Téma: Kurszk

6/10
Vik 2023 dec. 02. - 13:55:42 6/10
(34/34)
Nagyon gáz hogy ennyi ideig életben voltak. Ha igaz. Amúgy nem az én világom az ilyen filmek, bár volt amikor elfelejtettem levegőt venni.
5/10
Lámai Dala 2023 febr. 01. - 21:09:54 5/10
(33/34)
Vki írta korábban, hogy még mindig nem világos a számára, hogy miért is süllyedt el a Kurszk.
Röviden:

A 4-es vetőcsőből indított gyakorlótorpedó, még a vetőcsőben felrobbant, mivel egy hibás hegesztési varratnál szivárgott a hidrogén peroxid.
Szval egy szar hegesztés vágta haza a ruszki flotta büszkeségét.
Egy zsír cikk a témában bővebben:
https://index.hu/tudomany/tortenelem/2015/08/12/meghaltak_mielott_elindult_a_segitseg/
10/10
DUNAWÖLD 2022 júl. 04. - 05:24:57 10/10 Előzmény end33
(32/34)
Különben? Különbül? Magyarul?
10/10
DUNAWÖLD 2022 júl. 04. - 05:14:23 10/10
(31/34)
Nem csoda, hogy nem orosz. Nem gyártanak elismerő bizonyítékot maguk ellen.
10/10
csmya 2021 máj. 17. - 23:58:06 10/10
(30/34)
Nagyon szeretem azokat a filmeket amelyek megtörtént események alapján készültek.
Néha csalódok egy két filmet látván de most nem csalódtam.
Szerintem szép film volt.
Igaz már az elején tudtuk hogy mi lesz a vége (ugye az igaz történet alapján) de valahogy én végig bíztam benne hátha lesznek túlélők.
Csernobilhoz hasonlóan itt is a folyamatos titkolózás volt és mellébeszélés a tragédiát illetően.
Szomorú hogy az ember életet ennyire kevésre becsülik.
Szép film volt.
A végén az órát mikor odaadták Misának az volt a legmeghatóbb számomra.
Mindenkinek ajánlani tudom.
6/10
Midnight67 2021 jan. 13. - 20:36:45 6/10
(29/34)
Megtörtént eseményt dolgoz fel a film, ezért nem igazán illik belekötni, de sajnos nem tudta eléggé lekötni a figyelmem. A tengeralattjárós filmek nagy részét már láttam és eddig mindegyik tetszett, de ez kilóg a sorból. Egyszer nézhető, ennyi.
8/10
Nótárius 2021 jan. 06. - 15:10:18 8/10
(28/34)







Én is hasonlóképpen voltam vele, hogy annyira átéreztem a tengerészeket mindinkább átható, vizes-nedves hőelvonással súlyosbított hideget, hogy az már szinte kínosan visszás volt számomra a meleg szobából nézve.

A kegyetlen valóság, amint azt ebben a filmben is oly érzékletesen láthatjuk: a félelemteli kínlódást elszenvedtetve, fogyó erővel is a túlélésért való küzdelemre kényszerítve, és közben másoknak végletesen kiszolgáltatva; gyakran egyáltalán nem olyan fordulatos izgalmú és látványos, ahogy a fikciós akciófilmeken igényesedett néző azt netán elvárná.

  Habár a film szerint a robbanások 23 túlélője még egy hétig élt, és a "csak" a tényleges "mentés" előtt vesztették életüket; valójában mindnyájan jóval a mentési kísérletek megkezdése előtt, a robbanásoktól számított kb. 11 órán belül meghaltak.
Valahol legbelül, titkon azért én is végig bíztam benne, hogy nem a tudvalevő könyörtelen borzalmú végeredménnyel zárul az összes tengerész sorsa. 



A nemzetközi színészgárda szinte mindegyik tagja kifogástalanul azonosult a filmbeli karakterével, de pl. Max von Sydow (1929-2020) a majd 90 évesen jól látható, több évtizedes túlkorosságával, teljesen hiteltelen volt a tényleges hivatásos állományú admirális szerepére.

Mindazonáltal még 2000-re visszavetítve is bántóan szegényesnek tűnt (akkor is, ha épp így volt hiteles) számomra a tengerészek filmben megjelenített rossz életszínvonala, méltatlan anyagi szűkölködése, lehangoló igénytelenségű lakókörnyezeti lepusztultsága.

