Téma: Koronás sas

8/10
napraforgó 2020 júl. 02. - 05:35:27 8/10
(17/77)
Amikor ezt a sorozatot nézem, nemcsak a nagy Jókai és Milszáth filmek, sorozatok jutnak eszembe, hanem a szerencsétlen Bátrak földje is, amely történelminek próbált látszani, de kicsit sem volt az.
A Koronás sasban történelmileg hű kosztümöket látunk, a nőkön korhű ruhák és nincsenek agyonmázolva, stb. A férfiak megjelenése - frizura, ruha is korhű - mondjuk ebben a Bátrak földje kevésbé tévedett.
De ha összehasonlitom a történelmi sorozatot a csak annak hazudottal, hát ég és föld a különbség.
Ha nincs pénz egy valódi történelmi sorozatra, hát akkor csak csináljunk egy 3 részest, ne 80-at, na de abban legyen minden rendben, a smink, a ruha, meg a frizura is, nem beszélve az enteriőrről.
Ez a "szinte olyan" nagyon gagyi volt, kár volt megcsinálni.
8/10
napraforgó 2020 jún. 25. - 05:26:10 8/10
(16/77)
A sorozat 405 részes, igaz, nagyon is rövid epizódokból áll . IA lengyel III., Nagy Kázmér uralkodását követi nyomon a XIV. század közepén.
(Engem kicsit a jó 100 évvel később uralkodott Mátyás királyunkra emlékeztet a kor...., illetőleg a király politikája, uralkodása.)

Egy kis bepillantást nyerhetünk a magyar királyi udvarba, is. I., Nagy lajos uralkodásába is, akit itt most egy akaratos kamaszként ismerhettünk meg, anyja, Erzsébet királyné (Kázmér nővére) mellett.

Szerintem is jobb lenne, ha nem 20-25 perces epizódokban adnák, hanem legalább kettő, vagy akár három epizódot egyszerre, és persze lehetőleg szinkronizáltan. A lengyel nyelv nekünk nagyon furcsa, talán egy nyugati nyelvet, angolt, németet hallgatva nem lett volna annyira zavaró a felirat.

Mindenesetre nagyon szeretem a sorozatot, remélem az M5 végigviszi, és lehetőleg ebben az időtartományban.
10/10
paradiddle 2020 jún. 24. - 20:13:11 10/10 Előzmény laszlo-1
(15/77)
Valóban kár,hogy nincs szinkronizálva, mert akkor nem a szöveget kell lesni, hanem jobban megfigyelhetők az arcok,a ruhák,a helyszínek. Ezen én is bosszankodom, megérdemelné a szinkront a sorozat!
8/10
napraforgó 2020 jún. 14. - 19:20:34 8/10 Előzmény kkanai
(14/77)
Köszönöm!
8/10
napraforgó 2020 jún. 14. - 16:18:14 8/10
(12/77)
A fiatal Kázmér királyt lecserélték egy idősebb szinészre, és Jolenta is felnőtt nőként jeelenik meg.

