offtopic
Qksika 2016 ápr. 03. - 12:28:39 Előzmény comlo
(91/111)
Azért én a helyedben ezzel a helyesírással nem adnék elõ itt tudálékos filmkritikát színészi játékról, vágásról, stb., arról az apróságról nem is szólva, hogy ha már bele akarsz valakit döngölni a betonba a lesújtó véleményeddel, legalább tudd a nevét. A Fási az Fásy, a Zsülienn meg Zsüliett, a zsüliennek ejtett julien pedig a zöldségek pálcikára aprítását jelenti.
Roberto DiCapribogyó 2016 márc. 29. - 10:38:13
(90/111)
1-2 hete adta a Walter Mitty-t a tv és abban nagyon tetszik Kristen Wiig, a karaktere és maga a színésznõ is. Szóval kedvet kaptam hozzá, így hétvégén ismét megnéztem ezt a filmet tõle...és ugyanúgy tetszett, mint elsõre :). Az összes színésznõ remekül játszik, de most kifejezetten K.Wiig-re fókuszáltam. Nagyon más karaktert kell itt hoznia és szuperül megoldotta ezt is; élmény nézni a gesztusait, arcjátékát, ahogy lereagálja a helyzeteket. 10/9

Számomra az a kategória, mint Jonah Hill a férfiaknál...nincs olyan nagyra tartva, de ha komolyabb szerepet vállalna és odatenné magát..mindkettõjükben látom az Oscar lehetõségét.
comlo 2015 aug. 27. - 05:45:34
(89/111)
Sikerült!!

Ipari körülmények között sikerült elõállítani az abszolult nulla pontot! Anettkáék alatt is van még színvonal! De vigyázat, azokból a mélységekbõl ahol ez a film tartozkododik, visszajöni, már keszon kell!!

Undorító, humortalan, eröltetett, bugyuta, csapnivaló szinészekkel, csapnivaló rendezéssel, és vágással ... nem ebben a filmben erõszakkal sem lehet pozitívumot találni ... esetleg ha nem nézed meg, hanem helyette leviszed a kutyát sétálni, hasznosan tellik az idõ ...

Inkább egy bambuszketrecbe zárt kolerás 6 éves maláj prosti nyálát kenje szét a mellkasomon egy csoport skótszoknyába öltözött szörös törpe szöges bakancsokkal, miközben Fási Zsülienn énekli lengyelül a Kvantanamerát végtelenítve, minthogy még egy képkockát megnézzek ebbõl az ipari környzetszennyezésbõl ...
8/10
pneklara 2015 aug. 22. - 10:01:02 8/10
(88/111)
Úgy ültem le, hogy jobb híján megnézek egy ökörködést, s bírom, ameddig bírom. De 5 reklámblokkot átvészeltem, mert érdekelt a film, mert jó volt, érdekes volt.
Aki írta az alaptörténetet - maga is nõ - jól ismeri a 30+ korosztály lelki nyavalyáit. Felsorakoztatta a tipikus eseteket: a Miss Tökély - aki csillog mások elõtt, de ha nincs körülötte társaság, akinek játszhat, akkor egy csõd, egy nagy rakás szerencsétlenség. A jobb sorsra érdemes fõszereplõ, aki, hogy áltassa magát azzal, hogy van kapcsolata, megalázza magát, hagyja megalázni magát egy pehelysúlyú pasi által.. Az elõnytelen külsejû nõ, aki "csakazértis" alapon életrevaló, értelmes, önálló nõvé faragja magát. Az iskolapadból 3 gyerekes családanyává vált, elnyúzott kis nõ csak álmodozik arról, hogy a haramiákat, akik elszívják az életerejét,csak egyszer a háta mögé dobhatná. Ezt bírtam a filmben, hogy jól adagolja a napos és az árnyékos oldalt, a nevetés/kinevetés mellé bekapcsolhatjuk az empátiánkat is.
És az jár a fejünkben vágyakozva, hogy minden nõ,legalább egyszer az életben megérdemelne egy ilyen édes, aranyos kis rendõrt, aki meg tudja nevelni a jó dolgában "megveszett" szingli nõt, s tenyerén hordozza közben.
Voltak emlékezetes pillanatok: mikor a menyasszony megjelenik a Miss Tökély által kiválasztott fodor fodor hátán menyasszonyi ruhában:)) A csapba f.ó kövér nõ jelenete durva, de az, aki megélte már, hogy a szükség nagy úr, épp 3 méter/vagy 1 perc hiányzik a sikeres megkönnyebbüléshez,az nem tud válogatni a helyek között, ott, akkor, ami a legkézenfekvõbb.
A színészek komolyan vették a szerepüket, beleadtak mindent, így létre jött egy annál jobb alkotás, mint amit feltételezhettünk, vagy várhattunk tõle. Nekem 8 pontot megért.
Roberto DiCapribogyó 2015 aug. 22. - 00:02:23 Előzmény mushi
(87/111)
Nagyon egyetértek a leírtakkal!

