10/10
Dolly17 2020 dec. 21. - 21:52:53 10/10
(39/40)
Tökéletes, megunhatatlan, felejthetetlen.
Zahire 2020 nov. 30. - 18:46:37 Előzmény napraforgó
(38/40)
Ezt nem egészen értem. A felsorolt színészek - Benkő Gyulát kihagytad - mindig éppen azok a szereplők akiket alakítanak, megformálnak. Nekem, ha az alakításukat nézem, sohasem az jut eszembe, hogy most a színészt látom ebben a szerepben, hanem azt a szereplőt látom akit megformálnak.
Zahire 2020 nov. 30. - 16:48:46 Előzmény vénasszonyok_nyara
(37/40)
Az, hogy antiszemita vagy, egy dolog, de ezt tartsd meg magadnak !Mi az , hogy Székleti ? Székhelyi József nagyszerű színészünk !
Zahire 2020 nov. 28. - 18:46:38 Előzmény molp64
(35/40)
Benkő Gyula nem szerepel a fimben, hanem Rádai Imrének kölcsönzi a hangját.A többi színész pedig a stáblistán is mint további szereplők vannak feltüntetve, és nem szerepük szerint, mert az igen rövidke.Pityi bácsi talán két mondatot, ha szól.
9/10
napraforgó 2017 dec. 28. - 05:42:51 9/10
(34/40)
Én annyira örülök, hogy a köztévék most több olyan sorozatot leadnak, amit Zsurzs Éva rendezett. Láthatjuk az Abigailt, A fekete várost és a Különös házasságot. Mind nagyszerû. Annyira kár, hogy manapság már nem készülnek ilyenek, mindenütt csak a sok ostoba celebet, meg realityket lete(ne) látni. Már ha nézném...
De sajnos sokan nézik, és nekik ez a \"mûsor\", meg a \"színvonal\".
10/10
gladiolus 2015 márc. 25. - 21:41:00 10/10
(33/40)
Egyszer írtam már, hogy kevés olyan film van, amit az ember igazán a szíve legmélyébe enged, amit sohasem felejt el, és amit élete során idõnként elõvesz, hogy feltöltekezzen vele,s amirõl csak jót tud írni.Nincs sok ilyen film az életemben, legyen mondjuk öt, de abban az ötben ez benne van.Könyv alakban sem elhanyagolható a szépsége, egy egy bekezdés szinte megbabonáz. De nem akarom elragadtatni magam.

Tökéletes szereplõk tökéletes alakításai, remekbe szabott díszletekkel,helyszínekkel, csodálatos zenével.
A legvégén megszólaló narráció teszi fel a lassan kibontakozó, de végül megrázóan szép cselekményre a koronát-amolyan igazán szívbemarkoló módon.
Igen, ez a történet fájdalmasan szép, végletesen mély és végtelenül megrázó, amely nem tûr megalkuvást.Kihalóban lévõ emberi értékeket feszeget, lelki tisztaságot, mélységes gyötrõdést, végtelen vágyakozást és várakozást. De eléri a célját, mert megérint, magával ragad, a magasba emel.

Egy idézet a könyvbõl:

"Furcsa volt, de nem tehettek róla. A természet rendje ez.A nagy érzések nincsenek a felületen.A hamar elmúló gyümölcsnek: a szamócának, cseresznyének, málnának édes nedve az elsõ érintésre kicsordul, de a nagy maradandóságra szánt fajokat kemény, csontos héjakba zárja a gondviselés."

Ezt nevezik irodalomnak, és ezt stílusnak, mûvészi tökéletességnek, ami megmarad, ami tanít, amit lehetetlen elfelejteni, amit nem lehet elengedni.

Ha valakinek kell a film, szívesen segítek.
farkaskitty 2015 jan. 07. - 21:17:35
(32/40)
Sziasztok. Találtam egy érdekességet:

