malvinkicska 2015 szept. 03. - 17:24:56
(4073/4273)
Kedves Erika nagyon köszönöm, hogy lefordította, már 30 -pet megnéztem mivel nagyon fája gerincem és nem bírtam most tovább ülni, de mihelyst tehetem folytatom, mivel tõlem a másság nem áll távol, egy nagyon értékes a mondani valója. Ezer hála érte még egyszer.
8/10
Érsekvári 2015 szept. 03. - 15:55:47 8/10
(4072/4273)
Kedves Erika !

Örömmel látom , hogy a Fb-n közzé tetted a filmet .
Nagyon remek az ötlet , nagyon jó döntés volt .
Így sokan láthatják ezt a csodálatos filmet , ami a Te kiváló fordításoddal még értékesebb lett .
Még egyszer köszönet érte :)
8/10
Érsekvári 2015 szept. 03. - 15:44:08 8/10
(4071/4273)
Malvinka elõször is arról a filmrõl írnék amit tegnap Hangerika lefordított és így feliratosan megtudjuk nézni .
Még tegnap este megnéztem és kihagyhatatlan gyönyörû élmény , amit Neked is csak ajánlani tudok !!

A sorozatban folytatódik a beszélgetés és a végén Cemre nagyon jól mondta , Güney nyugodtan vágja fel az ereit.
Persze egy gyáva alak nem hiszem , hogy megteszi .
Meg van Baris a tettes most már 100% , az anyja valamit sejthet , minek neki az elégetett rongyok emlékbe .
Jól mondja a személyzet , itt már mindenki megbolondult .
Az inggomb Güneyjé lehet , de mire jó , valami bizonyíték....ezt nem egészen értem mire gondol Baris kimeredt szemmel amikor a kezében tartja .
A három grácia mindig összefut , Handan gondoskodik , hogy legyen témájuk .
malvinkicska 2015 szept. 03. - 07:46:55
(4070/4273)
Kedves Érsekem, amit követ Güney az már utánozhatatlan, most Cemrét azzal zsarolja, hogy megöli magát de akkor sem tud bele nyugodni, hogy összeházasodjanak. A beszélgetés során amit mondott C az a tiszta igazság, de annyira önzõ ez az ember, nem látja be a hibáit. Aztán Baris a sok pénzzel össze pakolt hova készül, még az anyját sem tolerálja, már annyira elvette az eszét a pénz és a vagyon, elégetett valamiket az anyja turkált benne, és eltette a szemetet. Az nagyon tetszett mikor a kiszolgáló személyzet mondta egymás között ezeknek mindnek elment az esze. Burak is nagyon meg van változva azzal is elszaladt a ló.
8/10
Érsekvári 2015 szept. 02. - 23:16:31 8/10
(4069/4273)
Kedves Erika !
Megnéztem a filmet , gyönyörû a szöveggel a fordításoddal .
Sok fontos részletre most derült fény számomra , ennek tudatában még szebb és meghatóbb volt .
Még egyszer köszönöm szépen Neked .
9/10
gabus53 2015 szept. 02. - 21:31:54 9/10
(4068/4273)
Szia hangerika!

Most hallottam a jó hírt, egy kedves fórumozó pár perce megírta nekem. Beszéljünk róla... :-)
BMariska52 2015 szept. 02. - 21:07:39
(4067/4273)
Aranyos Malvinkám, Érsekem és Kedves Mindenki! Seref már jó kis hálót szõ Güney köré, kerekre is nyílik fõgonoszunk szeme.
Már megint meggyõzött engem és levett a lábamról Kuzey kedvessége, én sem tudok sokáig haragudni rá, éppúgy, mint Cemre, hiába, mindketten szeretjük õt, minden hibájával együtt. Olyan kedvesen tud beszélni a lányhoz, már egyáltalán nem titkolja, hogy szereti, a szemébõl is ez süt. Sokkal nagyobb baj az, hogy még most sem hullott le a szemükrõl a hályog, és nem látják tisztán, hogy nem Barisban kell az õ ellenségüket keresni, hanem Güneyben. Baris már rég túl van rajtuk, semmi nem érdekli õt szerintem már, csak az, hogy sajátmagát húzza ki a bajból a hajánál fogva.
Én úgy gondolom, Handan is képtelen megváltozni, mert még jó adag gonoszság van benne úgy Aynur és mások iránt, csak máz az õ kedvessége, remélem, Cemrét - mint igazi anyós - valóban megkedveli majd szívbõl, ha látja, hogy boldoggá teszi az õ kisebbik fiát. Hiszen láttuk, mennyire szerette Banut, vagy ott a pénz is szerepet játszott?
A bajok gyökere Güneynél van, mert amíg õt véglegesen nem rendezik le, nem lesz béke az Olajfák alatt. Güney még mindig a mártírt játssza, még jó, hogy Kuzey bölcsen hallgat!
