Téma: Láthatatlan

9/10
NADALFAN 2010 jan. 22. - 18:30:18 9/10 Előzmény Kattrin
(95/155)
bocsi a nõi logikát csak keresni lehet de megtalálni azt nem :DDD
9/10
tezarus 2010 jan. 19. - 19:31:11 9/10
(94/155)
A történet és maga a film jó, viszont egy dolog volt benne ami nem tetszett, ezért 9.
7/10
offtopic
Kattrin 2010 jan. 17. - 14:04:27 7/10
(93/155)
Biróm??? :DDDD Ez meg milyen nyelven van??

Nem a realitást kerestem, hanem a logikát!
Attól, hogy nekem nem tetszik egy film, még sok más embernek tetszik. Nem kellene beszólnod, csak mert nem bírod (vagy inkább biróóóóód) elviselni, hogy valakinek más a véleménye, mint neked.
9/10
NADALFAN 2010 jan. 17. - 07:27:08 9/10 Előzmény Kattrin
(92/155)
biróm mikor egy ilyen fantázia filmben is a realitást keresi valaki-nem errõl szólt a film ha nem vetted volna észre!!!nekem a hangulata tetszett mégha kicsi sötét tónusú is volt...
7/10
Kattrin 2009 júl. 20. - 19:10:11 7/10
(91/155)
Tényleg elég kiszámítható volt, már a közepén lehetett tudni a végét, de attól függetlenül egyszer meg lehet nézni. Amy, akit a csaj játszott, érdekes figura.

spoiler
Mondjuk au tényleg furcsa, hogy a kutya nem veszi õt észre, viszont a galambokat meg szét tudja kergetni. A lánynak meg nem kellett volna meghalnia a végén, egy csomóan látták, hogy sebesült (a rendõr, Nick és az anyja is), de egyik se hívott segítséget, a kórházban meg nehogy már ne tudjanak gyorsan szólni egy orvosnak. A srác bezzeg mindent túlél.
6/10
offtopic
kevinspéci 2009 jún. 30. - 17:41:16 6/10
(90/155)
Születískor elszakíjtott tezsvírek...?
6/10
offtopic
kevinspéci 2009 jún. 30. - 12:02:41 6/10
(89/155)
Õ is "jöhet". Nyami. :)
6/10
kevinspéci 2009 jún. 30. - 07:13:14 6/10
(88/155)
Lesznek benne SPOILEREK!!

Közepes film, jó pár elképesztõen oda nem illõ, érthetetlen jelenettel. (Pl.: a tánc a diszkóban, a fiú szobájának meglátogatása, alvás a tornateremben).
Mikor elõjött az erdõbõl, akkor szinte azonnal lehetett tudni, hogy nem látják a többiek. Na, ez is nagyon rosszul lett megoldva. A fölismerés izgalma teljesen hiányzott.

Mivel a végén megtudhattam, hogy ez egy újraforgatott, könyv alapú történet, látatlanban mondom, hogy semmit sem veszít, aki e helyett a svéd eredetit tekinti meg.

6-ost adok rá. (Csak azért tornásztam fel 5-rõl, mert Margarita Levieva csodálatosan szépségével emelte a film - elég fakó - fényét. Emellett tehetségesnek is tûnik. Chatwinnel ellentétben, akinek sikerült fapofával végig"játszania" a filmet...)
akos015 2009 jún. 05. - 18:18:57 Előzmény Sly_Stallone
(87/155)
egy kicsit szerintem a Twilightre emlékeztet(pl:zene is),de ez csak az én véleményem!
Sly_Stallone 2009 márc. 20. - 13:21:58
(86/155)
Én moziban láttam elõször, igaz HP 5re mentünk de már nem volt jegy és mivel egy órát sorban álltunk benéztünk erre. Hát szerintem elképesztõen jó. =) A színészek, a történet, MINDEN. Szerencsére feliratosan láttam, mert a szinkron elég sokat ront rajta...
dreenn 2009 febr. 21. - 12:02:41
(85/155)
Na szóval, ahogy láttam, itt volt néhány félreértés, arról, hogy mit lehet egy filmrõl írni és mit nem. Na most, aki nem szeretne megtudni semmi olyan infót a filmrõl, ami esetleg a késõbbi megnézését már elrontaná, az ne olvassa tovább!!!

