c p 2011 szept. 28. - 20:09:52
(8/28)
Lentebb SPOILER-hegyek!!


Hatalmi arrogancia? A politika mocskossága?

Aki leleplez, kiad egy titkosügynököt az áruló... A hatalom az ügynökét ( ezáltal a nemzetbiztonságot, ergo a buta újságírót is ) védte.

Egyetlen szimpatikus karkater a valóban állhatatos és elhivatott ügyész volt. Tipikus, h. aki nem mártírként tetszeleg, és nem kedveskedik, hanem karakánul a dolgát végzi, az lesz az ellenszenves.

A többi karakter, bár legtöbbjük remekül volt megformálva, nagyon visszataszító volt:
- a balek CIA-ügynök anyuka, akit a kislánya leplez le ( késõbb emiatt meg is merényelik anyát, jól )
- a vén hülye bíró, aki egy év börtön után ( az esküdtek akarata ellenére ) hobbiból elengedi. Milyen romantikus maszlag, h. épeszû bíró ilyet tesz? Hogy számol el a bíró azzal, h. a nõnek nincs bûne és elengedhetõ, ennek ellenére a hûvösön guggoltatta egy hosszú évig?
- a félrekefélõ férj, aki 1 évig sem képes támogatni a neje ( amúgy teljesen eszement ) árulását
- az öregedõ sztárügyvéd, aki amint látja, h. nem jön be a mutyi a bíróval, teljesen tehetetlenné válik ( és csak akkor kerül(ne) szabadlábra a fõhõsnõ, amikor a bíró hobbiból elengedi - ez az igazi irónia )

Szerintem ennek az amúgy zseniális filmnek az az érdeme, h. bemutatja, h. az emberek mennyire végletesen érzelmi alapon állnak még a politikai kérdésekhez is, és szimpatizálnak egy árulóval, csak azért, mert egy mártírt vélnek látni.

Arról nem is beszélve, h. az idõ múlásával elég nehéz lesz elmagyarázni a kiskölyöknek, h. "anya azért nem volt melletted, amikor pici voltál, mert szélmalomharcot vívott egy amúgy árulással felérõ csatában"... ezek azok az évek, amit semmi sem pótolhat, õ meg inkább guggol a sitten... egy halott, védhetetlen ügyért.

A végén pedig - ahogy az ügyvédje mondta - úgyis csak az számít, h. a temetésen milyen az idõ. :]]]
6/10
grubesa 2010 nov. 24. - 18:34:12 6/10
(7/28)
Lehet, hogy az én hibám, jellemem de ha az utolsó EGY perc nem lett volna; akkor csak annyit írtam volna: Ez egy hülye modern Jeanne d'Arc....
6/10
gondi78 2010 szept. 15. - 09:18:38 6/10
(6/28)
hát,nekem le kell húznom...ez a sok magasztalás itt egy "kicsit" sok.a történet maga jó, ez oké.de a film?nagyon gyenge,unalmas,vontatott, a 108 perc helyett lehetett volna simán 78, és akkor talán nem tûnik ilyen vontatottnak, és oké, hogy nem akciófilm, de azért valami történhetett..SPOILER!- Az, hogy csak úgy ugrálnak a száz napok...:( És a fia igenis aranyos, és lehet,hogy én sem szeretnék ilyen anyát, aki otthagy,és nem látom x napig...
az még talán oké, hogy a forrás miatt ugyebár marad ott, de 1: Nem hiszem el, hogy erre nem gondoltak elõbb!ez a legnagyobb baromság!hogy azt hitték, kijön a cikk,eladnak egy rakás újságot, aztán megy tovább az élet..:)))nevetséges..A jogászuknak egy kicsit elõbb utána kellett volna járnia..2:Nem tudom, konkrétan mi lett volna a "forrással"...? Senki nem köthetett volna bele, ez van, így alakult,kész...Szerintem 1 1órás dokumentumfilmnek jó lett volna..
9/10
Robeerto 2010 szept. 14. - 01:23:42 9/10
(5/28)
Hát ez elég jó film volt. Többféleképpen lehet értelmezni a filmet. Számomra a politika és a hatalom gátlástalanságát és mocskosságát fogalmazta meg a film. Éljen az áldott demokrácia... Egyenlõre gondolkodom hogy 9/10 vagy 10/10 legyen.
10/10
peter65 2010 szept. 13. - 21:00:43 10/10
(4/28)
Ez egy remek film 10/10. Remek szinészi teljesítmények.
A hozzászóló véleményével ellentétben szerintem szó sincs nemzetbiztonságról, viszont hatalmi arroganciáról annál inkább.
10/10
DuduBaba 2010 szept. 06. - 21:53:56 10/10
(3/28)
Húúú, ez nagyon nagy film, 10/10. Bár kicsit hiányérzetem támadt a végén...
10/10
Sonicated 2010 jún. 22. - 10:15:18 10/10
(2/28)
1 hozzászólás???? Persze, a legjobb filmeket sosem kapják fel... Az egyik kedvenc filmem, és talán csak 2-3 olyan film van, amire kapásból, gondolkodás nélkül 10/10-et adok.
Amik megdobja a filmet, az a végén lévõ nem 1, hanem 2 csavar. Nagyon durva. Az egész film úgy profi ahogy van, félelmetes színészi teljesítményekkel, Matt Dillon, Vera Farmiga, és Kate Beckinsale... Mindhárman odateszik magukat, a történet remek, igazából ez jobb nem is lehetne. Feszültség, elszántság, kitartás, törvény, és hiába vannak a törvények, ha azok a nemzetbiztonsági kérdéseknél semmit sem érnek... Erre épül a film.
Negatívat nem igazán lehet mondani róla, talán Beckinsale fia, a Timmy volt egy kicsit unreális és idegesítõ.
Mintha sosem szerette volna az anyját, semmi ragaszkodás.
Ezt leszámítva hibátlan.
k11zoltan 2009 dec. 28. - 19:01:23
(1/28)
Nem szeretem túlságosan a politikai filmeket, de ez a film nagyszerû.
Igaz nem is a politikán van a hangsúly, hanem az újságírónõ kitartásán.

Pompás befejezéssel.