Sajnos, fogalmam sincs, ki lehet ez a kis precíz "takarító" gyilkos, aki Sümert kinyírta... Ebbõl már megint gond lesz, mert kamerák, szemtanúk, telefon-üzenet, bármilyen más körülmények Kuzeyre terelik a gyanút, amitõl már nagyon kezdek ideges lenni!
Szerintem az a lakás egyáltalán nem szép, remélem, Gülten nem veszi ki csak a hosszúhajú beatfiú Ömer kedvéért, butaság volna, semmi kedvesség, meghittség nincs, lefelé a lépcsõn, egy szûk ajtón bemenni, szûk, odúszerû szobák, se egy pici kis kert, ahhoz képest, ami eddig volt!
Nagyon tetszik nekem, ahogy Cemre egészen komolyan leül Güney-yel beszélgetni, csak szerintem már sem õ, sem pedig más nem hatja meg Güneyt, õ már annyira elszánt, sajátmagát lovallta bele ebbe a szerepbe, hogy õ a mártír, és mindenki más, különösen Cemre és Kuzey tette tönkre az õ életét, sõt én váltig állítom, hogy hazugság az õ nagy szerelme Cemre iránt, õ kizárólag Kuzey ellenében tesz mindent, mert gyûlöli õt, irígy mindenre, amit Kuzey szerints érdemtelenül, de mégis megkapott az élettõl rossz múlt, a börtön bélyege, és mindenki áskálódása ellenére.
BMariska52 2015 szept. 02. - 20:24:03
(4066/4273)
Drága Lányok! Ha megengeditek, elsõsorban Hangerikához szólok: El sem tudom mondani, milyen hálás vagyok, mekkora örömet szereztél ezzel a fantasztikus munkával, hogy lefordítottad ezt a gyönyörûséges filmet! Terjeszteni kellene és fogom is, ahol csak tudom, hogy itt micsoda nagyszerû csapat van! Akik nem bántják, hanem kedvelik egymást, örömet szereznek a másiknak, felemelõ érzés ide tartozni, ne vegyétek úgy, hogy nagy szavak, már megszokhattátok, hogy õszinte vagyok! Viszont azt ajánlom, mentsétek el, amit Erika küldött, mert hátha törlik késõbb! Újra megnézem majd, és mostantól már érteni is fogom. Még egyszer örök hála Neked!
Hangerika mostantól kiemelt hozzászóló!
Átmegyek egy másik levélre és ott már Kuzey a téma.
8/10
Érsekvári 2015 szept. 02. - 19:30:03 8/10
(4065/4273)
Szia ! Te egy csoda vagy .
Nagyon értékelem a munkádat a Kuzeyjnél is fordítasz újabban .
El sem hiszem , hogy érthetem az utolsó szóig ezt a gyönyörû filmet .
Nagyon aranyos vagy , hogy megosztod velünk ezt az élményt .
Hálás köszönet érte :)
8/10
Érsekvári 2015 szept. 02. - 16:59:07 8/10
(4064/4273)
A gyilkos még takarja arcát , tünteti a nyomokat és sok pénzt pakol ki a széfbõl .....ez csak is Barisra utal, mindene a pénz a gazdagság .
Simay elmondja a hadnagynak kezd félni Güneyjtõl . Kuzey pedig tovább nyomozza a Deniz szálakat .
Cemre bátor , hogy az ördöggel akar találkozni .
A beszélgetés eléggé odamondós volt Cemre részérõl , de tökéletesen az igazat mondta mindenben .
Még ugyan nincs vége ma folytatódik , de kérdés ez Güneyjnek nem e olaj volt a tûzre .
Cemre túl sokat árult el a szerelmükrõl és , hogy mit vesztett volna , ha Güneyjel marad .
Az ördögön látni nehezen viseli ezt és Kuzeyjt szívbõl gyûlöli nem is titkolja .
Kijelenti nem fognak összeházasodni nem engedi .
Ez már nyilvánvalóan fenyegetés volt a részérõl .
Konkrétan valóban lehet félni tõle .
malvinkicska 2015 szept. 02. - 11:51:48 Előzmény Érsekvári
(4063/4273)
Megnéztem a soros rész nem tudom miért nem nyugszik Kuzey ha a Seref kézbe vette az ügyet az ki is fogja deríteni, de húzzák, már ezt is, nem tudom minek. Aztán Güney és Cemre beszélgetése, ott kötöttek ki mindenért K-t okolja G õ nem vétkes egy arany tiszta ember. Cemre elmondta neki õ hagyta el , mert ugye magasra akart törni onnan esett, most jó nagyot, és valóban õ kereste magának. Handan is minden lébe kanál mindent tudni akar, hol itt, hol ott, pedálozik, mindent szeret tudni. A Széfbõl azt a sok pénzt biztos Baris szedte ki, annaka a szám kombinációját nem mindenki tudja szerintem, majd kiderül.