Számomra nagyon nagy meglepetés ez a film!! Tudtam, hogy létezik, de nem terveztem, hogy megnézem. Azt gondoltam, hogy biztos egy csajos, édi-bédi poénokkal teli nyáltenger lehet.

Véletlenül pont akkor kapcsoltam oda, amikor elkezdõdött, eleinte csak félszemmel figyeltem. Igazából a fõszereplõ csaj, Kristen Wiig alakítása nagyon megtetszett a Walter Mitty...-ben, kíváncsi voltam itt mit fog csinálni. Az elsõ 20-30 per nem volt valami ígéretes, aztán ott kezdett gyanús lenni, hogy ez a film lehet jó lesz, amikor a vetélytársnõjével versengeni kezdenek ki mond ütõsebb köszöntõt a menyasszonynak..:).

Aztán beindult a történet, a film, hát én végig nevettem az egészet, rengeteg remek (szöveges) poén van benne!

A színész csajok mindegyike nagyon jól játszotta a szerepét(a bérlõtárs csajszi is mekkora figura már:)!), jól kitalált karakterek voltak. Kristenen kívül a Helent játszó Rose Byrne-t emelném még ki, én nem gondoltam volna, hogy ilyen jó színésznõ. A Trójában láttam elöszõr, nagyon megtetszett, mint nõ, nagyon helyes-kedves arcvonásai vannak. Ehhez képest itt az alapkisugárzásától nagyon eltérõ karaktert kellett hoznia... én mindíg az alapján szoktam egy alakítást lemérni, hogy mennyire gondolom azt, hogy az életben is olyan a színész, mint a filmben. Hát ha nem láttam volna korábban másban, akkor a film után meg lennék gyõzõdve róla, hogy az életben is egy ilyen hülye pi*sa :). Az apró részletekre is odafigyelt(ek), pl. azon nagyot nevettem, amikor az egyik jelenet végén az utcán egy kóbór kutya átrohan elõtte, õ meg sznoboskodóan ijedten-undorodva kerüli ki (az amúgy tök aranyos) kutyust :).

Nekem a böfögõs-fingós-hányós poénok is tetszettek, végre változatosságképp nem valami szõrõs csávó, hanem "kifinomult" csajok csinálták ezeket. Az is üdítõ volt, hogy végre nem kikent-kifent pláza jellegû nõk voltak a fõszereplõk, hanem emberközeli, jó értelemben átlagos külsejû csajok.

Megdöbbentõ, hogy 5,8 az átlaga...

Aki egy könnyed, vicces kikapcsolódásra vágyik (és nem karót nyelt fatökû/fapina stílusban éli az életét/, egy-két drámai-elgondolkodtató jelenettel megtoldva, annak ideális választás lehet.
10/9
2/10
m3246 2015 aug. 21. - 22:28:45 2/10
(86/111)
Ezt az erõltetett moslékot, szánalmas... A csapbafosás új volt és az egyetlen ami mosolyra fakasztott legyen 2/10
offtopic
Tibag05 2015 aug. 21. - 13:12:24 Előzmény mushi
(85/111)
"..nem rajongok az amerikai csajos filmekért, mert rém butának tartom kb az összeset,.."
akkor kb. az összeset megnézted ha így tudod!
leja 2014 dec. 29. - 13:59:33
(84/111)
Akinek nem tetszett a film, az valószínûleg nem a célcsoport tagja: többnyire nõ, akinek nincsenek igazán sínen a dolgai és a lelki társát hirtelen kivonják a forgalomból - persze rendesen kikarikírozva. Durvább változat a Pszichoszingli
9/10
mushi 2014 ápr. 23. - 16:55:47 9/10
(83/111)
adtam egy 9est inkább...
9/10
mushi 2014 ápr. 23. - 16:54:58 9/10
(82/111)
õszintén szólva véletlenül néztem meg ezt a filmet, mert összekevertem a lánybúcsú c. filmmel... de totálisan megérte. nem rajongok az amerikai csajos filmekért, mert rém butának tartom kb az összeset, de ez nagyon tetszett!! szerencsére nem olvastam el elõtte az itteni hozzászólásokat, mert valószínûleg elvette volna tõle a kedvem, egyébként meg nyilván mindenki schindler listáját meg híd a kwai folyón-t néz, rettentõ sok 'kifinomult' ízlésû ember jár ide.... kellett egy kis könnyed délutáni szórakozás, hát ettõl a filmtõl megkaptam. volt itt, akinek az egészbõl az maradt meg, hogy az elfertõzõdött tetkó nem vicces. egyébként tényleg nem poén, fõleg ha az illetõnek van, de direkt nem is írok hozzá spoilert, mert ez az 1 perces jelenet talán a legjelentéktelenebb az egész film számára. volt, aki az altesti humort említette, nyilván senkivel se történt még hasonló eset, mint a lányokkal abban a jelenetben. de nagy sznob itt mindenki.
persze voltak jelenetek, amik nem kellettek volna bele, de összességében aranyos, szerethetõ film. chris o'dowd pedig külön tetszett benne.

