porthuuser 2008 máj. 29. - 17:08:30
(158/238)
Mi sem könnyebb ennél, küldd rá a macit:D
10/10
Wicky 2008 máj. 29. - 17:06:40 10/10
(157/238)
Az már rég megalakult,de eddig még bírtam idegekkel...de ez volt az utolsó csepp a pohárban!;)
10/10
Wicky 2008 máj. 29. - 17:05:52 10/10
(156/238)
Akkor elmondom:
Ez a film jó!
A színészi játék jó!
A forgatókönyv ki van dolgozva!
És kattanj már le arról a maciról,hogyha még azt sem tudod felfogni!Mindegyik filmben az ilyen jelenetknél oda szoktak rakni valamit!

És ne írd nekem,hogy rossz ez a film,mert attól hogy õnagyságának nem tetszik,attól nekem tetszik!És ezt te nem fogod befolyásolni!!ENNYIIIIIIIIII
porthuuser 2008 máj. 29. - 17:04:29
(155/238)
Alakul az eugenia22 fan tábor:-)
10/10
offtopic
Wicky 2008 máj. 29. - 16:58:30 10/10
(154/238)
És nekem is jogom van reagálni *moderálva*!
10/10
offtopic
Wicky 2008 máj. 29. - 16:57:50 10/10
(153/238)
Hát azért már nézzél magadba...vagy gondolkodj el,*moderálva*!Vagy Másnak ne írd azt,hogy nincs joga írni vagy ne írd azt hogy neked jogod van hozzá...
eugénia22 2008 máj. 29. - 14:58:03
(152/238)
Bármelyik filmhez,jogom van írni ide a fórumon.
Nyílván lehet az, negetív kritika,vagy pozitív.
Sõt mindenkinek aki regisztrált,vagy ha regisztrál...
Sõt még regisztrálni is mindenkinek,joga van...
Ez a film rossz,semmi életszerû nincs benne.
A színészi játék meg,csak közepes...
A forgatókönyvve sincs valami nagyon kidolgozva...
A maciról meg annyit,hogy inkább nem vezessen autót soha...
eugénia22 2008 máj. 29. - 14:51:35 Előzmény porthuuser
(151/238)
A készítõk írták vígjátéknak...
Tényleg semmi,de semmi vicce nincs benne,miért írják akkor vígjátéknak?...
Mert vannak olyan magyar vígjátékok amit, annak írnak és vicces,de emellett van mondanivalója is...
porthuuser 2008 máj. 28. - 22:06:34
(150/238)
A vígjátéktól áll a legtávolabb...hogy kinek jutott egyáltalán ez a szó a film kapcsán eszébe, számomra rejtély.
norton15 2008 máj. 28. - 20:40:05
(149/238)
Megint megnéztem, nekem bejött a film. Keres Emil nagyon jó volt benne szerintem, ezekkel a rablásokkal.:D "Tegye be a kassza tartalmát a szatyorba kérem.":DD Szerintem jó lett, habár kár, hogy a Csajkának annyi lett, viszont ez egyfajta áldozat volt az öreg részérõl, mint Hédinél a gyémánt fülbevalók. Schell Judit a játéka is tetszett. Ez nem is vígjáték, ez több annál. Érdemes megtekinteni.
eugénia22 2008 máj. 28. - 06:24:00
(148/238)
Schell Judit játékát, közepesnek nevezem...
10/10
Rika 2008 máj. 27. - 22:00:49 10/10
(147/238)
A közvélemény nyomására és idegállapotának megõrzése érdekében nem válaszolok drága eugénia
:D
de remek film
(ajjaj, mégis csak válaszoltam.)
És hogy nekem és a családomnak miért remek? Mi voltunk a moziteremben az utolsók, nem akartunk elindulni, míg véget nem ért a szám. Azt hiszem mind meghatódtunk (nagyszüleimet ért veszteségek miatt anyám, empatikus képessége miatt bátyám,sírásra késztetõ tomboló hormonjaim miatt én).
eugénia22 2008 máj. 27. - 10:37:27
(146/238)
Schell Judit, nagyon jól játszott?
No komment...
eugénia22 2008 máj. 27. - 10:19:24 Előzmény Rika
(145/238)
Én az elsõ hozzászólásomban valahogy úgy fogalmaztam,hogy
"Mostanában ez volt, a legrosszabb magyar film amit láttam.".
Nyílvánvaló,hogy a filmek amiket láttam,azzok közül ez,nem tetszett nekem...
Én, meg is írtam,hogy miért!
A forgatókönyv kidolgozatlan,mivel megnéztem mégegyszer,láttam,hogy,semmi nem illik egymás után benne.
A párbeszédek,nem élethûek,pedig az lenne a cél.
Vígjátéknak írták,de semmi vicces nincs benne.
Ha meg, nem vígjátéknak szánták akkor, miért írták?
Nem is úgy értettem,hogy a maci tud autót vezetni,hanem nevetséges,hogy oda teszik az üllésre,amikor belerohan a kamionba...
Annyira gyorsan megy a kocsi,hogy ha, nem lenne benne a maci,akkor is elhiszik,hogy ben üllnek.
