Téma: Kutyahideg

10/10
Katlee 2009 jan. 28. - 13:49:45 10/10 Előzmény Zajac
(73/213)
A kutyásokra gondolsz, tudom... :D Ha már kutyás film, akkor Tûzoltókutya...bár még nem láttam, de jó kritikát olvastam róla...
leopard26 2009 jan. 10. - 22:00:38 Előzmény Ildiko81
(72/213)
Tudom melyik film az,de istennek sem jut az eszembe a címe
lali93227 2009 jan. 10. - 21:51:06
(71/213)
Jó film.Nekem nagyon bejött.Hát az kutyák hol vannak a stáblistán:P.Aranyos jószágok:D.
Ildiko81 2008 dec. 09. - 17:15:43
(70/213)
Sziasztok!
Remélem tud valaki segíteni nekem. Keresek egy filmet, de nem tudom mi a címe. A történet nagyjából arról szól, hogy van egy család és a papa szánhúzó versenyeken indul. Egy nap a fia is szeretné elvinni a kutyáka, de mivel elég felelõtlen az apja megtiltja neki. Ezért ellopja a kutyákat és nagyon meghajtja õket. Balesetet szenved és a vezér kutya meghal és õ is súlyosan megsérül. Egy öreg indián talál rá és õ ápolja a fiút, majd, hogy eltudjon indulni a versenyen
kölcsön adja a saját kutyáját egy huskyt. Amikor eljön a verseny kiderül, hogy a pályán van egy hatalmas jégfolt és a versenyzõk sorra csúsznak ki. Amikor a srác odaér a jéghez az indián fütyül egyett és a kutyája által vezetett szán átrepül a jégen.
Azt hiszem a 80-as évek végén vagya 90-es elején készülhetet. Ha valaki tudja a címet írja meg. ti81@citromail.hu nagyon köszönöm
9/10
Zajac 2008 okt. 26. - 17:47:51 9/10
(69/213)
Jó film :D
Amiben kutya van az jó film....vagy amelyikben lovak??..hmmm már nem emlékszem..mindenesetre jó film :D
chelseafan 2008 okt. 12. - 17:11:42
(68/213)
Egy-két éve láttam a filmet elõször.Nagyon megszerettem.Nagyon szép film.Én is elbõgtem magam a végén.
Dinnyeske-chan 2008 aug. 14. - 00:05:09 Előzmény AxL
(67/213)
Az elsõ film amin elbõgtem magam...soha nem fordúlt még elõ velem. Sõt én azt kicsit égõnek találom aki sírni szokott a filmeken. De ez.. nálam is eltörte a mécsest annál a bizonyos résznél.
10/10
AxL 2008 aug. 12. - 17:48:51 10/10
(66/213)
Nagyon jó film!! 10/10 :D
én is majdnem bõgtem rajta! de vissza birtam tartani :) (ez lett volna akkor a legelsõ film amin sírok). A kutyák nagyon aranyosak voltak benne. Fõleg Max :). A színészi alakítások is jók voltak benne, és a történet is tetszett :) Szóval ezzel a filmel minden rendbe van! Mindenkinek ájánlom aki még nem látta!! :)
csajszi xx 2008 aug. 08. - 14:18:53
(65/213)
Nem szégyenlem,én is sírtam a filmen,anná a résznél***SPOILER*** amikor leesett a dombról a kutyi,meg a végén is sírtam,amikor max,mennyire örült,hogy meglátta a gazdiját.***SPOILER vége***Az a jelenet nagyon szép volt.Van 1 másik kedvenc kutyás filmem is,az Air Bad.annak nagyon szeretem az 1. részét,de azon is sírtam,amikor a fiú eldobta a kosárlabdát Pajtinak,hogy ne kövesse,mert bajba kerülhet,erre a fiú elment hajóval,és Pajti utána akart úszni,meg amikor Pajti befut a kosár pályára,és rá ugrik örömében a fiúra,és a végén amikor a kutyának kell eldöntenie,hogy kit választ gazdinak,és a fiút választja,nagyon szép kis film,szerintem,és sokat lehet rajta sírni.
