9/10
11messi87 2009 okt. 22. - 14:38:24 9/10
(132/232)
Nekem is tetszett a film, plusz a zene is bejött. 8/10
CsomiTheKing 2009 okt. 19. - 21:08:19 Előzmény laci256
(131/232)
Én imádom ezt a filmet! Sztem nagyon jó lett 10/10.
Hangz 2009 okt. 13. - 23:05:53
(130/232)
Nagyon vártam ezt a filmet, és azt kell, hogy mondjam elég jó. Bár valószínûleg a sok elvárás miatt kicsit csalódott is vagyok.
A film eleje és vége nagyon tetszett, de mintha a középsõ harmad egy részét a rendezõ kiadta volna valami fõiskolás filmszakkörnek...
Nagyon szeretem ezt a korszakot, amiben a film játszódik, a fõszereplõkkel sincs baj, - lehet, hogy régimódi vagyok - de a klasszikus gengszterfilmek hangulatát megtörõ részek nagyon zavartak.

Valami baj lehet a világgal, ha a Amerikában már a 70-es 80-as évek után sem igazán jó kocsikat, sem filmeket nem tudnak készíteni....

A zene gyönyörû, a látvány (utcaképek, autók, kosztümök) hibátlan, de mintha a forgatás egy részén szabadságra ment volna a stáb jobbik fele. Idegen volt a történettõl az a dokumentarista stílusú epizód.
Kár érte...
8/10
laci256 2009 okt. 13. - 18:35:40 Előzmény zolibtr
(129/232)
Nagyon untam a filmet. Amikor beültem rá, azt hittem látni fogok egy izgalmas krimit, ehelyett sokszor kuszának éreztem az egészet. Dillingerrõl nem tudtam azelõtt semmit, de ezzel a filmmel nem hozták közelebb hozzám, és szerintem Johnny Depp sem a megfelelõ választás volt.
3/10
7/10
zolibtr 2009 okt. 10. - 15:24:55 7/10
(128/232)
Végre megnéztem!Nagyon tetszett a film!Depp megint nagyot alakit!7/10
9/10
brixxi 2009 okt. 04. - 13:24:14 9/10
(127/232)
Érdekes hogy mindenki aki panaszkodik rá a hepiendet és "nagy csavart" várja a filmtõl. De! mivel ez nem egy kitalált forgatókönyv, hanem egy valóban megtörtént valami, ezért max az életet lehet hibáztatni sem Deppet, sem Mannt. ha utánanéztek (spoiler) még az hogy a végén az arcán jön ki a golyó az is így történt.
És lehet hogy pont azért mert igaztörténet ezért tetszett annyira. Az nálam mindig rátesz eggyel.
Viszont ez a HD kamera vagy mi is, nagyon nem jött be. Moziban néztem és mintha elmosodott lenne vagy nem tudom, de nem volt a minõsége az igazi.
10/10
Scarface80 2009 okt. 02. - 17:47:10 10/10
(126/232)
Szerintem nagyon jó film!10/9
Adamka1999 2009 szept. 23. - 10:41:24
(125/232)
Nagyon sokat vártam a filmtõl, már égtem a vágytól, hogy megnézhessem, Micheal Mann-tól többet vártam, jóval többet. Ez a kameraállás elég érdekes volt. A történet maga nagyon jó lett volna, ha egy-két csavar van benne, a szerelmi szál elég gagyinak tûnt. Egyszer meg kellett nézni, Depp játéka miatt...
palmer 2009 szept. 19. - 22:50:27 Előzmény Kattrin
(124/232)
ha raksz bele spoilert legalább írd oda #&@!%+"!
Kattrin 2009 szept. 18. - 17:37:09
(123/232)
Johnny Depp miatt néztem csak meg, de nem nekem való film volt, de attól még nem volt rossz, sõt... és kár, hogy nem lett happy end a vége.
1/10
mcking 2009 szept. 17. - 18:55:33 1/10 Előzmény AdrianaBunny
(122/232)
unalom volt életembe nem látam ilyan sz*rt
9/10
AdrianaBunny 2009 szept. 14. - 17:46:38 9/10
(121/232)
Nem vagyok egy nagy gengszter-film fanatikus, mivel eddig szinte akárhányat láttam, legtöbbször nem tudtam követni az eseményeket és eldönteni ki-kire lõ...(a Keresztapa nekem tipikusan ilyen volt pl). Ezt a filmet végig tudtam követni, abszolút nem unatkoztam közben, és nagyon tetszett Dillinger figurája. Bale: szokásos fa-arc. A kamera egyáltalán nem zavart, dvd-n néztem, de teljesen élvezhetõ és korhû volt. Tény, hogy ha nem Depp játssza a fõszerepet, nem valószínû, hogy megnézem...viszont egyáltalán nem csalódtam, sõt újabb bizonyítéka számomra annak, hogy Johnny kivételes és fantasztikus színészi tehetség, emellett még mindig pokolian gyönyörû hapsi, el tudnám nézni bármeddig...egyetlen filmet láttam tõle, ami nem jött be: Félelem és reszketés Las Vegas-ban...na ez nem jött át egyáltalán...kb fogalmam nem volt, mirõl szól :D.
Ez viszont egy igazán jól sikerült, izgalmas mozi, mindenbõl volt benne ami kell: lövöldözés, üldözés, szerelem, erõszak, poén, erotika. A vége pedig...hát mivel igaz történet, várható volt. Depp filmjei pedig nem igazán a happy end-ekrõl híresek úgy általában...
De szerintem szépen fejezték be, az arcok a végén igen beszédesek voltak. ;) "Bye-bye Blackbird"
Különbözõek az ízlések, de aki lehúzza ezt a filmet, egyszerûen nem mûkedvelõ. Az maradjon meg az agyonretusált, számítógépes trükköktõl fröcsögõ, "lelõjük 80x, de még mindig felkel" mostani hollywood-i "szuperprodukcióknál". Szerencsére vannak még, akik nem ezeket értékelik ;).
1/10
sheriffsecurity 2009 szept. 05. - 23:52:29 1/10 Előzmény Q.God
(120/232)
Majdnem végigszenvedtem az egészet. Nálam a közelmúlt legrosszabb filmje...
9/10
Q.God 2009 szept. 05. - 10:36:48 9/10
(119/232)
A csillag régebbi, azóta már ülepedett :)