Kár, hogy sem Kázmér megtestesítőit, sem Anna/Aldonát, sem Hedvig/Jadwiga királynét, Eglét, Pelkát és még egy rakás főbb szereplőt nem sorolja fel a stáblista. Valahol megtalálható a szereplőlista?
laszlo-1 2020 jún. 14. - 13:31:42 Előzmény paradiddle
(11/77)
Valóban pár üres rész után újra beindult. De most meg a 2. évad feliratosan megy, azt nem szeretem, így abba kell hagynom, amég ki nem jön szinkronnal. Nem akarok filmnézés helyett versenyt olvasni a feliratokkal. Könyvet olvasok, filmet nézni szoktam.
10/10
paradiddle 2020 máj. 17. - 22:41:45 10/10
(10/77)
Mostanában több érdekes fordulat van a történetben. Nagyon jók a helyszínek és a jelmezek is de leginkább azért érdemes nézni a sorozatot,mert ez nem fikció hanem igazi történelem. Nagyon jó lenne, ha 45-50 perces epizódok lennének.
laszlo-1 2020 febr. 16. - 19:40:19
(9/77)
Érdekesen indult, de pár tíz rész után unalmassá vált. Némelyik részben nem történik szinte semmi. Úgy szoktam nézni, hogy miután leadtak 3-4 részt letöltöm, majd egyszerre megnézem, de mostanra, ha rávesz a lélek akkor is 2 rész után elvesztem az érdeklődésem. Majd - amég fel nem adom - akkor fogok nézni belőle, ha arra az estére abszolút semmit sem találok.
8/10
napraforgó 2019 dec. 04. - 05:58:16 8/10 Előzmény Kat Bal
(8/77)
Köszönöm, de nem. Egy röviditett változatot esetleg megnéznék, de 400 valahány részen keresztül mindig ugynazt - háremhölgyek viszálykodnak egymással, lezámolnak egymással, stb, és ugyanez a férfiaknál is, állandóan viszálykodnak, ott is jönnek a leszámolások, gyilkosságok dögivel - hát kösz, de annyi pont elég volt, amit korábban láttam. Hogy még vagy 300 rézen kereszztül nézegessem ugyanazt - csak a nevek változnak - hát nem. Nem érdekel.
Kat Bal 2019 nov. 30. - 19:07:52 Előzmény napraforgó
(7/77)
naprafogó: az RTL a Szulejmánt nappal du. is vetítette, de, a You Tube-n is nézheted.
Kat Bal 2019 nov. 30. - 19:04:46
(6/77)
A Mindig tv november 30-ig igérte a filmet, de, nincs jó naptáruk, már napközben letiltotta a csatornát, pedig az éjfélig tart a 30.-a nem? Bezzeg, ha roma film lenne azt nem.
8/10
napraforgó 2019 szept. 16. - 05:05:49 8/10
(5/77)
A lengyelek megcsinálták, sorozatot inditottak Nagy Kázmér királyukról a koronázásától a haláláig . Kár, hogy mi nem vállalunk föl egy ilyen sorizatot, vagy akár csak egy néhány részes filmet.

Én is azt szeretném, ha ebből a sorozatból egyszerre 2-3 rész menne, hisz 24-25 percesek az epizódok és 405 van belőlük! Nem hiszem, hogy ilyen tempóban - heti 2 alkalom (szombat-vasárnap 21.00), nagy nézettsége lenne. Ki fogja ezt 5 éven át nézni? Senki! Ha megdupláznák az epizódokat , akkor is minimum 2 és fél év!

Ott volt a Szulejmán, azt is sokan kezdték el nézni, de mivel cafatokra darabolták az egész részeket, mintegy 400 magyar epizódra, a századik után már csak a legkitartóbbak nézék. Én is elkezdtem, én is szerettem, de a végtelen hosszúsága, meg az éjjel fél 11 -es kezdési időpntja miatt lemondtam róla. utána már ismételhgethették délutánonként - az első évadot, már nem is érdekelt.

Ez egy délutáni film, nagyon jót tenne a diákoknak a történelem tanulásához, ismeretéhez, de nem igy, hogy csak huszonegykétperc történelmet látunk egy darabban.

Ha már mi nem gyártunk hasonló történelmi filmeket gyártani,hát legalább a testvéri lengyel nemzetet tiszteljük meg azzal, hogy olyan módon és olyan időben adjuk le, amikor sokan láthatják.
8/10
napraforgó 2019 szept. 15. - 19:50:44 8/10 Előzmény napraforgó
(4/77)
Ez most sem sikerült. Talán most : 1494
8/10
napraforgó 2019 szept. 15. - 04:08:46 8/10 Előzmény napraforgó
(3/77)
1994-ben. Bocsánat.
8/10
napraforgó 2019 szept. 08. - 08:09:47 8/10
(2/77)
A 12. rész nagyrészt arról szól, hogy a magyar szakács erős paprikával készült ételeket készit.

Kár, hogy az iró nem tuja, hogy a paprika Amerikából származik, a paradicsommal együtt, Kolumbusz a második útjával hozta át Európába 144-ben. Eleinte csak disznövényként használták, igazából fűszernövényként a napoleoni háborúk során terjedt el, amikor az indiaábó származó fűszerekhez, igy a borshoz sem lehetett hozzájutni.
Ez a sorozat meg a XIV. század elején játszódik, akkor, amikor a paprika és amerika fölfedezéséig még több,mit másfél évszázad volt hátra.
10/10
paradiddle 2019 aug. 25. - 21:37:00 10/10
(1/77)
Kár volt ennyire feldarabolni! A tizedik rész szinte a mondat közepén ér véget! 50 perces folytatásokban sokkal jobb lenne, ráadásul hetente egyszer adják.