Honnan tudták az öregek,hogy ott lesz az a kamion, amibe belerohan a kocsi?
Persze, látták mielött elinditották a kocsit,de honnan tudták,hogy kell a kanna,még korábban...?
Miután kiszálltak a kocsiból hová tüntek? Stb...!
A színészi játék csak, közepes!
Schell Juditnak se hangsúlya,se értékelhetõ test játéka,se semmi nem volt a játékában.
Beszéni is aig bír,alig érteni...
Schmid Zoli valahogy még játszott.
Keres Emilnek voltak jelenetei amiben, idegesítõ volt a játéka,a többiben nem érteni,hogy mit mond,a többiben meg alig él...
Földi Teri játéka is lassú,alig él...
Egy idõ után már, nem is az adósságok miatt rabolnak!
Sõt a film, helyesli az õk, rablásitevékenységeiket.
A rendõrõk meg, biztos,hogy nem így nyomoznak,hogy egyik jelenetben, semmi nyom nélkül tudják,hogy hol kell õket keresni!
Másik jelenetben meg, tudják hol vannak,de nem kapják el õket...
Azt hiszem leírtam mi, a bajom a filmmel.
10/10
Rika 2008 máj. 26. - 14:23:00 10/10
(144/238)
A gond az volt, hogy te azt mondtad, hogy a film a rossz, ezért nem tetszett. Nem a filmmel van a probléma: az így jó, ahogy van. Mondtad volna azt, hogy a te ízlésednek nem megfelelõ. És pont.
Másrészt azért mondták, hogy te nem érted, nem érzed át ezt a filmet, mert elég értelmetlen kritikát írtál rá:
Nem kell a filmbe akció, mert nem akciófilm
A forgatókönyv nem befejezetlen, hanem torzó
Nem kell be túl sok dráma, mert az élet sem ilyen, és ennek a filmnek az volt a célja, hogy valósághû legyen
A maci nem tud autót vezetni: az út egyenes, enyhén lejtõ volt (rátették a benzint a gázpedálra, vagy csak kiengedték a kéziféket)
A színészi játék pedig remek volt, mert tényleg el tudták hitetni, hogy akár a szomszédok is lehetnének (annyira jól játszanak, hogy már nem érzõdik rajta a játék ez esetben)
eugénia22 2008 máj. 26. - 04:54:32 Előzmény Rika
(143/238)
Szóval szerinted,nincs mondanivalja?
Szerintem nagyon, nem a háború utáni prossztraumás stresszrõl szól...
Pedig végig, azért voltam nyúzva,hogy van mondanivalója csak én, nem értettem...
Én is szeretem a magyar filmeket és mostanában jókat is láttam,de ez nagyon nem tetszett...
Ha r. m.-ra vágyom, akkor Kalandorok...
És annak is van értelme...
Lehet,hogy az a mondanivaló közelebb áll hozzám,van ilyen...
Felesleges vitatkoznom azon,hogy milyen film ez...
Én még azt is, megtettem,hogy mivel olyan nagy vitába keveredtem,megnézte mégegyszer!
Pedig volt, jobb dolgom is!!!
Szóval én, megtettem a magamét,ezért a filmért,rossz illetve nekem, nem tetszett,ennyi...
9/10
trillárom 2008 máj. 25. - 20:39:15 9/10
(142/238)
Nagy jól összefoglaltad!:)
10/10
rapanui 2008 máj. 25. - 20:17:04 10/10
(141/238)
végre egy értelmes hozzászólás:)
10/10
Rika 2008 máj. 25. - 20:11:21 10/10 Előzmény eugénia22
(140/238)
Hülyeség belebeszélni bármiféle jelentést. Egy rendkívül jó film-ennyi. És hogy a könnyontás vele a cél? Kit érdekel. Ezerszer jobb, mint a hatásvadász amerikai filmek, amelyek rámennek az akcióra és bumm a fejbe minden másodpercben, vagy az ún. mûvészfilmek, ahol ugyanaz történik (csak állítóléag az már mûvészet...kibírni biztosan. Én nagyon szeretem a mostani magyar filmeket(egyedül az egy szoknya-egy nadrág és az egy bolond százat csinál és a Lora nem tetszett), szerintem szórakoztatóak minden értelemben.
--
Mellesleg aki nem élt a háborúban az nem tudja, hogy micsoda fájdalom és megaláztatás, mikor elveszik azt a kevés kis értéküket. Ott minden tárgynak jelentése van.
Én is csak elképzelni tudom a nagyszüleim alapján. Csak a becsületük és a büszkeségük maradt meg a háborúból, és azt megtépni...felér egy akasztással.
Anke 2008 máj. 22. - 22:52:54
(139/238)
Ha valaki úgy készül megnézni, hogy na ismét egy a magyar mentalitáshoz hû 'dõljünk a kardunkba, mégha vidámak is vagyunk' tipusú lelkizõs magyar film, és nem olvasta el elõre, hogy mirõl szól a film, akkor mindenképpen kellemes csalódás éri.


Amikor megláttam a lakások berendezését, hát gratula a díszlettervezõnek, de megdöbbentõen korhû volt. Tíz lakásból nyolc biztosan így nézett ki anno.