Téma: Kutyahideg

10/10
suxel 2012 máj. 15. - 00:42:13 10/10
(153/213)
5 perccel a film megnézése után, azon töprengek, kezdjek-e bele elölrõl... Garantáltan nem az a film, amit letöltök, megnézek és letörlöm, ez a jól elraktározzuk stílust képviseli és idõnként elõ-elõvesszük. A hatás megvolt rendesen, átjárt engem. Egy egyszerû, de nagyszerû filmet láttam és vajon ennyire kutyabolond lennék én is. Amikor már mondták, hogy 7 vagy 8 nap már akkor ott sajnáltam õket, nem, hogy csak a 152-nél, és a leopárdfókás jelenet is, vagy amikor a 7 kutya együtt maradt a köztük lévõ haldoklóval, mikor lezuhant, vagy a madárvadászat nagyon megfogtak. Ugyanakkor voltak jelenetek, amiket sikerült megmosolyognom, pl: amikor a christchurch-i fogadóban felbukkan Katie és a többiek, ilyen végre, végre, végre érzés. Eggyel több a megkönnyezett filmek listáján, szám szerint 4. Ritkán adódik nálam ilyen. Hibákat nem is kerestem benne, minek? Meg voltam vele elégedve, ezért én 10-et adtam neki.

UI: Köszönöm Napraforgó az ajánlást!
9/10
napraforgó 2012 máj. 14. - 17:54:48 9/10
(152/213)
Kicsit elmerengtem a filmen és azt hiszem, hogy (megint) találtam egy bakit.

SPOILER, aki nem látta és nem akarja tudni:

Az antarktiszi kutatóbázisra megérkezik egy repülõgép (mellesleg egy kis vacak), amelynek a feladata, hogy néhány nap múlva evakuálja a bázist. De most a pilótanõ hozott magával egy tudóst, aki egy világûrbõl lezuhant meteoritot akar megtalálni. A bázis dolgozói azt mondják, hogy oda, ahová menni akar, nem lehet géppel - motoros szánnal - eljutni, mert a jég már nagyon elvékonyodott, megolvadt, veszélyes. Csak kutyaszánnal lehet menni, bár még úgy is kockázatos. Aztán elindul a tudós, meg a kutyafalka "idomárja" a megadott célponthoz. Közben a bázis értesítést kap, hogy valami nagyon nagy vihar közeledik, azonnal el kell hagyni a bázist. Visszarendelik a két fõs csapatot - na itt jönnek mindenféle viszontagságok, ezt nem lövöm le.
Aztán elhagyják a bázist, egy másik, nagyobbra átrerülnek, de onnan is továbbküldenek mindenkit.
A szegény kutyákat meg otthagyják, eredetileg úgy volt, hogy fordulnak, mennek értük, de a vihar gyorsabban jön, nem lehet, nem engedélyezik a visszautat.
És nem lehet értük menni késõbb sem, mert 5 nap, és itt a sarki tél, akkor pedig már nem engedélyezett semmiféle út.

Na most én azon gondolkoztam el, hogy ha pár nappal a sarki tél kezdete elõtt voltak, akkor hogy a bánatba olvadhatott meg a jég ott, ahová mentek a meteoritért??? Az ember azt hinné, hogy 5-6 nappal a sarki tél elõtt inkább minden megfagy. Az olvadás inkább a tavaszra jellemzõ. Nos ez itt épp fordítva volt, amit most valahogy nem értek....
Ez volt az egyik, a másik a tûzõ verõfény. A sarki tél - ahogy én tudtam - azt jelenti, hogy fél évig föl se jön a nap, vagyis sötét van, de legalábbis félhomály....
9/10
napraforgó 2012 máj. 14. - 16:48:22 9/10
(151/213)
Szívesen. De ehhez a filmhez hangulat kell. Csak akkor fogj bele, ha kész vagy megnézni néhány ostoba embert és egy csapat nagyszerû kutyát egy picit eltúlzott halivúdi végkifejlettel.
Ha visszaolvastál, kb. tudod, mirõl szól. Végül is nem oly nagy történet, de ettõl függetlenül végig izgalmas tud maradni, nem ül le a történet annyira, hogy az ember megúnja. Nekem nem annyira a színészek, hanem sokkal inkább a falka tetszett, az hogy mennyire segítették az embereket akár a végsõkig is, de az egymáshoz való hûségük, összetartásuk is.
10/10
suxel 2012 máj. 14. - 15:55:11 10/10 Előzmény napraforgó
(150/213)
Köszönöm, hogy emlékeztettél engem. :) :)
9/10
napraforgó 2012 máj. 14. - 15:39:00 9/10
(149/213)
Oké, kíváncsi vagyok, neked tetszik-e.
10/10
suxel 2012 máj. 14. - 15:26:58 10/10
(148/213)
Én ezt letöltöttem és meg is feledkeztem róla. :( Na majd reggelre dobok valamit (egy véleményt), bekészítem lefekvéshez. :)
9/10
napraforgó 2012 máj. 14. - 15:12:07 9/10 Előzmény suxel
(147/213)
Hello, nos megnézted ezt a filmet? Hogy tetszett?
Petrapetrus 2012 máj. 07. - 19:13:41 Előzmény duckshoot
(146/213)
Ezüstliliom 2012 máj. 07. - 16:31:02
(145/213)
Igazad van. Az pl. szerintem is túlzás, ahogy a madarakon osztozkodnak.:)
offtopic
Ezüstliliom 2012 máj. 07. - 16:26:35
(144/213)
Oké, oké, csak frocliztalak.;)
7/10
editka 2012 máj. 07. - 10:18:06 7/10
(143/213)
Abszolút nézhetõ film, szép felvételekkel, és nagyon sajnáltam szegény kutyákat. De annyi benne az eltúlzott, érzelmekre hatni akaró irreális dolog, hogy igazán jó filmnek nem nevezhetõ, nem véletlen, hogy az IMDB-n 'csak' 7,3 pontja van, és sokan még azt is sokallják. Itt is látszik, hogy a legtöbben azt pontozzák, hogy a kutyákat 10/10 módon szeretik. :-)A film (és a sztori) gyerekbaráttá lett alakítva, rendben, de ez szerintem a sztori lényegét vette el. Nekem 6-7/10.
9/10
napraforgó 2012 máj. 07. - 10:15:37 9/10
(142/213)
Spoiler, annak, aki nem látta és nem akarja tudni:


