zszoltan 2007 ápr. 30. - 09:37:02
(13/73)
Igaz. Nem olyan nagyon rossz ez a fordítás. Csak nekem az eredeti címe nemcsak a befejezéssel rímelt, hanem az egész film történetével is. (Csak persze a magyarban nincs jó folyamatos ragozás, ezért nem lehet elég árnyaltan visszaadni az eredeti angol jelentést.) Hiába. Jó lenne a Világ összes nyelvét beszélni, hogy minden alkotás eredeti szavait élvezhessünk... (Lost in translation)
csirke 2007 ápr. 30. - 01:09:39 Előzmény zszoltan
(12/73)
Érdekes, nekem pont az tetszett, hogy a cím rímel (még ha egy kicsit, hmmm.. magyaros:) is) a befejezéssel. Én az utolsó percéig szeretem ezt a filmet.
nagytomsky 2007 ápr. 29. - 13:06:00
(11/73)
Jász-Vegasz Végállomás!
Noncsa 2007 ápr. 23. - 14:58:42
(10/73)
nagyon tetszett, ebben tényleg jó volt Nicolas az én szememben
szabokaa 2007 ápr. 22. - 21:57:28
(9/73)
Fantasztikusan jó film! Most láttam elõszõr, de teljesen letaglózott, annyira jó!
Dirty1 2007 ápr. 22. - 14:15:16
(8/73)
Sziasztok,

Nos, a sok-sok méltatás mellé hadd tegyek hozzá még néhányat. Figgis amellett, hogy jó rendezõ, jó zeneszerzõ is. Ezt a filmet és Õ zenésítette, mint ahogy a szerintem hasonlóan tökéletes filmjét, az Egyéjszakás kaland-ot (One Night Stand). Ha valaki nem látta, ugyancsak kötelezõ darab. Részletek itt a port.hu-n vagy itt: <a target="_blank" href="http://www.imdb.com/title/tt0119832/" title="http://www.imdb.com/title/tt0119832/">www.imdb.com</a>
Zseniális sztori, zseniális szereposztás, zseniális alakítások. Kihagyhatatlan! Komolyan! Ha a Leaving Las Vegas tetszett, ez is tetszeni fog.
Emellett Figgis jegyzi még a Sting fõszereplésével készült Viharos hétfõt is (Stormy Monday), ami ugyan nem észveszejtõen felejthetetlen, de azért nem rossz.

Nicolas Cage-et szintén fölösleges méltatni. Mert kezdjük csak azzal, hogy kezdte a pályáját: nem a nagybácsi (Francis Ford Coppola) nevébõl akart megélni (az emberünk Nicolas Coppola néven született), hanem más néven kezdett el dolgozni. Igaz, eleinte kicsit ügyetlenül, de aztán gyorsan belejött. Már a 80-as évek elején is volt 1-2 kisebb alakítása Coppola nagybácsi 1-2 filmjében, mint pl. a Rablóhal (Rumble fish) vagy a Gengszterek klubja (The Cotton Club), aztán együtt dolgozott pár "nevenincs" rendezõvel, mint pl. Alan Parker-rel a Madárkában (Birdy) vagy David Lynch-csel a Veszett a világban (Wild at heart).

Tény, hogy a kb. 60 filmjébõl volt jó pár lufi is, de még ezek között akad azért pár értékelhetõ darab, mint pl. a Sorsjegyesek (It Could Happen To You), a Segítség, apa lettem (The Family Man) vagy a Corelli kapitány mandolinja. De ha a Wim Wenders-féle Berlin felett az ég remake-jét, az Angyalok városát, a sokkoló 8MM-t, vagy az Ál/Arc-ot (Face/OFF) nézzük, nem kérdés, hogy akad-e még jó filmje Cage-nek ezek kívül. Mindenesetre kétségtelen, hogy nem véletlenül kapta ezért az alakításért az Oscart... :)
anonymus75 2007 ápr. 16. - 20:50:24
(7/73)
Jómagam nem szeretem Nic Cage-t, mármint nem bírom a játékát... de ez a film a kedvenceim között van. Hihetetlenül jó... nagyon hitelesnek tartom az alakítását, ahogy az egész történetet is... ami nem meglepõ módon Figgis talán legjobb filmje (én szinte az összes filmjét láttam). Annyira stimmel minden... Las Vegas, az alkoholizmus, a szerelem és a prostitúció... a ragyogás és a mocsok... mindez prímán felvezetve... klasszul fotózva... és óriási Sting zenével. Nem szabad kihagyni!
Newcastle United 2007 ápr. 03. - 14:34:44
(6/73)
Nem a premier évében láttuk, hanem úgy 3-4 éve vhs-en.
zszoltan 2007 ápr. 02. - 21:20:39
(5/73)
Elég friss barátnõ lehetett akkoriban. Én például már direkt azért jöttem utánad, mert "biztos tetszett neki, lássuk errõl mit írt".
Elég régen láttam, de amennyire visszaemlékszem a film valóban 'szép'. Bár nekem hiányzott belõle egy kis 'fény az alagút végén'. Nem kell szétcsöpögni a végét, csak valami apróságot, ami visszatart az összezuhanástól. De a sötét valóság ábrázolásában nagyon pöpec.
(Én tudom, hogy nehéz ez a címfordítói szakma, de nem lehetne kicsit erõlködni? Nekem a címrõl egy távolsági busz sofõrje jelent meg, mikrofonnal a kezében. Lehetett volna Végállomásom Las Vegas, Elhagyom Las Vegas-t vagy mit tudom én...)
Newcastle United 2007 ápr. 02. - 10:17:10
(4/73)
Van egy hatása az biztos. Emlékszem még régen a barátnõmmel néztem a filmet, aki ki volt akadva, hogy hogy tetszhet az embernek egy olyan film, amiben egy hülye alkoholista és egy büdös k*rva tönkremenetelét látjuk és errõl szól az egész végig.:)
Lau1 2007 ápr. 01. - 23:37:33
(3/73)
Féltem ,hogy nem erõsíted meg :)
Zolkó 2007 ápr. 01. - 23:15:36
(2/73)
Egyetértek. Nagyon jó film, és Cage Oscara nem véletlen, szerintem élete alakítását nyújtotta ebben a filmben. Azóta sajnos elment a pénzes szerepek irányába (mondjuk Neki biztos nem sajnos annyira:). És Elisabeth Shue is nagyon jó színésznõ, a többi adottságát meg se említem...)
Jó történet, jó alakítások.
Tetszik az utolsó mondatod. Akár alcím is lehetne:)
Lau1 2007 ápr. 01. - 22:10:06
(1/73)
Ez bizony Figgis legjobb munkája a kettõbõl, amit láttam ,de ne akadjunk most fenn ezen :) nem akkora rendezõ ,hogy tudnom kellene az életmûvét, ellenben itt valami nagyon sikerült neki, mert hangulata az van a filmnek és a történet sem utolsó. Egyik kedvenc filmem. A lepusztulás romantikája.