BMariska52 2015 szept. 23. - 19:47:43
(4193/4273)
Kedves Szandra! Hát hogy is gondolhatná bárki is, hogy Te lustaságból tettél bármit, amikor már elõtte egy hatalmas munkát végeztél! Szerintem aludj jól ettõl! Szép Estét Neked!
malvinkicska 2015 szept. 23. - 13:12:12
(4192/4273)
Teljesen egyet értek veled, örök hála mind hármuknak, én még annyit megteszek, mivel ezek nem bûnök engeszteléssül imádkozok értük, hogy máskor még ennyi kis súrlódás se forduljon elõ.
További jókat kívánok mindenkinek.
zandra 2015 szept. 23. - 10:36:45
(4191/4273)
Én csak annyit szerettem volna tisztázni, hogy nem lustaságból mondtam le a fordításról, pusztán praktikumból, mert tudtam, hogy Erikának kész feliratai vannak. És egyáltalán nem "tolakodott", hiszen még én kértem meg, hogy adja nekünk õket. Ennyi. Nem volt semmi hátsó gondolat, szándék, sértõdés vagy bármilyen rossz érzés a mondandóm mögött, senki irányába, valószínû hogy félreérthetõen fogalmaztam. Ha hallgattam volna, bölcsebb maradtam volna. :) Na, mindegy.
BMariska52 2015 szept. 23. - 07:39:27
(4190/4273)
Kedves Lányok!
Mint látjátok, két napot hiányoztam, és most szomorú lettem, hogy mintha egy pici konfliktus lenne ezen az oldalon. Lehet, hogy már mindenki unja, de megint azt kell mondanom, amit Katalin válaszolt erre: az Õ szavai világítanak rá a legteljesebb mértékben, hogy valahol homokszem került a gépezetbe, és ettõl kicsit rosszul láttatok dolgokat, pedig SENKI NEM ÚGY AKARTA! Valóban, az internet személytelen, nem látjuk egymás arcát, pedig mennyi reakciót lehet leolvasni akárcsak egy szemvillanásból is! Legalábbis nekem mindig azt mondta drága Apukám, hogy ha szemmel ölni lehetne, ... kitaláljátok, ugye?
Hát, el kell mondanom, tegnap ez velem három esetben is elõfordult, pedig én sem úgy akartam! Ennyit errõl! Ezt ráfogom az idióta idõjárásban elõforduló óriási hõmérséklet-ingadozásokra és a kissé elõrehaladott koromra.
Mivel én is ebbe a közösségbe tartozom - most pontosan megnéztem, 2015. január 18-án regisztráltam kifejezetten Kuzey kedvéért, amikor a super?tévé2 csak úgy abbahagyta az elsõ évad után, és lezártnak is tekintette a témát, mint késõbb kiderült - ha megengeditek, pár mondatot leírok.
Amiért mindenképpen tollat kellett ragadnom, azok az én érzéseim: én személy szerint egész életemben hálás leszek azért, hogy valakik kitalálták a feliratozást, hiszen a további élményeket elvette tõlünk a tévé2 - direkt kisbetûvel! Szegényebbek lettünk volna ennek a remek sorozatnak a történéseivel, ha Ti ezt nem kezdeményezitek és teszitek szorgalmas, kitartó munkával hónapokon keresztül, akár a magánélet rovására is! Mindennapi élményünk sosem lett volna, ha ezt nem teszitek, és a reggeli kávé már sosem lesz olyan ízû, mióta vége!
Nekem személy szerint, és szerintem a többi fórumozó is egyetért ezzel, csak köszönni-valóm van mindhármótok felé, és tényleg úgy láttam, Gabus sosem hagyta ki, hogy elsõként Szandrát említse, és utána megköszönje Hangerikának a csatlakozást, mi, akik "csak" élvezõi voltunk a munkátoknak, sosem hagytuk ki egyikõtök felé sem a köszönetet.
Kérlek Titeket, most hogy vége, csak arassátok le a virágokat, amiket mi hálás nézõk küldünk, ne legyen félreértés köztetek, mikor eddig olyan kitûnõen dolgoztatok együtt! Legyen szép Napotok és sikeres Életetek!
Csatlakozom Érsek-hez, aki megköszönte, hogy Gabus továbbra is a gép elõtt ül és szerencséltet bennünket a Karadayi-élménnyel, valamint köszönöm, hogy Hangerika lelkesedésébõl kifolyólag élvezhettük a Benim Dünyam feliratozását. Ha véletlenül valakit, valamit kihagytam volna, mindent-mindent köszönök Nektek, külön köszönöm az Életnek ezt a közösséget, aminek a tagja lehetek, köszönöm azokat a kedves emberkéket, akiket itt megismertem és akiket megtarthatok továbbra is!
Köszönöm, hogy meghallgattatok! Szeretettel: Mariska
BMariska52 2015 szept. 23. - 07:00:25 Előzmény Érsekvári
(4189/4273)
Kedves Érsekem! Tegnap már nem tudtam "idenézni", most nézem majd visszafelé a felgyûlt hozzászólásokat, amik az elmúlt két napban érkeztek, Neked külön privát válaszolok.
8/10
Érsekvári 2015 szept. 22. - 11:04:41 8/10
(4188/4273)
Kedves Gabus !

