Téma: Lassie

4/10
RigbyTheMad 2022 aug. 28. - 01:36:37 4/10
(74/74)
A könyv sokkal jobb. Ez a film csak nyomokban tartalmazza az igazi könyv tartalmát. Persze aki a kezébe se vesz könyvet, vagy nem olvasta a LASSIE-t annak persze, hogy jó volt ez. Szomorú nagyon, hogy mindig elrontják a film adaptációkat.
ansi1 2016 jún. 13. - 12:22:59
(73/74)
Sziasztok valakinek nincs meg ezek a filmek Varázslatos Lassie, Lassie 1-2 rész ,és a Lassie hazatér régi filmek valaki eltudná nekem küldeni ?ansi1@freemail.hu köszönöm elõre is
ansi1 2016 jún. 13. - 12:20:24
(72/74)
Sziasztok valakinek nincs meg ezek a filmek Varázslatos Lassie, Lassie 1-2 rész ,és a Lassie hazatér régi filmek valaki eltudná nekem küldeni ?ansi1@freemail.hu köszönöm elõre is
ansi1 2015 okt. 30. - 14:59:52
(71/74)
Sziasztok valakinek nincs meg a lassie 1-2 része magyarul sehol sincs fent ansi1@freemail.hu Segítsetek Ancsi
mushi 2013 dec. 24. - 19:23:39
(70/74)
nekem semmi bajom a filmmel, de karácsonykor miért egy szomorú filmet kell leadni?? (plusz a twist olivér is...) kiskoromban is sírtam a könyvön is, legalább karácsonykor nem akarnék. eltûntek a vidám karácsonyi filmek vagy mi?
E-gon 2013 ápr. 01. - 22:21:46
(69/74)
22:10, Hétfõ (április 1.), m2

Egy családi filmet miért olyan idõpontban adnak, mikor már a szülõk is alszanak?
10/10
baviki 2012 jan. 22. - 15:53:16 10/10
(68/74)
Gyerekkori egyik legszebb élményem az ifjúsági regény (Lessie hazatér)elolvasása... Egy a nem túl sok közül, amikor nehéz eldönteni, hogy a regény, vagy a film nyújt nagyobb élményt - szerintem...
lacy 2010 nov. 22. - 19:34:28 Előzmény juliett02e
(67/74)
Ennek is jó a vége, mert új kutya jön a családba :)
Ha a fórumát is olvastad, akkor már tudhatod, ha meg nem akkor itt mondom, nekünk is volt akitánk, aki majdnem 15 évig élt velünk, a nyáron "ment el" végleg tõlünk.
Képzelheted mikor néztük ezt a filmet és még ott szuszogott a kanapé mögött...
Laci - 2010 nov. 02. - 13:18:13 Előzmény juliett02e
(66/74)
Ezt a filmet egyszer láttam, de jó volt.
juliett02e 2010 okt. 29. - 20:10:11 Előzmény lacy
(65/74)
Imádom ezt a filmet is, ( az eredeti japán változatot még nem láttam), de úgy sírtam, ahogy film után még soha nem, és akkor ott eldöntöttem, hogy soha többé nem nézem meg!! Nagyon nagy hatással volt rám. Ráadásul igaz történet, Hachiko-nak szobrot is állítottak Japánban. Azt hiszem még egyszer tényleg nem bírnám végig nézni. A Lassie-nek legalább jó a vége :)
juliett02e 2010 okt. 29. - 19:59:07 Előzmény sanca99
(64/74)
de akkor már leadhatnák az eredetit.
http://port.hu/lassie_hazater_lassie_come_home/pls/fi/films.film_page?i_topic_id=2&i_film_id=27021&i_city_id=3372&i_county_id=-1

Mondjuk az igaz, hogy ezt még nem láttam, remélem van olyan jó, mint az 1943-as
sanca99 2010 okt. 27. - 20:19:24 Előzmény Arika...
(63/74)
ezaz!!! lassie.. egyszersemnemvótmég.... remélem karácsonykor ismét lessz, vagy a reszkessetek betörök. valamelyik tuti. hajrá rtl.
Arika... 2010 júl. 01. - 21:13:49
(62/74)
én ezt a filmet egyszerúen IMÁDOM!Amikor elószor látam akkor a végén sírtam!Aszt hittem hogy meg fog halni a Lessie!De olyan de olyan jó!:D
lacy 2010 jún. 30. - 17:29:04 Előzmény Cseny
(61/74)
Hát ha szerinted a Lassie az, akkor ajánlanék Neked egy filmet, és lehet, hogy még a véleményed is megváltozik :)

