Téma: Kossuthkifli

Kovács kolléga 2015 márc. 12. - 21:13:25
(10/470)
Most pedig írnék néhány érvet a sorozat mellett:

1. A nézhetõ magyar sorozat annyira hiánycikk lett, hogy ha jól sikerül, akkor menet közben növekedhet a nézettsége. Itt elsõsorban a suttogó propagandában lehet bízni (a Liza, a rókatündérnél bejött).
2. Sajnos a magyar történelmet feldolgozó, rendszerváltás utáni televíziós és mozifilmek többsége komor, depressziós dráma (A Hídember, Sorstalanság) vagy teátrális, mûmagyarkodó nemzeti melldöngetés (Koltay Gábor össze mûvei) volt. Viccelõdni maximum a kádári konszolidációval lehetett (Csinibaba, Made in Hungária). Érdekes módon a kommunista rendszerben jobb volt a helyzet, mert akkor mertek vígjátékokat (A tizedes meg a többiek) vagy humoros kalandfilmeket is készíteni (Bors, A Tenkes kapitánya). Ezeknek anno hatalmas sikere volt, jelezve azt, hogy a közönség igenis hálás azért, ha valaki nem száraz történelemóraként vagy öngyilkosságra való felbujtásként értelmezi a históriánkat. Fogalmam sincs, hogy efféle várakozás létezik-e manapság, de ha a készítõknek szerencséje van, akár telibe is találhatják a közönség egy részének az ízlését.
3. Annak idején az Üvegtigris különösebb visszhang nélkül ment le a mozikban, csak utólag, a DVD-s korszakban lett belõle kultuszfilm. Elvben most is megtörténhet, hogy bukik a sorozat, de évekkel késõbb mégiscsak felfedezik.
4. Amúgy nem értem, hogy miért nem csinálja azt a köztévé, hogy március 15-én este valamennyi csatornáján - tehát a hírcsatornán és a Petõfi TV-n is - ezt adja le. Akkor biztosan többen látnák. Miért nem ismétlik az egyes epizódokat orrba-szájba a kellõ körültekintéssel kiválasztott mûsoridõkben? Miért nincs normális trailerje? Miért csak harminc másodperces ripacskodásokat kapunk? Sajnos azt kell mondanom, nem a sorozattal van itt igazán baj, hanem azzal a dilettáns bandával, amelyik a köztelevízión terpeszkedik.
convar 2015 márc. 12. - 14:16:41 Előzmény Kovács kolléga
(9/470)
Én is egyetértek szinte mindennel. Sajnos én is úgy gondolom hogy ez a produkció eleve kudarca van ítélve. És igen, elsõsorban azért mert

1. ez a mûfaj jelenleg nem "menõ", tehát a fiatalok eleve nem is tudnak vele mit kezdeni (meg persze nem is akarnak)
2. a sok szerencsétlen, kényszeresen folyton mindenre aktuálpolitizáló "polidilis" (folyton beléjük botlik az ember a legkülönfélébb fórumokon) eleve elõítéletekkel közelít feléje (már ha egyáltalán akar bárhogyan is közelíteni)
3. a Duna tévén, egy a wiki szerint 2,3%-os közönségarányt magáénak tudó csatornán eleve halálra van ítélve. A kutya nem nézi a Duna tv-t, de mivel m1-et se nagyon (ahol feltételezem szintén promózzák azért), így 10-bõl 9 ember eleve a létezésérõl sem tud és nem is fog tudni.

Szomorú, de ez van. Valódi sikerre egyedül a két nagy kereskedelmi csatornán volna esélye, de azokra meg érthetõ okokból nem kerülhet. A 22-es csapdája (?).
convar 2015 márc. 12. - 13:48:10
(8/470)
Ne feledjétek, vasárnap este már jön az 1. rész! :)

http://tv.hir24.hu/hirek/20150303/kossuthkifli-vegre-igazan-igenyes-magyar-sorozat-erkezhet/
http://www.youtube.com/watch?v=mTTTcYVpaYU
http://www.youtube.com/watch?v=yjas1ql_aTQ