Üdv
9/10
Q.God 2009 szept. 05. - 10:35:44 9/10
(118/232)
Nekem a film egy kitûnõ idõutazás volt. Szép képek, helyénvaló vágások és egy kis pikantéria a régi Amerikából. Többször éreztem azt, hogy ott akarok lenni. Rengeteg gengszter filmre illik: kissé monoton, üresjárat, uncsi - valamint nem mindenki Tarantino, hogy megváltoztassa a múltat. Nekem kifejezetten tetszett a vége (azt hiszem nem árulok el nagy dolgot, mert aki megnézi ezt a filmet, úgyis tudja, hogy mi a valós sztori - de ha mégse:) hogy a nõverõ senki belenéz Depp szemébe és kb. elhalálozik. Nekem személy szerint ütött.
Bale: nekem ez az ember gyanús: a tökéletes trükkben azt gondoltam, hogy nem egy nagy színész, aztán a sötét lovagon már elkezdtem agyalni: lehet-lehet, de aztán itt hallva még a saját hangját is... lehet nem kellene, de én magamban leírtam - nekem semmit mondóan felkapott
Depp: nem a legjobb karaktere ---> igen volt jobb is, de nekem teljes mértékben átjött, szerintem magára tudta önteni a "szeretni való" rossz fiút

