10/10
Ford Mustang 2010 nov. 27. - 22:28:19 10/10
(158/278)
Végre eljött az idõ! ;)
10/10
Ford Mustang 2010 nov. 22. - 18:47:03 10/10 Előzmény Timcsih
(157/278)
November 27-én éjszaka 22:45-kor vetíti az M2. Én biztosan nézem, remélem nem jön közbe semmi.:)
Timcsih 2010 okt. 01. - 17:15:22
(156/278)
oh annyira megszeretném nézni!!!!!!!!!!!! de csak ilyen b**i divixes fas**os oldalakon van fent :S valaki nem tud egy linket dani (:)
PLS:D
Quantumleap 2010 szept. 22. - 10:41:57 Előzmény atis840
(155/278)
Szerintem te a Grindouse-ból csak a Halálbiztosról beszélsz.
atis840 2010 szept. 15. - 14:30:01 Előzmény NANU..! NANU..!
(154/278)
Hát megnéztem, mert Tarantino munkáit elismerem, és azt gondoltam ez is hasonlóan jó lesz, de nem lett az! A sílus megegyezett a Ponyavaregény, és a Grindhouse stílusával! Mindkét filmeben voltak ezek a beszélgessünk valamirõl, ami tök érdekes/vagy nem, vicces/vagy nem, témákról, amikben nem ez a lényeg, hogy mi a téma, hanem ha már ott vannak a csókák egy helyre összezárva akkor beszélgessünk, mint a hülye gyerekek! Ponyvaregénynek az elején volt hasonló Jules és Vega közt, de az tényleg olyan volt, ami nem volt túl hosszú, és még érdekelt is a sok hülyeség amit összezagyváltak. Grindhouse-ban viszont a picsák hülyeségekrõl beszélgettek a film 95%-ban és kib@szott unalmas is volt! Itt vegyes volt a szövegelés, volt amikor halálra untam már magamat, volt amikor kimondottan érdekelt a szöveg! Amúgy ez a Tarantinos beszélgessünk el valamirõl stílus annyiban jó, hogy leköti az embert, életszerûbbé teszi a filmet, persze ha nem unalmas a szöveg, de ez úgy jó ha közben halad a történet is mellette! Grindhouseban az volt a baj, hogy nem volt nagy történet, így valamennyire megértem mért akarták kitömni a film nagy részét szöveggel! Itt az volt a baj, hogy a történet nagyon jó, és eredeti is az ötlet, ezért a nézõ a történetre lenne kíváncsi inkább nem a szövegelésekre, mert így hangulatát veszti az egész, átmegy ilyen laza beszélgetõs, néhol véres, néhol nevetõs, néhol unalmas szituációkra! És pont ez a baj! Folyamatos rideg hangulatnak kéne lennie, nyomasztó érzéssel, hogy vajon mi lesz majd? Ki volt a tégla? Mi lesz a lóvé sorsa? Mikor jönnek újra a zsaruk? De nem marad meg a hangulat, mert megszólalnak a vidámabbnál vidámabb számok, Michael Madsen iszoghat nyugodtan, majd magyaráz minden hülyeséget, oltogat, majd a szétvert zsarut meg kínozza hobby szinten, mert hát mért ne, marha vicces a helyzet, fõleg hogy vérfürdõ után jöttünk! A fehér mindig csak kérdezget összevissza, azt se tudja már kitõl mit kérdezzen, narancs mindjárt elvérzik, nem baj. Néha törõdnek vele, néha nem. Az egészben már az a legrosszabb, hogy lassan az értelmét is elvesztik a kérdések,mert úgy éreztem mintha maga Trantino akart volna erre úgy válaszolni, hogy le van szarva az egész, ne a filmmel foglalkozzon a nézõ, hanem a következõ poénon. Aztán mutassuk be a szereplõket egyenként, hadd legyen még vontatottabb. A végére azért vissza akarják hozni a történet lényegi részeit, de ekkora én speciál már csak röhögtem azon, hogy az amúgy jónak mondható színészek a végére teljesen elveszítik a karakterüket, és így már teljesen más felfogásban néztem a filmet, és már az is mindegy lett volna, ha egy kutya sétál be a házba és az viszi el gyémántokat, de az is mindegy volt, hogy a szereplõk életben maradnak, vagy éppenséggel kinyírják egymást! Magyarul a bevezetõ 30 perc az érdeklõdõvé tett, a többi idõ meg arra volt jó, hogy csillapítsa bennem azokat a kérdéseket, amiket az elején tettem fel! Itt a forgatókönyvvel volt a legnagyobb baj,ha az jó akkor ez 10/10-es film is lehetett volna!
