Téma: La proie

9/10
szabzero 2020 jún. 28. - 18:28:41 9/10
(16/16)
Komor hangulatú, izgalmas, jellegzetesen francia krimi. És Alice Taglioni-t mindig jó látni.
8/10
nemes95 2020 márc. 29. - 12:43:54 8/10
(15/16)
Jó pár valószinűtlen jelenetekkel rendelkező film, de a történet ez ellég faszára sikerült franciák egy újabb gyöngyszemmel álltak elő .
8/10
Midnight67 2019 dec. 16. - 23:22:32 8/10
(14/16)
Nah, hogy értékelés is legyen: Nekem tetszett, de azért nem az a film, amit még holnap is emésztgetni fogok. Egyszeri megnézésre jó (igaz, én kétszer tettem ezt, de csak azért, mert elsőre nem igazán figyeltem a filmre).
8/10
InteriorLulu 2019 dec. 16. - 23:10:08 8/10 Előzmény kifo2
(13/16)
Szerintem ha az ember valamihez teljesen nyilvánvalóan nem ért, azt ne erőltesse. A te változatod abban különbözik az amúgy teljesen rendben lévő portos filmismertetőtől, hogy tök felesleges részeket tettél bele egy olyan szövegbe, aminek semmi, de tényleg semmi szüksége ilyenekre. Ráadásul még ebben is amatőr vagy, ami a saját részeid megfogalmazásán túl abból is ordít, hogy a változatodban keverednek a jelen idejű és a múlt idejű mondatok. Szóval szerintem ne erőltesd az ilyet, nem néz ki jól.
8/10
kifo2 2019 dec. 16. - 15:41:00 8/10
(12/16)
Tényleg érdekes, hogy két adatlapja van a filmnek, ahogy Midnight írta 2019. július10-én. Ez a jobb, a másikra valószínűleg már nem lehet ugrani a műsorból, az már elhanyagolt. Mindkettő tartalmaz hibákat a filmismertetőben, az én változatom a következő lenne:

A rablásért elítélt Franck (Albert Dupontel) szabadon engedésének napja hamarosan közeledik, ezért békésen tölti börtönbüntetésének utolsó 2 hónapját, hiszen a bankrablásból szerzett zsákmány sosem került elő. Az utolsó napokban egyszer megvédi a lincseléstől új cellatársát, a pedofíliáért elítélt Jean-Louis Maurelt (Stéphane Debac). Erre azok négyen (köztük Novick), akik addig Jean-Louis-ra támadtak, most Franck ellen fordultak. Később Novicknak sikerült „rábeszélnie” Franckot, hogy mondja el neki a rablott pénz rejtekhelyét. Utána Franck csodálkozva veszi tudomásul, hogy Novickot kiengedték. Később a Jean-Louis ellen felhozott vádat visszavonják és szabadon engedik. Mivel Adrien félti feleségét és gyerekét Novickéktól, megbízza a bizalmába fogadott Jean-Louis-t, hogy továbbítson egy titkos üzenetet a rablásból származó pénzről feleségének, akinek a Novick és bandája elől való meneküléshez pénzre lenne szüksége. Jean-Louis megígéri, hogy gondoskodik Franck családjáról. Carregától Franck megtudja, hogy Jean-Louis egyáltalán nem olyan jó ember, mint amilyennek hitte, ezért megszökik a börtönből és megkezdődik a versenyfutás az idővel, miközben persze a rendőrök is üldözik, először csak a szökés miatt…

A sexykex 2019. május 18-i és Nagy1A május 17-i hozzászólásában leírt esetek közül, ha nem is mind, de azért valamennyi (pl. a hídról ráugrik a vonatra és semmi baja sem lesz) tényleg megtalálható ebben a filmben. Aki ezekre allergiás, annak tényleg én sem ajánlom megnézni a filmet. Egyébként ezek szerintem direkt voltak benne, ahogy az ellentéte is: amikor Jean-Louis megtalálja az erdőben a 16 éves lányt, az is teljesen irreális volt. Ezek csak azt mutatják, hogy nem mindig az történik, amit logikusnak vagy várhatónak tartunk.

