10/10
berto49 2015 szept. 22. - 15:15:02 10/10
(98/138)
Ez a film azon keveseknek az egyike, amelyik teljes joggal megérdemelte a „bezsebelt” öt Oscar-t! Ezt is sokadszorra láttam, mégis meglepõdtem ***SPOILER PÓTOLVA***a happy enden, mert úgy emlékeztem, hogy Billy az anyjához kerül. A két fõszereplõ mellett a kisfiú szereplése is fantasztikus volt, egy kicsit emlékeztetett Öcsire, a „Hahó Öcsi” címszereplõjére. Örülnék, ha az új, még nem látott filmek legalább fele ennyire tetszenének! Ez a lemez a gyûjteményem legmegbecsültebb darabjai közé tartozik.
8/10
Dalmát 2015 szept. 21. - 19:22:02 8/10
(97/138)
Egyesek számára lehet, hogy dögunalmas, számomra megunhatatlan. Lehet, hogy kicsit hatásvadász, de a nagyszerû színészeknek hála, nem megy át giccsbe. Persze tudom, a reggeli szertartásos pisilés vagy reggelikészítés nem olyan izgalmas, mint amikor két 20 méteres robot birkózik, és fél New Yorkot letarolják közben, de azért vannak emberek, akik inkább néznek ilyen emberibb léptékû filmeket, vagy ilyeneket is, mert egyébként az óriásrobotok ellen sincs kifogásom, ha normális történetbe vannak ágyazva.
10/10
offtopic
Suziy 2014 szept. 07. - 19:07:17 10/10
(96/138)
és Tényleg összegyûjtöttem "ollóztam".
10/10
offtopic
Suziy 2014 szept. 07. - 19:05:41 10/10 Előzmény Barbamama
(95/138)
Hátulról jön mint a fodrász!
offtopic
felicia68 2014 szept. 07. - 18:57:37 Előzmény Edmond Dantes
(94/138)
Láttam, többször, olvastam is..Ki az akinek ez nem mond semmit..??Lehet kritizálni!!!Továbbá alkotni!
Edmond Dantes 2014 jún. 22. - 21:36:54
(93/138)
Most láttam elõször, szégyenszemre, mint Annie Hallt pár hónapja, ld.ott (102)-t. Mind2 kultmûnek számít, az nem tetszett, ez igen. Ezt az alaptémát azóta (addig is?) ezerszer feldolgozták, egyre vadabb, sokszor horror fordulatokkal. Itt azonban még 1-1 nõi és férfi "Grál-lovag" küzd a gyerek, a bíró és a nézõk kegyeiért, többnyire sportszerû eszközökkel...ám a mai hasonló (és bármilyen) témájú filmek elengedhetetlen eszközei: mobiltelefon, internet nélkül, amik, a privát szférába belehasítva az alapproblémát még valóságosabbá teszik. Túlhajtott PR-szakember, topmenedzser, zsaru stb. egyfelõl, nem-dolgozó/"elhanyagolt", önmagvalósítás-hiányban szenvedõ, neurotikus anya másfelõl. Vesztes: (többnyire) a gyerek. Sosem késõ megjavulni...és megnézni!
Barbamama 2014 márc. 09. - 18:40:02
(92/138)
Ne ájulj el, összeollózta.
10/10
stenmore- 2013 dec. 28. - 22:06:34 10/10
(91/138)
Ez az gyerekotthagyás mint figyelmfelhívás olyan amerikaias mentegetõdzés egy baromi felelõtlenségre,hogy oda ne rohanjak hogy ottan minden ember pszichológushoz jár és megvalósítja önmagát, márha megengedheti magának:)Ez olyan igazi amerikai sznobizmus.
Ezzel együtt afilm nem megy bele ennek eldöntésébe és jól teszi ,mert anézõknek úgyis megvan a véleménye és maga a helyzet az ami érdekes és drámai
10/10
melody03 2013 dec. 28. - 16:48:04 10/10
(90/138)
Kár belemenni melyik fél mit miért csinált, kár ezen vitázni, hisz ahány ember, annyi szempont és annyi vélemény.Szerintem egy anyának semmi esetre sem szabad "világgá mennie" és elhagyni a gyermekét, csak azért, hogy "megvalósíthassa önmagát" (persze a férfinak sem lenne szabad, de "anya végképp csak egy van). Persze meglehet érteni sok mindent, meg lehet magyarázni sok mindent és el is hiszünk sok mindent... DE... lehet errõl vitázni, de szerintem fölösleges. Ez a film igazán megindító és felingerlõ, gondolkodásra ösztönzi az embert és nem lehet szó nélkül elsétálni mellette. Elvált szülõk gyerekeként végképp megható volt ez a történet. Maradandó film volt számomra. 10/10
csabaga 2013 dec. 28. - 15:41:48
(89/138)
Egy rendes apa is legalább annyit tud,mit szeret a gyereke reggelizni.