Hála Gabunak Sandrának most is 4 rész lesz egy Bölüm. Köszi lányok.
8/10
Érsekvári 2015 szept. 01. - 10:18:46 8/10
(4062/4273)
Most olvastam el Fb hozzászólásokat , olyan is van túl egyértelmû lenne , hogy Baris a gyilkos .
Ki lehet akkor ? Burak nem egy lövöldözõs és miért is tenné , más nem lehet legalábbis nincs elképzelésem .
Igazából , ha Baris neki lenne érdeke , hiszen zûrös üzleti dolgaik voltak Teszkánnal és lehet nála Baris ellen valami terhelõ bizonyíték .
Baris nem megy haza a villába a hajón sincs és a rendõrségre sem megy jelentkezni .
Az is lehet leitta magát és az ital ezt hozta ki belõle .
Kíváncsi vagyok ebbõl mit hoznak ki .
Handan igen érdekes jellem , hol az egyik hol a másik fiához "idomul".
Cemre a legjobb természet ebben a sorozatban , Õ higgadtan kezeli mindig a tényeket és Kuzeyjel is nagyon kedvesen , türelmesen , szeretõen bánik . Sokat finomított Kuzeyj természetén is .
Várom a fejleményeket , sajnos nincs sok hátra .
malvinkicska 2015 szept. 01. - 09:24:26
(4061/4273)
Kedves Érsekem, hát lányok jól bonyolódik a helyzet Güney nem semmi egy pacák furfangos jó szerepet kapot amit ragyogóan alakít az biztos. Seref most azért levette az arcáról a mosolyt mikor közölte, vendéget vár. Simay be van rezelve mivel ismeri mire képes G-t ha megtud róla dolgokat. Baris nem semmi az is öl aki csak az útjába van. Kuzey nem világosodik, továbbra is nagyon rosszul lát dolgokat a mi G-t illeti. Cemre kitartása értékelendõ, én annak idején rég lapátra tettem volna az ilyen udvarlót szeresse a tesóját. Valóban jól megkeverték a végét ezek a Törökök drámában nagyok, az biztos. Az nem semmi Banu elmegy vásárolni és újság hír. Güney nem hiszi, hogy terhes lenne. Handan úgy viselkedik, mint eddig két malomban õrlõdik, egyik ujját vágja az is fáj a másikat az is, mivel mind kettõ a fia.
Szép napot nektek csak a melegnek lenne már vége, mert tikkasztó.
8/10
Érsekvári 2015 aug. 31. - 22:09:06 8/10
(4060/4273)
Gabusnak köszönet a korai idõpontért .

Simay és a hadnagy üzenetét Güney vigyorogva olvassa .
Aztán a hadnagy bedobja a csali szöveget vendéget vár Angliából , aki véget vet mindennek......Güney képére
hirtelen ráfagy a mosoly .
Ez nagyon jó volt Seref hadnagy !
Handan Kuzeyjel a vacsoráról hazafele tart és Güneyjt találják a lakásban .
Egy idõ után kiböki Denizt kéne megtalálni.....Kuzeyjnek ez kissé gyanússá válik , de aztán másnap elmegy Sumer Tezkán lakásához aki tudna neki segíteni , de nem nyit ajtót a férfi .
Izgalom a vége , mert valaki lelõtte Tezkánt és még ott van a lakásban , látni ahogy a kezében van a pisztoly .
Más nem igen lehet szerintem mint Baris , mivel õk ketten üzleti kapcsolatban voltak , lehet sokat tudott talán , el kell hallgattatni .
Egyre bonyolultabb lesz nehéz követni õket .
BMariska52 2015 aug. 31. - 21:01:32
(4059/4273)
Kedveseim, Nektek szól, a két kis hûségesnek: Érsekem és Malvinkám! Ezt nem hiszem el, hogy még mindig tudja Güney a szemétséget fokozni! Igazad van Malvinkám, hogy nagyon butára vette az író néha Kuzeyünk figuráját. Ennyire nem lehet - ki kell mondanom: hülye valaki! Betegesen még mindig Güneyt védi, bár, aki okosan írta FB-n -Katalin-, Kuzey nem tudja, hogy Güney szinte saját magát lõtte lábon, úgy irányította Barist. Ezt a mi jóindulatúan naív Kuzeyünk el sem tudja képzelni, neki nem ilyen nyakatekert gondolkodása van, hanem nyílegyenes. És igenis, hogy nagyon rossz volt, hogy a szép vacsora így elromlott, mert ennek a mocsoknak a szelleme lengte körül! Az meg a másik, hogy kutyából nem lesz szalonna: Handanra gondolok, aki még mindig gonoszul villogtatja a szemét! Mondjuk, Aynurra, de akkor is, micsoda dolog amit mondott, hogy igazi anyós, jó, tudom,hogy õ az anyja Kuzeynek, de Handan persze, hogy képtelen disztingválni! Most már nagyon szeretném, ha Kuzey megvilágosodna, valaki felnyitná a szemét!
