10/10
offtopic
aggodalmas 2011 dec. 01. - 23:31:23 10/10 Előzmény karmiska
(13/13)
Túlontúl sok benne a bölcsesség és lényeglátás, még több az aktualitás, ergo nagyon rétegmû, így attól tartok a legtöbb, amit elvárhatunk egy esetleges ismétlés – ami TALÁN nem éjjel kerül mûsorra a "köz"szolgálatin...

Nem gyõzöm hangsúlyozni, hogy ezeknek a humanista, történelmi éleslátást mutató gondolatoknak sokkal több emberhez kellene eljutniuk, ahhoz, hogy a történelem ne ismételje önmagát únos-úntalan... Mint napjainkban is... Sajnos. ;-/
10/10
offtopic
aggodalmas 2011 dec. 01. - 23:30:59 10/10 Előzmény karmiska
(12/13)
Túlontúl sok benne a bölcsesség és lényeglátás, még több az aktualitás, ergo nagyon rétegmû, így attól tartok a legtöbb, amit elvárhatunk egy esetleges ismétlés – ami TALÁN nem éjjel kerül mûsorra a "köz"szolgálatin...

Nem gyõzöm hangsúlyozni, hogy ezeknek a humanista, történelmi éleslátást mutató gondolatoknak sokkal több emberhez kellene eljutniuk, ahhoz, hogy a történelem ne ismételje önmagát únos-úntalan... Mint napjainkban is... Sajnos. ;-/
karmiska 2011 nov. 29. - 22:08:16
(11/13)
Mielõtt máshol keresném,tudja talán valaki,megjelent ez DVD-n?
Vagy esetleg lehetõség volna még egyszer megnézni?
10/10
dantonb 2011 nov. 22. - 23:39:53 10/10
(10/13)
"A háború elõtti Magyarország elszalasztott lehetõségei" Bezony ám ezeket bizony az a naccerû jobboldali Horthy kormány szlasztotta el ,és miért ?,mert a jobboldal mindig rárontott a nemzetére,két világháborúba vitte Magyarországot és Trianonért is õ a felelõs egyértelmûen.
10/10
dantonb 2011 nov. 21. - 23:49:17 10/10 Előzmény aggodalmas
(9/13)
Ráadásul Kosáry prof egy vérbeli konzervatív értékrendû,56-os hõs és antifasiszta érzelmû(ez ma nem jópont az agyalágyult József.A és Károlyi elpaterolóknál)és mit tesz Isten fellépett az MSZP kampányában:Úgylátszik meg tudta ítélni hogy kik a demokrata politikát folytatók és kik az újkomcsik,és ebbõl indult ki ,a valódi értékrendjébõl .Dehát sajna több nálunk a meghülyített polgár mint a Kosáry prof.
adamnagysweetmovie 2011 nov. 21. - 23:26:09 Előzmény aggodalmas
(8/13)
Nem láttam, de én is kellemesen meglepõdtem azon a tényen, hogy Kosáry ideológia- és félremagyarázásmentes gondolatai a demagóg, történelemátíró köztévét érdekelhetik. Igaz éjfélkor, de ez akkor is jó irány lenne.
offtopic
Ford Mustang 2011 nov. 17. - 00:11:17
(7/13)
Úgy tudtam, hogy az évet ha leírod akkor kell utána a pont, ha rövidíted, hogy '57 - így nem.
10/10
offtopic
aggodalmas 2011 nov. 17. - 00:07:58 10/10
(6/13)
Nekem sem hiányzik az a pont...

...de a témánál maradva, nekem pont az hiányzik (sic!) hogy a "köz"szolgálati adók közül a legszélesebb körben fogható m1-en lássak hasonló értékes emberekrõl, hasonló igényességû (35 év Vele készült riportjait összefésülni a kapcsolódó filmhíradókkal, és felfûzni az olvasónaplójára nem kis teljesítmény!) doku-sorozatokat nézhessek...

...és nem a Dunán éjnek évadján, míg az említetten legfeljebb a Koltay-életmûvet tolják az arcunkba, Horthy szerecsenmosdatásától, a Trianonon történõ rugózáson át, egészen Mindszenthy szentté avatásáig! Ha már a nézettség, ugye nem szempont a "köz"szolgálati médiumok terén. (legalábbis a hû-de-megújult mûsorstruktúrát elnézve, ugye ;-) Vagy sokat kérek?
borzalom07 2011 nov. 16. - 23:26:26 Előzmény Ford Mustang
(5/13)
Pedig nem. Nézzétek meg a helyesírási szabályzatban.
Ford Mustang 2011 nov. 15. - 20:59:45
(4/13)
De kell.
agipetro 2011 nov. 15. - 20:40:56 Előzmény Ford Mustang
(3/13)
Szerintem ide nem kell pont
10/10
dantonb 2011 nov. 14. - 23:07:25 10/10
(2/13)
Kosáry prof tényleg olyan ember volt ,aki a nehéz idõkben is gerinces maradt.Nemcsak utólag lett szabadsághõs mint pl a minap kitüntetett "56-os"de valójában mai szekértoló politikai kegyencek.Szentiványi-Szabó,Ekram Kemal ,Stefka stb stb
Még emlékszem ,hogy az 56-os emlékmû avatásán akart beszédet mondani, de a goj motorosok és az azóta áldozattá kinevezett csõcselék belefojtotta a szót ,és õ ezt megrendülve vette tudomásul.Õ pl soha nem komcsizott ,mert okosabb volt annál és látta hogy az igazi komcsi politikát ma a jobboldalon láthatjuk ,míg az utódpárt igazi demokrata lett és szocdem hagyományokat képvisel.És ugyebár ez a lényeg a többi hülye habverés és köpönyegforgató emberek propaganda dumája.
Ford Mustang 2011 nov. 11. - 01:52:10
(1/13)
Nem lehet rossz dokumentumfilm sorozat, kíváncsi leszek. Egyébként az "1957" után pontot kellene tenni, ha mondat közben írjuk.