Téma: Kovács Kati

10/10
sebstyén 2011 jún. 02. - 23:02:35 10/10
(34/94)
Ki tudja, Kovács Kati nagy tehetség lehet még ezt is megcsinálná. Mondjuk Louis Armstrong paródia után nem csodálkoznék. Az Éj Királynõ szerepében is eltudnám képzelni.
10/10
sebstyén 2011 jún. 02. - 10:30:01 10/10
(33/94)
Kedves Barbessz teljes mértékben egyetértek veled. Már nincs értelme olyan ráérõs primitív emberekkel foglalkozni mint például Tyrannosaurus. Õ csak mindig nyomja a süket dumáját, azt sem tudja, hogy Kirõl beszél. Persze rajta kívül vannak még egy páran akik csatlakoznak hozzá, de hát nem lehet velük mit csinálni. Annyit üzennék Tyrannosaurusnak, hogy ha nem tudnád a magyar közéletben van Kovács Kati ( http://hu.wikipedia.org/wiki/Kov%C3%A1cs_Kati ) és van Kovács Katalin ( http://hu.wikipedia.org/wiki/Kov%C3%A1cs_Katalin ) is. Az utóbbi olimpia bajnok kajakozó és egy mûsorban azt is elárulta, hogy nagy tisztelõje a mûvésznõnek. A mûsor a Youtubon is megtalálható: http://www.youtube.com/watch?v=rVwePp06s74
Tyrannosaurus/velo/Rex 2011 jún. 01. - 07:23:51
(32/94)
Nagyon tévedsz. Bár a hangját nem kedvelem, az lenyûgöz, ahogyan evez. Már több aranyérme van, mint Birgit Fischernek.
10/10
barbessz 2011 jún. 01. - 00:24:22 10/10
(31/94)
Eszméletlen mi folyik itt!
Kedves Tyrannosaurus/velo/Rex, nem gondolod, hogy vissza kéne venned az arcodból? Ez a topic nem azért van, hogy itt veszekedj bárkivel is. Elmondhattad volna a véleményed kultúráltan is. Szerintem ez az egész már rég nem Kovács Katiról szól, hanem neked jól esik másokat dühíteni. De miért?
Sajnos el kell szomorítsalak, ezzel nem dühítesz senkit, csak újra és újra bebizonyítod, hogy mennyire éretlen vagy. Egyébként te tudod, hogy kirõl irkálsz? Tudsz te Katiról bármit is? Utána nézhetnél munkásságának, díjainak... és utána alkoss véleményt!
Van egy olyan érzésem, hogy te egy unatkozó gyerek lehetsz, ugyanis egy felnõtt nem így viselkedik. Egy felnõtt tud kultúrált lenni, és elfogadja mások véleményét, nem köt bele ok nélkül másokba.
Én elfogadom mások véleményét, emberek vagyunk, nincs két egyforma ember. Valaki szereti, valaki nem.
Én személy szerint Katit nagyon szeretem, tehát Sebestyén mellett állok.

Tudom, hogy most ez miatt engem fogsz oltani, de állok elébe. Nem érdekel, hidd el.
10/10
sebstyén 2011 máj. 25. - 15:36:20 10/10
(30/94)
Annyit üzennék a "kedves és értelmes" felhasználóknak akik olyan "szépeket" és "értelmes" hozzászólásokat tudtak írni, hogy ti is örüljetek Kovács Katit a Fõvárosi Önkormányzat BUDAPEST DÍSZPOLGÁRA címmel tüntették ki.

Mûvésznõ Önnek meg gratulálok az újabb kitüntetéshez.
offtopic
sofi 72 2011 máj. 13. - 21:30:58
(29/94)
Õ még így is kimondottan csinos!
10/10
sebstyén 2011 máj. 13. - 19:29:32 10/10
(28/94)
Kedves Barbessz ! Õrülök hogy végre vannak olyan felhasználók, akik nem azért regisztráltak, hogy unalmukban egy olyan TISZTESSÉGES és BECSÜLETES MÛVÉSZT, mint KOVÁCS KATIT alázzanak. Teljesen egyet értek Veled. Kovács Kati a magyar énekesnõk közül a legjobb.
spinabifida79 2011 ápr. 28. - 18:09:28
(27/94)
Ebben az órában még nem írtam magasztaló véleményt a mûvésznõrõl. Most gyorsan pótolom. Egyben megkérdezem, hogy mer valaki is olyat állítani, miszerint Kovács Kati nem tud énekelni, csak ordítani, a színpadi mozgása egy zsák krumplira emlékeztet, a külseje pedig nézhetetlen a széthízott, szétesett arcvonásainak köszönhetõen?
Felháborító, hogy egyesek miket engednek meg maguknak itten.
Én természetesen szó szerint mindenben a tisztelt Sebstyén nevû fórumozó korábbi hozzászólásával értek egyet:

2010. dec. 08. 15:57 | 35/55
Minden Magyar Embernek legyen büszke Kovács Kati, mert õ az egyik legnagyobb kincse az országnak.
10/10
sebstyén 2011 ápr. 26. - 12:36:49 10/10
(26/94)
Csatolok még egy cikket az értelmes embereknek http://est.hu/cikk/59523.