Hachiko: A dog's story

http://port.hu/hacsi_-_a_leghusegesebb_barat_hachiko:_a_dog_s_story/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=108611&i_city_id=-1&i_county_id=-1&i_topic_id=2
lacy 2010 jún. 30. - 17:26:10
(60/74)
Sajnos mára a juhászkutyák lásd német vagy skót olyan szintre lettek korcsosítva, hogy az már a vég.
6-7 éves kutyákat visznek elaltatni örökre, mert képtelenek járni vagy mozogni.
A ferde hátakról és a kis termetrõl már nem is beszélve. A mai kutyák marmagassága a közelében sincs a 20 évvel ezelõttieknek, köszönhetõ a szaporítók (nem, nem tenyésztõk) "áldásos" tevékenységének.
Sorozatfüggõ 2010 máj. 05. - 22:18:41
(59/74)
Ja, és egyébként általában fiú kutyákkal játszatják Lessie-t. Aki ismeri a fajtát, azonnal észreveszi, mert a fiú skót juhászoknak sokkal hosszabb a szõre, magyarul jobban mutatnak a filmen. Pedig Lessie lány volt.
Sorozatfüggõ 2010 máj. 05. - 22:13:34
(58/74)
Mindenkinek, aki leszólja vagy szereti a skót juhászokat!!! A skót juhász párját ritkítóan intelligens kutya. Sajnos az emberek többsége csak egy dekoratív, hosszú szõrû cuki kis házi kedvencként ismeri, többnyire hallomásból. De nekem volt IGAZI collim, és állítom, hihetetlenül ragaszkodó, okos és emellett jó jelzõ és házõrzõ kutya, ugyanakkor rendkívül vérmes is, de nem az a torokra menõ fajta. Hozzánk idegen nem merte betenni a lábát,az életemet is rá mertem bízni. egy évvel ezelõtt, 15 éves korában a kezemben halt meg, és nincs nap, hogy meg ne könnyezném. Ja, és mellesleg Lassie nem olyan színû volt, amilyennek minden filmben mutatják,hanem fekete-fehér, plusz egy kis zsemleszín az arcán. Ezt hívják trikolornak. Ez már a könyv elsõ oldalain le van írva. Az enyém is ilyen volt.
kocamama 2010 máj. 04. - 12:35:08
(57/74)
A könyv jó.
10/10
baviki 2010 máj. 02. - 21:14:45 10/10
(56/74)
Én sajnálok minden fiatalt és kevésbé fiatalt, aki ezt a regényt gyerekkorában nem olvasta el! Óriási elménytõl fosztotta meg magát...!!! Volt is egy kutyánk gyerekkoromban, a Lessie nevet kapta...
Sajnos,csak a végét láttam e filmnek, így nem tudom eldönteni, hogy a regény, vagy a filmváltozat e a jobb! Az utolsó 15 perc alapján ennek ellenére, szerintem nyugodtan adhatok rá 10 pontot!!!
10/10
Cseny 2010 ápr. 21. - 17:36:27 10/10
(55/74)
Én imádom Lassie-t,ez a második kedvenc filmem és könyvem A Gyûrûk Ura után.a harmadik kedvenc filmem A Majomkirály (A Sárkány Éve),és több kedvencem nincs,mást nem szeretek egyáltalán,viszont A Majomkirályt távolról sem szeretem úgy,mint A Gyûrûk Urát és a Lassie-t.
Szerintem a Lassie a leggyönyörûbb történet a világon.
én nem láttam más féle Lassie filmet,vagy sorozatot,hál istennek,nem is nézném meg õket soha,csak a 2005-ös a jó.a régebbi filmváltozatokból láttam képeket,és borzalmasak,ott a kissrác is lehet vagy 12-13 éves,és azokban Lassie sem ilyen szép.
Ebben viszont Joe annyira édes,imádom,Lassie pedig gyönyörû,õk a kedvenc szereplõim,és mindenki,kivéve Hynes,a rablók,akik megölik Toots-t,a sintérek,és mindenki,aki bántja Lassie-t.
amúgy nem értem,hogy mit rinyáltok a lochness-i szörny miatt,szerintem azért van benne,hogy az emberek tudják,hogy Lassie a Loch ness tónál jár,mert még sok tó van Skóciában,viszont szerintem a loch a legnagyobb,és ezzel is azt szemlélteti,hogy Lassie-nek a legnagyobb tavat kell megkerülnie,ami nagyon sok idõ és fáradság,fõleg egy kutyának.De megteszi a gazdái miatt.
jaj istenem,annyira imádom ezt a filmet,és a könyvet is!
<3<3...<3
jedi lovag a hozzászólásai alapján nagyon jó fej,látom õ is szereti ezt a filmet!:)
Nemrég,április elején a barátnõimmel tartottunk egy Gyûrûk Urás-Lassie-s napot(vagyis másfél napot:)),és A Gyûrûk Urát már látták õk is,a Lassie-t viszont akkor látták õk elõször,csak én ismertem már.és nagyon tetszett nekik!és annyira jó volt,életem legjobb 2 napja!
persze tartunk majd ilyet a nyári szünetben is!:D:D:D
amúgy isteni szerencse,hogy február 6-án eljöttem elõbb a sulis farsangról(mert amúgy rohadt unalmas volt),mert aznap adták este a Lassie-t az rtl-en,és anyámmal és az öcsémmel leültem nézni,nem sokkal azután miután hazaértem,és kb.a közepétõl láttam,de nagyon megtetszett,aztán megszerezte nekem anya,mert kértem,és azóta,mióta láttam,imádom!!úgyhogy ami aznap este történt arra csak azt tudom mondani:csoda!