Neked is külön külön köszönet , hogy a Karadayi sorozatot is ugyanolyan lelkesedéssel a megszokott figyelemmel precizitással és hozzáértéssel készíted naponta mindannyiunk nagy örömére .
Kellemes szép napot kívánok szeretettel :)
8/10
Érsekvári 2015 szept. 22. - 10:53:58 8/10
(4187/4273)
Kedves GABUS ERIKA ZANDRA !

Teljesen hozzá nem értõként szólok a kialakult ügyhöz . Most amikor már véget ért sikeresen és mindenki örömére a sorozat nem értem kristály tisztán mi okozta köztetek a nézeteltérést .
Mi nézõk semmi problémát még apró kis rosszat sem tapasztaltunk .
Minden flottul pontosan és naprakészen mûködött .
Az biztos és evidens mind a hármotok igen nagy és áldozatos munkájából fakadt ez .
Ne úgy váljatok el , hogy sértõdés megbántás tüskéje maradjon valakiben is .
Én és biztos vagyok benne mindenki egyetért abban , emlékezetessé tettétek a sorozatot .
Hálásan jó szívvel gondolok RÁTOK kivétel nélkül . Nagyon kedvesek aranyosak vagyok higgyétek el .

Erika az "Én világom" filmmel külön hálám díjat érdemel !

Mindenkinek nagyon sok jót és szépet kívánok az életben sok szeretettel :))
9/10
gabus53 2015 szept. 21. - 20:16:49 9/10
(4186/4273)
Elnézést mindenkitõl!

Lehet, hogy csak elvonási tüneteim vannak, mert nincs mit feltölteni a Facebook oldalra... :-)
9/10
gabus53 2015 szept. 21. - 20:15:34 9/10
(4185/4273)
zandra!
Semmi gond, még május 31-én átküldtem hangerika 3 feliratát.

De úgy döntöttem, inkább most elmegyek szabadságra!!! Ne keressetek... :-)

