8/10
Mákostonhal 2007 dec. 16. - 16:50:00 8/10
(18/278)
Most nézem csak mi lett a kommentemmel. Mi a fa*ért nem mûködött az a ku*va idézõjel?
8/10
Mákostonhal 2007 dec. 16. - 16:36:45 8/10
(17/278)
A kutyaszoritóban igazi dögös, underground szórakozást ígér a nézõnek. Habár a film tartalma igen egyszerû, a történet mégis képes megújulni, és meglepetésnek is marad hely a tálcán, ez a remek tálalásnak köszönhetõ. Nagy feszültséget teremt a
történetben ide-oda ugrálás, az események nem sorrendben való lejátszása, a színekrõl elnevezett alteregók mögé rejtõzött rablók személyének megismerése. A szereplõk együtt keresik a válaszokat a nézõkkel, ezáltal hamar megkedvelhetjük a karaktereket. Ebben még inkább közrejátszó ok a fõszereplõk „elmés” beszólásai. Meg kell hagyni, a Tarantino filmek egyik legnagyobb erõssége a párbeszédekben rejlik. Ha valaki golyózáporos akciófilmet vár, nem ajánlom a Kutyaszorítóban-t, mert a lövések számát 2 kézen meg lehet számolni, az igazi akciókat a pergõ nyelvû szereplõktõl kell várni, akik bizony nem igen állnak meg, a nézõ rekeszizmának edzése érdekében. A hangulatról Sally Menke remek, lendületes ütemet diktáló vágása, Andrzej Sekula operatõri munkája, és a ’70-es évek legjobb slágerei gondoskodnak. Andrzej Sekula néhány képe igazán egyedi, és emlékezetes, például az asztalt körbejáró kamera, vagy az egymásra fegyvert szegezõ fõszereplõk kimerevített képei.
Térjünk rá a kutyák alakításaira: A produceri teendõket is jegyzõ, Mr Fehér-et alakító Harvey Keitel remekel, jól hozza az idõsödõ profi figuráját. Steve Buscemi (Mr. Rózsaszín) izgága, félig idegbeteg karaktere megnyerõbb, mint valaha, köszönhetõ a remek párbeszédeknek. Quentin Tarantino (Mr. Barna) rövidke cameoja is jó, Tim Roth (Mr. Narancs) pedig a „Retyó-sztori” jeleneteiben a legjobb. Ott van még Eddie Bunker (Mr. Kék), az õ alakításáról nem igen tudok mondani semmit, mert alig 5 percig látható a vásznon, és nem is igen szólal meg, mindenesetre rokonszenve papi. Lawrence Tierney (Joe Cabot) és a fiát alakító Chris Penn (Széparcú Eddie) szintén remekelnek. A film igazi meglepetése azonban Michael Madsen (Mr.Szõke). Az erõsen B-vonalas úriember jobb, mint valaha. Pszichopata alakítása nem a legélethûbb, de nyugodtsága, lazasága igazi erõt sugároz, a füllevágós jelenetben való morbid incselkedései pedig egyszerre teszik szerethetõvé és visszataszítóvá. Remek film a Kutyaszorítóban, az újranézhetõség mennyisége pedig a végtelenhez közelít. Aki csak teheti nézze meg, mert nem tudja mit veszít! 85%
10/10
norton15 2007 aug. 15. - 14:59:25 10/10
(16/278)
Köszönöm. Nem volt annyira nehéz.:D

