Téma: Kvíz Show

10/10
greghouse 2011 dec. 20. - 01:24:54 10/10 Előzmény Moldávia bánata
(35/55)
Én a Miért éppen Alaszkát (Northern Exposure) szinte kizárólag Maggie, a repülõs csaj miatt néztem, meg a "sokbeszédû" indián asszisztensnõ miatt. A korcsmáros is eredeti volt, azóta már láttam detektívként, gyilkosként, maffiózóként, de mindig az Alaszka korcsmárosa jut eszembe...Rob Morrowról meg tényleg Fleischman.
10/10
Ford Mustang 2011 dec. 19. - 18:29:24 10/10
(34/55)
Ja, és a ráadás még Scorsese kisebb szerepe, zseniális.
Spoiler
Egyébként mikor Turturro-nak a helyes válasz helyett (ami az '55-ös legjobb filmre, a Marty-ra a válasz) "A vízparton"-t kell mondania, valószínûleg "A rakparton"-ra gondol, a Marlon Brando fõszereplésével készült filmre (ami ugye '54-es Oscar-nyertes).
Moldávia bánata 2011 dec. 19. - 16:16:53
(33/55)
Milyen jó kis film, bár Robert Redford túl sokat nem adott a dramaturgiára, bár a fene tudja, ez egyéni ízlés kérdése…
Elolvasván az elsõ pár hozzászólást… :S Szegény RelfFájnsz, biztos angolosan megbetegedik, ha ezeket olvassa. :D
Joel Fleischman miatt eleve érdemes megnézni (már annak, aki rajongója a Miért éppen Alaszkának, a széria végén, a szürreális részekben, van is utalás erre a filmre, mikor Fleischmannek valami kvízkérdéseket tesznek fel), de egyébként maga a film is egy átverés! :) Mert az eredetiben (youtube-on megtekinthetõ) Van Doren a Joe Luist megelõzõ nehézsúlyú világbajnokokból csak Max Baert és egy másikat tud (ennek a neve nem jut eszembe, hehe, pedig tudom a kérdést), s harmadikra Max Schmellinget tippeli, a filmben pedig megválaszolja a jó választ, Primo Carnerát.
De egyébként tényleg érdemes megnézni!
10/10
greghouse 2011 dec. 19. - 09:30:59 10/10
(32/55)
Rögtön válasz: ki a franc írta át, hogy Olaszországban történt meg? Ott is, de késõbb. Ez echte amerikai. És szerintem ma már magyar is.
10/10
greghouse 2011 dec. 19. - 09:29:28 10/10 Előzmény Danny Wilde
(31/55)
Az rendben van, hogy a kilencvenes évek Olaszországában történt meg...
Engem az érdekelne, hogy :a 21. szd. Magyarországon hányszor történ(ik) meg. Szerintem mindig. Emlékezzetek a narrátor utolsó mondatára: "és a szponzor jól járt. A tévécsatorna jól járt. a versenyzõk jól jártak. Nyilván a közönség is jól járt. Mi is a probléma? Ez a show-business."

Nálunk meg elhiszik a népek hogy az Zikszfucktor meg a Valóvillatrágya versenyzõit majd pont a telefonálók választják ki... Mindenki jól járt, nem??? Fõleg a szponzorok meg a tv csatorna. A töbúsztbivel meg zárt ajtók mögött egyeznek meg.
...A film abból a regénybõl készült, amit az az ügyvéd (akit Rob Morrow játszott) írta le,és semmit nem változtatott, az egyetlen, hogy a termék (Gervital vagy mi) azóta megszûnt, de a gyártója nagyon is él. A nagy halak megúszták, sõt, a középhalak is megúszták, és a kisemberek vitték el a balhét.

Ezek után mit vártok holmi x fucktortól vagy bármi más vetélkedõtõl, Robert Redford rég megcsinálta, és az alapja az a Goldwyn nevû ügyvéd könyve volt, aki saját nevén szerepel és a saját sztoriját írta meg. Vannak még valakinek illúziói, hogy "a közönség dönti el, ki nyer"?....

Lehet moderálni, Port.
10/10
Ford Mustang 2011 dec. 19. - 02:18:37 10/10
(30/55)
Átkozottul jó film. Remek a színészi alakítás, elképesztõen jó. Nem csodálom az Oscar-jelöléseket, nagyszerû film.
Danny Wilde 2011 dec. 18. - 21:26:36
(29/55)
A kilencvenes években Olaszországban történt meg,hogy egy kvízmûsorban az utolsó kérdést az élõ adás elõtt pár perccel megváltoztatták.Mara Venier volt a mûsorvezetõ.Legnagyobb megdöbbenésére a játékos aki remekül vette az akadályokat, az utolsó kérdésre az eredeti kérdés válaszát adta!Mara azonnal befejeztette a mûsort.Másnap derült ki,hogy a játékos és a közjegyzõ összejátszottak a hatalmas nyeremény miatt.Csakhogy a közjegyzõ sem tudta hogy a kérdést meg fogják változtatni.Le is tartóztatták õket.
10/10
offtopic
Ford Mustang 2011 dec. 18. - 15:33:34 10/10
(28/55)
Ahogy mondod. Persze sajnálom, hogy mondjuk a mai fõmûsoridõs "Dilis randi" helyett ezt rakták volna be abba az idõbe, talán nagyobb lenne a nézettség is. De ha késõn adják, akkor is megéri megnézni.
10/10
greghouse 2011 dec. 18. - 15:24:58 10/10
(27/55)
Még valami. Azért a Kvíz Showt sem az RTL, sem a TV2 nem tûzi gyakran mûsorára. Még a Viasat is, amely (szerintem ha nem sokkal, de árnyalatnyival)kicsit igényesebb, csak éjfél körül. Tudjuk, hogy igaz történeten alapul. Tudjuk, hogy a kvíz sók csalások, a népekkel elhitetik, hogy a szavazatok döntenek, mikor elõre megvan, ki fogja nyerni.... fõleg ma már MINDENT lehet manipulálni.
Egyet nem lehet, illetve az már nehéz és büntetõjogi kategória. Azt, hogy úgy, mint a lottósorsoláson, álljon ki a kamera elé, és adja nevét, arcát, hírnevét egy tényleges közjegyzõ, hogy tényleg rendben mentek a dolgok. Láttatok ilyet? Én nem. A zikszfucktor meg a többi végeredménye le van zsírozva. Látta valaki, hogy közjegyzõ igazolná, hogy a telefonszavazatok döntenek? Vagy hogy a mûsorvezetõ kezében nem elõre meghatározott sorrendben vannak a kérdések?