9/10
NANU..! NANU..! 2010 szept. 13. - 21:03:00 9/10
(153/278)
Gyerekek, ez nagyon jó kis Film, na és mikor M.M. táncikálni kezd arra a jó számra a garázsban, mielõtt a bunkó szarzsáknak levágja a cimpáit, hát az valami fenomenális Oscart érdemlõ alakítás. :)))
6/10
stomachh 2010 szept. 13. - 20:55:27 6/10
(152/278)
Én bírom Tarantinót. De ez nekem nem tetszett annyira, mint az értékelések alapján vártam. Tök átlagos, közepes film, semmi kiemelkedõt nem látok benne. Nekem 6/10.
horas 2010 júl. 26. - 00:20:38
(151/278)
Nagyon jön a filmrõl Tarantino kiugró ötletessége kreatívitása,egyéni stílusa már itt jól megfogható,teljesen egyéni és sajátos sztori vezetése által sokszor teljesen váratlan és meglepõ szituációkban találjuk magunkat.A karakterek itt is nagyon jók,viszont érezni,hogy elsõ filmes rendezést ezt manapság sokkal jobbra csinálta volna Tarantino.

Vannak egyébként érdekességek a filmben,Michael Madsen figurája panaszkodik a nevelõ tisztjére egy bizonyos Scagnetti-re.Nos a Született Gyilkosok-ban Tom Sizemore a szadista vadállat rendõr szerepében Jack Scagnetti szintén Tarantino figura,mert ugye õ írta azt a filmet is,lehetséges,hogy egy ugyanazon emberrõl van szó.Ahogy különbözõ "szakírók" kapcsolatot látnak a Kutyaszorítóban Madsen Vic Vega és a Ponyvaregény Travolta Vincent Vega karakterei között,állítólag testvérek.

Amúgy tipikus Tarantino jelenet ami egyben szerintem a film csúcsponjtai is -sok közül-,mikor Madsen egyedül marad a zsaruval a hangárban szinte megfagy a elvegõ a helységben tudjuk,hogy valami brutális dolog van kibontakozóban,egyszerûen vibrál a levegõ,ettõl és az ilyen jelenetektõl zseniális Tarantino szerintem nem a agyatlan szövegelés meg a folyamtos káromkodás és niggerezés miatt.

Mivel elsõ filmes érezni a hézagokat a filmben,de a sztori a szemlélet,ahogy Tarantino filmet csinál már önmagában élmény,de ez kevésbé sikeredett hatásosra. Amúgy a film funkciója megvolt,debütálásnak remek és tökéletesen meg ágyazott az ezután bombaként robbanó kultikumnak.
8/10
7/10
Oliymucc 2010 júl. 14. - 11:32:36 7/10
(150/278)
Hát mit mondjak. Sokat vártam tõle, de keveset kaptam. Lehet, hogy azért, mert nagyon este néztem, de unalmas volt, kicsit talán még vontatott is. A Ponyvaregény után nekem ez nem jött be...lehet, hogy elõtte kellett volna megnéznem?? Mindegy, azért a hangulata és "poénjai" miatt 7/10, de nekem ennyi.
Mese92 2010 máj. 11. - 10:16:40
(149/278)
Ah, nagy kedvenc ez a film! Emlékszem régen majdnem minden este megnéztem dvd-n, mert annyira szerettem a hangulatát, a karaktereket és a párbeszédeket.
10/10
akáclegény 2010 ápr. 16. - 18:06:46 10/10
(148/278)
TARANTINO nem beteg senki se tud ilyen mûvészet szerû filmeket csinálni.Meg amugy is ilyen a világ.
10/10
Mr.Kritika 2010 jan. 11. - 19:21:30 10/10
(147/278)
Bár nem mestermû de kezdésnek tökéletes.
MEGJ:Igaz Tarantinonak még volt egy kisjáték filmje elõtte a My Friend's Birthday...