Id: "Kovács Kati örök. A múlt hosszúra nyúlt, de ez nem érdekes, mikor az a nõ áll a színpadon, aki ha nem a Kárpátok gyûrûjébe születik, akkor nevét simán Joplin elõtt jegyzik a nagy rock könyvek. Kovács Kati énekelt, színészkedett, mindenben megmérettetett és semmiben nem találtatott gyengének, sõt. Kevés olyan kaliberû elõadó van hazánkban, mint õ. Kovács Kati intézmény, cég, mely az 1965-ös Ki mit tud?, na és a '66-os Táncdalfesztivál óta megbízhatóan üzemel, akinek minden gesztusát le kellene védetni, bár lehet, hogy teljesen felesleges volna, hiszen amit Kovács Kati tud, azt így, ilyen elánnal és ennyire szívbõl úgysem tudja senki. Sem csellel, sem csalással nem kopizhatja õt emberfia, lánya. Bár Kovács Kati soha nem lett senkinek a játékszere, de játszik, míg a deszkákon áll, addig pedig nekünk is jó."
10/10
sebstyén 2011 ápr. 25. - 16:10:05 10/10
(25/94)
A magyar könnyûzene egyik legkiemelkedõbb énekesnõje.

A jellegzetes rekedt hangú elõadómûvész egycsapásra híres lett. Több alkalommal megválasztották az év hangjának itthon és külföldön egyaránt. A magyar elõadók között ritkaságszámba megy nemzetközi népszerûsége. Az 1960-as, 1970-es években Magyarország egyik vezetõ nõi énekes volt.

Kovács Kati az egyik legsokoldalúbb magyar énekesnõ, mivel otthonosan mozog a rock, rock and roll, rockopera, pop rock, hard rock, AC rock, dzsessz, blues, beat, funk, pop, disco, operett, lírai-rock és a rap mûfajában.

Külföldön az egyik legismertebb, elismert magyar énekesnõ. Bejárta az egész világot, lemezei jelentek meg, illetve koncertezett az USA-ban, Ausztriában, Angliában, Írországban, Ausztráliában, Lengyelországban, az NSZK-ban, az NDK-ban, Japánban, Spanyolországban, a Szovjetunióban, Csehszlovákiában, Kubában, Olaszországban.

Több millió eladott lemezzel büszkélkedhet, Kovács Katinak összesen 98 magyar és 18 külföldi önálló lemeze jelent meg, ebbõl 27 album és 1 CD-válogatás. 141 albumon mûködött még közere, több mint 500 dal van a repertoárjában. A magyarországi hanglemezkiadás történetében a nõi elõadók közül neki jelent meg a legtöbb lemeze. Mindösszesen több, mint 250 hanglemezen hallható a hangja. Több mint 50 dalának õ a szerzõje.

Fõbb díjak, kitüntetések :

-Év hangja (1965)
-Év énekesnõje (1966)
-Filmszemle - Év legjobb színésznõje (1968)
-Arany Mikrofon-díj (1971)
-Drezdai Nemzetközi Fesztivál – I. díj (1972)
-Év énekesnõje (1974)
-Németország - A legnépszerûbb külföldi énekesnõ díja (1974)
-Castlebar Song Contest - Nemzetközi Dalfesztivál (Írország) – Nagydíj (1975)
-The Star of the Year – (Az Év Sztárja)-díja (Anglia) (1975)
-Év énekesnõje - Magyarország (1976)
-Év énekesnõje - Németortszág (1976)
-SZOT-díj (1980)
-Liszt Ferenc-díj (1986)
-Danubius Rádió különdíja (1992)
-A Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztje (1994)
-Záray-Vámosi-emlékdíj (2002)
-(Artisjus Életmûdíj (2006)
-Európai Aranymûvész Életmûdíj (2006)
-MSZP Közéleti díj (2011)
-Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztje(2011)
-Pepita Arany Oroszlán-díj
-Állami Ifjusági Bizottság díja [4]
-Hatszor kapta meg a Magyar Televízió és a Magyar Rádió elnökének Nívódíját
-Öt alkalommal tartották az év legjobb elõadójának
10/10
sebstyén 2011 jan. 08. - 19:22:43 10/10 Előzmény petyibrigi
(24/94)
Kedden láttam az RTL Klubbon a XXI. századot ami Kovács Katiról szólt, elõtte meg a X-faktor egyik meghívott sztárvendége volt, (nem Harangozó Terike vagy a többi említett nõi elõadó volt a vendég). És úgy komferálták ,hogy köszöntsék az élõ legendát, KOVÁCS KATIT. És Õ tényleg egy igazi legenda. És aki még mindig nem hiszi el hogy Kovács Kati Magyarország legjobb hangú, és legsikeresebb énekesnõje annak ajánlom hogy nézze vissza a mûsort, és rájöhettek hogy mekkora mûvészt cikiztek ki vagy szóltok le. Ellõszõr mindenki nézzen magába és utána írjon másról kritikát.