Tarantino majd a Vic Vega Vincent Vega párosával forgat filmet, méghozzá a halott testvérpár ikrei lesznek a fõszereplõk... Tarantino agya, hát istenem...:DDD
sipka 2007 aug. 15. - 14:15:08
(15/278)
Négy gondolatom van: 1. Mindkét filmben szerepel Quentin Tarantino.
2. Mindkét filmben játszik Tim Roth.
3. Mindkét filmben, Tim Rothnak olyan nevet adtak, amibõl egy horror karakter olvasható ki. Például a "Kutyaszoritóban", (a játszott karakterének) Freddy volt az igazi neve: Tehát ebbõl következik: Freddy Kruger. A "Ponyvaregényben" pedig a Pumpkin nevet adták neki. Tehát ebbõl meg azt lehet kikövetkeztetni, hogy: Pumpkinhead. Mindkettõ egy retro horror karakter!!! Lehet, hogy nem erre gondoltál, de azért ez is érdekes (szerintem).
4. Vagy esetlegesen egy politikai felhangott is észre lehet venni, a két film egy-egy momentumának egyesítésével. Mivel Tim Rothnak a "Kutyaszorítóban"-os filmjében, a másik neve úgye a Mr. Orange volt. Tehát Narancs. A "Ponyvaregény"-es név (amit már említettem) a Pumpkin volt. Tehát "Tök". S ha ezt a két szót összerakjuk akkor az jön ki, hogy: "Tök Narancs!". Tehát azt sugallja nekünk a film, hogy válaszd a Fid...-t. (Remélem érthetõ :)
Ennyit tudtam összehozni. Szabad a gazda, vagy ide az ajándékomat!!! :)
10/10
norton15 2007 aug. 15. - 13:57:10 10/10
(14/278)
Tudom már, a két Vega! Vincent a Ponyvaregénybõl, és Vic a Kutyaszorítóbanból.
sipka 2007 aug. 15. - 13:10:59
(13/278)
Ha úgy érted, hogy melyik szereplõ játszott mind a két filmben, akkor a válaszom: Harvey Keitel :)
verdeleth 2007 aug. 15. - 12:45:31
(12/278)
Nekem is nagyon Tetszett Stilusilag ez hasonlit legjobban a ponyvaregényhez, már itt megtalálható az ott látott idõvel való játszás, bár ez itt jóval egyszerûbb Jó véres film, szuper szinészekkel, igazi Tarantino
csigusz92 2007 aug. 11. - 12:46:50
(11/278)
köszi :)))
10/10
norton15 2007 aug. 09. - 18:35:41 10/10
(10/278)
Ez nekem meg van. Érdemes várni mindig 1-2 hónapot. és akkor lejjebb megy az ára.
csigusz92 2007 aug. 09. - 16:03:34
(9/278)
tyûûûû hát érdekel a dolog
megint még egy hely (dvd bolt) ahova be kell néznem
csigusz92 2007 aug. 07. - 15:48:22
(8/278)
szerintem is tarantino eggyik mestermunkája
szórakoztató, jól összerakott kis darab
sajnos csak szinkronosan van meg megkéne néznem angolul is egyszer...
nemrég ráakadtam otthon egy kis csemegére: ez esetben egy kiadásra mely a film forgatókönyvét és néhyány interjút tartalmaz Q.T. val kizárólagosan angolul
10/10
Redfield 2007 aug. 05. - 03:02:05
(7/278)
Most néztem meg egy tavalyi pszichológiai thrillert (hozzánk nem jutott el), aminek a címe: "Unknown". Habár képi megoldásokat, és elemeket illetõen sok újat nem mutat, mindenesetre csak ajánlani tudom, a Fûrész elsõ részének a színvonalát hozza. (a többit nagyon nem emlegetném mellé, talán még a másodikat, a sok szereplõ miatt). Azért írom ehhez a topic-hoz, mert az alapfelállás eléggé hasonlít a Kutyaszorítóban-ra, csak az ötletbõl sokkal több ki lett hozva. Egy sivatagi, lezárt raktárépületben tér magához mély kábulatból öt ember. Néhányuk meg van kötözve, megsebesülve, dulakodás utójelei is mutatkoznak párukon, és még pisztoly is van a földön. Valamiért (egy mérgezõ gázt tartalmazó palack megrepedése miatt) egyikük sem emlékszik semmire, arra sem, hogy kicsodák õk. Nem bízhatnak egymásban, hiszen közülük valakik túszok, és valakik emberrablók, ez nyílvánvaló, mégis: együtt kell mûködniük, amíg csak tudnak, hogy kijussanak. Az amúgy sem egyszerû helyzetet pedig vissza-visszatérõ emlékeik bonyolítják meg, és a felállás erõsen változó lesz. :)

Egy szóval: ajánlott darab.
Prod81 2007 jún. 06. - 22:40:36
(6/278)
*****
Mert:
-Nincs benne szerelmi szál!
-Se kutya, se gyerek!
-Semmi méjnsztrímszarkellék!

T Ö K É L E T E S
Noncsa 2007 febr. 04. - 12:58:36
(5/278)
nekem nagyon bejött :)
10/10
tykwer 2007 jan. 31. - 20:45:31 10/10 Előzmény vOrOn
(4/278)
Ezt a filmet mindenképp látnia kell mindenkinek, aki él-hal a Ponyvaregényért. Véleményem szerint is ez egy kategóriákkal jobban elkészített film, stílusát tekintve mondjuk ki: tökéletes. Tarantino ezzel nagyon magasra tette a mércét saját magának, azóta is csak súrolgatja -persze sikerrel :)
vOrOn 2006 okt. 21. - 19:41:52 Előzmény amatõõr
(3/278)
Úgy van!

Tarantino munkái közül számomra ez a legjobb. 10/10.
Newcastle United 2006 szept. 04. - 09:59:34
(2/278)
Ez a színtiszta Tarantino stílus. Kihagyhatatlan.
amatõõr 2006 szept. 03. - 17:18:05
(1/278)
Nekem tetszett, érdemes megnézni.
Szerintem Michael Madsen jelenete a késsel és a benzineskannával az egyik gyöngyszeme a filmnek:)
És persze ott van a szivemcsücske, Mr. Pink.