SPOILER!!!

Nekem tetszett a film, igaz az elõzetes alapján százszor jobbra számítottam, de azért még így is elment. Viszont amivel nem vagyok kibékülve, hogy mi a fenének kellett ennyire nem életszerûre csinálni??? Itt most nem arra célzok, hogy a srác haldoklik, és kilép a testébõl, majd külön utakon kezd el járni! Hanem mert ne mondja nekem senki, hogy ha majdnem halálra ver téged valaki, annak megbocsátassz, sõt bele is szeretsz!!! Szerintem ez a film akkor is elment volna, ha nem tesznek bele egy kis hollywoodi love story-t, csak azért mert a csaj szép és hirtelen kiderül, hogy mégsem a világ leggonoszabb lénye, máris egymásba kell habarodniuk?? Nem tom, h ki hogy van vele, de én tuti, nem szeretnék bele abba aki miatt majdnem meghalok, még akkor se hogyha szuperjó pasi...
Nálam a film 10/7.
HBI 2009 febr. 03. - 11:42:17 Előzmény Remarc
(84/155)
Lehet, hogy a készítõk tényleg úgy akarták elkészíteni a filmet, ahogy te mondod Remarc, de ez a színészek miatt messze nem sikerült. Ennyire lagymatag színészi játékot már rég láttam, fõleg a magyar szinkronnal, ami szerintem borzalmas. Angolul nem láttam, de szerintem az se dobott volna sokat a filmen. Jobb színészekkel talán jobb lett volna, az elõzetes alapján én is ezerszer jobb filmre számítottam.
3/10
Adams88 2009 jan. 19. - 02:45:18 3/10
(83/155)
Akárki akármit mond ez egy szörnyû rossz film. Hemzseg a zsákutcáktól. A 'miértpontodamegy?' 'miértponteztcsinálja?' kérdéseket pár percenként fel lehetne tenni. Ez a szubjektív véleményem, sokkal többet vártam..
6/10
bellushy 2009 jan. 10. - 13:35:42 6/10
(82/155)
Azért érdekes,de észrevettétek, h akik jobbára lehúzták ezt a filmet,azok "férfi" bejegyzés található a nickname-jük alatt:)? Na, nekem férfi létemre megfogott a film, szemtem jó volt, de moziba nem néztem volna meg.
Bezzeg az armageddonról nem vagyok jó véleménnyel, és csodálkozom azon, ha egy férfinak tetszik :). Azt szoktam mondani, hogy az a film akkor lett volna ütõs, ha az aszteroida darabjai lezúzzák a Földet, az a szerencsétlen Bruce meg végignézi a "kavicsról", és itt fejeztem be volna a filmet. Asszem ütött volna:D Néha kell a happyend, de akkor a film címe ezt lett volna: Majdnem-Armageddom:) vagy Ûrkavics:D.

Végigolvastam ezt a majdnem 100 bejegyzést, voltak benne furcsa dolgok.

Az, hogy thriller-e egy film, a szó jelentése miatt nagyon nehéz eldönteni, SZVSZ. Detektív regény,rémregény, krimi ill. izgalmas olvasmány; pont ezek a típusú filmek, amiket talán "szellem"-filmnek nevezném, de biztos nem ezoterikusnak:).

"Csinálj jobb filmet!" igen, az rendben, h lehúzol egy filmet, mert nem tetszett, de télleg, csináld meg jobban! Én szerettem volna bekerülni egy olyan alkotói közegbe, ahol filmeket gyártanak, de nem sikerült, és nagyon keveseknek adatik meg ez a lehetõség, sajnos.

A reklám szó nekem azt jelenti: "én most hazudni fogok", tehát a "6. érzék alkotóitól" nem estem hanyatt, õk is hibázhatnak, meg egyáltalán, ahhoz, h relatíve hiteles véleményt alkothassunk, meg kell nézni mindent, akár kaki, akár jó:). Már ha van idõd:D.
És ha valaki sajnálja az idõt filmnézésre, az ne nézzen filmeket.