10/10
Katlee 2008 aug. 06. - 19:10:22 10/10
(64/213)
Sziasztok! Imádom ezt a filmet, a kutyákkal együtt, Én nagy "kutyabolond" vagyok :D! Paul Walker csak hab a tortán! Sírtam is a film alatt, ezért nem nagyon szeretem megnézni újra és újra, bár a végét mindig, az nagyon szép! :)
Ajánlom mindenkinek!
10/10
vajka 2008 aug. 02. - 15:05:05 10/10
(63/213)
Gyönyörû, megható film a szeretetrõl, az összetartásról, az egymás iránti elkötelezettségrõl. (Valahol azért elkeserítõ, hogy ha errõl szóló filmet akarunk nézni, legtöbbször állatok szerepelnek benne...)
Nagyon jól megcsinálták, hogy lényegében minden kutyának személyisége van, sõt még változtak is, mintha emberi szereplõk lettek volna. Engem mindig lenyûgöznek az állatfilmek, különösen ha olyan kevéssé lehet érezni lehet rajta a mesterkéltséget. Képek róluk: http://flickr.com/photos/ithink/177678603/in/photostream/
Annyira szomorú volt azért, hogy egy idõ után már azon gondolkoztam, hogy miért szadizom magam azzal, hogy ezt nézem, amikor így megríkat... :)

*****SPOILER******
Kedvenc részeim:
- amikor játszanak a zászlóval és elszakítják a láncaikat
- amikor az egyik kutya nem tudott elszabadulni, és a társa nem akarja otthagyni, nyüszög neki, lefekszik elé, bökdösi a fejét...
- amikor leteszik Max elé a madarakat és ezzel kinevezik új vezetõnek
- ahogy folyton együtt vannak és melegítik egymás és vigyáznak egymásra - (hol van ez ma már az emberekbõl???)
- de azért az is jó volt, hogy a tudós kisfia a kutyákat tekintette hõsnek, meg ahogy megjelentek a kocsmában, és együtt elindultak
Szóval nem bántam meg, hogy "szadiztam" magam vele. :)
9/10
Verus999 2008 jún. 03. - 16:59:42 9/10
(62/213)
Egyszerûen engem lenyûgözött ez a film. A táj fantasztikus, habár biztos sok képet számítógéppel csináltak meg. Az elején azt hittem, h egy tipikus sztory, de aztán amikor fél óra után vége lett a "kaland" résznek gondoltam még bitos lesz folytatás.

***SPOILER***

A kutyák hihetetlenül"nagyot"alakítottak. Lehetett érezni a szeretet a képernyõn keresztül, amit egymás iránt és Paul Walker iránt éreztek. Kicsit furcs volt nekem az a jelenet, amikor ott hagytak a kutyákat. A csajszin lehetett érezni, h nem akar visszamenni értük, és azt sem értettem, h Paul miért nem haragudott rá emiatt.
Nagy kár hogy pár kutya meghalt benne, de ha nem így lett volna, akkor túl Hollywood-i történet.
Annál a résznél sírtam el magam, amikor megtalálja "szerelmét" Jerry. Egyszerûen nem tudtam el hinni, h meghalt. Sztem az volt a csúcspontja a filmnek.
Én egy percig nem unatkoztam a filmen, és csak az elején éreztem úgy, h ez megin egy hollywood-i film, utána repült az idõ.
Olyan volt mintha én is ott lettem volna a kutyákkal...
No meg Paul Walkerrel:)
beryll 2008 máj. 29. - 16:17:12
(61/213)
Én ma néztem az ícsbéón. Megvan dvd-n, de sosem szántam rá magam, h leüljek és elindítsam. De jó, hogy ma megnéztem (tétel-tanulás helyett :P).
