meneteles utan is tiyszta vasalt a ruhajuk.
6/10
nikato 2017 márc. 24. - 17:26:47 6/10
(22/75)
Eltelt a filmbõl kb. 40 perc, mire rájöttem, hogy a \'70-es években akar játszódni.. egyik szereplõnek sem volt 1973 formája.... én csak azt gondoltam jó ízléssel hallgatnak zenét. :D De akkor azért mentek ezek a számok, mert a \'70-es éveket szimbolizálták.. XD Az állatkák aranyosak voltak a film pedig nem annyira jó! Többet is ki lehetett volna hozni belõle!!
7/10
fanaf1@vipmail.hu 2017 márc. 22. - 05:13:14 7/10
(21/75)
Egyszer nézhetõ, ne várjunk tõle sokat, és akkpr nem ér csalódás.
Tom Hidleston Loki nélkül elveszik egy filmben... legalábbis ebben. Nem sok értelme volt a karakterének.
9/10
MaZsola_Megmondja 2017 márc. 21. - 23:21:41 9/10
(20/75)
SPOILER

Ja, bocs, a háborús poénok említést érdemelnek:

Ki nyerte a háborút?
Melyiket?
Akkor már értem...

Most akkor ki ellen háborúzunk?
Tudod, ez most olyan \"hidegháború\".
A Napért megy a harc?...
9/10
MaZsola_Megmondja 2017 márc. 21. - 23:18:17 9/10
(19/75)
SPOILER

A film nem tud újat mondani, de felesleges butaságokban élen jár. Szeizmikus töltet 1973-ban, ami napalmos robbanást ad? Ugyan. Egy 150 méter magas állat? Meg a párja, aminek annyit kell ennie, hogy az egész szigetet felfalná pár hónap alatt? Emberek, akiknek nem tudja a nevetséges falukat átverni? Ugyan már! A legjobban a James Bond szerepre vágyó Hiddleston agyatlan kaszabolását bánom. Mintha egyszercsak kipattant volna valamelyik LA külsõrõl importált forgatókönyvírói ötletrohamban, hogy Tomnak kell egy \"igazi\" akciójelenet. Hát lett neki. Súlytalan. Ahogy az egész film az. Egyedül C. Reilly karaktere szórakoztató, izgalmas, õ volt az egyetlen, akinek a motivációiról, a szigeten töltött éveirõl egy amolyan Robinsonos anyagot megnéztem volna. Kevesebb harci CGI és több természetkép mellett.

Én egyébként 4DX-ben láttam és mit mondjak: 4* szembeköpött a gép, a bûz lehetett volna sokkal erõsebb, a szél nevetséges volt. Fiúk, ez gyengus lett.
8/10
Bigpapa 2017 márc. 20. - 22:37:21 8/10
(18/75)
Sose gondoltam, hogy én valaha beülök egy King Kong filmre, mert okádni tudok ettõl a sztoritól. De aztán úgy jött ki, hogy kieséses alapon erre lett jegy, így félve, tele elõítélettel, beültünk. És bevallom, nézhetõ volt. Persze van benne sok faszság, de újabban az összes akciófilm ilyen. Adták elõtte a Halálos Iramban 8 elõzetesét, hááát, az kb 10%-ban áll a fizika talaján :D Ahhoz képest a Kong, egy dokumentum film :D
Jók a karakterek, szép a táj, kicsit összecsapott a sztori, mert van benne pár logikai bukfenc

SPOILER
Az elején becsapódó két gép full tiszta idõben csapódik be, a háttérben sehol ilyen kavargó viharfelhõ
Kong szüleit kinyírja az a gyík,de a "kölyök" Kong kinyírja egyedül, amihez 2 kifejlett majom kevés volt
Van még,de ennyi elég
SPOILER VÉGE

Amikor jöttünk ki a filmrõl, megállapítottuk, hogy nem volt rossz film és nem bántuk meg. Egy 8 pontot megér
10/10
Peet04 2017 márc. 19. - 14:11:25 10/10
(17/75)
Gondolom szoktal filmet nezni. Akkor pedig rajohetsz hogy minden filmben van olyan ami nem tortenhetne meg a valosagban. Itt amit mondtal a helikopteres hogy nem tudtak volna atmenni a viharon. A film igenis jol sikerult nem tudom mirol beszelsz.
3/10
Nico71 2017 márc. 17. - 21:39:59 3/10
(16/75)
Egyszer nézhetõ alkotás. Szerintem nem éri meg a mozijegy árát, elég lenne tévémûsornak. King Kong 6452. rész.... egy újabb bõrt húztak le az órásgorilláról. Végül is, elég nagy, elég vastag a bõre. ;-)

Mellékesen, Samuel L. Jackson lassan minden második amerikai filmben és néha más országok alkotásaiban is szerepet kap. Néha úgy hiszem, ezt a pasit klónozták, vagy valamilyen sorozatban gyártott robot, hogy ilyen sok forgatásban részt tud venni. :-)

spoiler!
Hihetetlen, hogy manapság mindent túlélnek az akciószereplõk, beleértve Kongot is. Helikopter zuhanást több száz méterrõl, tûzet, vizet, óriásragadozókat, hatalmas robbanásokat, a szuper-viharról nem is beszélve. :-) Ezen jót nevettem. Belerepülnek egy olyan viharba, amin eddig szinte senki nem tudott átjutni. Teszik mindezt nyitott ajtós UH-1 "Huey"-val, ami közel nem bírja a viharos idõjárást, akárcsak a filmben szereplõ tandemrotoros CH-47-es. Legalább vették volna a fáradságot a film készítõi és utána néztek volna, milyen géppel lehetne valóban próbálkozni egy hasonló helyzetben. Pl. az amerikában népszerû vízmentõ helikopter a Sikorsky SH-3, CH-47, és a legújabb H-92, tandemrotorosból pedig HRB-1, ami vízre is képes leszállni, ill. onnan felszállni. (de az is csak 60 centis hullámokig bírja ezt megtenni, nem szuper-viharban. Hozzáteszem, nem vagyok militarista szakértõ, de ezeket még én is tudom.)
Miután Kongot szétlövik, megsérül, majd ismét szétlövik és fel is gyújtják napalmmal (amit nem lehet vízzel eloltani), még legyõzi a gonosz óráslényt. Ráadásul, Jackie Chan után szabadon, láncos buzogány módon egy hajórotorral, olyan eszközhasználatot mutat be, amire egy majomszerû fõemlõs sem képes, de még az emberek közül is csak néhányan, ha sok évi kung-fu oktatás után. Ha mindez nem lenne elég, még a lánnyal a kezében benyúl a gyíkizé torkába és kitépi a nyelvét. :-o
...majd elsétál a napfelkeltében... ja nem, hiszen visszajött és újra mérges lett a megmentõ helikopterseregre, akik szintén gond nélkül átrepültek a szuper-viharon.
Még egy slussz poén. Eredetileg úgy tervezték, majd a hajó értük jön és kiköt a parton. Ja, a szuper-viharon keresztül. Ha ezt megtudják tenni, miért nem hajóztak eleve a partig és onnan repültek volna tovább? :-o