Joan Fontaine 2023 ápr. 23. - 16:30:32
(49/49)
Az üzenete jó a filmnek, fordítsunk hátat a sok városi hülyeségnek, és forduljunk a természet és a természetes, normális emberek felé. Ez tetszik. Külön jó az a jelenet, amikor a hülye városi p.....csa nagy arccal nekiindul egyedül a vadonnak, mert berág, hogy ő csak egy nő. És akkor ott guggol a víz előtt a nyakig felvágott fürdőruhájában, a narancsbőrös seggével, és majdnem behúzza egy krokodil. Csak sajnáltam, hogy ezért szegény krokodilt kinyírták. Tulajdonképpen csak kaját keresett szegény. Viszont nagyon jó példa arra, hogy sürgősen vesse le mindenki az öntelt seggarcát, ha a vadonba készül, mert ott másként osztják a lapokat. Persze jöhet az a szöveg, hogy ott a fegyver , de az is fontos tényező, hogy egy városi seggfejnek lesz e ideje elővenni.
Drizari 2016 nov. 21. - 22:27:52
(48/49)
Ma is nézhetõ, kellemes kikapcsolódás. 8/10
teatea 2015 szept. 04. - 21:07:02 Előzmény olahmiki1959
(47/49)
Micsoda provokatîv vélemény a dundi krokodilról :) ön egy õstehetség, csak ámulok :)
offtopic
jani-wan 2015 szept. 04. - 19:47:45
(46/49)
Maximálisan egyetértek. De nálam egy ideje betelt a pohár az ilyen emberektõl, miáltal rendkívül motivált és sajnos képes is vagyok az ilyeneket intellektuális eszközökkel a sárba döngölni a fórum oldalain. Tudom hogy sajnálatos módon sokat nem érek el vele, mivel õk annyit értenek az egészbõl, hogy valaki beszólt nekik, de nekem legalább jól esik. De azért van rá esély hogy ráunnak a hosszas, és számukra nehezen értelmezhetõ válaszok olvasására, és elmennek képregényt nézegetni. :)
offtopic
jani-wan 2015 szept. 04. - 19:43:29 Előzmény teatea
(45/49)
Nos az itt evidens hogy a beteg te vagy.
Ráadásul teljesen el vagy keveredve. Otthon a családodnak talán megmondhatod mit csináljon, de mivel egy senki vagy, másoknak nem mondhatsz meg lótúrót sem, úgyhogy ha ennyire megmondani valód van, talán menj el az Erõszakos Elmebeteg Megmondók Klubjába, ahol jól megmondhatod mindenkinek. Itt csak le vagy csinálva magasról a szánalmas megmondásoddal együtt.
Mentális képességeid nem hagynak kétséget afelõl, hogy te a pofonjaidért naponta többször is sorban álltál Mike-nál, így felettébb valószínû, hogy te vagy a gyerek akit emlegetsz.


ui.:
Gyenge kísérlet. Fogadott apád, mentorod és példaképed "blacknet", azaz a "Blazing Psycho Inferno" lenyomva, kipipálva.
Viszont egy dolgot, talán véletlenül, jól látsz. Õ is rám unt, mivel nem volt képes lerángatni a saját szintjére, és ott legyõzni, annak ellenére hogy minden alantas és szánalmas eszközt bevetett. Így természetesen veszített. Állandóan veszíteni pedig nagyon unalmas. :D
gladiolus 2015 szept. 04. - 06:51:04 Előzmény xdm
(44/49)
Köszönöm neked is, hogy így látod. Jó tudni, hogy van még helye a jónak, a tisztának, a természetesnek a világban és az emberek értékrendje még nem torzult el teljesen. Jó tudni, hogy mások is úgy látják, hogy inkább támogassuk és tiszteljük, mintsem ordenáré módon letapossuk egymást.