Hogy ez a nõ otthagyta a gyerekét,egy kétségbeesett figyelemfelhívás volt.

Ki kell találnunk,mi is történt korábban.

A család szétment,bár nem volt valódi család.Így a gyereknek végül jobb lett,és a szülõk is tapasztaltabbak,érettebbek lettek.
10/10
pneklara 2013 dec. 28. - 08:09:04 10/10 Előzmény csabaga
(88/138)
Biztos így volt. És valóban fárasztó lehetett a nõnek,hogy a gyermek körüli munka mind az õ feladata volt, pláne,ha neki is lettek volna önmagával tervei.
Pedig az apában benne volt a képesség: tudott mesélni, megtanult reggelit készíteni, kikérdezte a leckét, összerámolta a lakást...
És ebbõl miért nem tudott néha átvállalni, ezzel is szerezve 1-2 felszabadult órát az anyának? Eszébe sem jutott, hisz a nõ otthon van, nem csinál semmit.
És ez a pasi annyiból volt életszerûtlen, hogy nem csalta asszonyát a munkahelyi cicuskákkal,csak a munka rabja volt.
Aztán megkapták a tanulságot: a nõ azt, hogy volt egy remek férje, csak nem tudott róla, a férfi meg szembesült azzal, hogy a gyerek körüli minden gond átvállalása is lehet annyira megterhelõ, mint a prezentáció elkészítése.
Nem sokaknak sikerül, de biztos vannak boldog családok, ahol össze tudják ezeket a dolgokat hangolni, hogy senki ne sérüljön, fõleg a gyerek ne, s csak akkor szembesüljön a dolgokkal, mikor már õ is szülõ lesz: - Nektek is ilyen nehéz volt? Mi akkor észre sem vettük, fel sem fogtuk, mikkel kellett nektek megküzdeni, milyen logisztikát kívánt, hogy látszólag minden simán ment:))
10/10
stenmore- 2013 dec. 28. - 01:11:06 10/10 Előzmény csabaga
(87/138)
A film erre némileg választ is ad és állást is foglal ,ugyanis a nõ kapcsolatai sikertelenek voltak ,és egy igazi anya semmilyen körülmények közt nem hagyja ott a gyereket önként mint eb a szaharát úgyhogy hagyjuk csak a látszatapaságot meg férjséget.A pozitívuma az volt a nõnek, hogy a végén ezt belátta hogy alkalmatlan az állandó gyerekfelügyeletre.
10/10
stenmore- 2013 dec. 28. - 00:11:51 10/10
(86/138)
De csak számodra merev és modoros,azon meg külön röhögtem, hogy a humort hiányolod belõle,mert általában ebben a helyzetben nem szoktak az emberek humorizálni.
A film igencsak átélhetõ és megindító, a fõszereplõk játéka zseniális,messze kiemelkedik a holivúdi sorozatfilmek kategóriájából,értékes munka.
csabaga 2013 dec. 27. - 16:57:35
(85/138)
Érdekes a hozzászólásod.

Még egy apróság.Mikor az apa egyedül kezdi nevelni a gyerekét,akit egyáltalán nem is ismer(!),anyává alakul át,legalábbis abban az értelemben,hogy kirúgják a munkahelyérõl és a képzettségénél alacsonyabb rangú állást kénytelen elvállalni,kikönyörögni,kevesebb pénzért.

Érdemes végiggondolni,a nõ miért is hagyta el.Alighanem nem csak látszatapa,hanem látszatférj is volt.

Jobb megoldásnak tûnik,ha mindkét fél dolgozik,de nem csak dolgozik.hanem jut idõ egymásra és a közös gyerekükre is.

Ide vezet,ha az egyik csak a munkának él,a másiknak meg elege lesz a házimunkából,miközben neki is egyetemi diplomája van.
filoszemitabélus 2013 dec. 27. - 15:49:53
(84/138)
"Feladja jól jövedelmezõ, kreatív munkáját"

