10/10
greghouse 2011 szept. 13. - 23:29:48 10/10 Előzmény siegelinde
(969/989)
Nem kell tudni. Legtöbbször nincs, mondom NINCS folytatása. Ez a lényege, és ezért van éjjel a sorozat. Mert annyira éles dolgokra kérdez rá, amikre nincs egyértelmû válasz, legalábbis nem a mai amerikai jogban. (Mondjuk a középkori németországban simán lefejezték volna, dehát nem ott élünk... pont errõl van szó, MEDDIG LEHET ELMENNI???.
offtopic
Moldávia bánata 2011 szept. 05. - 14:16:30 Előzmény siegelinde
(968/989)
Ööö, na persze!
Csapda volt, kiváncsi voltam, észreveszi-e valaki! :p :)
siegelinde 2011 aug. 31. - 20:59:20 Előzmény Moldávia bánata
(967/989)
Ki az az Emilia? Nem Olivia?:)
siegelinde 2011 aug. 31. - 20:56:41 Előzmény greghouse
(966/989)
Ja, bocs, látom, neked is tetszik. Én is nagyon szeretem, azért nem szeretném elõre megtudni a rész tartalmát.:)
siegelinde 2011 aug. 31. - 20:53:01 Előzmény greghouse
(965/989)
Basszus, írd már oda a kiskezeddel, hogy ***SPOILER***! Vannak, akik még meg is akarják nézni a filmet. Ha meg gyomorforgató, ne nézzed.
10/10
greghouse 2011 aug. 31. - 01:05:54 10/10
(964/989)
Megint egy gyomorforgató eset. Fiú élve eltemet egy csecsemõt, és megússza, mert mikor elmondta, nem volt ott az ügyvédje.
Egyre inkább látszik, hogy ez a kitünõ sorozat azt célozza, hogy az amerikai jogrend és joggyakorlat hézagaira, hiányosságaira mutat rá.
Talán ezért szabad csak éjfél körül mutatni...
10/10
greghouse 2011 aug. 19. - 00:16:53 10/10 Előzmény Moldávia bánata
(963/989)
Ma megint csak erõsíteni tudom a véleményemet. Nagyon jó, teljesen rendhagyó sorozat.
A tettes korán megvan, az izgalom késõbb jön: mindig olyan ügyekrõl van szó, ahol "ha akarom vemhes, ha nem akarom nem", azaz kérdéses és megkérdõjelezhetõ jogszabályok, itéletek, döntések, álláspontok. Ma a fegyver. A fegyvergyártók a felelõsek, vagy a kisfiú aki lelõtte anyja gyilkosát. Máskor a saját magzatát ököllel elhajtó tizenéves lány. Kivétel nélkül mindig kérdéses dolgok, és izgalmasak. Néha szinte sokkszerûen hagyják abba, pl. feláll döntés után az esküdtszék elnöke és ...vége. Vagy, elindul a kivégzés, és nézik a telefont....vége. Gondolkodjon tovább a nézõ.
Szerintem ilyenek kellenének fõmûsoridõben a már Dunarekesztõ CSi-k helyett. Na jó, mellett. Tizes.
Moldávia bánata 2011 aug. 11. - 22:56:40 Előzmény greghouse
(962/989)
Hát igen, ez érdekes, fõleg az, hogy többször is mondja Stubbler néha a gyanusítottnak, hogy ki fogják végezni a mocskos dolgai miatt, holott New Yorkban már évtizedek óta nincs kivégzés.
Sokszor lezáratlan, van, hogy az esküdtszék elnöke éppen feláll, s azt mondja, hogy: Az esküdtszék úgy döntött, hogy (és ebben a pillanatban a képernyõn megjelenik, hogy produced by Dick Wolf; mint anno Philipe Capice vagy Leonard Katzman, hehe). De van, hogy az egész rész a nyomozásról szól, s azzal zárul le a rész, hogy sikerül vádat emelni. De olyan is van, hogy szinte az egész rész a bírósági szakaszról szól.
Az sem rossz, hogy sokszoir visszautalnak régebbi részekre, visszatérnek régi szereplõk.