"Remélem Nyuszika is elolvassa"
petyibrigi 2011 jan. 04. - 23:57:51
(23/94)
spinabifida79 2010 nov. 04. - 16:32:39
(22/94)
Azért szólom le Bródyt, mert idõnként énekel, pedig nem tud és nincs hangja. Különben jó szövegíró. Meg aztán neheztelek rá a tönkrement tévékészülékem miatt: a fellépése közben kifolyt nyál eláztatta az elektronikát.
Szerinted azért mert jeleztem, nem vagyok elfogult Koncz Zsuzsával hiszen nem túl rokonszenvesek a politikai megnyilvánulásai, már túl sokat foglalkozom az énekesek politikai beállítottságával?
Nem állítottam, hogy Cserháti nem tud énekelni. Az a véleményem, hogy rettenetesen modorosan, erõltetetten fekete énekstílusban próbált énekelni és olyan volt, mintha saját magát parodizálná.
szonya1 2010 nov. 04. - 10:10:51
(21/94)
Én is csak azt tudom mondani: ízlések és pofonok...
Te pl. leszólod Bródyt, de dícséred Koncz Zsuzsát:)) Bródy nélkül Koncz sem lenne az, aki!
Cserháti zseniális volt, még ha nem is minden dalát szerettem. Még jó, hogy nem azt mondod, hogy õ sem tudott énekelni:)

Nem foglalkozol te túl sokat azzal, hogy melyik zenész milyen politikai beállítottságú??
spinabifida79 2010 nov. 04. - 08:46:50
(20/94)
Koncz Zsuzsával kapcsolatban nem tudsz meggyõzni. Szerintem nagyon különleges hangja van és nagyon tud vele bánni is. Hidd el tárgyilagos vagyok vele szemben, mert a legkevésbé sem volt szimpatikus, ahogy szdsz-es kötõdéssel belebeszélt a politikába és nyilatkozott Szörényirõl.
Cserháti számomra maga volt a tömény borzadály, ahogyan játszadozott a hangjával, feketére véve a stílust. Olyan volt, mintha saját magát parodizálná.
mildi 2010 nov. 03. - 23:31:55 Előzmény spinabifida79
(19/94)
Koncz Zsuzsa szerintem azért tudott olyan jól befutni, mert nagyszerû dalokat, igényes szövegeket írtak neki, mindig a legprofibbakkal dolgozott. Szinte minden dala egy-egy gyöngyszem. Valóban van valami szolidan elegáns, jellegzetes az egyéniségében, olyan intelligens tanárnõ -típus, nem egy szabvány díva. Persze nem mintha baj lenne. A hangja kellemes meleg-barna, de mint hangterjedelem, mint hangadottság, nem éppen kiemelkedõ. Nagyrészt a szerencsének köszönheti a sikerét, nem az énekesi tehetségének - persze azért van neki abból is.

Harangozó Teréz szerintem kiváló hang adottságú énekesnõ, összetéveszthetetlen a hangja - õ nem váltott stílust, emiatt a virágének stílusa miatt háttérbe szorult.

Kovács Kati szerintem fiatal korában is elég hétköznapias volt - olyan utca embere, helyes szomszédlány - persze ez se baj, egy szimpatikus egyéniség volt. Élõben is láttam, nagyon kedves, közvetlen.

Kihagytam még a felsorolásból Cserháti Zsuzsát, és Zalatnay Saroltát - õk is nagyszerû énekesnõk.
Cserhátinak csak a fiatal énje tetszik, sokkal szebb volt a hangja magasabb, lágyabb fekvésben, és nagyon csinos volt. A duci küllem, és a rekedt hang nekem nem jött be - bár vérbeli profi teljesítményt nyújtott akkor is.
Zalatnaynak meg gyönyörû dalai voltak, egy helyes lány volt kiváló hangadottsággal, sajnálom, hogy késõbb egy elhíresült média celeb lett.
velorexescsavo 2010 nov. 03. - 21:15:08
(18/94)
Akkor csak tartsad nyugodtan. Vigyázz, el ne ejtsd!
spinabifida79 2010 nov. 03. - 19:30:24
(17/94)
Kire?
spinabifida79 2010 nov. 03. - 19:30:02
(16/94)
Szerintem ez nem az a kategória. Elég egzaktul meghatározható, hogy tud e valaki énekelni, vagy nem. Kovács Kati NEM TUD. A popzenészek között van némi összetartás, meg néhányuknak volt is viszonya KK-val. Érthetõ, ha nem mondanak róla véleményt. Pláne olyanok, akiknek hasonló adottságok jutottak. De tõlem azért kedvelheted, hiszen van akinek Korda Mammammariama György is hallgatható vagy Csonka Dingdong András is.
spinabifida79 2010 nov. 03. - 07:11:13
(15/94)
Gyûlöli a Kozarek! A tehetségtelenséget és a kontraszelekciót nem bírom. Kovács Katit nagyon kedvelném egy ABC eladójaként, mert ahhoz szerintem lenne tehetsége: gyorsan beszél, jól táplált és ezzel kellemes érzeteket keltene a vásárlókban fokozott élelmiszer vásárlásra késztetné õket.