A filmmel kapcsolatos szavaiddal is egyetértek.A Krokodil Dundee féle emberek még fenntartják az emberiségben ezt a ma már kicsit illuzórikusnak mondható látszatot. Jó az, amikor látod, hogy az utcán veled szembe jövõ ember a szemedbe mer nézni, jóindulattal, és emberi arca van.Inkább köszön neked, és nem azt sasolja, hogyan lopja el a táskádat a nagyvárosi forgatagban, vagy hogyan rángasson be egy kis zárt mellékutcába, és hogyan vágja át a torkodat, miközben reggel elindultál dolgozni, és esetleg emiatt este már nem érsz haza.
Szép és nagy ajándék, amikor esetleg a munkahelyedre el tudsz sétálni, és nem kell órákon át utazgatni tömegközlekedéssel, közben esetleg atrocitásokat átélni, estére kelve lerongyolódni,és biztonságot ad az is, ha néha kicsit nagyobb kés van nálunk, mint egy erkölcsileg hanyatló állapotban lévõ bûnözõnél. A természet törvényei kemények, de tisztábbak is. Mert ha betartod, van esélyed, hogy életben maradj. A New Yorkhoz hasonló helyeken már nem ez a helyzet, nem tiszta törvényeket kell betartani, nem elég, hogy jók e a személyes képességeid, ott már alakoskodni, korrumpálódni, megkeményedni is kell ahhoz, hogy életben maradj. Mert ott elõfordul sajnos, hogy a halott ember fekszik az utcán, és mások átlépik.Én sem fognám meg, de talán szólnék valakinek, aki illetékes az elszállításban.
Sokszor a Krokodil Dundee-hoz hasonló filmeknek nincs különösebben kiemelkedõ mondanivalójuk, inkább jó szórakozást ígérnek, de ennek a filmnek van, annak ellenére, hogy nem dráma kategóriába sorolható. Én is sokáig városlakó voltam, de nem mindegy, mekkora az a város, és mennyire élhetõ.Egy idõ után az emberek egy része ettõl megcsömörlik, és más utakat keres. Sokan kijjebb költöznek, és inkább bejárnak, hogy élni is tudjanak.A filmben látható nõnek is jobban állt a természetesség egy idõ után, mint az alakoskodás és sznobizmus, amit a new yorki elitben való forgolódás elvárt tõle. A végsõ választása pedig, hogy hol, és hogyan és milyen emberrel akar élni, önmagáért beszélt. Dundee egy szélsõséges típus azért önmagában, mert távol él a civilizációtól, de valószínûleg ez is formálható, finomítható.
gladiolus 2015 szept. 04. - 06:32:14 Előzmény jani-wan
(43/49)
Ne vedd szívedre. Van, amikor nem kell teljes értékû véleménynek vennünk azt, ami elhangzik, hiszen aki mondja, nem tudja észérvekkel, értelmesen megindokolni azokat, csak durcás gyerekként vagdalkozik.Az itt most konkrétan minket kettõnket lebunkózó fórumozó is valószínûleg érzékeli, hogy itt az erkölcsi normái többünk szerint is megbuktak. Magasabb intellektuális síkon mozgó, esetleg több mondatot egymás mellé illesztõ, mások véleményét is elfogadó, nyitott és emberbarát okfejtést itt az õ esetében eddig , eme topiban nem láthattunk, tehát erõsen vitatható, hogy megértette e a lényeget, amit mindannyian mondani akartunk. A lényeg pedig, hogy alaptalan mocskolódásnak, sértegetésnek nincs helye a világban, bármennyire is eldurvult a helyzet, legyen az rurális vagy urbánus környezet.
offtopic
Sz Peter 2015 szept. 03. - 21:13:33 Előzmény teatea
(42/49)
A bunkók léteznek. És általában szét-offolják a topikot.
xdm 2015 szept. 03. - 20:26:12
(41/49)
Akkor minek jössz ide? Troll.
teatea 2015 szept. 03. - 20:03:58
(40/49)
Nem èri meg a tema es te sem.
xdm 2015 szept. 03. - 19:57:21
(39/49)
Valami érv esetleg, vagy csak ennyire futja?
teatea 2015 szept. 03. - 19:46:50
(38/49)
Kosz hogy nem vitattad a bunkok letezesenek tenyet. A tobbi rizsa.
xdm 2015 szept. 03. - 19:35:03 Előzmény gladiolus
(37/49)
Maximálisan egyetértek. Általában az bunkózik aki maga is az.
Kifejezetten jó film. Eleve a helyzet, ahogy a vidéki, természetben élõ embert belehelyezik olyan városi közegbe, ami az õ életével teljesen ellentétes. Bele tudunk helyezkedni mindkét nézõpontba. A vidéki erkölcsileg toronymagasan nyert, már ha ezt versenynek fogjuk fel. A becsület, az õszinteség hathat bunkóságnak, de ez csak a városi nézõpontból igazolható, mivel a vadonban a túlélés csal ezekkel a tulajdonságokkal lehetséges. A természetben nincsen szükség játszmákra, ezekre a pitiáner intellektuális versengésekre, meg a pénzügyi egzisztenciára. Képmutatás az egész.
offtopic
teatea 2015 szept. 03. - 15:08:23
(36/49)
Baszki te beteg vagy :)))

Pofonért blacknet-nél álljál sorba, bár szerintem már rádunt.
Tudod... Mike Tyson esete a hülyegyerekkel :)))
offtopic
jani-wan 2015 szept. 03. - 14:59:56 Előzmény teatea
(35/49)
Így néz ki?
Miért is? Értelmes indoklás nincs? Csak ennyi hogy így néz ki?
Persze, nem is lehet mivel értelmes indoklás az nincs.
Szóval egyértelmû hogy egyáltalán nem így néz ki.
Persze van aki gondolhatja ezt, mivel van az úgy hogy valaki azt hiszi valamirõl, hogy az a tipikus "vak vezet világtalant" esete, mivel szerencsétlen annyira sötét hogy nem is érti mirõl van szó, ráadásul meg van gyõzõdve arról hogy nem õ az aki sötét, hanem mások azok, pedig hát õ az a szerencsétlen aki nem lát ki a fejébõl.
És ha valaki szól neki, hogy nem úgy van az, akkor elõbújik belõle a féregember, aki csak az ocsmány személyeskedéshez képes folyamodni, hogy "megvédje" az ostoba álláspontját. Sajnos jellemzõ az ilyenekre.