Másfelõl meg szinte mindegyik részben van egy-két neves vendégszínész, egy hollywoodi sztár. Meg ahogy telnek a részek, egyre inkább csepegtetnek bizonyos "piszkos" ügyeket a nyomozók múltjából (Stubbler sz.r gyerekkora, Ice-T homokos fia s szintén sz.r gyerekkora, Emilia alkohlista apja, a rendõrfõnök alkoholista múltja stb.).
A sztori is gyakran tele van csavarokkal (tegnap pl. úgy kezdõdött, hogy lelõttek egy fekete gyereket a játszótéren, akit egy fehér börtönõr fogadott örökbe - gondolták, hogy ez bosszú, majd kiderült, hogy valami neonáci csoport próbált így leszámolni, majd lövöldöztek a bíróságon, s a legvégén egy újabb csavar: maga a börtönõr faszi és a felesége életbiztosítást kötött az örökbefogadott gyerekre, s õk is benne voltak a bérgyilkosságban), a dialógusok meg úgy vannak összefûzve, mint valami klasszikus drámában (vagy éppenhogy nem), az egyik szereplõ elkezdi mondani a gondolatot, a másik meg befejezi. Vannak nagyon durva részek (kegyetlen gyerekgyilkos pedofilok), vannak

Szóval nálam minden kétséget kizáróan ez a legjobb nyomozós sorozat, egyértelmûen megelõzve mindenféle CSI-t meg a többit.
10/10
greghouse 2011 aug. 06. - 01:32:25 10/10
(961/989)
Megvan az oka.
Kevesen nézik. Nagyon felkavaró a sorozat. Ha nézed, a legtöbb úgy ér véget (ez a lényege, ettõl jó), hogy kétségben hagyja a nézõt.
Van, amikor csöng a telefon a kormányzónál, közben halad a kivégzés, és véget ér, nem tudjuk, mi lesz. Van, mikor euthanáziás vádlottról nem tudjuk. Van, mikor csecsemõkereskedõk usszák meg. Ezért van késõn.
Én a magam részérõl nagyon értékelem, hogy teljesen ellentmondásos eseteket dolgoz fel. Mert az élet sem a magánéletben, sem a jogban nem fekete-fehér, és errõl van szó. Van, mikor az esküdtek nem tudnak dönteni. Van, mikor te sem tudnál dönteni.
Errõl szól a sorozat, és nagyon jó.
Pont ezért nagyon sajnálom, hogy éjfél körül van.
Fõmûsorban lenne az ideje, hogy tudjuk, a világ nem fekete és fehér, vannak szinte eldönthetetlen helyzetek.
Gratulálok a kiötlõinek, drukkolok, hogy a csatorna ne vegye le a mûsoról, és imádkozom, hogy korábbra, és jobb idõben kerüljön adásba.
Még ha nagyon felkavaró is... sokkal jobb, mint a tucat krimik, ahol mindig "a jó" gyõz. Itt nincs általános jó.
Köszönjük.
Tudjuk, a nézõk a "mindig a jó gyõz" sorozatokat szeretik. Csakhogy az élet nem így múködi.
Végre egy, amely felveti, hogy néha nem tudhatjuk, mi "a jó".
Köszönöm - talán mások nevében is.
offtopic
Moldávia bánata 2011 aug. 06. - 00:35:46
(960/989)
Ez nagyon durva és felkavaró rész volt…
Susanne 2011 júl. 21. - 00:43:14
(959/989)
Egyre késõbb kezdõdik. Miért??? Virrasztani kell. :((
10/10
greghouse 2011 júl. 14. - 11:22:00 10/10
(958/989)
Jó ez, és nagyon jók azok, ahol a közvélemény szerint is vitatható, kétes ügyeket egyszerûen lezáratlanul hagyják. Nem minden fekete-fehér.
Azért kár, hogy (a majd következõ részekbõl) Mariska Hargitayt kiírták, fiatalabb kell. (Csak nem az egyik forgatókönyv-író, és exec. producer Michele Fazekas mûve?....)