Mindezek ellenére nekem tetszett a film, főleg az jött nagyon át, hogy ki kiben bízott és kiben nem és eközben mit érezhetett.


Tetszett az a jelenet is, amikor Franck kiugrott Carrega autójából (naná, hogy nem az ugrás :-) ).


És Jean-Louis magyar hangja (Fekete Zoltán) fantasztikus volt.


Felállt tőle a szőr a hátamon, annyira pszichopata, rögtön fölment bennem a pumpa, ahányszor csak meghallottam.



Ja, még egy dolog. Először nem értettem, mi köze a filmnek a címhez, de most már van ötletem. A proie és az angol prey is nemcsak prédát, hanem zsákmányt, áldozatot is jelent – ezekből pedig van a filmben bőven, egyszerre többet is jelenthet.
10/10
Rebbeka 2019 szept. 20. - 21:29:34 10/10
(11/16)
Évekkel ezelőtt láttam. Nagyon jó, izgalmas krimi.
blaha60 2019 aug. 26. - 18:29:53
(10/16)
Nagyon jó !!!
8/10
Midnight67 2019 júl. 10. - 23:06:21 8/10
(9/16)
Mintha némi fordítás-beli probléma állna fenn az angol és a francia szavak értelmezésében...
Jó, hogy itt a Port-on ez a film kétféleképpen szerepel:
"The Prey
francia akcióthriller, 2011)"
https://port.hu/adatlap/film/tv/the-prey---la-proie/event-tv-446384581-95/movie-133563

