8/10
alor 2007 dec. 26. - 16:22:44 8/10
(18/858)
Hat kovezzetek meg, de nekem tetszett!
Jobb volt, mint amire szamitottam. Igaz, en csak egy jo kis thrillert/horrort kivantam, felelmet, es megkaptam. Volt valami idegtepoen felelemben tarto a filmben, bar lehet, hogy csak en latom igy. Egy biztos: nem egyszer "ugrottam fel" ijedtemben :) Nekem tetszett az, h bar ejszaka el volt zarva a pasas, megis lehetett hallani mi jatszodik kint. Ill. a sotet epuletes jelenet is verfagyaszto volt.
Szerintem erdemes moziban megnezni, mert van nehany nagyon szep kep, ami sztem kis kepernyon nem lenne nagy asz. Valoban egesz jol megcsinaltak a kihalt New Yorkot.
viszont az "arnyek teremtmenyei" eleg gagyik voltak, valoban, meg valodi szereplokkel is jobban nezett volna ki, igy csak egy pcfigura volt.
A tortenet viszont nehol kusza, vannak mozzanatok, amit csak kesobb ert meg az ember, vagy sosem (pl. miert kell babukat allitgatni. Speciel en meg ezektol is tartottam:)
Ill tudja vlki, h miert takarta el a pasi a szornyeknel a puska lampajat?
Miert nem haltak ehen a fertozottek? Ellenkezo esetben miert nem pusztultak ki az allatok?
Valoban gagyi a plexis dolog...
Sztem a vegkifejlet nem volt annyira kiszamithato, persze egy amcsi filmnel biztos a happy end, de en masra gondoltam. A vege valoban nem felejthetetlen. Viszont en kivabcsi lettem volna a "szornyno" atvaltozasara:)
A filmet tentleg eleg egyszer megnezni.
8/10
Henci8 2007 dec. 26. - 14:07:13 8/10
(17/858)
Nem láttam még a filmet, de eszméletlenül várom, mert nagyon szeretem az ilyen világvége témájú filmeket és könyveket egyaránt, ezért arra kérem, aki tud küldjön nekem itt a forumon hasonló témájú könyvcímet íróval. Film is jöhet.
Nekem pl az ember gyermeke is nagyon bejött és olvastam arrol is olyan kritikákat, hogy nem is értem hol élnek azok az emberek akik ezekt megfogalmazzák. Na de mindegy!
A lényeg, hogy kb 15 féle elõzetest láttam már a filmrõl és a téma miatt biztos hogy érdemes megnézni mindenkinek, amugy meg Kovács Wilmos sem tehetségtelen, pláne kutyával...
10/10
ozzdomy 2007 dec. 25. - 22:00:49 10/10
(16/858)
A kategóriájának legjobb filmje. Itt legalább nem azt a sok belassult zombit kell bámulni hogyan lövik szét a fejüket.Will pedig nagyot alakít figyelembe véve azt ,hogy egy kutya volt a partnere szinte végig.
gusztavka 2007 dec. 25. - 17:47:07
(15/858)
Istenem, hogy lehet ilyen rossz filmet csinálni. Másfél órát elpocsékoltam az életembõl. A számitógépes animáció gagyi, Will Smith is gagyi. Borzalmas egy film, 0,5/10.
10/10
sif85 2007 dec. 25. - 10:36:30 10/10
(14/858)
Sztem nagyon jól sikerült! 9.5/10
k11zoltan 2007 dec. 25. - 00:08:04
(13/858)
Szerintem nem sikerült olyan jól.

A látványra azt mondanám, hogy tökéletes, de csak a kihalt város képei, mert a fertõzöttek egész egyszerûen olyanok, mintha egy PC játékból jöttek volna elõ. (pedig ha hús-vér emberekkel forgattak volna...)

A történet is mérhetetlenül egyszerûre sikeredett, a végkifejletet pedig könnyû kitalálni...
Chamberhorse 2007 dec. 24. - 04:02:12
(12/858)
"kipipálós" kategória.Egyszer érdemes megnézni, habár gyanús hasonlóságokat vélhetünk felfedezni az "Invasion" címû filmmel, mivel ott is kipusztul az emberiség majdnem, ott is egyfajta vírus van ésmég sorolhatnám a hasonlóságokat...
danid 2007 dec. 23. - 23:44:43
(11/858)
Legenda vagyok cimú filmet hol szerestétek meg és meg adnatok az oldal cimét ahol van erõresis kõszõnõm
8/10
Tucsok84 2007 dec. 23. - 20:13:46 8/10
(10/858)
Nem rossz film. Habár kicsit a Számkivetettre (Cast Away)emlékeztet. A zombik vagy mik, szerintem sem lettek túl jóra csinálva. Van egy pár hiba a filmben, mint mikor a zombi kutyák nem jönnek át fénycsíkon. Meg fõ zombi akinek van egy kis emberi tulajdonsága. Csapdát állít, a "csaja után köszön" és kinéz a napra. Betöri a golyóálló plexit, és nem hal bele, de még feje sem törik be. No mindegy. Moziban csak hanghatások miatt lenne jó, egyszer mindenkép megnézhetõ.
mandrake83 2007 dec. 23. - 00:51:12
(9/858)
Rendkívül jó kezdet és piszok rossz befejezés... Össze volt csapva nagyon a vége... A CGI animációk nagyon gagyik egy ekkora költségvetésû filmhez...
zsolazs 2007 dec. 22. - 23:03:18
(8/858)
nem nagy film
zsolazs 2007 dec. 22. - 23:02:04
(7/858)
Most néztem meg a filmet és nekem nem tetszett 1 szer nézhetõs film nehogy valaki megnézze moziban nem ér annyit az egész arra pont elég hogy otthon megnézd.
