10/10
dandelion83 2021 szept. 18. - 13:10:07 10/10
(16/16)
Egy igazi gyöngyszem, Jack Lemmon végső búcsúja , bár nem ez volt az utolsó filmje. Nagyon megható, érzelmes, szép alkotás egy zseniális színészpárossal. Morrie végig hozzánk szól, minket buzdít, hogy merjünk igazán élni. Az a típusú film, amiből mindenki magával visz egy darabkát.
"Kell, hogy szeretve legyünk, kell, hogy tudjunk szeretetet adni, különben veszítünk..."
6/10
marie1 2014 júl. 08. - 22:09:50 6/10
(15/16)
Ez a film valóban jutalomjáték lehetett Jack Lemmonnak. Hiteles volt természetesen a játéka, és persze volt mondanivalója a filmnek. Az elérzékenyülésen túl azonban tényleg nagyon szájbarágós, és túlságosan vontatott alkotás, én sem nézném meg még egyszer. Egyszer viszont érdemes volt kissé belassulni, és ráhangolódik a témára, amit ez a film feszeget...
egygondolat 2014 ápr. 08. - 17:22:39 Előzmény gyereamozibabe
(14/16)
Megmondom mi a Te problémád. Az, hogy 35 éves vagy. Tele életerõvel, mert még elõtted van az élet java /persze, ha szerencséd lesz!/. Ebbõl a perspektívából minden giccses, ami a megmagyarázhatatlan érzelgõsségrõl szól. A fõszereplõnek /Jack Lemmon/ már nincs ennyi ideje, se a filmben, se az életben, ezért elakarja mondani és el is mondja. Hogy ezt megértsd, ahhoz olyan öregnek és kilátástalannak kell lenned. Ezt nem tanítják sehol. Ide kevés az egyetem. Ehhez sok-sok év adta tapasztalat és vég elõtt kell állni. Ha majd oda érsz, mindent fogsz érteni, de akkor már azt hiszem késõ lesz. A másik: mutass több tiszteletet egy színészóriás elõtt. Ha másképp nem megy, akkor legalább hallgass.
1/10
gyereamozibabe 2012 dec. 31. - 12:51:59 1/10
(13/16)
35 eves pasi vagyok. Az Eletrevalokon besirtam. A Ryan kozlegeny veege, vagy a Forrest Gump veege is megerintett. Ez a film viszont egy unalmas, szajbaragos szornyuseg. A Bakancslista is nagyon a hataron mozgott giccsessegben, ez viszont joval alulmulja.
kisssmary 2012 dec. 31. - 11:56:36 Előzmény gyereamozibabe
(12/16)
A film és a könyv nem mindenkinek szól, csak azoknak, akik bizonyos érzelmi intelligenciával bírnak. Tehát alsósoknak nem ajánlott! Pár év múlva, újranézve viszont ...
1/10
gyereamozibabe 2012 dec. 31. - 11:04:58 1/10
(11/16)
1/10 Neezhetetlen giccs. Sajnalom, hogy hallgattam raatok. Aki ezen eleerzekenyul, annak Zambo Jimmy is konnyet csal a szemebe. Minden hiba benne van, ami egy amerikai filmben elofordulhat. Teatralis, szajbaragos mondanivalo. Mivel a szineszi jatekon es a helyzeteken nem laatszik az erzelem, ezert kenytelenek a szereplok szajaba adni a gondolatokat. Tucatszor elismetelt "nagy" igazsagok... ("szeretet neelkul meghalunk") A feleeneel abba akartuk hagyni, mert maar faajt a giccs.. A veegen maar annak szurkoltam, hogy az oreg haljon meg.
6/10
Rahar 2011 júl. 19. - 09:39:43 6/10
(10/16)
Nekem tetszik a film. Nagyon szépen be van mutatva, hogy a nyugati civilizációban napjainkban hogyan lehet elfogadni a halált, ami egyébként egy természetes folyamat. Hát nem egy Osho szintû hozzáállás, de legalább szép történetvezetéssel adták elõ. Akit érdekel a téma az mindenképpen nézze meg, akit nem érdekel az ne. A színészi játék a fõszereplõ és mellékszereplõk tekintetében is nagyom hitelesek. Van mondanivalója a filmnek. Számomra a történet és a cselekményvezetés kicsit lapos, nem igazán kötött le, persze tudom, hogy igaz történet alapján készítették, de attól még a történetrõl akkor is ez a véleményem. 6 pontra értékeltem. Még egyszer már nem nézném meg.
