10/10
xdxj jan. 28. 17:50:57 10/10
(118/118)
Kedvenc sorozatom. Megéri megnézni!
idõjós1010 jan. 06. 22:37:36 Előzmény Sz. Péter
(117/118)
jaj dehogy magyarázat. Ezek semmit. Az első rablást még igen, de később már teljesen random húztak elő valami felfoghatatlant a kalapból. Amúgy többször visszatekertem a vonatkozó részhez. Az ugyan elhangzott, hogy katonai teherautókkal vonultak fel, de egy ilyen ezer tonnás nyomáskiegyenlítő kamrát beemelni kézi erővel a páncélterembe, teljes képtelenség, és abszurd. Am az 5 évad során volt ennél még bőven rosszabb is. Én már S5E5 nál a hajamat téptem a sok baromsagtól, meg a töltelék jelenetektől. Most valahol az évad hetedik részénél járok, de mert pl Tokio álszent, idióta, nyálas baromsagaitól rosszul vagyok.
Sz. Péter jan. 06. 10:18:05 Előzmény idõjós1010
(116/118)
"hogy a jó francba cipeltek oda ..."

Mindent elmagyaráztak, hogy készültek fel pontosan a technikai eszközökkel.
Biztos, hogy minden epizódot megnéztél? Vagy lehet kiszaladtál pisilni épp akkor? ;)
idõjós1010 jan. 05. 18:15:09 Előzmény guess.who
(115/118)
Nem te kedvetlenitesz el igazán, hanem a nagy pénzrablás utolsó két (talan három)évada, amiből úgy nagyjaból átjön, mivel számoljak Berlinnél. Óriási káosz az egész. Amennyire komolyan vette magát az első éved, pont úgy csúszott ilyen téren nagyon mélyre az összes többi. Következetlen, és végtelenül bugyuta. Random ötletek hanyagul egymásradobálva. Többnyire nem is fáradtak azzal, hogy megmagyarázzanak dolgokat. Amikor épp szükség volt valamire, azt Herry Potter varázspalcájával oda gravitálták. Én azt hittem az első John Wick film után, hogy már meredekebb semmi sem lehet nàla. Aztán jött ez a sorozat. ............ Am furi hogy Berlin karakterét ennyire szürkének írták. Talán tényleg arról lehet itt csak szó, hogy nem adtak időt a sorozatnak. Gyorsan kellett valami, ami még fel tud ülni a Pénzrablás hype vinatra. Elkapkodták.
offtopic
guess.who jan. 04. 18:15:14 Előzmény idõjós1010
(114/118)
Bocsáss meg, nem akartalak elkedvetleníteni, szóval nézd meg nyugodtan!
A hangulat azért a harmadik-negyedik rész táján (amikor a két felügyelőnő megjelenik) már kezd megjönni, de Berlin szerintem úgy volt az eredeti sztoriban gyűlöletes, visszataszítóan szemét figura, hogy közben meg (a motivációi megismerése után) sikerült szimpatikussá tenniük. A nevével futó szériában meg valójában csak egy teljesen átlagos rabló, ráadásul ő maga mondja ki, hogy az "agy" nem ő a sztoriban. Ami nem gond, lévén hogy az eredeti sorozatban is a Professzor volt az ész, és hogy eredetileg is azt ígérték a spinoffal kapcsolatban, hogy pusztán csak Berlin élettörténetéhez szolgáltat némi adalékot - csak hát az eredetiben Berlin volt az egyik legjobb (negatív) karakter, most meg olyan kis semmi. És ez nem a színész hibája, Pedro Alonso kisujjból hozza, amit kell, szerintem az írók voltak képtelenek felnőni még egyszer a feladathoz. Sajnos. Ráadásul a 8 rész irtó kevésnek tűnik, nagyon összecsapott, túl gyorsan lezavart minden szál, a megmenekülések is kiszámíthatóak stb. Mondjuk az pozitívum, hogy ebben nem robbantják/lövik/bombázzák szét fél Párizst, és a végén a csapatból sem hal meg senki (ami lehet azért is, mert nem tudtak volna ilyen rövid időben felépíteni mondjuk egy Nairobi-féle kivégzős csúcspontot).
Bár ez utóbbi felveti a kérdést, hogy talán folytatni akarják-e, hiszen az idővonal szerint jóval későbbi eredeti La casa de papel idején már csak Berlin az, aki "létezik" (a két felügyelőnőt leszámítva). És hát a záró epizód utolsó mondata is elég kétértelmű Berlin szájából. :)