Zsótti ecsém 2007 dec. 17. - 20:17:06
(6/858)
Most hetvegen lattam a filmet itt az USA-ban. Oszinten szolva voltak elvarasaim a filmmel kapcsolatban hisz a sztori es a rendezo szemelye is azt sejtette, hogy itt valami igazan jo dolog van elokeszuloben.
A legnagyobb sajnalatomra azt kell mondjam skacok: ez a film nagyon el lett cs*szve!!
Igazsag szerint 2 napja ezen ragodom, hogy talan ennel jobban nem is lehetett volna elcs*szni. Pedig a egesz jol indul: szepen lassan bontaqkozik ki a sztori, megismerhetjuk "Will bacsit" a meggyotort maganyosharcos szerepeben, aranyos kutyaja tarsasagaban es az elozmenyek is szepen lassan - olyan "Lost-osan" - egyre atlathatobba valnak...esatobbi esatobbi.
CSAK, aztan amikor vegre johetne az akcio meg az izgalom, nos akkor nem kapunk mast mint rendkivul gagyin kivitelezett, full CGI vampir-zombi szornyeket (amikrol ordit, hogy animaciok), gyenge parbeszdeket, buta fordulatokat, es a vegere total ostoba klisseket. Ebben a sztoriban csak ugy hemzsegnek a lehetosegek, de ennek ellenere mind a forgatokonyv mind a rendezes a film kozepetol gyakorlatilag telejesen a darabjaira hullik. Olyan mintha elfogyott volna az otlet. Aki latta a Costantine-t tudhatja ki is az a Francis Lawrence es mint elso filmes rendezo nem akarmilyen filmet tett le az asztalra megha voltak is a filmben hibak. De ez??? Gyakorlatilag a sztori szinte sajat magat nyirja ki a vegre, elszalasztva ezernyi lehetoseget, izgalmat amit ebbol a temabol ki lehetett volna hozni. Will Smith talan az egyetlen akit nem erhet kritika, de talan o maga is meglepodott mikor az eslo vetitesen megnezte a "vagott anyagot".Vagy tul nagy falat lehetett ez a keszitoknek vagy a producerek barmoltak bele a vegen, de a vegeredmeny sajna, egy feledheto film. Ez persze csak az en velemenyem. Bizonyara lesz aki maskepp latja majd, de itt sajnos nem egy embert lattam film kozben kimenni a vetitesrol....
zszoltan 2007 dec. 15. - 10:59:26 Előzmény Zsütz
(5/858)
Bár a filmrõl nincs információm, én jónak találom a fordítást. Már csak azért is, mert csak a Port adatbázisában van már több 'Legenda' címû film. Nem jó az, ha túl sok az egyforma cím, egymástól teljesen független történettel. (Már így is születhetett e bolygón vagy tucatnyi 'Testõr' stb.)
(Azt azért még megjegyezném, hogy az angol 'legend' szó állítólag jelmagyarázatot is jelent. Hmm... Talán nem is lehet jól lefordítani?)
10/10
Zsütz 2007 dec. 13. - 20:23:15 10/10
(4/858)
És sztem elég lett volna az a cím, hogy Legenda. Mert magyarul ez a "Legenda vagyok" hijjhujj... I am legend. Az jó. De LEGENDA VAGYOK... Nem tom...
10/10
Zsütz 2007 dec. 13. - 20:22:24 10/10
(3/858)
Monnyuk az dúrva, hogy máris bemutatják nálunk. Bezzeg a Death Sentence-et azt még DVD-n se kapni...
10/10
Zsütz 2007 dec. 13. - 20:21:42 10/10
(2/858)
A kutya elpusztul és asszem belõle is mutáns lesz. Kben iszonyú jó film lesz , szerintem. Mindenképp megnézem.
sipka 2007 dec. 12. - 21:00:46
(1/858)
Én is...lehetnék... Már mint: Legenda. De nem vagyok :( (Most egy kicsit depressziós lettem :)
Amúgy ez egy nagyon igéretes filmnek igérkezik, hiszen csak egy szereplõ játszik benne: Will Smith. Persze a film elején, még rengeteg ember feltünnik, de õk (egy bizonyos vírus miatt) elpusztulnak.. Egyedül Will Smith szervezete immunis eme parazitára, így hát õ túlélte a világot pusztító járványt..
De nem csak ennyibõl áll a film, hogy Will Smith álldogál a semmiben, és tanulságos monologokat mond. Hanem minden éjszaka menekülnie kell a várost elárasztó "szörnyek" elöl. (Csak azt nem tudom, hogy ezek az állitólagos "szörnynek" kinézõ valamik, a vírus által átváltozott emberek?!!! Mondjuk én erre gondolok..) Szóval tényleg jó film lesz (elég merész kijelentés a részemrõl, mivel még én sem láttam, de bizakodó vagyok :) Csak azaz egyetlen negatív momentuma az alkotásnak, hogy Will mellett, helyett kapott egy kutya is... S most ezt nem azért mondom, mert utálom az állatokat, hanem éppen azért mert biztos vagyok benne, hogy valami baja lesz eme hûséges élõlénynek :( De remélem, hogy tévedek..
Amúgy 2008. január 3.-án fogják nálunk is bemutatni. Én biztosan megfogom nézni....elöbb vagy utóbb.