10/10
Marcipáncica_ 2011 jan. 23. - 23:12:12 10/10
(9/16)
10/10 már csak azért is mert Jack lemmon -RIP :(( - nagyszerû volt benne, szívbe markolóan játszotta ezt az amúgy is megható szerepet.
Szép volt, a mondanivalója is megvolt, még ha sajnos nehéz is ezt ebben a rohanó világban érvényesíteni...
machine88 2010 dec. 28. - 18:02:58 Előzmény Felhasznalo888
(8/16)
Nincs semmi ellentmondás. Az apjának pusztán nem volt bátorsága elmondani a fiának, ezért vele olvastatta fel.
Többek között errõl szól a film.
kamélia_ 2010 júl. 18. - 23:15:45
(7/16)
megható és szép film, tényleg nehéz könnyek nélkül megállni.
ajánlom a könyvet is, ami alapján készült.
Felhasznalo888 2010 ápr. 27. - 23:36:22 Előzmény igiboy82
(6/16)
Némi ellentmondás, hogy az apja nem tudott olvasni - neki kellett felolvasni az anyja haláláról a táviratot - utána meg mindig újságot olvasott az apja - ezt kétszer is hangsúlyozták.
igiboy82 2009 szept. 19. - 22:07:51 Előzmény thomas_av
(5/16)
Óriási film!!!
Jack Lemmon valóban lenyûgözõt nyújt, és a kameramozgások szuperplánból ahogy lassan nagytotálba vág át, olyan mintha nekünk beszélne!!!
Azt hiszem nem hogy csak 1 színészi alakítás volt, és 1 jó szereppel való azonosulás, hanem szerintem szívbõl szól és a könnyek valódiak lehetnek, mikor az ember már maga is tudja hogy "megette a kenyere nagy részét"
Fenomenális alkotás, és ahogy ezt írom még így is - a monitor elõtt - gombóc van a torkomban!!!
10/10

LEGYEN NEKTEK IS KÉK MADARATOK...
9/10
thomas_av 2009 aug. 26. - 13:40:04 9/10
(4/16)
a filmben a madaras hasonlat csodálatos :)
10/10
NADAL14 2009 jan. 18. - 21:53:19 10/10 Előzmény Mókusfiú
(3/16)
ez az utolsó filje méltó befejezése a pályafutásának ,csak megköszönhetjük hogy ilyen szép filmmel búcsúzott -ezt nem sokan mondhatják el magukról!!!!
Mókusfiú 2008 nov. 17. - 12:29:12
(2/16)
Rendkívül megható film. Legalább négy elsírja magát az ember mielõtt a végéhez érne, és kitörne belõle a zokogás.
Jack Lemmon zseniális ebben a filmben, Hank Azzarra pedig remek partnere.
Mindezek ellenére szerintem rosszul rendezték meg, rosszul van vágva. Valahogy az egészet túl gyorsan lenyomják. Mintha az lett volna a felfogás: gyorsan csináljuk meg és menjünk a franca.
Jack Lemmon fanoknak kötelezõ, és annak is aki szeret meghatódni, csak egy kicsit jobban kihangsúlyozhatták volna Morrie nyugtató szerepét a férfi életében ( nem jut eszembe a neve ).
Jack Lemmon miatt érdemes
10/8
10/10
zzoe 2008 okt. 23. - 19:51:56 10/10
(1/16)
Miután Jack Lemmon fan vagyok ezt a csodálatos filmet többször is megnéztem. Nagyszerû színész volt, kár hogy már elment..Gyönyörû, igaz és mély gondolatok, párbeszédek. Azariát eddig csak vígjátékokban láttam, ahol mindig õ volt az "ügyeletes idétlen". Itt tökéletes partnere volt Lemmonnak. Várokozáson felüli élmény volt a közös játékuk...megunhatatlan téma, /és nem nyálasan elõadva/, h a szeretet még egy cinikus, karrierista embert is motiválhat pozitívan...