Egyébként pedig szerintem a tengerészek professzionális karóráinak önzetlen pénzzé tétele is nyilván csak a forgatókönyv írójának nem kellően végiggondolt, drámai hatásnövelő ötlete lehetett. Ugyanis vannak olyan magas igényességű szakterületek (pilóta, búvár, tengeralattjáró-tengerésztiszt stb.) amelyek esetében kizártnak tekinthető a nélkülözhetetlen munkaeszközt jelentő időmérő műszerük eladása.
7/10
Dörflinger 2020 dec. 14. - 20:39:30 7/10
(27/34)
A film ( sajnos, túlélők hìján ) bemutatja, hogy mi történhetett a katonákkal a mélyben. Ami fent történt, azt tudjuk. A színészek hitelesen és jól játszák a szerepüket. Egyszer érdemes megnézni. 7/10
9/10
doktormacko1 2020 jún. 06. - 22:45:55 9/10
(26/34)
9 / 10 Őrülök hogy megnéztem
7/10
jojoy 2020 jan. 08. - 18:42:30 7/10
(25/34)
Jó film.
9/10
drtibi 2019 dec. 11. - 18:59:39 9/10 Előzmény stupek2
(24/34)
Tényszerűen: Miért süllyedt el. Természetesen a válasz gyakorlatilag spoiler. A kihajózás előtt már melegszik (később elhangzik: a hidrogénperoxid szivárog) a tesztelendő torpedó. Kihajózás előtt már 130 Celsius. "A határértéken belül" Katonák, tehát fegyelmezetten kihajóznak. Értelmes ember nem tenné. Amikor 148 fokos lesz, kérik a kapitányt, lőjék ki 7 perccel a teszt időpont előtt. Mivel még mindíg a határértéken belül van, a kapitány nem ad az idő előtti kilövésre engedélyt. A teszt torpedó felrobban, utána meg a többi, végül a reaktor. Spoiler vége.
Nekem egyébként tetszett. A történet reális. Az orosz emberéletnek nincs értéke. A presztizs, a nemzeti érzület fontosabb. Nem szabad elismerni, hogy a Nyugat technikailag fejlettebb lehet. Még ha emiatt 100 ember meg is halhat. Ezt a döntést más, mint az első számú vezető nem hozhatta meg, ha erre direkt bizonyíték nincs, és vélhetőleg nem is lesz. Ez a dokumentum értékű játékfilm ezért is csak közvetve bírálhatja Putyint. Történelmi párhuzam: A sztálingrádi csata első szakaszában minden 2. katonát fegyver nélkül küldtek rohamra. Lesz puskád, ha az előtted haladó elesik, felveszed, és harcolsz! A hátrálókat Sztálin legéppuskáztatta. A hadifogságba esett katonáikat a győzelem után internálták, többségük ott veszett. A sztálingrádi csatáról készült játékfilmekben ez a 3 tény többnyire nem jön át. Az objektivitás megköveteli, hogy ezt még leírjam: Nem istenítem nyugatot, a politika ott is mocskos, ott is emberéletekkel játszadoznak, de most nem ez a téma.
Szerintem nem voltam Offtopik, aki unja, nem kell végigolvasni.
7/10
Owl 2019 nov. 30. - 00:04:10 7/10
(23/34)
Szerencsére nem volt nyálas, csöpögős. Akit érdekel a Kurszk, nézze meg bátran! Vagy olvassa a Wikipédiát, az 10 percben foglalja össze a történéseket.
5/10
sexykex 2019 nov. 22. - 06:38:48 5/10
(22/34)
Ha például Zvyagintsev írta volna a forgatókönyvet, azt mondom, rendben van. Nem tartom szerencsésnek, ha egy amerikai meséli el nekünk, hogy milyenek az oroszok – gondoltam első nekifutásra. Később kiderült, hogy a 2000-ben történt eseménynek komoly irodalma van, amiből Robert Rodat kanyarított egy torokszorító mesét. Tudtam, hogy Luc Bessonnak is köze van a filmhez, ezért egy kicsit más mozira számítottam. Könnyedén kibújtam hát a szorításból, mert ez nekem így túl drámai volt.
7/10
Richard Kovács 2019 szept. 13. - 08:38:04 7/10
(21/34)
Ahhoz képest, hogy belga egész jóra sikeredett
6/10
kettyo 2019 aug. 25. - 23:25:07 6/10 Előzmény Lex Ikon
(20/34)
Bocsánat, akkor nekem nem állt teljesen össze a kép.