Az ostobaságokra és a klisékre egy tipikus példa: az eredeti sorozatban valóban új, ötletes, csavaros és trükkös megoldások, átgondolt lélektani húzások voltak (nem véletlenül ütött akkorát közel hét éve), itt meg betörnek úgy egy lakásba, hogy megfúrják az ajtó mellett a betonfalat 10 másodperc alatt tök csendben, majd a jókora lyukon bedugnak egy horgot, merthogy -mitadisten- pont a lyuknál van a riasztó a falon, ráadásul PONT úgy vannak a vezetékek is a hátoldalán, hogy az egyiket ki tudják húzni (jellemzően van az ilyeneknél fél méter plusz vezeték mögöttük, napersze!), és erre rácsatlakoznak egy színesen villódzó szuperriasztófeltörő eszközzel, kikapcsolják a riasztót, leglettelik a lyukat nyomtalanul, bemennek az ajtón és még pont be is tudják zárni maguk mögött, mielőtt egy illető felérne a lifttel mellettük és észrevenné, hogy ott sertepertélnek.
Szerencsére ez az első részekben volt, azok szerintem látványosan összecsapottak és hangulattalanok, nagyjából a közepétől már kissé feléled, és szinte már élvezhető, kezd Berlin is Berlin lenni, meg a csapat is működik, és lehet szurkolni a sikerüknek, hiszen természetesen mindegyik bandatag folyamatosan eszement idiótaságokat követ el, amikkel úgy meg kellene bukniuk, mint a sicc. Berlinnel az élen.


idõjós1010 jan. 03. 23:10:23 Előzmény guess.who
(113/118)
Most ezzel megleptél. A Berlinben volt minden remènyem. Mert eddig mindenki csak áradozott róla
offtopic
guess.who jan. 03. 18:07:22 Előzmény idõjós1010
(112/118)
A napokban debütált a Berlin c. spinoff, amelyben Andrés de Fonollosa (Pedro Alonso) korábbi életének egy epizódját (azaz egy rablását) lehet követni 8 részben. A helyszín Párizs, de feltűnik az eredeti sorozat két meghatározó női szereplője is: Raquel Murillo (Itziar Ituño) és Alicia Sierra (Najwa Nimri). Sajnos az idő egyirányú folyása miatt enyhén szólva is furán néznek ki, mert miközben jóval fiatalabbaknak kellene lenniük, mint az eredeti sztoriban, azért csak elszaladt felettük is 7 év...
A sztori ráadásul teli van durva túlzásokkal, feltűnően ostoba klisékkel, és az eredeti, 2017-es sorozatot még csak meg sem közelíti szerintem. Ráadásul sikerült úgy castingolni, hogy az új-régi banda két csaja kinézetben és személyiségben is eléggé megfeleltethető Tokiónak és Nairobinak, és persze itt is szépen párba állnak egy-egy rablótárssal, ahogy Berlin románca is elég egyértelműen a professzor és Murillo felügyelőnő sztorijának az egyszerűsített másolata.
Szóval összességében csak egy újabb rókabőr...
idõjós1010 jan. 03. 00:59:51
(111/118)
Jó sorozat, mert magávalsodort engem is, de teli van idegesítő dolgokkal. Plusz elvileg Tokió elmesélésében peregnek az események, miközben pont az ő, és (párja) Rió karaktere a leg jellegtelenebb. Az úgynevezett Professzor pedig elég hamar kezd el olyan dolgokat csinálni, amitől már olyan szinten ki voltam akadva, hogy a végén mar csak áttekertem. Konkrét logikátlan amit művelt. Legkevésbé sem életszerű. Harmadik évadtól jött az arany rablás. Hát ott meg szinte mintha mesét néztem volna. SPOILER .: pl hogy a jó francba cipeltek oda be egy ilyen vákumkamrát, vagy mi a tökömet ? No meg a legelején, amikor az egy év után bekapcsolt, full idegen rádiótelefon jele azonnal villan a rendőrségen, akik mindkét helyszínen ott vannak 15 percen belül......
8/10
karesz76 2023 aug. 09. - 12:38:23 8/10
(110/118)
Ez a sorozat belöllem nagyon vegyes érzelmeket váltott ki.
Egyfelöl nagyon jó, másfelől meg nagyon idegesítő.
A szereplők jók, a történet jó, a kivitelezés is jó.
Viszont föleg a második évadban annyit bénáznak, hogy az már borzasztóan idegesítő tud lenni.
Egyszerüen hihetetlen, hogy az emberek nem tudják magukat tartani egy tervhez még 2 napig sem, és amit előzetesen megbeszéltek, hogy tilos azokat a szabályokat egytől eggyig felrugják.
A harci jelentek néha nagyon jók, máskor azok is tele vannak bénázásokkal, Pl: Tokyo-nál ott volt 4-5 gránát, és ezeket már csak akkor használta amikor .....
A szereplők állandóan az ablakban állnak, miközben a szemközti épületen kb.: 30 mesterlővész van.
Még az a szerencse, hogy amikor nem épp öket mutatja a kamera, elmennek sziesztázni :D
Azt is bírom, hogy 8 db aranytömbbel a kosárkájukban uszkálnak a vízben, egy ilyen "Good Delivery" aranytömb 12,4Kg. Ez 8db nál "kerek" 100kg. Hiába van a víznek felhajtó ereje, ez még azzal eggyütt is minimum: 90kg. Egy átlag ember megmozditani nem tudná nem hogy úszkálni vele. Gondolj bele, hogy ez olyan mintha egy utépítésnél használt lapvibrátorral akarnál úszni. :D
Mondjuk ez szerintem csak engem zavar.
Az is idegesítő, hogy a tuszokkal is ugy bánnak mintha azok vendégségben lennének ott.
Alig örzik öket, és azokat akik ellenkeznek, rendet bontanak, azokat sem távolitják el.
Én tuti mindnek a kezét hátrakötöttem volna, aki baxakodik, annak a kezét - lábát a terem legvégébe egy csöhöz bilincseltem volna.