https://www.youtube.com/watch?v=tPgHA14UhhE

A történet színházi változata.
9/10
offtopic
napraforgó 2014 febr. 17. - 04:23:23 9/10 Előzmény béni54
(31/40)
Most néztem bele megint a sorozat fórumába és azon tanakodom, hogy miért nekem címezte a hozzászólását?
molp64 2014 febr. 16. - 22:25:17 Előzmény beto23
(30/40)
Teljesen egyetértek, fõként, hogy az ismertetõ is színészóriásokat említ, mégsincs az általad felsoroltakon túl említve Szabó Sándor, Hollai Kálmán, Konrás Antal, Szersén Gyula, Benkõ Gyula, Zenthe Feri bácsi, Szilágyi István, Szirtes Ádám, Tordai Teri.
10/10
gladiolus 2013 jún. 23. - 20:37:32 10/10
(29/40)
A regény is nagyszerû, sokszor olvastam, nagyon szeretem. Ez a film pedig "különösen" jól sikerült, mind a szereplõket, mind a történetben rejlõ katarzisokat tekintve. A zenéje gyönyörû, különösen amikor Butler gróf a lovasszánnal járja az erdõt bús, komor magányában.
leho 2013 jún. 23. - 20:02:22
(28/40)
Nemrég fejeztem be a regényt (ma)... Amikor Bernáth Zsigmond jellemzését olvastam, azt gondoltam, hogy ezt Mikónak kellene játszania. Na vajon miért? :)
béni54 2012 aug. 31. - 19:30:17 Előzmény napraforgó
(27/40)
vénasszonyok nyara!
Ha már ilyen ,,szellemesen'' átkeresztelte a mûvész urat,akár a nicknevét is megváltoztathatná,mondjuk vékonyf@sásra!
9/10
napraforgó 2012 júl. 03. - 04:47:08 9/10 Előzmény Perzsi
(26/40)
Ha utánanézne Komlós Juci szerepeinek, köztük a színházi szerepeknek is, akkor látná, hogy nem "csak" Lenke nénis stílusban tudott játszani."

Én erre azt mondom, hogy "na és?" Kabos Gyula, Csortos, vagy a késõbbi generáció, Básti, Bessenyei, Gábor Miklós, Kiss Manyi, Ruttkai, vagy Latinovits is mindig önmagát adta. Náluk a szerep idomult a színészhez, nem kellett a "figura bõrébe bújniuk". Ez csak a legnagyobbak kiváltsága, és Komlós Juci köztük volt.

Inkább az a szomorú, hogy ma már nincsenek (vagy csak kevesen) ilyen színészek.
offtopic
kõmacska 2012 júl. 03. - 00:25:53 Előzmény vénasszonyok_nyara
(25/40)
az akcentus oka egyrészt, hogy tót, másrészt: "Izmos, tagbaszakadt fickó volt ez a Vidonka Józsi, csinos is lett volna, hanem a Bernáthék disznaja gyerekkorában kiharapott egy darabot a felsõ ajkából, ez rútította el, szinte ijesztõvé tette, mert a fogak és a foghús egy része, mindig kilátszott azon a megmarcangolt helyen."
Perzsi 2012 júl. 02. - 16:30:51 Előzmény vénasszonyok_nyara
(24/40)
Ha utánanézne Komlós Juci szerepeinek, köztük a színházi szerepeknek is, akkor látná, hogy nem "csak" Lenke nénis stílusban tudott játszani. Székhelyi Józsefet meg Székletinek nevezni is enyhén szólva bunkóság. Bocsi, de az ön gonoszkodó levele ezt hozta ki belõlem. Mindenkinek joga van a saját véleményéhez, csak nem mindegy hogyan fogalmaz. Megnézném önt egy darabban, s utána elolvastatnám önnel a hozzászólásokat.
9/10
mérlegelõ 2012 jún. 19. - 22:56:00 9/10 Előzmény vénasszonyok_nyara
(23/40)
Valóban tót legényt alakít Székhelyi, s egész jól adja.
A szereplõlista hiányához még: Bánhidi László (egyik utolsó filmje!) is pazar alakítást nyújt, rácáfolva mindennemû [be]skatulyá[zásá]ra!
vénasszonyok_nyara 2012 jún. 12. - 15:47:54
(22/40)
nagyon bájos volt a darabban Ivancsics Ilona. Hihetetlen, hogy 24 éves volt a felvételek idején. Én inkább 16-nak néztem volna.
Komlós Juci egy tömény katasztrófa. Siralmas, ha egy színész csak egyféle karaktert, a zsörtölõdõ Lenke néni alakját tudja minden szerepben megjeleníteni.
A többi szereplõ kifogástalan. Székleti miért beszél akcentussal? Nem emlékszem már a regény részleteire, hogy indokolt e ez? Talán egy tót legény volt ez a Vidonka? Viszont az anyjának mintha nem lenne akcentusa.
9/10
oncogito 2012 jún. 12. - 14:45:06 9/10 Előzmény beto23
(21/40)
De a rendezõ és az író sem kutya. ;-)
Ilyen jó csapatból csak jó film kerekedhet.

A mai rendezõk fasorba sem jönnek... :-/