Rendben van, ez így megy. Nézze aki akarja. Redford ezt megcsinálta, az amcsi tévék nem is adták le, csak kábeles tévék. Az nyer, akit a producerek úgy akarnak. Pont. Ez egy mûsor és kész. Csak Redford ezt meg is mutatja, kicsit dramatizálva. (Mellesleg a Monk epizódok egyike is hasonló volt, de óvatosabb, ott egyetlen esetre hegyezte ki, holott az egész iparág erre épül.)
10/10
greghouse 2011 dec. 18. - 15:01:29 10/10
(26/55)
Leszünk bajban, a hosszú ünnepek alatt...teli leszünk jobbnál jobb filmekkel (ahová a kötelezõ Karácsonyosak, és fõként a magyar hagyományoktól most már December vége felé idegen Mikulásosak nem számítanak bele), ettõl eltekintve is iszonyú verseny lesz, szûkül a piac. (Magán megjegyzés, Ford barátomnak, aki hasonlóképp éjszakai bagoly mint én, még nekünk is nehéz dolgunk lesz. Néha nagyon nehéz lesz dönteni. Remélem, most senki nem jön a "vegyétek fel..vegyétek meg..." stb. közhellyel.)
Robert Redford soha nem nyúl rossz alapanyaghoz. Ez is jó, és a fõszereplõ, Turturro is nagyon jó. Mindenkinek javaslom, tudom, késõn van. Nem egy "közönségfilm", hanem egy "Sundance", ezért csak a fanatikusok fognak fennmaradni. Megéri.
10/10
greghouse 2011 dec. 18. - 11:36:12 10/10
(25/55)
Átkozottul jó film, Robert Redford kedvenc témái egyikéhez, a csalásokhoz, korrupciókhoz nyúl, mint a "független filmek" iskolája (Sundance) vezetõje. Megtörtént eset alapján.
COCCOLINOMACIKA 2011 dec. 18. - 09:50:28
(24/55)
Hát igen....Aki hétfõn munkanapot kezd, az nem engedheti meg magának ezt a kis vasárnap éjszakai luxust...Remélem hamarosan újra mûsorra tûzik, nézhetõbb idõpontban!
Kiccike 2011 dec. 18. - 05:48:19
(23/55)
...csak ne adnák ilyen szájonvágott késõn...
10/10
Ford Mustang 2011 dec. 18. - 04:32:52 10/10
(22/55)
Eszméletlen nagy film ez is. Viasat most a héten remekel ezzel a sok zseniális filmmel. Hajrá, így tovább, drukkolok nekik (ha már az egyesnél nem jött be mégsem, pedig jó lett volna).
valamit 2009 dec. 06. - 14:51:43
(21/55)
Azt hiszem ez egy ajánlott nézni való mára.

És ha általában véve nézzük, hogy a televízió (szemben az oda-vissza kommunikációra képes internettel) miként képes elszigetelni és virtuális valósággá formálni az életünket, akkor meg különösen...
Mirax 2008 dec. 14. - 03:34:25 Előzmény Anditos
(20/55)
jaj te jó ég. én csak álltam volna földbegyökerezett lábbal szerintem ítéletnapig. elsétálni mellette...? nem hinném h ment volna:) ha meg én lettem volna a barátnõd, sztem leesek a lépcsõn is:D

egyébként ez az elsõ filmjei közt volt, amiket tõle láttam, onnantól kezdve meg nem volt megállás: ) sajna igen jellemzõ a mai világra a történet.
pimpernel 2008 aug. 21. - 15:44:46
(19/55)
azaz!!! pontosan! hátborzongató!! hideg mint a jég!

(persze nem itt! :DD)
offtopic
Anditos 2008 aug. 21. - 15:43:21
(18/55)
Az volt zseniális az alakításában, hogy sosem tudtam eldönteni: tudta e, hogy Schindler mit csinál, avagy sem. Sokszor volt a beszélgetéseik alatt olyan pillanat, mert úgy nézett Schindlerre, mintha pontosan tudta volna. Brrrr. Hátborzongató egy fazon volt! :-)
pimpernel 2008 aug. 21. - 15:43:17
(17/55)
ja, most látom h ezt már beraktam, uh itt egy másik hehe :))
pimpernel 2008 aug. 21. - 15:41:52
(16/55)
nem kell mentegetõznöd, én is szebbnek láttam volna! :DD