Téma: Lady Bird

szavazat: 6/10 július 11. 05:47:39
július 11. 05:47:39
(31/31)

Családi film, ami nagyon beakarja mutatni a tinik életét, a problémáikat mind a suliban, mind a haverok között, és persze a családban. De valahogy nem működött. Lapos, kicsit néha uncsi volt. Próbált életszagú lenni, ami néha sikerült is. Amit hiányoltam azok a poénok, a vicces jelenetek.

szavazat: 2/10 június 27. 23:53:18
június 27. 23:53:18
(30/31)

Csatlakozom az előttem szólóhoz mindenben. Lapos történet, de még az a kis történés is felszínes. Az Oscar jelöléseket nem tudom mire vélni...
csak annak örülök hogy nem mozban néztük és így beletekergetve "végig" tudtam nézni.

szavazat: 2/10 június 23. 17:14:58
június 23. 17:14:58
(29/31)

Unalmas, én nem értem miért ilyen magasak a pontjai. Lázadó tini, nulla történet, nulla humor. Erősen nem ajánlott... Ezt jelölték 5 Oscárra???

szavazat: 1/10 június 16. 18:52:08
június 16. 18:52:08
(28/31)

Dög unalom, semmi mondanivaló. Egy átlagos amerikai család átlagos élete... Egy poén sem volt benne annak ellenére, hogy vígjátéknak van beharangozva. Nem tetszett, alig vártam a végét...

június 16. 16:57:57
június 16. 16:57:57
(27/31)

Mások életét nézed vagy éled a sajátodat...

szavazat: 6/10 június 16. 15:23:22
június 16. 15:23:22
(26/31)

Családi élet átlaga Amerikában. Semmi különös, nézhető...

6/10

május 21. 13:36:12
május 21. 13:36:12
(25/31)

bocsánat A törzs, ukrán -régem láttam-

május 21. 13:23:54
május 21. 13:23:54
(24/31)

Uhh, nem jó... árad belőle az amerikaiság. A Sráckor (Richard Linklater) is ettől rossz ,de az igazán nyomorforgató ebből a műfajból a Gilbert Grape és a Marvin szobája. Szerintem borzalmasan semmiről nem szólnak ezek a filmek... olyan az az ország ,mintha semmi nem lenne ott, csak nagy terek... ,sok üres tér, üres emberekkel ,akiket a popkultúra teljesen felzabált. Nem rossz a Lady Bird ,csak tényleg ez a "remekül megcsinált érdektelenség" 10/6 ... Az állomásfőnök még ilyen... Valami kritikus írta a Hölgymadárról (milyen vicces lefordítva), hogy ,ha ilyen borzalmas volt akkor felnőni, akkor milyen lehet most? Ezt azért nem egészen értem: Mi olyan borzalmas a lány életében? Erre a Madárkák akar rímelni ,csak az az izlandi dokurealizmus, amivel megcsinálták halálra untatna ,ha még egyszer meg kéne néznem. Amennyiben igazán jót akarsz látni akkor a Tizenhét című német filmet javaslom... az már kemény viszont ,ha igazán igazán igazán durvát akarsz látni: A törzs (lengyel). -persze se egy Gaspra Noe ,de nagyon sötét vagy a Bang Gang, a modern love story a szabad szerelem jegyében, amiből viszont a legjobb természetesen az Álmodozók. Én is úgy érzem nagyon elájult a kritika ettől a haknitól----ˇ> Valóban valamivel jobb ,mint a középszer, áraszt is egy bizonyos hangulatot, csak egy nulla és a szokásos drog, sex, erőszak nem túlzásokba eső változatából ,csak a valóság szaga hiányzott: A lázadás mámora (,bár az meg nem egy Száll a kakukk fészkére).

fiatalabbakról:
13 -amerikai 10/6 (a giccs miatt a megvalósításban ,Lady Bird-ben is van .lásd vége -tartalmat mindig giccsel kell pótolni, ezt úgy bírom -Aronofsky filmjei kivételek ez alól- ,mert rendben a Requiem-ben is van ,de az mekkora film! - ízlés kérdése, drogos, romantikus (Forrás), művész (anyám!) filmnek elnézem)
Amateur teens 10/10

május 21. 09:27:23
május 21. 09:27:23
(23/31)

Ez egy borzasztóan emberi film. Annyira tisztán és egyértelműen adja vissza a felnőtté válás bonyolultságát és nagyszerűségét, hogy azt szavakkal úgysem lehetne kifejezni. Ez művészet a javából: egy olyan film, amit minden fiatalnak látnia kéne.
(Nem ide tartozik, de mégis el kell mondanom. Gyakran ostorozom az egyházat és Isten szolgáit. Ebben a filmben azonban viszontlátom azokat az egyházi embereket, akiket gyerekként szerettem és felnőttként tisztelek függetlenül attól, hogy jómagam megrögzött ateistává váltam.)

szavazat: 7/10 április 02. 21:40:26
április 02. 21:40:26
(22/31)

Hétköznapi emberek hétköznapi élete. Ez a film maga a remekül megcsinált érdektelenség. Összességében egész jó.

szavazat: 7/10 március 24. 19:35:32
március 24. 19:35:32
(21/31)

Szeretem a coming of age filmeket, a kritikák is jók voltak, hyp is volt körülötte, így arra gondoltam, hogy valami nagy durranás lesz, de eléggé tucat film. Nem rossz, meg nem elvesztegetett másfél óra, de bőven kihagyható.