Én abszolút nem érzékeltem, h a kutyák bénák lennének, márminthogy mondta itt valaki, hogy arra figyeltek, hogy a kamerák mögül "dirigáltak" nekik.
Sztem nagyon "jól van elkészítve" a film, nem tipikus a befejezés, és Mark Isham is jót szerzett.
És tetszett a tenniakarása Jerrynek!
Sírtam rajta. (Ha nem szégyen.) :D
9/10
Zsütz 2008 máj. 28. - 20:34:30 9/10 Előzmény csajszi xx
(60/213)
És szerintem abszolút nem volt szemét az ember, mert meg akarta valósítani az álmát. Nem tudhatta, hogy nagy baj lesz belõle. És a kutyáknak, akárhogy is meg akarjátok õket menteni, ez volt a dolguk, és még élvezték is. Neked huskeyd van, tudhatod, hogy szeretik ezt csinálni. Egyedül nem biztos hogy jól érzik magukat 200 napig -50 fokban, de látod, elvannak.
9/10
Zsütz 2008 máj. 28. - 20:32:24 9/10
(59/213)
Jah, elírtam, ma néztem másodszor, na.
9/10
Zsütz 2008 máj. 28. - 20:31:45 9/10
(58/213)
Nos, le kell szögeznem, hogy egyszerûen imádom a kutyákat: az eszüket, a hûségüket, az erejüket, a szépségüket, mindent, nekünk is van. De ezt a filmet elõször (lehet, hogy rosszkor kaptam el), de egyszerûen az unalom miatt nem tudtam végignézni. Ma néztem elõször, és jól tettem.
Jók a színészek, a kutyák is, csak azt nem szeretem az ilyen filmekben, hogy (bár ebben nem nagyon lehetett észrevenni, ügyesen elkapták a kutyák mimikáját) totál le lehet venni, hogy épp egy emberre néznek, aki dirigál nekik. Tisztában vagyok vele, hogy ez normális, de engem zavar. Viszont ez a film érdekes történet, habár a végét szerintem elhálivúdosították, mert akkor ez csoda volt, ugye "igaz történet alapján", vagy amcsifilm-befejezés.
Na de megint sokat dumálok: jó film, szép tájak, a zene se rossz. És Paul Walker. Bezony... 9/10
csajszi xx 2008 máj. 14. - 18:55:06
(57/213)
Szerintem inkább pár embernek kellett volna ott maradnia a házban,és addig a kutyákat elvinni a gazdájukkal repülõn,s majd a következõ körben felvenni az ott maradottakat,hisz tuthatták volna,hogy a huskyk nem egy türelmes kutyák,ebbe a filmbe a lány nem is akart nagyon vissza menni a kutyákért,de a ,,szerelme"igen,mert neki semmi sem volt fontosabb!,de a lánynak ezek szerint fontosabb dolga is volt mint az ártatlan kutyák megmentése,de mondjuk vihar volt,de ez nem kifogás,mert ügyebár a végén hajóval mentek egy darabig,és ez elõbb az eszükbe juthatott volna!És az a szemét ember,akit megmentettek azok a cuki kutyák,egy h*lye kavicsért kockáztatta az életét,a kutyákét és a gazdiét!,de a vége felé valamennyire jóvá tette a tettét!(boom..):-),az én kutyiom hasonlít max-re,csak az enyém lány,és ugyan olyan fiatal és kajla!
10/10
BobbyZ 2008 ápr. 28. - 22:22:02 10/10
(56/213)
Nagyon jó film, remek történettel remek színészekkel (Paul Walker, Jason Biggs), nagyon aranyosak benne a kutyák, kár h meghal közülük pár, de a végére minden happy. :)
Nagyon jó és szép kalandfilm.
10/10
Marokko 2008 ápr. 18. - 15:27:12 10/10
(55/213)
Szerintem nagyon jó film, olyan megható!:)
Ezüstliliom 2008 ápr. 11. - 21:08:19
(54/213)
Lehet, hogy a súly lett volna túl sok.