10/10
vveron 2023 febr. 17. - 17:18:34 10/10 Előzmény Eszter.Sz
(109/118)
:-D olyan jól leírtad (az előző hsz.-ban), minden szavaddal egyetértek
10/10
vveron 2023 febr. 17. - 17:15:35 10/10 Előzmény game4d@gmail.com
(108/118)
szerintem meg a sok pozitívum között az egyik nagy érdeme a filmnek a zeneválasztás
Sz. Péter 2023 jan. 17. - 22:28:22 Előzmény maxhell
(107/118)
"ennek a spanyol szappanoperának."

Szerintem te még nem láttál spanyol szappanoperát. :)
1/10
offtopic
csingadzsgug 2022 nov. 18. - 00:09:20 1/10
(106/118)


[spoiler] Ide írd a spoileres tartalmat


Ide írd a spoileres tartalmat [/spoiler]
Potscsék!
vivi20051226@gmail.com 2022 okt. 25. - 08:28:13
(105/118)
6 ÉVAD LESSZ VALAKI TUDJA?
10/10
gilmour 2022 szept. 24. - 20:27:28 10/10 Előzmény lowercarb
(104/118)
Hiba volt szinkronosan nézned, mert az egy gagyi....Spanyolul, magyar felirattal kell megnézni! 4x néztem meg eddig az 5 évadot, életwm legjobb sorozata!
6/10
lowercarb 2022 szept. 06. - 23:22:23 6/10
(103/118)
Röviden: fasság. Hosszabban: A kíváncsiságom bevallom nagyobb volt, mint hogy abbahagyjam, de sajnálom az időt, amit erre költöttem, főleg, h az első sorozatnál nem volt vége :D. Én a rendőröknek drukkoltam. Ja, a szinkron zseniális, a régi idők minősége.
10/10
PotyeszK 2022 aug. 21. - 14:41:56 10/10
(102/118)
Zseniális sorozat,végre valami nem megszokott...mikor az ember rögtön az elején tudja,hogy mi lesz a vége.🙂Egyik másik színész alakítása pedig fenomenális.
5/10
sztvan 2022 máj. 31. - 08:49:37 5/10
(101/118)
Annyi ember dicsérte ezt a sorozatot, hogy én is bele vágtam.
Az első két évad egész jó is volt, 10/8 , de aztán abba is kellett volna ott hagyni.
A 3 évad már nevetséges, onnantól tényleg csak egy ZS kategóriás vacak ami részről részre csak rosszabb. 10/2
8/10
Subinho75 2022 febr. 22. - 11:05:43 8/10
(100/118)
Ez egy sorozat, nem a százmilliókból készült Mission Impossible mozi. A lövöldözések B kategóriásak, bénák? Nos, egyrészről nem katonák, másrészről nagyon sok olyan sorozatot láttam, ahol a katonák, kommandósok sokkal bénábbak, sőt, sok akciófilmben vannak olyan jelenetek, amik finoman szólva is viccesek.
Ez szerintem igenis egy jó sorozat, végig leköt, érdekes, fordulatos, szívesen néztem. Abban az egyben egyetértek, hogy az első rablás jobb volt. Sokkal jobban meg volt szervezve, a másodikban néha csak úsznak az árral, illetve ott már túlságosan sok visszaemlékezés volt, ami ugyan nem felesleges, de elnyújtott.
Mindent egybevéve nekem ez 8 pont, ami szerintem elég magas sorozatok tekintetében.
10/10
nagynebk 2022 febr. 06. - 21:46:03 10/10
(99/118)
10/10