Edmond Dantes 2021 febr. 08. - 08:54:42
(15/35)
Valamennyi SPOILERT tartalmaz!
Csokoládé és Könyvesbolt között kb. annyi a hasonlóság, mint alma és körte között: ez is gyümölcs, az is gyümölcs. Abban is meg ebben is jön egy nő és nyit egy boltot, ami nem mindenkinek tetszik. Ennyi. Port szerint a Csokoládé romantikus vígjáték (az), kedves mese (az). Ez pedig (port) dráma sőt -szerintem- nyomasztó tragédia, gonosz vagy ahogy port írja: kíméletlen hadjárat egy könyvesbolt és tulajdonosa ellen. Máskor, máshol is érvényes, rémisztőn aktuális üzenete: ha gazdag és befolyásos emberek, netán üzleti körök szemet vetnek valakinek a tulajdonára, befektetésére, vállalkozására, azt előbb-utóbb megszerzik: fenyegetéssel, zsarolással, álhírek terjesztésével, törvények sajátos (át)értelmezésével, sőt: személyre szabott új törvények parlamenti (!) áterőltetésével. Ha valakinek mindez netán más országra, más korszakra hajazna a fent írtakból, téved. Minden hasonlóság csupán látszat: Angliában vagyunk, 1959-et írunk...
tsj 2021 febr. 08. - 02:47:49
(14/35)
a csokoládé és könyvesbolt között szerintem a történet váza hasonló:

egyedülálló, idegen nő megérkezik a kisvárosba, ahol új életet akar kezdeni, de nem fogadják be. egyikük csokival, másikuk könyvekkel kereskedik és hoz a szokásostól eltérő színt az itteniek életébe (a helyi elit szerint csokival és könyvvel "mérgezik" a helybelieket), tehát nem valami évjáradékos úrilányok, hanem önálló független nők. persze vannak kevesen, akik melléjük állnak, de ők is könnyen lemorzsolódnak.


dramatikus szála azért a csokoládénak is van, de igaz, ez a film a drámai.
ez a film a könyvesbolt című penelope fitzgerald regényből készült, ami 1978-ban jelent meg. a csokoládé pedig joanne harris 1999-es, ugyanilyen című regényéből.

tsj 2021 febr. 08. - 02:37:36 Előzmény momo65
(13/35)
nem egészen.
ez a 2017-es film a könyvesbolt című penelope fitzgerald regényből készült, ami 1978-ban jelent meg. a csokoládé (2000) pedig joanne harris 1999-es, ugyanilyen című regényéből. (mindketten angolok.)
tehát a sztori alapváza, ami miatt a csokoládé copy-jának lehetne tekinteni jóval korábbi. inkább azt lehet mondani, hogy a csokoládé írónője kopizta kicsit a könyvesbolt című regényt.
és azért eltér a két film, de nekem is beugrott, hogy hopp ez egy csoki variáns.
8/10
szevia 2021 febr. 06. - 11:41:36 8/10
(12/35)
Ha dráma, akkor az már nem Film? Beállítottam a Port.hu Kiemelésnél a Film-et, de nem hozta kiemelve.
offtopic
fourdogs 2021 febr. 06. - 11:27:03 Előzmény sexykex
(11/35)
melyiket: Kubrickét vagy Lyne-ét?
fourdogs 2021 febr. 06. - 11:16:44 Előzmény Nótárius
(10/35)
A pontozás (10) "pre" vagy "pro"?
6/10
Magnolia1 2021 febr. 06. - 08:01:49 6/10 Előzmény funfun
(9/35)
Az ilyen kommentekhez szokták odaírni öles betűkkel, hogy SPOILER.
6/10
Nooji 2020 jún. 11. - 11:11:02 6/10 Előzmény sexykex
(8/35)
Én ennek a filmnek az alapjául szolgáló könyv hatására olvastam el a Lolitát :)
A film hozz a könyv lassan haladó történetét, körülbelül azt kaptam,amire számítottam.
Nem lesz a kedvencem, de egynek jó volt, Bill Nighy pedig ebben is zseni volt.
10/10
Aledea 2019 szept. 01. - 01:21:41 10/10
(7/35)
Imádtam, az elejétől a végéig. Gyönyörű tájak, bátor, önfejű és kitartó jellemek, a jók és a gonoszak közdelme. Minden volt, amit az életben is meglelünk. Ritka, hogy rajongok, de most rajongok! :)
4/10
funfun 2018 dec. 30. - 16:29:12 4/10
(6/35)
Kiváló film azok számára, akik nem keresik a logikát egy történetben, akik a csak papíron létező karaktereket szeretik, akik rajonganak a kisvárosban élő, de komoly felnőttként viselkedő kislányokért. Rengeteg hézag van a sztoriban, és fura szálak. Mit csinált a főhősnő, amíg nem nyitott könyvesboltot? Miből élt? És az öregúr miért lett ilyen megközelíthetetlen? És valóban ilyen könyvmolyok lesznek egy halászfalu lakói? Ha nem szimpatizálnak a főhősnővel a kislány szülei, miért engedik dolgozni nála? Kizárt, hogy a szegénység miatt, ha a férj amolyan igazságügyi szakértő.

A film egy érzelgősködő történet a semmiről. Értem én, hogy a bátorság van a szájba rágósana középpontba állítva, de engem leginkább egy nagy, színes vattacukorra emlékeztetett, ami túl édes és ragacsos. Hiába tűnik nagynak, alig 1-2 deka cukorból és mesterséges színezékből áll.

4 pont.
sexykex 2018 dec. 17. - 14:47:45
(5/35)
Meglep ez az induló pontszám, mert erényei ellenére sem mondanám közönségfilmnek. Nem ismerem az angliai viszonyokat, de 1959 helyett, inkább 1919-re tettem volna a cselekmény idejét a filmben mulatozó kompánia láttán. No, ha ilyen népek éltek egy angol kisvárosban 59-ben, akkor már én is egy elavult fazon lehetek, hiszen egyidős vagyok Nabokov Lolitájával.
Ami tetszett: Florence és Christine karaktere, Emily Mortimer és Honor Kneafsey játéka. Ami nem változott: pénzmágnásék módszerei. Ami biztos: semmi hasonlóságot nem látok a könnyed, mesés, romantikus Csokoládé és a drámai Könyvesbolt a tengerparton között – még az áskálódás is más jellegű. Ami következmény: most nézhetem meg a Lolitát is. (Lehet, hogy nem láttam?)
momo65 2018 nov. 08. - 16:55:03
(4/35)
"Csokoládé" copy
_goldie_ 2018 okt. 19. - 22:47:26
(3/35)
tetszett a film..és jó volt újra látni Bill Nighy játékát
10/10
lote 2018 szept. 16. - 19:40:29 10/10 Előzmény Ildchen
(2/35)
Szép,tartalmas film,nagyszerü operatőri munka.
9/10
Ildchen 2018 szept. 09. - 13:20:50 9/10
(1/35)
Csodaszép film, mondanivalóval, jó színészi teljesítményekkel. Könyvmolyoknak kötelező!