8 / 10
1/10
Ceruzáné 2014 febr. 28. - 20:50:36 1/10
(81/111)
Rettenet. Nézhetetlen számomra.
TILIA 2014 jan. 07. - 14:38:51
(80/111)
Könnyesre nevettem magam ezen a filmen.
Gotzt 2013 dec. 29. - 17:55:22
(79/111)
Na erre varrjon gombot bárki.... nézzem vagy ne nézzem? :D
2/10
Zsüp0 2013 aug. 13. - 21:23:56 2/10
(78/111)
Néha nevettem de ez a film egyes részein nagyon közönséges ami számomra eltörli a jó pillanatokat. voltak pillanatok amikor egyenesen kellemetlenül éreztem magam... nem éri meg a pénzt
6/10
M.Zs.F 2013 ápr. 18. - 18:57:53 6/10
(77/111)
Kb egyetértek a filmre adott pontok összességével. Néha inkább közönséges mint humoros, bár vannak benne erõs részek amiken igencsak lehet jókat röhögni, mert friss és új a poén.

10/6
10/10
tsokrozi 2013 ápr. 11. - 09:26:33 10/10
(76/111)
Ez a film nagyon le van itt húzva porton, pedig szerintem nagyon-nagyon vicces :D
Személy szerint az egyik kedvenc (nõi) vígjátékom, mert igen ez nekünk nõknek lett címezve, DE hozzáteszem, hogy a barátom és apukám is szétröhögték magukat rajta.
Akinek nem tetszik vessen magára, mert ez egy tuti film...de egyébként ízlések és pofonok naa...
A lényeg, hogy én ajánlom mindenkinek, fõleg a csajoknak!!! ;)
1/10
zold.lific 2013 ápr. 07. - 18:02:32 1/10
(75/111)
Ez a film egészen rettenetes. Rég láttam ennyire rossz filmet. Nem számítottam mélyértelmû és/vagy elgondolkodtató sztorira, de ez messze alulmúlta a várakozásaimat. Valami sablonos limonádéra számítottam, de voltak részek, amik kifejezetten undorítóak voltak.
Egyszerûen nem vicces. Csak azért néztem végig, mert kíváncsi voltam, hogy lehet-e még ennél is lejjebb, és sajnos igen. Minden perccel egyre kínosabb lett ez az egész...
Két órát elvettek az életembõl, amit már soha nem kapok vissza.
Egyébként meg: mégis ki viselkedik így harmincvalahány éves létére?!
8/10
Újvállalkozó 2013 márc. 04. - 00:55:19 8/10
(74/111)
Rég nevettem már ennyit vígjátékon. Ezek hiányoznak mostanában, a könnyed, humoros filmek. És szinte nevenincs színészek vitték el az egész filmet a hátukon. Akiknek ez a film nem tetszett, azok nem értették a poénokat, pedig nem kellett hozzájuk nagy IQ. Azt tanácsolom fel kellene ébredni az agyhalál állapotából és egy kicsit mûvelõdni. Meglátjátok, utána a ti életetek is sokkal vidámabb lesz.
5/10
beo71 2013 jan. 30. - 12:25:56 5/10
(73/111)
Félve ültem le elé, a kritika porrá zúzta,(a VOX egyenesen 2011 legrosszabb filmjeként emlegeti )a nejem is fikázta, csak most zárom le a 2011-es évet (igen, kissé le vagyok maradva )és ez be volt írva, így neki láttam.
A véleményem egy közepes, 5/10, nem nézhetetlen, nevettem párszor (fõleg az elején )szokásos amcsi limonádé.Azokat is megértem, akik kiakadtak, volt néhány kínos jelenet, a szarós-hányós jelenet tényleg kritikán aluli, de ez sem gyengébb egy Elhajlási engedély féle szösszenettõl, amit a kritika istenít, ami azért nevetséges, mert nem más színvonal.
marie1 2012 okt. 01. - 08:53:39
(72/111)
Spoiler

Nem volt nagy dobás. Maximum az a része volt értékelhetõ, amikor a fõhõsnõ kikel a régi barátnõ ellen az esküvõi elõ-elõ-elõ :-DD partin, mert egyszerûen nem hajlandó beletörõdni, hogy annak értékrendje kissé megváltozott. Mondjuk emiatt az egy miatt tanulságos lehet a film, mármint, hogy a rongyrázás milyen üres dolog, és milyen lelki szegénység van mögötte. No és azt sem lehet garantálni, hogy a régi barátok értékrendszere párhuzamosan halad majd az idõk során... De kb. ennyi. a többi rész klisé, elcsépelt, jól ismert manír, stb. stb. A Másnaposok is hasonló, de valahogy az tény, hogy a pasik, nem ilyen nyafogósan buliznak, és a poénjaik is jobbak. Ennyi kb. 5 pont.