10/7-8

Mindenképp érdemes megnézni, fõleg akik szeretik az ilyen jellegû filmeket!
7/10
Vikke 2009 aug. 31. - 17:21:50 7/10
(117/232)
Nagyon régóta vártam már ezt a filmet. Nem semmi a szereplõgárda, a rendezõ, a stábtagok. Aztán amikor kijött az elsõ trailer, egy kicsit már megéreztem, hogy ez lehet, hogy mégsem lesz annyira jó, mint ahogy elgondoltam. Ennek fõ oka az, hogy abban a bizonyos kb. két perces elõzetesben Johnny Depp teljes mértékben hiteltelennek tûnt nekem. Aztán végre eljött a nyár és a film a mozikba került. Sajnos egy hónappal a megjelenés után jutottam csak el a moziba, hogy végre láthassam. Majdnem azt tapasztaltam, amit az elõzetes után gondoltam a filmrõl. Nem éreztem túl összeszedettnek, nem állt össze teljes mértékben a kép, és ami még rosszabb, olykor- olykor kimondottan unalmas volt. Miután kijöttem a terembõl és összegeztem magamban a látottakat arra jutottam, hogy egy hosszú macska- egér játékot láttam, amiben a macska, alias Christian Bale kergeti az egérbandát, elsõsorban a fõegeret alias Johnny Deppet akit néha sikerül is fülön csípni, mire az meglóg aztán kirabol néhány bankot aztán megint elkapják, megszökik, bankot rabol…
Konkrétan egy monoton élmény volt és egyre csak a csavart vártam benne, ami nem jött. Igen, persze megvolt benne az a bizonyos szerelmi szál, ami véleményem szerint nemhogy színesítette volna a történetet, inkább elnyomta és közhelyessé tette, a végkifejlettrõl nem is beszélve. Az egész film valahogy úgy hatott, mintha egy szép, színes cukormázas sütemény lenne, ami annyira ínycsiklandozó, hogy muszáj megkóstolni, aztán végül azon kapod magad, hogy piskótát eszel.
Az alakításokról annyit, hogy nekem a leghitelesebb Christian Bale játéka volt. Neki el tudtam hinni, hogy mit érez, mennyire elszánt a karaktere. Marion Cotillard is vissza tudta adni a naiv szerelmes lányt bár olykor- olykor kicsit elcsúszott. Johnny Depp hál’ isten nem volt annyira elcsépelt, mint amennyire az elõzetesben látszott, mégsem ez volt élete legjobb szerepválasztása. Talán túl rock sztárosra vette a figurát és ez olykor lehúzta az alakítását.
Összességében a film utolsó háromnegyed órája az ami izgalmas, felkelti a nézõ figyelmét. Nem egy rossz film, viszont lényegesen kevesebb annál, mint amit az ember elvárna a nagy nevektõl. A mozi élményt, ha nem is száz százalékosan, de meghozza, valamint akik utaznak a lövöldözõs- üldözõs jelenetekre annak kimondottan ajánlott.
7/10
Dudu27 2009 aug. 28. - 10:09:07 Előzmény beo71
(116/232)
sztem jó volt, mondjuk a vége... ???(mivel nem ismertem az eredeti storyt)
7/10
beo71 2009 aug. 22. - 17:58:36 7/10
(115/232)
Nehéz megfogalmazni,amit érzek:tetszett is a film és csalódást is okozott,kicsit mást,kicsit jobbat vártam.7/10.
Az amerikai gengszterhez hasonlóan itt is üresjáratokat láttam,talán az életrajzi filmek velejárója,hogy amit tudnak az alkotók,azt bele is zsúfolják a filmbe,még ha ezzel ártanak is az összhatásnak.Nem tudom.
Az biztos,ha valaki csak úgy beül rá és nem érdekli különösebben a Dillinger-sztori,az néha unatkozni fog.Néhány év múlva lehet,hogy jobban tetszik majd,az utolsó 20 perc minden esetre emlékezetes marad,de lehet addigra páran már nem jutnak el.
murci 2009 aug. 22. - 14:41:03
(114/232)
Bukowski is említi õket a gyerekkoráról szóló Kezdõk-ben (Ham on Rye):
azt írja, mindenki, minden gyerek és felnõtt nekik szurkolt...
waterdrag 2009 aug. 20. - 20:18:32
(113/232)
megnéztem,szenvedtem.bár nem úgy ültem be h feltétlen nekem tetszõ rendezést látok (nem rajongok mannért) de gondoltam h benne van 2 általam igencsak jónak ítélt színész,az cak dob rajta vmit.hát nem. depp,cotillard hozta a formát (bár láttam tõlük ezer más jobb filmet) bale uncsi mint általában.szóval még õk sem tudták megmenteni a filmet (ráadásképp én speciel imádom a harmincas éveket:( ) na mind1,ez a film nem lesz a polcomon.