gabus :-)
zandra 2015 szept. 21. - 20:03:18
(4184/4273)
Szia, Erika.
Bocsi, ha úgy jött le, hogy ilyesmit érzékeltetettem, nem állt szándékomban. Így volt, ahogy mondod, és még egyszer nagyon köszönöm, hogy megengedted, hogy felhasználjuk a felirataidat.
Csak annyit akartam tisztázni, hogy ha nem tudok róla, hogy neked vannak kész felirataid, akkor természetesen befejeztem volna, amit elkezdtem, és nem "hárítom" másra a feladatot, és valahogy biztos idõt szakítottam volna rá az egyetem mellett. Nem azt mondtam Gabusnak, hogy semmiképp se tudom vállalni, csak megkértem, hogy akkor kérdezzen meg téged a feliratokról, hogy ha már úgy is ott vannak, akkor megenged-e, felhasználhatjuk-e õket.
Szó sincs nyomulásról, meg kitúrásról, nekem segítettél sokat ezzel, és tényleg köszönöm. És még egyszer bocsi, ha így jött le, hogy ezt akartam ezzel mondani.
9/10
gabus53 2015 szept. 21. - 20:02:33 9/10
(4183/4273)
Szia hangerika!

Szó sincs errõl, hogy nyomultál volna.
Teljesen úgy van, ahogy írtad. Te nem nyomultál, zandra nem hagyott senkit cserben, ennyi...

Inkább nekem kellene abbahagynom a kommentezést és fórumozást, mert úgy látom félreérthetõ, amit leírok.

Szép estét :-)
zandra 2015 szept. 21. - 18:53:43
(4182/4273)
Szia, Gabus.
Nem így értettem :) Csak azt akartam ezzel mondani, hogy ha nincs hangerika, akkor természetesen megcsináltam volna az utolsó 5 bölüm fordítását, valahogy biztos idõt szakítottam volna rá, tehát nem maradtak volna felirat nélkül.
9/10
gabus53 2015 szept. 21. - 17:24:09 9/10
(4181/4273)
Zandra!

Én nem gondolom - és remélem más sem -, hogy cserben hagytál volna minket. (Nem tudom, hogy ezt honnan veszed). Én a nyár elején felajánlottam, hogy gyorsítsunk bele, hogy szeptember elõtt befejezzük a sorozatot, mielõtt az egyetem kezdõdik, azt mondtad, meg tudod oldani, belefér. Semmi gond ezzel. (és ezt meg is beszéltük)
Közben kiderült, hogy mégsem - bár valahol biztos voltam ebben, hiszen fiatal vagy, nyaralás, buli, Fanta, stb. :-) -, de semmi baj, miután megkerestem hangerikát, kiderült hogy az utolsó 5 feliratot már lefordította - hobbyból, kedvtelésbõl, saját szórakoztatására - így kérésemre felhasználhattuk.

Tehát innentõl kezdve eszembe sem jutott, hogy cserben hagytál volna minket, hanem a pillanatnyi helyzethez mérten rögtön léptem.

Ettõl függetlenül bármit is feltettem - és nem csak az utolsó napra - úgymond kis apró ajándékot a rajongóknak - mindig te voltál az elsõ helyen, mint fordító, és azt hiszem, ebben a kis csapatban mindenkinek megköszöntem a munkáját, hiszen sosem csak a magam nevében beszéltem.

És most is nagyon hálás vagyok a munkádért, mert nélküled nem tudtuk volna megcsinálni a sorozatot...

De azért örülnénk, ha néha hírt adnál felõled.

Szép napot, gabus :-)
Bemes 2015 szept. 21. - 16:37:07
(4180/4273)
Szia Zandra!
Örülök, hogy még felnézel ide, így alkalmam van megköszönni Neked is a sok munkát!
zandra 2015 szept. 21. - 15:13:23
(4179/4273)
Sziasztok!