Épp tegnap állapítottam meg, hogy a filmek szerint az USA-ban kizárólag reklámszakemberek, marketingmenedzserek dolgoznak. Mind lendületes, nagy széles mozdulatokkal mutatja be a táblán a prezentációját és este lazításképpen mutató és hüvelykujja közé fogva, üvegbõl issza a sört.
10/10
pneklara 2013 dec. 27. - 08:05:34 10/10
(83/138)
1979-es filmalkotás, de cseppet sem poros.Sõt, talán most lett nálunk igazán aktuális, amikor az apa, de néha az anya kénytelen kapacitásának 100%-át a munkájának áldozni, mert ezt várja tõle a "kreatív" munkahely. Így a másik félre marad a család cseppet sem látványos, idegeket felemésztõ, csipri-csupri feladata. Talán annyi a különbség, hogy nálunk max. 3 évig teheti meg az egyik fél, fõleg az anya, hogy ne "önmegvalósítson", aztán mehet vissza dolgozni, mert egy család képtelen csak egy fizetésbõl megélni. Talán a tartós munkanélküliség, de az meg nem ez a helyzet.
Érdekes volt, amikor a bírósági tárgyaláson úgy néz ez a két ember egymásra, mikor hallgatja a másik önvallomását, mint ha most látná elõször a volt párját.Nem is ismerik egymást. A fõ hiba ebben a kapcsolatban az volt, hogy soha nem beszélgettek a gondolataikról, érzéseikrõl.Egyedül voltak a gondjaikkal. Kiderül lassan, hogy a nõnek egy kiváló férje volt eddig is, a férfi nagyon szereti a feleségét, de ezeket sose mondták ki a másiknak.És akkor jön az unatkozó barátnõ, aki a legrosszabb tanácsot adja az anyának: lépj le, valósítsd meg magad! Csak egyet felejt el: ott van egy tündéri, ártatlan gyermek a maga érzéseivel.
Le a kalappal az apa elõtt! Õ áldozatot vállalt. 8 hónap alatt micsoda összhang alakult ki a fiával pl. a bundáskenyér készítésében,összeszoktak:) Feladja jól jövedelmezõ, kreatív munkáját, hogy pótoljon egy anyát a gyermekének. Nem pusztul bele a feladatba, amit az anya képtelen volt megtenni.Bár ideges, ingerült, de ebbõl a legkevesebbet mutat a gyermeknek, s fõleg nem hisztizik elõtte. Hiányossága a filmnek, hogy nem láttuk,milyen volt az anya kapcsolata a gyermekkel.
Biztos, hogy közösen rontották el ezt a házasságot, és már nincs is visszaút egymáshoz - de csakis az apának köszönhetõ, hogy a kisfiú nem sérült nagyon.Talán.
A film azért készülhetett anno, hogy megmutassa, nem törvényszerû, hogy válás esetén csakis az anya képes nevelni a gyermekét tökéletesen, hibátlanul.
A tisztelet az apát illeti, mert egy igazi anya képtelen lelépni a gyermeke mellõl, hogy "keresse önmagát", s eltûnik a gyermeke életébõl úgy, hogy egy telefonhívást sem enged meg hónapokon át. Közben "alakulgatnak a kapcsolatai" más férfiakkal. Majd gondol egyet, s ismét leakasztaná a szögrõl a gyermeket. S jól látja az ügyvéd: ez a személyiség képes majd újra megtenni ezt, mert semmit sem volt képes eddigi életében végigvinni.Kérdés sem merül fel az emberben a film végére, hogy bár a jog az anya oldalára áll ezúttal is, ki az, aki megérdemli a gyermeket.
Jó film, és sajnos aktuális, örök érvényû - tehát nem okulunk tanulságaiból.
10/10
stenmore- 2013 dec. 26. - 23:43:17 10/10
(82/138)
hehehe,mit is írt pár napja neked smasszer kollega ,amikor éppen a Keresztapa filmtörténeti klasszikust fikáztad? Én sem tudnám jobban megfogalmazni egy ilyen ragyogó ízlésû embernek mint Te vagy ,idézem:

"Zampano!
Megkérdeznélek, neked mely filmek-, és miért tetszenek amire nem a "középszerû" jelzõt aggatod?!.. számomra egy megcsömörlött, okoskodó emberpalánta benyomását kelted..."

Annyiban korrigálnám, hogy a palánta koron már rég túl vagy szerintem, csakhát elfeletetted "korrigálni az izlésedet" ,hogy a te kifejezéseddel éljek.
10/10
stenmore- 2013 dec. 26. - 21:43:20 10/10
(81/138)
Az egyik legjobb film ,amit valaha csináltak.Maryll Streep és D. Hoffman méltán kapott Oszkárt ,mert parádésat játszanak.
Ledina 2013 ápr. 29. - 21:06:39 Előzmény Pötyidanon
(80/138)
Nagyon jó film, de, mint anya nem tudom elképzelni, h bármilyen helyzetben elhagyjam a fiam.
9/10
Pötyidanon 2012 dec. 23. - 13:43:18 9/10
(79/138)
Ez egy nagyon-nagyon szép film, tényleg csak ajánlani tudom. Vissza kellene hozni valahogy a mai filmvilágba is ezt a tökéletes atmoszférát, nagyon hiányzik.