Téma: Közelebb

9/10
Annafi 2009 aug. 31. - 18:46:53 9/10
(65/185)
Jó film. Az idõugrás kicsit +zavartva legelején, de más rosszat nem nagyon találtam...
Tetszenek a különbözõ jellemek benne, szerintem elgondolkodtató. Valaki kicsit lejjebb mondta, hogy nem tud azonosulni egy karakterrel sem. Szerintem mindegyikben van valami, amivel lehet azonosulni.
Nem 10es, de egy 9est ért.
6/10
benyovszkytunde 2009 júl. 07. - 08:40:25 6/10 Előzmény pirosaranyka
(64/185)
Ez csak egy film...Jesszus miket ki nem hoznak néhányan belõle...
Szente János 2009 jún. 23. - 10:16:32 Előzmény yesyes
(63/185)
A fõcím dal: Damien Rice - The Blower's Daughter
10/10
yesyes 2009 jún. 22. - 23:49:00 10/10
(62/185)
Sziasztok!!!Valaki véletlenül nem tudja a film zenéjének a címét!!köszyy elõre is!!
kisbogáncs 2009 jún. 14. - 10:46:00
(61/185)
Ha egy szóval kéne jellemezni a filmet, azt mondanám, megrázó. Jó a címválasztás, mert ez a film szerintem pont attól drámai, hogy ennyire közelrõl és mélyrehatóan mutatja be az egyéni kapcsolatok problémáit, az emberi gyengeséget és gyarlóságot, vágyakat, a lélek törékenységét..nem csoda, hogy sokaknak nem tetszett. egyébként én Natalie Portmant sosem szerettem - valamiért ugyanaz a játék köszön vissza minden filmjébõl - , de a többi karakter még mindig tudott újat nyújtani. Pl Julia Robertsben itt nagyon kellemesen csalódtam.
the enemy 2009 máj. 09. - 18:44:35
(60/185)
Évekig ez volt a kedvenc filmem, nagyon sokszor láttam.
Nekem a dialógusok miatt tetszett nagyon (magyarul nem láttam, nem tudom, hogy fordították/szinkronizálták) és amiatt, ahogy a karakterek egymáshoz fûzõdõ kapcsolatait, a hullámzó érzelmi állapotukat mutatja be.
9/10
akos015 2009 ápr. 06. - 16:51:05 9/10 Előzmény Funika
(59/185)
nagyon jó film!!fõleg azok a dumák benne!!:D
Funika 2009 márc. 22. - 23:28:11 Előzmény mizuki
(58/185)
Mint ahogyan az emberek teszik a való világban...
mizuki 2009 febr. 25. - 10:47:46
(57/185)
Felemás...

a színészek játéka nagyon tetszett - kivétel nélkül..

ellenben a történet (??)

mintha csak azért gyártanának maguknak problémákat mert túl unalmas az életük...
4/10
Zempy 2009 febr. 18. - 16:33:06 4/10
(56/185)
Talán majd egyszer én is jobban fogom értékelni, de erre nem sok esélyt látok. Jó ideig nem fogom újranézni, mert van száz más, ami érdekel. Legalább neked már tetszik!

A chat tudom, h sokaknak nem tetszik, de nekem bejött az aláfestõ zene, meg az egész életszagúnak tûnt. Szoktak ilyet csinálni az én ismerõseim is :)
4/10
Zempy 2009 febr. 18. - 15:30:09 4/10
(55/185)
Évek óta meg akartam nézni, mégis mindig elmaradt. A pofátlanul drága dvd most akciós áron kapható, meg is vettem.
Hiba volt. Azt hittem, nem lehet rossz egy ilyen színészgárdával rendelkezõ, és viszonylag sokat dicsért film. Hát, csalódtam. Nagyot.

Annyi tartalma sincs, hogy most kifejtsem, mi nem jött be, és mi hiányzik. Semmi újdonság, semmi katarzis, százszor lerágott klisék a férfi és nõ másságáról, a vágyakozásról, gyarlóságról és még ki tudja mirõl. De elég felszínesen tálalva. Lehet, hogy mindez drámaként és tök más forgatókönyvvel megcsinálva jobb lett volna, így nagyon kevés.

A legtöbb helyen igencsak untam, pedig nem voltam fáradt. Untam és bosszankodtam. A színészek abszolúte nem alakítottak emlékezeteset, még a két Oscar-jelölt karakter sem fogott meg. Nem értem, miért kaptak Golden Globe-ot- szerintem itt mindenki elég gyenge volt. Az a legrosszabb, hogy annyi negatív tulajdonsággal ruháztak fel mindenkit, és oly tenyérbemászóak voltak, hogy nem tudtam egyik szereplõvel sem azonosulni, vele együtt érezni. Ez pedig régen rossz. Szóval átlagos, unalmas sztori, ellenszenves hõsök, átlagos színészi teljesítmény- kábé ennyi.
Egy-két jelenet (pl a szex chat) még egész jó lett, de ez pár perc az egyébként halódó filmbõl. Nincs sok mondanivalója, de nem is tud igazán megnevettetni- mi az? Ezt nyilván az alkotók sem tudják.