Kícsit megkésve írok, de rossz volt a számítógépem, és idõm se sok mostanában.
Köszönöm én is a jókívánságokat, örülök, ha örömet okozhattam. Nagy munka volt, de már ezért is megérte.:)

(Az utolsó 5 résszel kapcsolatban, azt azért tisztáznám, hogy nem állt ám szándékomban cserben hagyni titeket, csakis azért mondtam le az utolsó bölümök fordításáról, mert hangerika már hónapokkal ezelõtt felajánlotta a segítségét. Amit nagyon köszönök neki, tényleg jól jött. )

További jó sorozatnézést kívánok mindenkinek! :)
A Karadayi fórumra idõvel majd én is ellátogatok, még nem kezdtem el nézni.
8/10
Érsekvári 2015 szept. 21. - 10:54:37 8/10
(4178/4273)
Szép napot Neked is kedves Mariskám !
Igaz ez nem a megfelelõ oldal , de kíváncsi vagyok Te hogy bírod a "gyûrõdést" Karadayival .
Bevallom én most nagyon gyomorszorító érzéssel nézem , sõt 2 egész török részt meg kellett néznem , mert magával ragadott a történet . Nem tudtam leállni vele .
A színészek játéka Oscar díjas , kivétel nélkül ! Fantasztikusak .
BMariska52 2015 szept. 21. - 09:07:16
(4177/4273)
Aranyos Érsekem! Ez nagyon jó, hogy Te rendszeresen fellátogatsz még ide! Én is, enélkül nem ízlik a kávé!
Tegnap rápillantottam a Karadayi Port-oldalára és láttam, hogy Malvinkával ott vagytok. Nemsokára én is csatlakozom, már csak az utolsóként feltett kb. 1 óra van hátra és teljesen képben leszek, már fel tudom venni Veletek a ritmust!
A viszontlátásig szép napot kívánok Neked!
8/10
Érsekvári 2015 szept. 20. - 14:18:59 8/10
(4176/4273)
Aranyos Mariska ! Köszönöm a kedves szavaidat .
Igen naponta végigzongorázom a szokott oldalaimat , rengeteg van még a török újságokat a bulvár rovatot
is .
Így a fórum oldal is bele tartozik . Malvinkával itt csevegünk jókat , de leginkább a Karadayi oldalon , mint tudod most már ott zajlanak az izgalmak .
Remélem ott leszel hamarosan Te is .
További szép napot Neked is :))
BMariska52 2015 szept. 20. - 12:44:00
(4175/4273)
Ajjaj, már látom, hogy lehet, hogy túl sokat írtam, bocsánat, de ezt még muszáj!
BEMESKE HIÁNYZIK NEKEM! Téged már nem olvashatunk? Ha esetleg mégis, nagyon örülnék!
Szeretettel gondolok Rád: Mariska
BMariska52 2015 szept. 20. - 12:42:05
(4174/4273)
Drága Katalin! Ismételten köszönöm kedves szavaidat, amik hozzám szóltak! Nem is szeretnék érdemtelen lenni rá, ez nem egyfajta szerepjátszás tõlem, itt is azt mutattam mindig, amilyen és aki, ami vagyok, nem szeretek kertelni, nem is tudok hazudni, mert igaz, hogy itt arctalanok vagyunk, de akkor is, azonnal lebuknék.
És már megint egyet kell értenem az általad igen jól megfogalmazott gondolatokkal, mert amint már egyszer mondtam ezen a Fórumon, az egyszerûbb emberek számára azért vannak a költõk, hogy azok érzéseit szépen szavakba foglalják! Ez vagy Te nekem és nagyon köszönöm az Életnek, hogy olvashattalak!
Én sem szakadok el innen, mert annyira hûséges tipus vagyok, amit már az élet bizonyított, több mint 40 éves barátságaimat szeretgetem és ápolgatom, külön ajándék a Sorstól, hogy már nem is remélve, újabbakat is kaptam! Ha nincs ez a sorozat, talán soha nem regisztráltam volna sem a Fórumra, sem a FB-ra, de a Kuzey és a török filmek iránti rajongás ezt is kihozta belõlem és nem bántam meg!
Örülnék, ha továbbra is olvashatnálak Téged, remélem, találkozunk olyan oldalakon, amiket mindketten szeretünk! Mivel látom, hogy számodra (is) a Család szent dolog, Kedves Családod körében kívánok boldog éveket Neked és jó egészséget, szép napokat! Szeretettel: Mariska