A sztori szerint azért kellett eljönniük, mert nagyon nagy vihar jött. Ez nem múlt el pár nap alatt, és aztán jött a féléves téli idõszak, amikor tilos volt az Antarktiszra menni. Persze, ha a srác nem csak valami kutyaidomár "túravezetõ" lett volna, hanem milliomos, akkor szervezhetett volna saját expedíciót, de mint láthattuk, nem volt vagyonos ember. Sõt, egy lakókocsiban lakott, már ha otthon volt. Vagyis nem tellett neki arra, hogy korábban visszamenjen a kutyákért.

És igazából nem is azért mentek vissza, hogy vajon életben vannak-e, hanem azért, hogy lélekben le tudja zárni a történetet. (lásd az indiánnal folytatott beszélgetését) És a tudós is nyilván csak azért állt mellé. mert azok a kutyák kétszer is megmentették az életét, részérõl is ez inkább az irántuk érzett tisztelet lerovása volt a második expedíció.

Nekem egy bajom volt a filmmel. A sarki tél az én tudomásom szerint olyan, hogy FÖL SEM JÖN A NAP kb. fél évig, vagyis SÖTÉTSÉG van! Ebben a filmben pedig mindig szikrázó napsütés volt, ragyogó kék éggel! Csak egyszer lehetett látni az aurora borealist, a sarki fényt, amit olyan aranyosan megugattak a magukra hagyott kutyák.
9/10
napraforgó 2012 máj. 07. - 09:55:28 9/10
(141/213)
Köszi a dícséretet. Papírzsepit azért készíts...
6/10
offtopic
_Freddy_ 2012 máj. 07. - 09:23:42 6/10
(140/213)
Ez a film valamiért nálam is kimaradt. Tegnap megnéztem, és nem tudtam egy kicsit sem nem odafigyelni. :D De nem azért mert olyan jó film lenne. Mondjuk az érdekes, hogy miért nem mentek vissza a kutyákért egyszerre, amikor csak 1 hét múlva jött a hideg tél, és nem értem miért nem ment vissza a fõszereplõ...nem értem miért várt fél évet, amikor egyszerre vissza akart menni. Aztán mégse. És az is kicsit hihetetlen, hogy fél évig nem haltak éhen a kutyák, és nem is tudom miben reménykedtek ezek a szerencsétlenek, hogy fél év után visszamennek hátha még megvannak. De hát ez egy film, életben kellett maradnia pár ebnek. Egész jól indult a film, de úgy cseszõdött el ezzel a nemtörõdömséggel az egész, hogy kész. :D Nevetséges volt az egész az elsõ fél óra után. :D Én sajnáltam szegény kutyákat.
10/10
suxel 2012 máj. 07. - 09:20:39 10/10
(139/213)
Bízom a jó ízlésedben, s úgy döntöttem letöltöm a filmet!! :)
9/10
napraforgó 2012 máj. 07. - 09:14:44 9/10
(138/213)
Nagyon tetszett. És természetesen a kutyák miatt, nem annyira a színészekért. Fantasztikusak voltak ezek a kutyák - bár néha zavart, hogy nem ugyanazokat látom. Nekem nem tetszett, hogy mindenkinek "dublõre" is volt. Két kutya, akármennyire is hasonlítanak egymásra, mégsem ugyanaz.
Csodásak voltak a kutyák, amikor kihúzták a tudóst a jeges vízbõl, majd hazavitték õket a bázisra abban a lehetetlen idõben.
Zseniális volt a falka pl. a sirályvadászatban a falkavezér szuka irányítása mellett, de az elejtett madarak elosztásában is. Szolidárisok voltak egymással, szinte emberi érzelmeket mutattak, amikor elvesztették egy-egy társukat.
Hihetetlen volt, hogy azon a kietlen vidéken életben maradtak fél évig magukra maradva. (még akkor is, ha a valóságban csak 2 maradt életben, és nem 6, mint itt a filmen)

Persze a privát véleményem nekem is az, hogy bármely gyönyörûek ezek a kutyák, nem valók lakótelepi lakásokba, de még kiskertes házakba sem, olyan nagy a mozgásigényük. És nem csak mozogniuk kell, hanem dolgozniuk is, terhet húzni, stb., mert ha nincsenek megfelelõen leterhelve, megzakkannak.
10/10
Endy88 2012 máj. 06. - 23:51:58 10/10
(137/213)
Eddig, ez a film, vmiért kimaradt. Ma úgy gondoltam belenézek. Sokkal rosszabbra számítottam. Tetszett. :-)
10/10
offtopic
Endy88 2012 máj. 06. - 23:48:13 10/10
(136/213)
Átfogalmazom. A témához, a mondanivalóhoz kapcsolódó hsz-ra gondoltam, és az ezek miatt felmerülõ kérdésekre, véleményekre, nem a biológiai korlátokra/tudásra irányuló hsz-ra értettem. ;-))
Ezüstliliom 2012 máj. 06. - 23:38:10 Előzmény Endy88
(135/213)
... és ez sem olyan.:) ;)