Ja, és ne adjatok a kritikusok véleményére, fõleg ne az enyémre:D
Remarc 2009 jan. 04. - 06:57:28
(81/155)
Nem láttam az eredeti svéd filmet minél hamarabb megszerzem, viszont ami lejött ebbõl a filmbõl és ami az amerikai verzióban is jó az az, hogy sok fiatal gyereknek nagyon nehéz gyerek kora volt, van, lesz ezen nem is nagyon lehet változtatni, viszont ezekben a fiatalokban is meg van sok jó tulajdonság sõt sokkal érzõbb emberek mint azt láthatjuk Annie szerepében is. Nick egyke mindene megvan mégsem érzi jól magát, Annie családi helyzete meg nem egy leányálom. Problémái minden fiatalnak vannak, Nick ezt addig nem látja míg nem látja kívülrõl ezeknek az embereknek a lelkivilágát. Szerintem ennek a filmek van egy ilyen sugallata, hogy ez embereknek meg kéne értenie egymást, a különbözõ társadalmi rétegek különbözõ problémáit egy kalap alá kéne venni és megérteni, hogy az emberek tudnak segíteni egymáson csak akarni kell.
Ajánlom mindenkinek
balzug 2008 nov. 11. - 01:35:58
(80/155)
Nem rossz film, de az eredeti (Den Osynlige) tükrében gyenge alkotás. Jó példa ez arra, hogyan lehet egy színvonalas, kevésbé ismert filmbõl populáris, lagymatag tini-filmet csinálni.
Az imdb-n is jobb értékelést kapott ( igaz nem sokkal :)
http://www.imdb.com/title/tt0298491/
http://www.imdb.com/title/tt0435670/

A színészek alakítása nekem jobban tetszett az eredetiben. Niklas és Annelie közötti kontraszt élesebb, mint a Nick és Annie közötti. A végén nem lesznek "puszi-pajtások". Már csupán ezért laposabbnak tûnik a remake.
A történetet kicsit átdolgozták az amcsik, és ez nem vált az elõnyére, a happy end pedig teljesen megváltoztatja a film hangulatát. Gyakorlatilag nem szól másról a film, minthogy Annie "jóváteszi" a Nick-kel történteket. A svéd filmben Niklas menekülni próbál abból a világból, amit az anyja kényszerít rá. Ez az alapkonfliktus.
Túl sok púdert kentek rá az amcsik, bár egyszer azért meg lehet nézni, de többször nem.
Minden esetre ajánlom mindenkinek az eredetit.
Cullangka 2008 okt. 27. - 08:56:53
(79/155)
bocs én megírtam hogy csak azért mondtam mert nem tudtam mit jelent hogy spoiler! ha tudom nem mondom bocs!
csancsy 2008 okt. 26. - 23:04:27 Előzmény Cullangka
(78/155)
Látom, válaszoltak a többiek helyettem!!!
ODAÍRTAM NAGY BETÛVEL, KB. HÁROM FELKIÁLTÓ JELLEL, SPOILER!!! Ennél jobban már nem tudok figyelmeztetni! Ne haragudj, nem sértésbõl mondom, de így nem tudok kibeszélni filmet, azzal, aki látta, hogy figyu, tudod, volt az izé, tudod az meghalt (persze, ezért is leszólnátok, hogy odaírtam, hogy meghalt). Ne haragudj, ez nem konkrétan rád vonatkozik, de szóltak azért, hogy akkor se írjam, hogy spoilert, mert akkor tutti elolvassák! Könyörgöm, ha ennyire nem akarjátok tudni a végét, akkor a jelzés utáni szöveget ne olvassátok el, nem tehetek róla, hogy nincs ekkora akaraterõ.
Cullangka 2008 okt. 26. - 18:39:28
(77/155)
én kb 2-3 hete forumozgatok, de eddig nem olvastam el mi az a spoiler! ktélem hogy egy olyan látogató aki csak a film kritikáját akarja megnézni azt keresgeti mi-micsoda! a felháborodás nincs oda írva:P de azért bocs bunkó nem akartam lenni de engem zavarna! kül a film szerintem 10/8,5
offtopic
hErO 2008 okt. 26. - 18:33:43
(76/155)
nem láttam a filmet. nem is tudom h mi a vége, mert láttam h ott a SPOILER úgyh nem olvastam el. ott az Üzenõfalon a Spoiler jelentése és használata, úgyh senkinek sincs joga felháborodni ezen.