8/10
Érsekvári 2015 aug. 31. - 16:23:36 8/10
(4058/4273)
Hát igen ! Güney még tudja fokozni , hogy férhet egy emberbe ennyi gonoszság .
A taxiban önelégült pofával vigyorog , mint aki jól végezte dolgát .
Kuzey annyira érthetetlen Güneyjel kapcsolatban , ha tudná ez a ördög Burakot és Barist ellene akarja összeugrasztani , hiszen Buraknak hazudik , hogy Kuzey adta az ügyésznek a képeket oda .
A hadnagy kimondja neki az igazságot : a bátyád nem olyan ártatlan mint hiszed...., de látni Kuzey fején nem ért el az agyáig , még hogy Güney rossz ember ?
A vacsorán a két nõ rivalizál beszólogat szokás szerint nem bírják egymást elviselni . Aztán Zeynepnek köszönhetõen Güney ismét a téma . Cemre sokkal jobban átlátja a helyzetet , de Kuzey nehéz eset .
malvinkicska 2015 aug. 31. - 11:52:38
(4057/4273)
Szevasztok Macsikám neked is szól jól össze tépték a bábruhát. Güney mindenki eszén túl jár és eddig még senki nem jött rá ez valami borzalom. A képeket leadta és megint Kuzeyt ócsárolja, aza szemét Simayjnak is elege van már az egészbõl jól meg mondogatta G-nek a magáét. A szép vacsorán is az a szemét volt a téma nem tudnak boldogok lenni állandóan az õ szelleme van körülettük ez valami borzalom. Cemre milyen szép ajándékokat kapott és nem tud örülni, mivel K most is azt mondja õ érte tette, nagyon butára vette itt az író, hogy G mindent érte tesz, a Seref is hiába mondja ne higgyen neki, mert nem egy ma született bárány a kedves tesója, ördög bõrbe bujt bárányt játszik, én most már nagyon unom és utálom is a karakterét. Baris Burak is vívnak mivel meg van a bizonyíték, hogy meg akarta ölni, azért kapta a részvényt ami mostanra nem sokat ér. Ebru elmondta Cannak végük van. Szóval jól bekevertek így avége felé aza jó hamar bomlik nem sok van hátra, nem fokozzák a G mocskát tovább.
BMariska52 2015 aug. 30. - 19:38:05
(4056/4273)
Nem tartom butának magam, de ezt most meg kellett néznem, mit is jelent pontosan. Komolyan mondom, ez fantasztikus! Micsoda élmény lehet ilyesmit tanulni, kár, hogy én már nem vagyok abban a korban! Esetleg még törökül is tudsz ehhez, akkor pedig még érdekesebb lehet, és a megszerzett tudásod annál értékesebb lesz majd!
Sok szerencsét kívánok hozzá a jövõdben!
BMariska52 2015 aug. 30. - 19:35:12
(4055/4273)
Még szép, hogy Seref hiúsági kérdést csinál abból, ki találta meg és fosztotta is ki rögtön a széfet, pedig még csak sejti, hogy bizonyítékot is megsemmisített! Nem tudom, nagyon okos Güney is rájött volna, ha pletykás Sami nem dumálja el? Végre helyén láthattam Lucifer fejét, mögötte a pékség kandallójának tüze, nagyon jól fényképezték, mintha csak hallották volna, hogy én Lucifernek nevezem. Na meg, az édes kis áspiskígyó Zeynep kisasszonyunk! Még senki nem gondolt rá, hogy ez a kettõ illene egymáshoz? Nagyon szépen köszönöm a vasárnapot lezáró részletet, Gabuska és Hangerika munkáját, jó pihenést kívánva!
malvinkicska 2015 aug. 30. - 11:19:48
(4054/4273)
Azt szeretem én is amit így elõre elgondolok, mi lesz, vagy bejön , vagy nem, szerintem nem fog össze jönni Gülten és a pacák, azt csak a ház kiadása érdekli, de majd látjuk. Gülten karaktere megosztó valóban néha túl játsza a szerepét, õ nem egy fiatal valaki neki már tudni kellene mennyi az ami itt szükséges, néha úgy jön le, minta ki szereti magát többnek mutatni, mint valójában, egyszer a túl aggodalom, másszor aza kényszer haj igazgatás, minden lébe kanál, nagyon szereti a pletykát is.
Szép napot neked.