Téma: Kopaszkutya

Vinogradov 2009 febr. 02. - 16:21:57
(34/74)
Ha feltûnt, én pl. nem épp keveset írtam a filmrõl...
10/10
rockos01 2009 febr. 02. - 12:33:59 10/10 Előzmény Vinogradov
(33/74)
Oly annyira fasza, hogy mindenki Méhes Marietta-val van megáldva, esetleg vmi szépet és jót a filmrõl, ami fasza, egész fasza. Egy nõ sem nyújtott kiemelkedõ alakítást a filmben, ez a film nem a nõkrõl szól, a nõk csupán kötelezõ kellékek a filmben.Zseniális film, tény hogy elfogult vagyok egyrészt a zene, másrészt a "színészek" miatt. Ami jó, az jó!
Vinogradov 2009 jan. 07. - 14:36:01 Előzmény cina2
(32/74)
Méhes Marietta, aki nem is szerepelt a filmben, felkerült a stáblistára, de Kerék Gábor kimaradt...

Hm, érdekes dolgok derülnek itt ki...
Vinogradov 2009 jan. 07. - 14:34:13
(31/74)
Megnyugtatlak: Méhes Marietta biztosan nem játszott ebben a filmben...

Tudomásom szerint az egyetlen filmes megnyilvánulása az Eszkimó asszony fázik... fõszerepe...

Vagy tévednék?
Vinogradov 2009 jan. 07. - 14:32:15
(30/74)
Nem hiszem, hogy sok hozzáfûznivalóm volna az eddig elmondottakhoz: ennek a filmnek húzóágazata a zene, az pedig nagyon rendben van...

Maga a film amúgy néhol meglehetõsen erõltetett megoldásokkal él, nem Szomjas legjobb munkái közül való: a Falfúró vagy a Roncsfilm, melyekkel beírta magát a közép-európai posztmodern történetébe, ennél sokkal magasabbra helyezték a mércét, ám az is biztos, hogy kitûnõbb az újabb próbálkozásainál, a meglehetõsen übergyenge Vagabond-nál (urbánusként még ötven százalékban sem sikerült megértenie a táncházmozgalmat), és a kifejezetten középszerû Nap utcai fiúknál, ami a mester eddigi opusaitól eltérõen tényleg közönségfilm akart lenni, és tényleg nem sikerült...

A képi világ, az operatõri munka, a jellegzetes helyszínek, a képek színeinek gyakori, technikailag pontosan kivitelezett váltakozása már a késõbbi Szomjas mozgóképes ténykedéseinek stílusjegyeit idézik (akárcsak az olyan groteszk, kicsit performance-szerû megnyilvánulások, mint amikor a zenekar tagjai a film végén szépen megrugdossák Schuster Lórit, mert nem jött ki a tv a fellépésükre - pedig megígérte, hogy ki fog), de a cselekményen belül a hangsúlyok helytelen alkalmazása a jellemzõ, s a pontatlan, posztmodernségébõl adódóan nyilvánvalóan spontán - ám néhol túlságosan is spontán - megnyilvánulásai, melyeket egyáltalán nem ellenpontoz a szövegkönyv többször megnyilvánuló, leplezetlen közhelyessége és bizonyos helyzetekben rettentõen szerencsétlen, pongyola párbeszédei, melyek össze-vissza szabdalják a filmet, s így, ha nem lenne a zseniális soundtrack, e látlelet legfeljebb egy popsztmodern kordokumentumnak volna tekinthetõ - azzal együtt, hogy olyan egyedi megoldások is helyet kaptak benne, mint a Goddard óta mûvészfilmes közkedveltségnek örvendõ feliratok, na persze nem Jeles András Kis Valentinójának posztmodern vergõdései (zseniálisak, csak nehezen befogadhatóak), hanem Ringo Starr-, Miles Davis-, Jagger- stb. idézetek...

A színészi játékra láthatóan nem épít túlzottan a film - kb. hatvan százaléka a színpadon játszódik, és, mivel a fõszereplõk, muzsikusok lévén, értenek hozzá, hogyan használják ki a ancien régime korszakának vége felé járó kádári államszocializmus rossz minõségû faipari alapanyagból összeállított proszcéniumai nyújtotta mûvészi lehetõségeket, ex katedra zenei kinyilatkoztatásaik mûködõképesnek hatnak - ám e biztonságos közegbõl távozva az alakításuk már nem tûnik olyan erõsnek. Hobó tûrhetõ, Póka Egonnak pl. jó színészi képességei vannak, de, hogy a többieket most ne is említsem, az amúgy zseniális Bill nagyon visszahúzódó és tehetetlen a kamerák elõtt...
A legmagasabb színészi teljesítményt Schuszter Lóri nyújtja, mert õ ért ahhoz, hogyan kell folyamatosan lökni a szöveget - és ez ebben a szerepben abszolút mûködõképes stratégia...

Nem véletlen tehát, hogy a film azzá vált, ami: egy kultikus alkotássá, amelyet fõleg a zene emel magasra. Lett légyen szó Miles Davies vagy Doors feldolgozásról, vagy éppen saját számokról: Kõbánya blues-ról vagy akármi másról...

A film tehát így 10/7.35-nél csak akkor kapott volna nagyobb osztályzatot nálam, hogy ha kicsit több kerül bele a Szomjas féle filmnyelv sajátosságaiból és kevesebb a szerencsétlen, vagy túl spontán vagy túl mesterkélt fordulatokból, párbeszédekbõl...
Vinogradov 2009 jan. 07. - 13:53:38 Előzmény Gonda
(29/74)
Elõször azt hittem, hogy ez valami mûvészi monológ - olyan átvezetõszöveg akar lenni, mint a Cseh Tamás-félék a számok közti szünetben...

