6/10
Majatroll 2019 ápr. 24. - 07:20:49 6/10
(27/47)
Hosszú snittek, lassú, vontatott párbeszédek, jó színészek, még mindig cuki állatok.
Fél órával kevesebb több lett volna.
Meg sem közelíti az első részt.
6/10
Atis88 2019 márc. 31. - 16:44:37 6/10
(26/47)
Nem mondom hogy rossz, de nagyon hosszú sokszor vontatott. Ez a mondanovaló kb másfél órában lett volna az igazi. Sok az üresjárat. Színészek hozzák amit kell.
6/10.
1/10
Sirály Király 2019 márc. 28. - 00:06:42 1/10
(25/47)
Gyalázatosan, unalmas-idegesítően sz@r.
3/10
pihes 2019 márc. 10. - 16:30:06 3/10
(24/47)
Nem mondhatom, hogy egyáltalán érdekelt ez a hókuszpók történet.

3/10
3/10
Picasso™ 2019 márc. 09. - 23:59:53 3/10
(23/47)
Nekem nem tetszett.
7/10
nikato 2019 márc. 04. - 12:47:57 7/10
(22/47)
Nagyon jól létrehozták a varázsvilágot, képi világ nagyon szép!
SPOILER: A vége tetszett a legjobban, hogy tanakodásra adott okot Dumbledore testvérének teóriája Hisz' lehet, hogy a húgának a lelke szállt belé.... SPOILER VÉGE
offtopic
elemes 2019 márc. 02. - 16:44:22 Előzmény hmt88
(21/47)
"mert ők akarják, hogy foglalkozzunk ezekkel a témákkal minduntalan"

Ugyan :) A pénzgyár abból csinál filmet, amit az emberek megnéznek. van egy csomó film amit nem néznek meg, mert nem érdekli a közönséget a téma. ezeket meg megnézik, mert érdekli. téged is érdekel, különben nem zavarna. PONT AZÉRT TÉMA, mert sok ember beszél róla utána. (A szappanoperákban is a vérgeci főszereplő viszi a hátán a sorozatot, róla beszélnek másnap a buszmegállóban meg a munkahelyi ebédlőben -- nem pedig a nemeslelkű karakterről.)

Hanlon borotvája szerint, ha találkozol a világban egy jelenséggel, amire magyarázatot adhat a akár a butaság (mohóság), akár a gonoszság (konteó), akkor *mindig* a butaság (mohóság) a helyes magyarázat.
offtopic
hmt88 2019 márc. 02. - 16:26:24 Előzmény elemes
(20/47)
A filmkészítők kapzsiságában (meg a 2. hozzászólásodban) egyetértünk.
"hollywood csak reagál" - ebben viszont nagyon nem! Hollywood nem csak kielégíti az igényeket, hanem első helyen megteremteni igyekszik azokat. Ebben a torz tükrükben (a tükrös mondatod emiatt elég demagóg lett btw...:)) nem a saját hasamat látom, hanem az övéket, mert ők akarják, hogy foglalkozzunk ezekkel a témákkal minduntalan. A homofóbia pl. szerintem tök marginális kérdés volna társadalmi szempontból, ha nem sulykolná a média ilyen központi helyen. A nácikat pedig több , mint 70 éve megsemmisítették, és azóta a szép új világunk bőven elég új borzalmat követett el, hogy annyira nem időszerű azóta is hátramutogatni a mindenkori főgonoszra. Lehetne találni újabb, értékesebb tanulságokat is.
Voldemort-tal egyébként ez a fasiszta világrend alatti elkeseredettség nagyon szépen volt érzékeltetve a korábbi filmekben, de azokban még annyi más tartalom is volt emellett. Itt megpróbálták ugyanazt eladni még egyszer, csak sokkal erőltetettebben.
Én meg nem szeretem a számba rágott tanulságokat, főleg ha az erőltetetten minden filmben ugyan az, ha odaillik, ha nem.
elemes 2019 márc. 02. - 09:40:40 Előzmény hmt88
(19/47)
"az előző részből, a Felejthetetlen Állatok és megfogásukból nem sok minden maradt meg"

hát a sztori tényleg nem volt túl bonyolult, merugye a pénzgyárban úgy gondolták, van még szalonna ebben a történetben ezért három részre bontják (mint a vastagabb füzet mértetű Hobbitot Peter Jackson). szóval azért nem sok mindenre emlékszel, mert nincs mire emlékezni az első részből :)