OFF
Azt meg egyszer magyarázza meg nekem valaki, hogy hogy a fenébe kéne hitelesnek lennie annak, hogy valaki a kisvárosi lét miatt szomorkodik Kalifornia állam fél milliós fővárosában.

március 06. 11:06:17
március 06. 11:06:17
(20/31)

Érdekes film, nem találtam elfecsérelt idõnek a bõ másfél órát, amit rászántam. Nem vártam csodát. "Jó véget" vártam, azt végülis megkaptam. Aki az elõzetes alapján elcsépelt tinilány-megazannya-megakonfliktus filmnek gondolja, inkább meg se nézze. Nem lesz a világ megváltva ebben a filmben (sem). De jó film, jó színészek, és persze megvan a maga célközönsége is, akiknél esetleg jobban betalál, akiket jobban elgondolkodtat.

szavazat: 4/10 március 05. 21:32:30
március 05. 21:32:30
(19/31)

4 pontot adok neki. Meg ne nézze senki!

szavazat: 10/10 március 03. 08:30:34
március 03. 08:30:34
(18/31)

A film teljesen rendben van. Egy szemléletes alkotás a tinédzser korból felnõtt korba való átmenetrõl, annak összes õrlõdésével együtt.
Nem vígjáték; egy keserédes alkotás, amit jó szívvel ajánlok azon kevés embernek, aki képes:
-megélni, megérteni az életét,
-képes együttérezni az élet apró történésivel,
-nem csak a végtelenül leegyszerûsített üzeneteket veszi...
A többi 99% úgysem érti. :-) De kíséretnek elférnek a moziban...
Ellenjavallott ha az olvasás nehézséget okoz, vagy az EQ alulfejlett...

február 22. 16:30:07
február 22. 16:30:07
(17/31)

Ez a film szvsz már akkor elavult volt, amikor cselekménye játszódik (2002): középiskolás lét nehézségei, felnõtté válás rögös útja, szülõ-gyerek (benne mama-lány) kapcsolat buktatói, generációs problémák, unalmas amerikai vidéki város, állását elvesztõ apa és a többi: egy kliséhegy, ráadásul nem is különösebben egyéni feldolgozásban, ami talán feljavítaná. Nagy és manapság ritka erénye: rövid terjedelme. A vágás-kategóriában mégsem jelölték..

február 22. 16:21:41
február 22. 16:21:41
(16/31)

Itt csak szinkronról: engem is zavart a felirat és pedig valszeg azért, mert eszelõsen sokat és sebesen beszéltek a filmben = még olvasni is nehéz volt. Nyugodtabb tempójú filmeknél ma már akceptálom a feliratot, noha tényleg kényelmetlenebb olvasni mint hallgatni.

február 19. 12:55:15
február 19. 12:55:15
(15/31)

Nos külföldön sikeres volt, csak nálunk nem. Ez a különbség pedig szerintem simán betudható a feliratosságának. Mivel én nem néztem meg, így nem tudok róla véleményt alkotni.

február 19. 12:52:55
február 19. 12:52:55
(14/31)

Én is szeretem a filmeket, és igyekszem minél többet megnézni, de az én szabadidõmhöz elegendõ szinkronizáltat lehet találni.:) (Vagy :( nézõpont kérdése.) A palota ékköve után engem is elkezdtek érdekelni a távolkeleti sorozatok, de sohasem jutottam el arra a szintre, hogy netrõl töltsem le õket feliratosan. Számomra elvész a varázsa a filmnek a feliratok silabizálásával. Szemüveges is vagyok, közel kell ülnöm, nem nézhetem kényelemesen, lassan is olvasok... Szóval maradok a szinkronizáltaknál. Az, hogy egy-egy vígjátéknak a szinkronjára nem fordítanak sok figyelmet, nem zavar, csak a minõségibb filmeknél legyen rendben. Engem inkább az szokott zavarni, mikor szakmai hibák vannak a fordításban. Nyilván csak a saját szakterületeimen veszem észre, de az elég bosszantó.

február 19. 12:43:30
február 19. 12:43:30
(13/31)

Hát bocsánat, hogy nem vagyok akkora filmgurman, mint te, és a feliratos filmek esetében megelégszem a rosszabb minõségû képpel és hanggal (lásd: online)!:) Szerintem a szinkronhangok nálunk legalább olyan jók, mint az eredetiek, ezért sosem fájt, hogy nem az eredeti hangokat hallom. És bizony zavar, hogy a felirat olvasása elvonja a figyelmemet a képrõl. Nem vagyunk egyformák. Van, aki gyorsan olvas, van, aki lassan. Én az utóbbiak közé tartozom, de nem azért, mert keveset olvasok, csak egyszerûen ilyen vagyok. Nem vagyok ettõl senkinél sem kevesebb.

február 19. 12:40:19
február 19. 12:40:19
(12/31)

Nulla sztori, nulla érzelem, nulla átélés - elvesztegetett másfél óra.
Érthetetlen a hype körülötte...