Aztán rájöttem, hogy Te valamilyen más szférában mozogsz...

Micsoda??
Mi van a kopasz majommal??
neurock 2009 jan. 07. - 00:16:01
(28/74)
Szerintem Méhes Marietta ebben a filmben nem játszott. Ha igen, akkor kit?
kakas39 2008 nov. 26. - 19:41:49
(27/74)
Nagyon jó ,megkell nézni
10/10
Szike00 2008 nov. 26. - 18:32:19 10/10
(26/74)
ohh igen blues :) jó film mégjobb dalok!!
hegyjáró 2008 okt. 31. - 12:24:02
(25/74)
A film még jobb lett volna, ha mindenki valóban saját magát adhatta volna; így kissé mûízû; de még így is - ezeket az embereket, ezt a szubkultúrát, ezt az életérzést muszáj volt átmenteni az örökkévalóságnak.
10/10
cina2 2008 márc. 17. - 14:30:13 10/10
(24/74)
Szerintem is szuper a film,csak egy a bökkenõ,hogy egy embert kifelejtettek a szereplõk listájából,mégpedig Kerék Gábort. Õ is szerepelt ebben a filmben és benne volt az eggyüttesben a kezdetek kezdetén, mégpedig mint gitáros.Én személyesen ismerem ezt az embert és valóban szerepel a filmben.Talán Deák Bill Gyula emlékszik rá,mivel nagy haverok voltak.
10/10
Tsepy 2008 márc. 16. - 16:06:50 10/10
(23/74)
Egyszerûen zseniális ez a film! Kötelezõ darab! :))
Phred 2008 márc. 07. - 14:31:23 Előzmény Gonda
(22/74)
http://madmatt.netipar.hu
Itt: DivX filmek (régen a 37-es oldal volt; azóta változhatott)
Gonda 2008 febr. 25. - 15:58:27
(21/74)
Még nem. Nem tudom, hogy hol szerezhetném meg.
Gonda 2008 febr. 25. - 10:15:03
(20/74)
Képzeljétek! Az egyik színes mûsorujságban találtam egy kopasz majmot.
Gonda 2008 febr. 07. - 16:19:56
(19/74)
Ennek a hozzászólásnak valóban semmi köze nem volt a filmhez, nem is lehetett, csak a címéhez. Én már valóban láttam kopasz kutyát. Egyébként már a képkeresõbe is beírtam és találtam képet kopasz kutyáról.
Gonda 2008 febr. 07. - 15:35:09
(18/74)
Én már láttam kopasz kutyát, igaz a filmet még nem. Kezd divatba jönni. Nem volt szõre, de hosszú szõke haja volt. Felöltöztette a gazdája ruhákba, mert majd megfagyott. Úgy remegett, mint a nyárfa, mert még vékonyabb a bõre, mint egy embernek, csak rendes esetben szõr borítja. Ilyen az ember. Mindent a maga képére akar fordítani: a négereket, indiánokat, arabokat, a nõket, a gyerekeket és az állatokat. Állítólag Éva szakította le az almát a fáról, nem a férfi. Az a lényeg, hogy minden rá hasonlíton: a sápadt bõrûre. Ha meg nem tudja a maga képére formálni, akkor inkább elpusztítja. Kezdõdött a kopasz malaccal (amit már bárki megvehet bármelyik kereskedésben) és folytatódik a mivel? Majommal? Ilyen bolondok az emberek. Isteneknek képzelik magukat.
Redfield 2008 jan. 27. - 16:01:55
(17/74)
Nézd, nekem nem célom gyalázni õt, meg stb... de írhat még akárhány ember dicshimnuszokat róla, attól még ugyanúgy unszimpatikus lesz egy bizonyos százalékban. az "Író" részhez hozzátenném, hogy magukról ír könyveket. Talán jobban elismerném a zsenialitását, ha sokan mások próbálnák futtatni õt.
szama27 2008 jan. 27. - 10:12:56
(16/74)
Viszont nincs belépõ és ihatsz vizet ingyen a mosdóban....mellesleg Bill értelmes dalszövegeit is Hobo írta!!!! Amikor meghallottam a "Hol van a kikötõ hol az a lány..." kezdetû számát, majdnem sírva fakadtam. Imádom Bill hangját, Földes soha nem is tudott úgy énekelni és nem is fog.
Nem is a hangjáért szeretem, hanem, mert egy költõ, író....zseni!!!!
szama27 2008 jan. 27. - 10:05:44 Előzmény Redfield
(15/74)
Kedvesem!
Keress már légyszíves még egy zenekart kicsi országunkban, akinek ennyi lemeze jelent meg!
Olyan ÍRÓT, aki nem csak a saját "szeretlek, mint házinyúl a káposztát" szövegeit tölti bele tölcsérrel az elbutult rajongók fejébe, hanem a régi nagyokat is értelmezhetõvé teszi azok számára, akik még akkor nem éltek. Fordítás és "átköltés" között nagy ám a különbség....én rengeteg Morrison fordítást olvastam, de Földesé messze a legjobb! Sok-sok éve járok már Hobo koncertre, de kétszer ugyanazt a mûsort még nem láttam.
A Kopasz Kutya nekem is a szívem csücske, (habár a színészi teljesítménytõl nem vagyok elájulva) mint ahogy más Szomjas György filmek is. Ha nem láttátok, kötelezõ a Roncsfilm, a Falfúró.....stb.