Ha nagyon lelkesnek tûnnék azért elárulom még abban sem vagyok teljesen biztos hogy egyáltalán nekem való-e ez az egész. Dehát majd kiderül.
tibitoma 2015 márc. 11. - 14:07:43 Előzmény Kovács kolléga
(7/470)
Úgy nagyjából egyetértek veled, csak két dologban nem:
1. a történelmi sorozattal nincsen nagy probléma, ha van mellette egy-egy tévétársaságnak több eltérõ mûfajú saját sorozata is. A Downton Abbey is nagy siker, a Ripper Street nem rossz, s akad a közelmúltból és a jelenbõl bõven kosztümös sorozat.
2. egy új sorozat nézettség-felhúzásnak és márka-újraértelmezésnek tökéletes lehet.
Kovács kolléga 2015 márc. 08. - 19:16:00
(6/470)
Azt nem mondanám, hogy a stáb tehetségtelen emberekbõl áll, ennek ellenére úgy érzem, bukás lesz a sorozat. Több probléma is van:

1. A jelenlegi nemzetközi televíziós sorozattrendekhez nehezen tudom hozzáilleszteni ezt a történetet, márpedig ez lényeges, hiszen a fiatalok tévénézõk szokásait ez határozza meg (pár éve a Tûzvonalban elsõ két évada azért volt színvonalas és az MTV átlagához képest jó nézettségû széria, mert éppen beleillett ezekbe a trendekbe). Nem hiszem, hogy érdemes arra hivatkozni, miszerint olyan lesz, mint a magyar tévétörténet harminc-negyven évvel ezelõtti klasszikusai. Azok a maguk idejében nagyon is modernek és trendkövetõek voltak. Amikor mi A Tenkes kapitányát csináltuk, akkor más országokban az Ivanhoe vagy a Monte Christo ment.
2. Túl drága, ráadásul akkor is rajta van a kurzusfilm bélyege, ha tudjuk, hogy igazából nem az.
3. Fehér Béla jó tollú író, de közel sem akkora alakja az irodalmunknak, hogy ennyire biztosra vegyük a mûvének sikerét. Eddig még semmit nem filmesítettek meg tõle, így a várható fogadtatásról is csak tippjeink lehetnek. Pedig a napjainkban játszódó abszurd történetei - például a Filkó - tényleg jók, és szerintem jobban is illettek volna az Üvegtigris rendezõjének világához. Szerintem rajongótábora sincs. Ha lenne, akkor most tele lenne azzal a net és a sajtó, hogy negyven év után elküldték a munkahelyérõl.
4. Szégyenletesnek tartom, hogy éppen a közmédia "átalakításának" napján, a kupleráj kellõs közepén tûzik mûsorra, ráadásul azon a csatornán, amit alig néz valaki. Az meg a dilettantizmus teteje, hogy éppen vele egy idõben az m3 csatornán A névtelen vár ismétlése megy, ami minden idõk egyik legjobb magyar sorozata. Tudom, hogy maximum egy kisvárosnyi ember nézi majd az m3-at, de akkor is csak sírni/röhögni tudok azon, hogy a drágalátos köztévénk még saját magának is képes konkurenciát csinálni.

Egy biztos: az elsõ részt meg fogom nézni, és ha nagyon trutymó lesz, akkor kesztyûs kézzel fogok írni róla.
3/10
far vik 2015 márc. 05. - 23:09:27 3/10
(5/470)
Részemrõl reménykedem, hogy egy legalább megközelítõleg "Indul a bakterház"-szintû darab lesz. Elmebeteg trollokkal eg nem kell foglalkozni. Regisztrált,idehányt, aztán törölte magát. Biztos ettõl alszik jól...
olahmiki1959 2015 márc. 05. - 18:09:07
(4/470)
Tehetségtelen stáb, minden téren???

Haumann Péter, Revicky Gábor, Nagy-Kálózy Eszter, Rudolf Péter, Szacsvay László, Nagy Ervin, és a többiek...
Ezek közül a magyar színészek közül sokan lejátszanák a vászonról a híres amerikai sztárokat, ha lehetõségük lenne rá!...:)))
robicsek2 2015 márc. 04. - 16:18:32
(3/470)
Az tény ,hogy nem kéne elõre felpontozni, de elõre leszólni sem kéne .
offtopic
ibiévi 2015 márc. 03. - 19:46:42
(2/470)
Érdekes, hogy 10-esre értékelték négyen, amikor még nem is látták. Gratula.
robicsek2 2015 febr. 23. - 20:31:14
(1/470)
Erre kíváncsi leszek nagyon! De azért kicsit fura ,hogy sokan már most látatlanba felpontozzák.