Viszont a külföldi segítséggel kapcsolatos polémia nekem nagyon hidegháborús propagandaszagú. Nemigen hiszem, hogy így történt.

Az tuti biztos, hogy a ruszkik megpróbálták titokban tartani, mint Csernobilt, dehogy miután kiderült a baleset, direkt késleltessék a külföldi segítséget, annak kevés értelme van.
9/10
Sharxxx 2019 aug. 04. - 18:02:39 9/10
(19/34)
Sajnos már az elején tudjuk, hogy végződött a történet, de ettől függetlenül az utolsó percig reménykedtem értük. Nagyon jól működik a dráma része, a színészek is nagyon jók, szabályosan fáztam velük.
5/10
end33 2019 júl. 07. - 10:05:10 5/10
(18/34)
Húha..., ez nagyon gyenge fércmű volt a filmek világában is, hát még a tenger alatti világot ábrázoló filmekhez képest, - a drámát tekintve talán még rendben is lenne, de a vizualitás tök gagyi. (Ilyet egy 2018-ban forgatott filmnél nem tudtam volna elképzelni. - Nagyon vártam a filmet, és azt hittem, jönnek a IMAX-felvételek, esetleg a nagy felbontású CGI-s renderek, azután jöttek 256 árnyalatú sávos színátmenetek, számítógépen montírozott, festett hátterek - Botrány a köbön számomra, - A "Besson"- filmek lecsúsztak a béka alá, ezt már a legutóbbi "Valerian és az ezer bolygó városa"-filmjénél is érzékeltem. - A harminc évvel ezelőtt, a " Vadászat a Vörös Októberre" című filmet az akkori technikai lehetőségek között különben megcsinálták.., és nem kicsi különbséggel szebb!!! - De a "Das Boot - A tengeralattjáró" vagy az "U-571"-es filmet is hozhatnám példának.)
5/10
stupek2 2019 júl. 06. - 14:56:33 5/10
(17/34)
Nekem nem jött át, hogy mi történt, miért süllyedt el? Persze azután már érezhető volt a feszültség, de a matrózokon alig. Az orosz ezredesek sem mutattak szánalmat, vagy megértést, de a szocializmus alatt talán Mi sem mutattunk volna. Katonák, parancsot teljesítettek. Főleg a hidegháború alatt nem volt szerencsés a haditechnikát még egy pillanatra sem megmutatni. Még emberélet árán sem.
dandelion83 2019 jún. 22. - 15:38:41
(16/34)
Matthias Schoenaerts miatt néztem meg a filmet, most is zseniális volt, mint mindig. Képtelenség nem odafigyelni rá. Nekem a film is tetszett, hiteles volt, bele tudtam magam élni, összeszorította a szívem. Hiába tudtam, mi lesz a vége, még az utolsó percekben is reménykedtem. Szörnyű, ami történt :(
6/10
Drizari 2019 jún. 14. - 21:13:32 6/10
(15/34)
Talán a filmkészítők nem akarták megsérteni a szovjet vezetést ... illetve a KGB-s Putyint. A Kurszk eltűnése után 24 órával, miközben az orosz tengerészeti vezérkar a 118 tengerész túlélési esélyeit találgatta, Putyin a nyaralójában kerti hússütést rendezett. És kezdetben ugyanúgy hazudtak, mint hazudtak Csernobilről: az első sajtótájékoztatók a tengeralattjáró kisebb műszaki nehézségeiről szóltak, és hogy a rossz időjárás miatt nem bírták kimenteni a matrózokat.
Ezt nem sarkította ki a film, viszont jól sikerült a megtörtént eset bemutatása, amikor a többedik de már egyenes adásban közvetített sajtótájékoztatón az egyik hadnagy anyja kiverte a palávert, akit injekcióval kábítottak el és öntudatlan állapotban vitték ki a teremből. Ez a nemzetközi sajtó által is rögzített esemény kiváltotta a kormány és Putyin mentési intézkedéseinek súlyos kritikáját.
Az már közismert, hogy az orosz politikai vezetőknek a mai napig halott példakép hősök kellenek, így Putyin elnök rendeletben tüntette ki posztumusz a legénység minden tagját a Bátorság Érdemrendjével. A Kurszk kapitányát, Gennagyij Liacsint az Oroszországi Föderáció Hőse címmel tüntették ki.
Ez valahogy nem jött át a filmen, ezért csak 6/10.