Kamnouze 2009 dec. 23. - 22:14:25
(146/278)
Emberek, miket hallok? QT leggyengébb filmje? unalmas cselekmény, fölösleges dialógusok? annyira utálom hogy pl a ponyvaregényt mindenki isteníti, mert sajnos abból is divat lett, ezt a filmet meg - mivel kevésbé ismert - jópáran lehúzzák itt. Tökéletes sztori, talán nem oylan nagyformátumú, mint a ponyvaregény, vagy esetleg a brigantyk, de egy szinten van velük minõség tekintetében. Legpocsékabb QT filmnek pedig ott a kill bill...
10/10
mrt 2009 nov. 29. - 03:39:18 10/10
(145/278)
Sztem meg hatalmas a film. Nekem is meg kellett érnem hozzá, de attól függetlenül, hogy már láttam párszor, ma néztem meg elõször szinkronosan. Imádtam.
Régen én is Pinkkel értettem volna egyet, de ma már nem így látom, szerencsére.
Öcsém postás volt, a borravaló volt a fizetése nagy része...
offtopic
Nyakiglábkampó 2009 nov. 29. - 03:31:44
(144/278)
Ennél sokkal jobb pl az ,,Elemi ösztön2''
Nyakiglábkampó 2009 nov. 29. - 03:10:25
(143/278)
Az utolsó 15 perc amit ér a filmben,ezért nem is érdemes végigülni! Mondjuk Tarantinos film az igaz,de ezután készített jobbakat is a ,,mester''. Csak,hogy tudd mirõl mesélnek a Q.T.-fanok amikor erre a filmre(is) esküsznek na azért nézd meg,de nem fogod nagyon élvezni.1X muszáj megnézni,hogy ne halj meg tudatlanul...
Csonger 2009 nov. 28. - 10:18:22
(142/278)
Ezt a filmet háromszor kellett megnéznem, hogy tetsszen. Kb. 10 éve, mikor elõször néztem, halál unalmas volt, nem is néztem végig.
Másodszorra, kábé 5 éve, sikerült végignéznem, de szintén nagyon untam a sok felesleges dumát és a rém lassú cselekményt.
Tegnap néztem harmadszor, és nagyon tetszett: a párbeszédek már egyáltalán nem tûntek unalmasnak, sõt, nagyon is életszerûek és szórakoztatóak voltak. Most már élveztem a filmet, végig príma volt! Úgy látszik, meg kellett érnem hozzá. :)

Mellesleg: nektek mi a véleményetek a borravalóról? Én Pinkkel értek egyet.
1/10
dirty diana 2009 nov. 28. - 10:02:47 1/10
(141/278)
ez a film harmatgyenge volt.
Madsen táncikálására azért adok 1 pontot
:)
kybuck 2009 nov. 28. - 03:40:08
(140/278)
Nekem sem tetszett annyira a film, tényleg elég unalmas, SPOILER egyedül az volt vicces, amikor Steve Buscemi vitatkozik a nagyfõnökkel, hogy miért pont õ kapta a "Mr. Pink" nevet.:)
Ezt leszámítva unalmas, a maga idejében talán "forradalmi" volt, de mára már nem az. Ennél egy mai sorozat egy epizódjában több akció van! Valszeg a viszont most is klasszikus Ponyvaregény miatt kapott utólag ekkora sztárolást a film, és kapnak azóta is Q. T. filmjei, de az volt a csúcs, és a többi film nem tud olyan jó lenni. (Ez a tendencia amúgy más filmeseknél is megfigyelhetõ!)
Most láttam elõször, mikor a tévé leadta, mert eddig nem izgatott, de ha már adják gondoltam megnézem, és igazam lett, semmi különösebb hatást nem tett rám! Ezt is láttuk, azt kész!
4/10
Rahar 2009 nov. 28. - 01:50:51 4/10
(139/278)
Nekem nem tetszik ez a film, a színészek nagyon jók, de a történet, a forgatókönyv nekem nem tetszik. Unalmas, kriminek nagyon gyenge, vajon ki a besúgó? Azt sem értem, hogy ez a film miért a thriller kategóriába van sorolva. A film eleji beszélgetés egyáltalán nem szólt semmirõl, ennyi erõvel a hangyák nemi életérõl is beszélhettek volna. Én úgy gondolom, hogy a rendezõ, Quentin Tarantino miatt kapott olyan magas értékelési pontszámot, ha egy ismeretlen valaki rendezte volna szerintem fele ennyi pontszámot sem kapott volna.