A HSZ 44-t elemezve ezt lehet pontosan kideríteni:
Nakérem, így néz ki amikor egy teljesen mindegy milyen helyen lakó bunkó fórumozik.
Van pofája másokat lebunkózni, mikor egyedül Õ a bunkó. Rendkívül szánalmas eset.
offtopic
teatea 2015 aug. 29. - 18:55:28
(34/49)
Nakerem. Igy nez ki, amikor egy falusi bunko egy varosi bunkoval tarsalog. Vak vezet vilagtalant.
gladiolus 2015 aug. 29. - 17:07:41
(33/49)
Nagyrészt összeállt, mi a probléma, van aki kis dolognak véli a bunkózást, mert hogy vannak súlyosabb problémák is. Igen, vannak fokozatok, ez igaz.Csak sajnos éppen az ilyen kicsi problémákból indulnak el azok a mérgezõ szálak, amik aztán bedurrantják a nagy problémákat, és a kis viharból a biliben hatalmas sz...vihar kerekedik.
Sajnos tapasztaltam, hogy nem vidéki emberek egy sajátos csoportjának van egy olyan sajnálatos tulajdonsága, hogy lenézi a kis mitugrász vidéki ûrlényt, s nem értem, mire föl? Mert én bizony nem szeretném kutyaszaros utcákon orrfacsaró bûzben, multikban tipródó, mocskos tömegközlekedési eszközökön silányodó nagyvárosi emberként tengetni az életem, csak azért, hogy elmondhassam fantasztikus felsõbbrendû fõvárosi ember vagyok. Hangsúlyozom, tisztelet a kivételnek, mert nem mindenki teszi ezt, sõt. És amikor ez például már családi szinten is elindul olyanok között, akik egy családban nõttek fel, akkor annak biza vannak mérgezõ tövisei, amik nem kis dolgok. S ha már beékelõdött a politika, egy utolsó gondolat erejéig belemennék-sokan nem vélik fontosnak a vallást. Ez kis problémának tûnik. Viszont a legbrutálisabb háborúknak a mérgezõ szálai olykor-olykor éppen ide vezethetõek vissza, s a háború, mint tudjuk, már nem kis probléma.

De a lényeg, mert én sem akarok már eme oldalon üdülni, köszönöm az egyetértésedet és a megerõsítést, hogy jól éreztem, volt ebben az eredeti hozzászólásban (32-es)némi él, lehet, hogy tudattalanul, mert azt, aki írta, tisztelem és becsülöm, magasan mûvelt, intelligens embernek tartom, s ezért is volt furcsa tõle eme megnyilvánulás. Elsõsorban azért, mert Nick Dundee vidéki ember igen,és némileg idétlennek nevezhetõ ruhákban járkál, no meg nem elég cizellált a modora sem, viszont semmilyen szempontból nem nevezném bunkónak, miután olyan személyiséget jelenít meg, akinek az erkölcsi felfogása, humorérzéke, érzelmi intelligenciája és emberi korrektsége sokkal inkább a helyén van, mint a városi emberek kifacsarodott felének. Ilyen szempontból szúrta a szemem az eredeti megjegyzés.
offtopic
teatea 2015 aug. 28. - 19:31:17
(32/49)
Ez tetszik. De mekkora ennek az esélye?
offtopic
teatea 2015 aug. 28. - 19:29:43
(31/49)
Szerintem lépjünk tul ezen, nem vagyunk egy hullamhosszon, nem èrtjuk egymast. Én mashogy ertelmeztem olahmiki szavait.
offtopic
jani-wan 2015 aug. 28. - 19:00:42
(30/49)
Sajnos tipikus jellemhiba, hogy sokmindenkit tudatlanul és alaptalanul lebunkóz, majd amikor szólnak neki, hogy nem kéne akkor képtelen gerincet növeszteni és elnézést kérni, helyette inkább paraszt megjegyzést tesz és még õ követelõdzik, hogy akkor mi van ezzel azzal. Na az ilyenekkel nem lehet értelmesen kommunikálni, csak úgy hogy te vagy a bunkó "bugsy".