Számomra erõltetett, túl hosszú és kínosan erõlködõ ez a film. Nagy csalódás. Konkrétan sajnálom rá az 1500 Ft-ot, mert tuti nem fogom újranézni. Ajándékba nem rossz, fõleg nõi nézõknek. Én nem ajánlom 20 év felett senkinek, max annak, aki álmatlanságban szenved. Arra tán jó lesz.
zsofika 2009 febr. 12. - 20:59:27
(54/185)
kötelezõ film a férfi-nõ kapcsolatok tanulmányozóinak!! nem mondom hogy közelebb juttat a "megoldáshoz", de gondolkodtat.. felidézi a rossz választásokat, megmagyarázhatatlan tetteket, férfiakat, nõket, megcsalásokat, hazugságokat, vágyakat a saját életünkben. nem mellesleg remek színészekkel teszi mindezt..
pirosaranyka 2009 jan. 07. - 10:39:47
(53/185)
szerintem is nagyon jo mozi...oktatofilm kezdo csetelõknek.

a Jude Law altal megformalt karakter (es a hozza hasonlo emberek) eleinte heveny hanyingert keltettek bennem,de mára már csak szenvtelen szánalmat (nem sajnalatot,szánalmat!) erzek iranta/tuk...
mas a helyzet,ha valaki az elsivarosodott-elhanyagolt-kiegett erzelmi életét szeretné gyogyitgatni,es mas a helyzet,ha valaki unalmaban jatszik emberek johiszemusegevel es lelkevel.az elobbi sem jogosit fel senkit sem arra,hogy a sajat erzelmi szuksegleteit masok tonkretétele árán elegitse ki,de ez még a bocsanatos bunok (vagy betegsegek) koze sorolhato.ellenben az utobbiaknak nincs bocsanat!

a kozelmultban egy negyvenes eveiben jaro amerikai nõ(szornyeteg) egy csetelõs szájton megismerkedett egy tinedzser kislannyal,akinek õ tizenhat eves fiukent(!) mutatkozott be.levelezesbe kezdtek,es a szornyeteg addig hulyitette szerencsetlen gyereklanyt,mig az bele nem szeretett.majd miutan kiderult,hogy atveres volt az egesz,a lanyka ongyilkos lett...
az amerikai hatosagok es a szulok nem hagytak annyiban a dolgot,beperelték,majd eljarast inditottak miss szornyeteg ellen.a per ugy tudom tart még,es remelhetoleg melto buntetest fog kapni.

bar en szemely szerint az eletre biznam a dontest,mert meggyozodesem,hogy az ilyen emberekre a sors sokkal kegyetlenebb buntetest fog kimérni,mint barminemu iteloszek...
offtopic
Funika 2009 jan. 06. - 03:45:47
(52/185)
Mit is? Natalie huzkodását? :D
Funika 2009 jan. 05. - 10:03:21 Előzmény mimoza777
(51/185)
Te télleg 60 éves férfi vagy? Mert ha igen, és nem értettél semmit a filmbõl, hát valamit kihagytál eddig az életedbõl.
mimoza777 2008 dec. 30. - 20:58:22
(50/185)
Én nem értem mi olyan durva ebben a filmben.
Nekem nem jelentett semmit és nem is értettem.
Vagy csak túl szerelmes vagyok????!!!!! :-)
Crush 2008 dec. 05. - 12:53:53
(49/185)
Nagyon jó film, meg is vettem annak idején DVD-n.
Funika 2008 dec. 02. - 03:41:35 Előzmény Kata original
(48/185)
Bezony, aki volt már szerelmes és érték bántódások, az értékelni fogja ezt a filmet. Az elõzõ hozzászólásom legyen intõ példa azoknak a sorstársaknak, akik éppen hasonló cipõben járnak és így akarják elõször megnézni...
Kata original 2008 nov. 28. - 17:36:31 Előzmény Funika
(47/185)
Ííí, nem lehetett jóérzés. Én kapcsolatban voltam ,amikor láttam, de aznap nem akartam a pasival találkozni. XD
Funika 2008 nov. 28. - 01:00:14
(46/185)
Még évekkel ezelõtt láttam, akkor egy szakítás után néztem meg - véltelenül. Mondhatom, nem dobódtam fel tõle akkoriban. Nem szeretnék kiemelni semmit belõle, mert egyszerûen minden (és mindenki) tökéletes volt benne. Clive Owen legjobb alakítása, pazar ebben a karakterben! Nathalie meg...hmmm :D