A préda /La proie/
https://port.hu/adatlap/film/tv/the-prey--the-prey/movie-210068?section=tv&title=the-prey-the-prey&id=movie-210068
8/10
sexykex 2019 máj. 18. - 09:56:57 8/10 Előzmény Nagy1A
(8/16)
A szuperhősök velünk élnek. Legtöbbjük azonban beszökik a thrillerekbe és az akciófilmekbe, mert tökéletesen megfelelnek a Főhősszabályzat szigorú paragrafusainak is. Most ebből idézek pár pontot:
1 A főhőst nem szabad meglőni. Ha valami pancser mégis eltalálja, akkor a főhősnek joga van megműteni magát és ugyanolyan biztonsággal szedi ki a töltényt a hátából, mint egy sebész a vérző játékmaciból.
2 A főhős bárhonnan leugorhat és kieshet, hiszen ugyanúgy talpra esik, mint egy cica. Eshet vízbe 100 méterről, betonra a hatodikról, robogó kamionra helikopterből, vonatról kerékpárra és ejtőernyő nélkül a Louvre-ra, kutya baja sem eshet. Ha mégis szétloccsanna közben a kókusza, azonnal újra veszik a jelenetet.
3 A főhőst sosem érhetik utol a rendőrök. A Topolino lekörözi a Lambot, Babetta a Yamahat, rokkantkocsi a Meridat, kocogó főhős a rendőrkutyát. Ha mégis utolérik, akkor természetesen perceken belül, megszökik, megszöktetik, tévedésből elengedik, hogy folytatódhasson a fogócska.
4 A főhős jól bírja a fájdalmat. Ellenállóbb a bokszzsáknál, jobban vezeti az áramot, mint a rézkábel és tovább marad a víz alatt, mint egy fóka. Csak nevetgél, miközben a körmét tépik, megskalpolják vagy karóba húzzák. Bár legtöbbjük sírva fakad, ha az elhunyt anyukája szóba kerül.
Gondolom megérted kedves nagy 1A, hogy a Főhősszabályzat ismeretében az általad emlegetett apróságok nem zavartak volna. Most, hogy hű társam – egy főhőshöz méltó szerencsével – túlélte a felnégyeléshez fogható műtétet, valószínűleg képes leszek ébren átvészelni A zsákmány korábban átaludt részeit. Bár igazán nagy késztetést nem érzek ehhez.
Nagy1A 2019 máj. 17. - 13:40:49 Előzmény sexykex
(7/16)
Ne bándd, hogy elaludtál, mert így megmarad az az érzésed, hogy ez egy remek film, amelyik alig-alig rugaszkodik el a valóságtól!! Elrugaszkodik............. a szó, szoros értelmében.........méghozzá nem is egyszer........egyszerűen röhelyes lett, attól kezdve! SPOILERES Sajnáltam, mert kár volt átmenni ámerikai szuperemberesbe, aki a hídról vagy 20 méter mélybe leugrik, majd rá a vonat tetejére........ a negyedikről kiugrik és simán elfut vagy száz rendőr elől, majd emeletekre mászik és haslövéssel lefut vagy tíz kilómétert, majd félkézzel kapaszkodva egy faágba tárgyal a rendőrökkel, ezek után egy hátlövéssel, mindenütt körözve, kiúszik Marokkóba!!! Ennyi!!
8/10
sexykex 2019 márc. 20. - 08:37:31 8/10
(6/16)
Ez egy remek film, annak ellenére, hogy elaludtam rajta. Magánéleti gondjaim miatt az eszem, vagy máshol jár, vagy sehol. Ha tehetem, majd megnézem újra, hiszen alig-alig rugaszkodik el a valóságtól, hihető és átérezhető az egész sztori.
Régen sokkal több francia filmet láttam, mint amerikait és ezt soha, egyetlen pillanatig sem bántam meg. Mind a mai napig közelebb állnak hozzám az európai filmek, különösen a franciák, annak ellenére, hogy a legtöbb eszközt és a legtöbb pénzt az amerikai filmesek kapják.
8/10
Trivia Showtime 2019 márc. 07. - 10:42:28 8/10
(5/16)
Átlagon felüli mozi, amely a régi jó francia krimik hagyományait elegyíti az újabb akciófilmek eszköztárával. Fordulatos, izgalmas, profi módon...
Kiváló kikapcsolódást nyújt az arra igényt tartók számára.
robi_69 2019 márc. 06. - 21:02:42
(4/16)
Tényleg jó volt, és ráadásul európai film (még ha francia is). A vége nem túl reálisra sikeredett, de gondolom a producer nem akar fele annyi embert a mozikban ;)
9/10
olahmiki1959 2019 márc. 01. - 02:40:12 9/10
(3/16)
Végre egy jó, izgalmas, fordulatos film ezekben az ínséges időkben...:)
Ferenc Geisz 2018 dec. 27. - 22:28:47
(2/16)
Directed by Éric Valette
Produced by Luc Bossi
Written by Laurent Turner
Luc Bossi
Starring Albert Dupontel
Alice Taglioni
Stéphane Debac
Natacha Régnier
Cinematography Vincent Mathias
Edited by Fabrice Rouaud
Christophe Pinel
Distributed by StudioCanal
Release date
13 April 2011 (France)[1]
Running time
102 minutes
Ferenc Geisz 2018 dec. 27. - 22:26:46
(1/16)
Rablásért elítélt Adrien (Albert Dupontel) szabadon engedésének napja hamarosan közeledik, ezért békésen tölti börtönbüntetésének utolsó 2 hónapját, hiszen a bankrablásból szerzett zsákmány sosem került elő. Azonban az utolsó napokban, mikor az új cellatársát a pedofíliáért elítélt Jean Louis-Maurelt (Stéphane Debac) lincseléstől megvédi, a rabtársai ellene fordulnak. Másnap Maurelt ellen felhozott vádat visszavonják és szabadon engedik. Mivel Adrien félti feleségét és gyerekét a maffia bosszújától, megbízza a bizalmába fogadott Maurelt, hogy továbbítson egy titkos üzenetet a rablásból származó pénzről feleségének, akinek a meneküléshez pénzre lenne szüksége. Azonban Maurel mégsem az az ember, aminek főszereplőnk hitte, ezért Adrien megszökik a börtönből és megkezdődik a versenyfutás az idővel……