10/10
manoka73 2011 jún. 28. - 22:09:57 10/10 Előzmény kybuck
(957/989)
Köszönöm szépen!
kybuck 2011 jún. 28. - 01:23:03 Előzmény manoka73
(956/989)
Azok a részek még biztos nem voltak idehaza vetítve, mert én is nézem a sorozatot, és nem láttam benne. Eddig kb. a 10. évad végéig adta le a Viasat 3. Figyelni kell mikor hirdetik, hogy új részek jönnek, bár ez nem mindig látványos, de általában szokták hirdetni, hogy "hamarosan új részekkel" folytatódik a sorozat. Most az uborkaszezon miatt ismétlik a régi részeket "jó szokás" szerint, pedig most sokan ráérnének tévét nézni.
SZOTYl 2011 jún. 23. - 00:01:33
(955/989)
az vajon véletlen, hogy a mai részben a pedofil barom Michael Jacksonra hajaz? a hálószobája meg olyan, mint Jacko-é a South Parkban...
10/10
manoka73 2011 jún. 19. - 02:28:01 10/10
(954/989)
Sziasztok!
Tudna nekem segíteni valaki abban, hogy kb. mikor lesznek azok a részek, amikben Sharon Stone is játszik? 11. évad? Megköszönöm, ha valaki válaszol!
10/10
Wicky 2011 máj. 28. - 12:29:57 10/10
(953/989)
Mert nagyon jól játszotta az áldozatot, de mint nyomozó?!
10/10
Wicky 2011 máj. 28. - 12:27:55 10/10
(952/989)
Olvasom a híreket, és hát olyan rajongói kommentet nem láttam, ahol örültek volna JLH-nak...
Az egyik kedvencem: Jennifer Love Hewitt CANNOT provide the necessary level of acting to head this show. This is probably the best acted show on TV and she does not have what it takes. I think adding HER to this show will turn off a majority of viewers.
Kíváncsi vagyok, hogy figyelnek-e a rajongókra vagy nem és JLH lesz... szerintem akkor nagy bukta lesz... és ez a sorozat nem érdemelné meg azt a csúfos véget...
10/10
Wicky 2011 máj. 27. - 12:06:47 10/10 Előzmény gondil
(951/989)
Úgy érzem az írók még fent tudnának tartani 1-2 évadot. Mondjuk várható volt, hogy már kilépnek... persze azért is sokkoló sok rajongónak,mert már megszokottak. Bár egy jó színésszel még bármi lehetséges... Vagy egy ismeretlen színészt kellene behozniuk vagy állandó szerepet kaphatna Nicholas Gonzalez (alias Detective Mike Sandoval), aki már 2 részben is szerepelt. Bár nem tudom mi lenne a legjobb, mert túlságosan Meloni és Hargitay köré építették a végefelé sorozatot... Szóval a lecserélés fájdalmasabb is, de már elkerülhetetlen... De azért nem ezt vártam, vagyis remélem hogy még 1 részt szerepelni fog, mert akkor most úgy megy el, hogy az elsõ részben Cragen bejelenti, hogy Elliot-nak el kellett mennie és nem is fog visszajönni, vagy mi?
A másik véleményemet továbbra is fent tartom, hogy Jenifer Love Hewit nem való ide detektívnek... (mert a cikkben megint olvashattuk a nevét)
Most sok mindent el kell rendezniük... egy újabb detektív kell, aki Stabler helyét átveszi, egy új helyettes államügyész, meg majd Benson helyére is kell valaki...
Valami nagy húzásra, vagy nagy visszatérésre (vagy Cabot vagy Novak) lesz szüksége a sorozatnak...
10/10
offtopic
gondil 2011 máj. 27. - 09:08:22 10/10 Előzmény Wicky
(950/989)
Érdekes kérdés, hogy vajon meddig bírja a sorozat a meghatározó arcok nélkül. Szerdai hír, csak most olvastam, hogy Meloni bedobta a törülközõt.
http://comment.blog.hu/2011/05/25/chris_meloni_kiszall_a_law_amp_order_svu_bol_1
Egyetértek, hogy szép 12 évük volt.