ha nem pénzcsinálás vezeti a gyártókat, hanem a történetmesélés, és egy olyan filmet csinálnak, ami ÖNMAGÁTÓL jó, nem azért, mert egy felépített rajongótábórból elég sokan meg fogják nézni (ahhoz hogy profitot termeljen), szerntem lehetett volna ebből egy hiteles és érthetó "monster rising" sztorit csinálni. de hát elrontották. sajnálom, hogy rowling lefeküdt nekik.
elemes 2019 márc. 02. - 09:29:33 Előzmény hmt88
(18/47)
hollywood csak reagál -- mi, a közönség nem bírunk túllépni az ismerten katasztrofális nácizmuson, a homofóbián és ezel rokonain. szóval ne a tükröt szidjuk, ha zavar a csüngő has.
hmt88 2019 márc. 01. - 14:48:21
(17/47)
Bevallom, az előző részből, a Felejthetetlen Állatok és megfogásukból nem sok minden maradt meg: kellemes hangulat, szép képek és hogy nem nagyon szól semmiről. Ezzel a legendás hatásfokkal, félek, mire kijön a folytatás, ebből se lesz meg sok. (Oké, cinikus vagyok, de hát már Rowling is elfelejtette pl., hány évesre írta McGalagonyt...)
Itt már a címnek se füle, se farka. (pontosabban az van, mert rajzoltak neki, de hát na...) És kiábrándító, hogy már egy varázslós mesére sem ülhetek be úgy, hogy ne ugyanazt a same old storyt próbálják meg lenyomni a torkomon (nácik és b*zik), amiből Hollywood sosem fogy ki.
Robzombi 2019 febr. 26. - 16:50:40 Előzmény promy
(16/47)
Vagy csak eltekerni azokat a részeket :D
1/10
promy 2019 febr. 26. - 10:24:02 1/10
(15/47)
amikben Johnny Depp szerepel mostanában, messziről kerülni kell...
5/10
Mike088 2019 febr. 21. - 22:57:29 5/10
(14/47)
Ez már nem az a varázsvilág amit annyira szerettem. Minden lehetőség megvolt rá, hogy lineáris folytatást kapjon a film, de véleményem szerint az előzményekből is remek forgatókönyvet lehetett volna összeállítani. Központi szerepet kaphatott volna a Dumbledore-Grindelwald vonal, Tom Denem fiatalkora és az első varázslóháború. Ez helyett lett legendás állatok amelyben súlytalanul érintőlegessé válnak ezek a dolgok, vagy említést se tesznek róluk. A szereplőgárdáról annyit, hogy Grindelwald karaktere viccnek is rossz, ősz haj, kétszínű szem.... -csak szerintem gáz? A lények adnak hozzá némi +t a filmhez de még ígyis középszerű a sztorija. Hiányzik a HP hangulat,nekem ez az irány csalódás. 5/10
elemes 2019 febr. 10. - 17:36:03
(13/47)
talán nem véletlenül.
3/10
Steel Peter 2018 dec. 08. - 02:09:00 3/10
(12/47)
Ez egy brazil szappanopera a Harry Potter világába ültetve. Mindenki ismeri a jellemzőit az ilyen sorozatoknak: több évtizedre visszanyúló bosszúfogadalmak, csábítás, szerelmi háromszögek, titkos indentitások, árulás, megtévesztés, hosszú múltfeltáró monológok, a fordulat kedvéért történő fordulatok és a részek végén mindig kell lennie valami mesterkélt cliffhangernek...

Míg az eredeti Harry Potter művekben működtek a karakterek mert a gyerekek viselkedtek úgy mint a gyerekek, a tinik viselkedtek tiniként a felnőttek pedig felnőttként... itt a felnőttek viselkednek úgy mint a tizenéves kamaszok.

Nincs normálisan megírt dialógus, karakterfejlődés, karakterépítés nincs, egy percig nem tudtam azonosulni a szereplőkkel és a történet is eléggé kiszámítható ezen kívül bizonyos dolgok az eredeti művekkel ellentmondanak pl: Minerva McGalagony professzor az eredeti könyvek szerint 1934-ben született és 1947-ben kezdte el tanulmányait a Roxfortban erre itt tanárként szerepel...

Mit lehet mondani? Még az első filmnek elnéztem a bugyutaságait mert egy új sorozat első darabja volt... ennek már nehéz megbocsátani.

Rowling a saját nimbuszát rombolja előbb az Elátkozott gyermekkel most meg ezekkel a középszerűnek is nehezen nevezhető "művekkel". Úgy tűnik a Legendás állatok és megfigyelésük nem akar mást csak lehúzni egy újabb valag pénzt az egykor sikeres fantasy világról, de tartalomban már nem akar vagy nem tud hozzátenni.

A HP univerzumban játszódó filmek leggyengébb darabja : 3/10
8/10
szatmarildiko 2018 nov. 30. - 22:44:45 8/10
(11/47)
4dx -ben azért elképesztő volt. Mondom ezt úgy, hogy nem láttam mostanában ilyesmi filmet, se az előző részt. Történet tényleg nem sok van, de a fényképezés hozta a HP látványát, sőt ,az szerintem jobb volt. Néha voltak zavaros részek. Goethe és Dumbledore volt nálam a favorit. Sikerült kikapcsolnom, berántott a varázslóvilág , így nekem ez most 10/8.
1/10
promy 2018 nov. 26. - 09:40:40 1/10
(10/47)
gyenge
3/10
Ktesibios 2018 nov. 25. - 22:43:17 3/10
(9/47)
Kiábrándítóan gyenge munka. Felfoghatatlan, hogy Rowling hogyan adhatta ehhez a nevét, ráadásul egyedüli forgatókönyv-íróként is! Ezt a "történetet" bárki megírhatta volna. Cselekmény nulla, karakterek nulla, még azok a becsempészett üzenetek is teljesen hiányoznak, amik a Harry Potter történetekben benne voltak. Ahol éppen nincs akció, ott még unalmas is, mert azon kívül tényleg nincs benne semmi.
1/10
Hisztina15 2018 nov. 24. - 14:04:09 1/10
(8/47)
Nagyon gyenge a film. Nincs történet. Végig vártam, hogy na majd most beindul a sztori, de nem egyszercsak (végre) vége lett. :(